IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение

    Световна пандемия?
    Аааа не...... просто грип......Златото си цикли на едно място..........Лош актив-нито дивидент дава ......нито лесно се съхранява..........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

      Не съм сигурен какво точно имаш предвид под "как влияе". Така както му повлия ръста от 50% от началото на ралито през 2016г досега /въпреки че имахме повече от 2 години мъчителна корекция/, така ще повлият и следващите 15тина процента, които очаквам тази година-година и половина.
      $2000 е в горната граница на диапазона, $1750 е минимумът, който очаквам докато $1460 държи. Така стоят нещата за тази година.

      17% за мен е прекрасна експозиция, въпреки че според мен е строго индивидуално. За мен лично оптималното в момента e 20%, разпределени между физическо злато и сребро и качествени мини, в съотношение според толерантността към риск.

      Успех на всички!
      П.С.
      МЯУ-то при индексите все още не изглежда да е зад ъгъла, но на златото това няма да му е пречка - точно както и не бу беше да докарва двуцифрена доходност последните години заедно с SP500.
      П.С.2
      Доста хора го чакат това МЯУ от много време, но когато дойде, наистина мисля, че малцина ще са истински подготвени. Ще е доста, доста различно от 2008ма. Така мисля.
      Вдигнах на 19%, използвах корекцията и платените ми през януари дивиденти.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение

        И какъв е той ?
        Световна пандемия?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          За жалост е в задействан четвърти сценарий...........
          И какъв е той ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            Моето мнение е в тази посока.Ежедневните надолу и нагоре с 10-20-30-40 долара са спекулации на хартията.Големия скок ще е внезапен и огромен.С хиляди на унция.Но трябва катализатор-събитие за да се оправдае пред масата голямата инфлация която ще последва.Дълговете НЕ МОГАТ да растат до безкрай.Те изкривяват системата и дават живот на НЕЖИЗНЕСПОСОБНИ идеи и проекти както по времето на СОЦА.С времето това води до голямо натрупване на грешки и взривява системата отвътре.Изход от сегашната ситуация има.Аз виждам три.Най-позитивния е да се насочат обидинените усилия на целия свят за овладяване на близкия космос и ресурсите му.Втория е война-голяма с огромни разрушения в определени региони-много деструктивен но доста вероятен сценарий.Третия е голяма -поне двуцифрена инфлация-в продължение на 10-15 години и изчистване на дълговете посредством унищожаването им с всички последствия произтичащи от това................
            За жалост е в задействан четвърти сценарий...........

            Коментар


            • Това корелира с действията на ЕЦБ ама на обратно. Колкото по разхлабена и безумна е политиката на Централните банки толково. примката на институциите около златото ще се затяга. Да неказвам че в един момент няма да може и един грам да купиш анонимно докато се стигне. до момента когато ще можеш да купуваш физическо ама ще трябва ще го държиш или в сейф на институция или в собствен. като ще подлежи на одит дали е налично подобно на режима на оръжие. Разбира се това е по - мекия вариант от конфискация и все пак ще може да се търгува и притежава в известен смисъл.
              Тук имаме късмет че нашите ..умници.. не са наясно за какво иде реч въоще и са заети да си поделят баницата. Това не означава че в бъдеще нещата няма да загрубеят.
              Last edited by Todor Sabev; 21.01.2020, 01:27.

              Коментар


              • exxs, за около коя година го чакаш баш МЯУ-то?

                Коментар


                • За марджин сделките тука ли гледаш:

                  https://www.finra.org/investors/lear...gin-statistics

                  И гледаш Debit Balances in Customers' Securities Margin Accounts? Писа ли им имейл на FINRA-джиите?


                  Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение
                  https://igold.bg/blog/marjin-dulg-i-kapitalovi-pazari/ Една статия, над която работя от известно време. Поглед на събитията през маржин дълга и действията на ФЕД. Разбира се, рефлектиращи пряко върху цената на златото. Мисля, че би била интересна и за трейдъри, инвеститори и всички други, които имат нужда от повече гледни точки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                    Абе аз пак да си питам: всичко това как влияе на физическото? Че аз лично не се сещам, а 2000 $ скоро не ги виждам, камо ли "стой и гледай" - ще има след време, не сега, не и 2020. Рано е.

                    ПС: 17% от портефйла ми е физическо, дълго Au.
                    Не съм сигурен какво точно имаш предвид под "как влияе". Така както му повлия ръста от 50% от началото на ралито през 2016г досега /въпреки че имахме повече от 2 години мъчителна корекция/, така ще повлият и следващите 15тина процента, които очаквам тази година-година и половина.
                    $2000 е в горната граница на диапазона, $1750 е минимумът, който очаквам докато $1460 държи. Така стоят нещата за тази година.

                    17% за мен е прекрасна експозиция, въпреки че според мен е строго индивидуално. За мен лично оптималното в момента e 20%, разпределени между физическо злато и сребро и качествени мини, в съотношение според толерантността към риск.

                    Успех на всички!
                    П.С.
                    МЯУ-то при индексите все още не изглежда да е зад ъгъла, но на златото това няма да му е пречка - точно както и не бу беше да докарва двуцифрена доходност последните години заедно с SP500.
                    П.С.2
                    Доста хора го чакат това МЯУ от много време, но когато дойде, наистина мисля, че малцина ще са истински подготвени. Ще е доста, доста различно от 2008ма. Така мисля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Екс много бачкаш бре , пишеш само у неделя и след кат се наспиш по обед. И то от дъжд на ветър.
                      Ама Баце го нема за да стане пълна патакламата ,ама Мишо е Тук така че нема да си ептем валат.
                      ++
                      Точно така, и няма да го гоните и обиждате, нека има различни гласове, иначе темата ептен на сбирка на голдибъгове ще заприлича.
                      Мишо си е пич, ядем се с него в политиката, ама това е друга бира....

