IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На Мета трейдъра на М15 , доста ясно се вижда флат корекция, посоката все още е на горе 1700-1800. Дълго злато стоп 1530
    Това за графиката.

    То както изглежда след големия страх сега минахме в другата крайност и Изглежда Иран и САЩ са се споразумели и всичко е точно. Ама има едни,, хорица,, който уж са под контрола на аятоласите, а те може хич да не са доволни от това залъгване и да почнат да действат на своя глава.

    Вероятно точно това показва графиката в средно - кратко срочен план, на горе.
    Last edited by Todor Sabev; 09.01.2020, 13:57.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
      Кротна се
      Цената на златото е под пълен контрол за момента от фючърсната търговия.Само МНОГО силен трус-физически недостиг на злато или на петрол може да срине пазара на деривати-квадрилион и кусур долара измислени финансови гимнастики...

      Коментар


      • Кротна се

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          Нещата ескалират.
          Сега топката е полето на Перукан, който казва, че не е голяма работа, НО за мен показателното от цялата работа е е, че няма прихванати ракети.
          Ако бяха прихванали и свалили ракетите щеше да бъде глътка въздух за Израел и огромен плюс за американците , защото Иран открай време е взел на мушката и евреите и саудитците.

          Сега обаче остава въпросът на какво е способно 'ултра модерното' ПВО на американците, което претендира, че е ТОП. Ако не реагира Тръмп - остава да се изтегли от ИРАК и губи по точки, което обаче ще изнерви много евреите и саудитците. Ако остане в ИРАК и реагира - нещата ескалират.

          При всички положения златото има предпоставки да качи значително.


          Да, Тръмп е гениален. Вкара щатите в много добра позиция. И аз мисля че нямат полезен ход. Тези ракети са само прах в очите. Ще използват Хизбула и други групировки в района. Щатите нито да се изтеглят е добре, нито да останат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            относно цената на златото бих добавил


            Важно е какво мислят тия с парите, а не тия с мечтите
            Те за съжаление са много рационални

            Коментар


            • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

              Сметката обче предполага, че всеки човек ще поиска да обърне всеки свой лев срещу метал, което е тотал абсурд. Аз например - никога, ако имам опция за по-сносни активи. А активите по света са разнообразни и някои доста привлекателни за инвеститори,
              В разглежданите хипотетични твърдения за съотношение кеш-злато се пропуска основен пазарен закон: търсене-предлагане, а отделно считате че други активи нямат значение, т.е. тук се прави абсурдната сметка, че няма интерес към днищо друго освен към злато и всички пари са се юрнали в него. Резултатът ще е грешен. Златото отдавна не е това, което беше. Има си феновете, но все повече губи значение и сред младото поколение. А като няма интерес .....остава спекулата и вербалното форумно навиячество
              Което не означава, че не може да се спечели в някакъв цикъл, може, но за мен златото е с отмиращи функции
              Затова златото много силно зависи от реалната доходност по дългосрочните висококачествени ДЦК. С рейтинг ААА. С тях златото е в най-директна конкуренция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Младото поколение се ушило у кретити и въобще не е в час за какво иде реч . И ще бъде пометено от товарния влак. Ама не точно сега.
                относно цената на златото бих добавил

                Важно е какво мислят тия с парите, а не тия с мечтите
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

                  Сметката обче предполага, че всеки човек ще поиска да обърне всеки свой лев срещу метал, което е тотал абсурд. Аз например - никога, ако имам опция за по-сносни активи. А активите по света са разнообразни и някои доста привлекателни за инвеститори,
                  В разглежданите хипотетични твърдения за съотношение кеш-злато се пропуска основен пазарен закон: търсене-предлагане, а отделно считате че други активи нямат значение, т.е. тук се прави абсурдната сметка, че няма интерес към днищо друго освен към злато и всички пари са се юрнали в него. Резултатът ще е грешен. Златото отдавна не е това, което беше. Има си феновете, но все повече губи значение и сред младото поколение. А като няма интерес .....остава спекулата и вербалното форумно навиячество
                  Което не означава, че не може да се спечели в някакъв цикъл, може, но за мен златото е с отмиращи функции
                  Младото поколение се ушило у кретити и въобще не е в час за какво иде реч . И ще бъде пометено от товарния влак. Ама не точно сега.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    То по-добре да върне, че както я е подкарал перукан ще запали близкият изток, а ние сме на пътя на ордите към Европа.

                    Вероятно в момента се ослушват дали нещата ще ескалират или ще се нападат вербално.

                    При следващата атака ще стане сериозно и вероятно ще пробие 1600. Сащ не смее да атакува обекти в Иран, защото направи ли го - онези като нищо ще обстрелят Израел и ще стане мазало.
                    Нещата ескалират.
                    Сега топката е полето на Перукан, който казва, че не е голяма работа, НО за мен показателното от цялата работа е е, че няма прихванати ракети.
                    Ако бяха прихванали и свалили ракетите щеше да бъде глътка въздух за Израел и огромен плюс за американците , защото Иран открай време е взел на мушката и евреите и саудитците.

                    Сега обаче остава въпросът на какво е способно 'ултра модерното' ПВО на американците, което претендира, че е ТОП. Ако не реагира Тръмп - остава да се изтегли от ИРАК и губи по точки, което обаче ще изнерви много евреите и саудитците. Ако остане в ИРАК и реагира - нещата ескалират.

                    При всички положения златото има предпоставки да качи значително.



                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Погрешен анализ с погрешни заключения.Неразбирането на златото като актив от последна инстанция е фрапиращо.....Елементарния въпрос е защо всъщност ЦБ-тата продължават да го натрупват ?!?Там е и отговора за значението на златото в съвременния свят..........
                      Просто е. Gold is the only asset which is not someone else's liability: https://www.realvision.com/tv/shows/...ies-from-midas

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

                        Сметката обче предполага, че всеки човек ще поиска да обърне всеки свой лев срещу метал, което е тотал абсурд. Аз например - никога, ако имам опция за по-сносни активи. А активите по света са разнообразни и някои доста привлекателни за инвеститори,
                        В разглежданите хипотетични твърдения за съотношение кеш-злато се пропуска основен пазарен закон: търсене-предлагане, а отделно считате че други активи нямат значение, т.е. тук се прави абсурдната сметка, че няма интерес към днищо друго освен към злато и всички пари са се юрнали в него. Резултатът ще е грешен. Златото отдавна не е това, което беше. Има си феновете, но все повече губи значение и сред младото поколение. А като няма интерес .....остава спекулата и вербалното форумно навиячество
                        Което не означава, че не може да се спечели в някакъв цикъл, може, но за мен златото е с отмиращи функции
                        Погрешен анализ с погрешни заключения.Неразбирането на златото като актив от последна инстанция е фрапиращо.....Елементарния въпрос е защо всъщност ЦБ-тата продължават да го натрупват ?!?Там е и отговора за значението на златото в съвременния свят..........

                        Коментар


                        • Всъщност искам да направя едно леко уточнение, че според последните изследвания точно младите хора с препознали златото, като подходящ актив и покупките на злато от млади хора са на исторически максимум.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

                            421 долара за 1 грам излиза отнесено сичкото добито на света към то 80 000 милиарда в обръщение
                            Сметката обче предполага, че всеки човек ще поиска да обърне всеки свой лев срещу метал, което е тотал абсурд. Аз например - никога, ако имам опция за по-сносни активи. А активите по света са разнообразни и някои доста привлекателни за инвеститори,
                            В разглежданите хипотетични твърдения за съотношение кеш-злато се пропуска основен пазарен закон: търсене-предлагане, а отделно считате че други активи нямат значение, т.е. тук се прави абсурдната сметка, че няма интерес към днищо друго освен към злато и всички пари са се юрнали в него. Резултатът ще е грешен. Златото отдавна не е това, което беше. Има си феновете, но все повече губи значение и сред младото поколение. А като няма интерес .....остава спекулата и вербалното форумно навиячество
                            Което не означава, че не може да се спечели в някакъв цикъл, може, но за мен златото е с отмиращи функции
                            Last edited by iezuita; 08.01.2020, 05:18.
                            http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                            Коментар


                            • Златото откачи...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Вече официално смазвам S&P 500 от 12 март насам(since inception) само със злато (8PSG) и нищо друго: https://imgur.com/a/EMekyYu
                                Тепърва ще става интеерсно: 'We're going to war, bro': Fort Bragg's 82nd Airborne deploys to the Middle East

                                Коментар

                                Working...
                                X