                      ПС Ако има рибаунд на св.икономика както очакват някои тая година и към края на годината лихвите тръгнат пак нагоре - нищо биволско не чака жълтото, хеле пък 2000 и над...
                      Ако ли пък не плюс BS президент наесен с ММТ ( massacre theory) напред - това птиченце ще излети бая високо.
                      Last edited by pipbel; 19.01.2020, 18:00.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                        Екс-а каза, че след като пробием върха от ралито 2016-та, ще се отключи много мощно рали, което за 12-18 месеца, ще гони таргет близо до върхове 2011-та. Този пробив се случи Юни 2019та. Минали са 6 месеца и малко, и вече имаме закачено 1610.
                        Ти, от друга страна, всички знаем за теб - на три пъти беше най-гръмогласен и пискащ тук точно до дъната. Включително, това, което се случи след победата на Макрон от началото на Май 2017г. Оттогава /за 2 години и половина/ златото е up 33%. Актив, който храниш и ясно си коментирал, че на нива 600-700 долара "би се замислил да купиш" прави по 15% на година за периода, в който аз съм говорил именно за това. При това - съпроведено с факта, че ще е преди икономикикете или долара да крашнат!
                        И да, златото ще е над 2000 долара преди МЯУ-то да дойде. А след като дойде - само стой и гледай!
                        П.С.
                        Във връзка с последния ти пост. Не е заяждане. Постът щях да го напиша така или иначе. Просто мярнах, че продължаваш да си активен тук, а си некадърник, та затова реших да има и апел.
                        Абе аз пак да си питам: всичко това как влияе на физическото? Че аз лично не се сещам, а 2000 $ скоро не ги виждам, камо ли "стой и гледай" - ще има след време, не сега, не и 2020. Рано е.

                        ПС: 17% от портефйла ми е физическо, дълго Au.

                        Коментар


                        • Някой, ако знае да каже;
                          Диаграмите за дневна, седмична, месечна и годишна показващи цена на златото от коя цена се определят ?

                          Иначе, другия петък е Китайската Нова Година, ще запразнят за две седмици, обикновено тогава алгосите и Лондон се опитват да потопят цената.

                          Коментар


                          • Сори, пич, 2017 нямаше сетъп за нагоре, а за надолу. Реалната дългосрочна лихва тогава катереше нагоре. Ако беше продължила сега щяхме да сме под 1200.

                            Обаче сега реалната лихва по дългосрочните е почти отрицателна, така че сега има сетъп златото да е там, където е. Дали ще е за дълго - ще видим. Зависи от много неща, от които ти хал-хабер си нямаш


                            Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                            Екс-а каза, че след като пробием върха от ралито 2016-та, ще се отключи много мощно рали, което за 12-18 месеца, ще гони таргет близо до върхове 2011-та. Този пробив се случи Юни 2019та. Минали са 6 месеца и малко, и вече имаме закачено 1610.
                            Ти, от друга страна, всички знаем за теб - на три пъти беше най-гръмогласен и пискащ тук точно до дъната. Включително, това, което се случи след победата на Макрон от началото на Май 2017г. Оттогава /за 2 години и половина/ златото е up 33%. Актив, който храниш и ясно си коментирал, че на нива 600-700 долара "би се замислил да купиш" прави по 15% на година за периода, в който аз съм говорил именно за това. При това - съпроведено с факта, че ще е преди икономикикете или долара да крашнат!

                            И да, златото ще е над 2000 долара преди МЯУ-то да дойде. А след като дойде - само стой и гледай!


                            Last edited by Money; 19.01.2020, 14:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Здравей смешник!

                              Още си спомням как през март 2017, когато златото беше на 1260 предсказваше 1500 за края на 2017. А август 2018 бяхме на $1175

                              "Информацията" която пускаш е безценна за един трейдър на злато

                              Ти си леко като спрелите часовници, два пъти в денонощието показват верен час


                              Екс-а каза, че след като пробием върха от ралито 2016-та, ще се отключи много мощно рали, което за 12-18 месеца, ще гони таргет близо до върхове 2011-та. Този пробив се случи Юни 2019та. Минали са 6 месеца и малко, и вече имаме закачено 1610.
                              Ти, от друга страна, всички знаем за теб - на три пъти беше най-гръмогласен и пискащ тук точно до дъната. Включително, това, което се случи след победата на Макрон от началото на Май 2017г. Оттогава /за 2 години и половина/ златото е up 33%. Актив, който храниш и ясно си коментирал, че на нива 600-700 долара "би се замислил да купиш" прави по 15% на година за периода, в който аз съм говорил именно за това. При това - съпроведено с факта, че ще е преди икономикикете или долара да крашнат!

                              И да, златото ще е над 2000 долара преди МЯУ-то да дойде. А след като дойде - само стой и гледай!


                              П.С.
                              Във връзка с последния ти пост. Не е заяждане. Постът щях да го напиша така или иначе. Просто мярнах, че продължаваш да си активен тук, а си некадърник, та затова реших да има и апел.
                              Last edited by exxs; 19.01.2020, 14:03.

                              Коментар


                              • Като видах, че пак дращи си казах - нека пише момчето. Сега му е паднало, няма да се обаждам

                                Ама гледам, че на заяждане избива и...



                                Ексчо, поздрав от мене и Успех!

                                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Екс много бачкаш бре , пишеш само у неделя и след кат се наспиш по обед. И то от дъжд на ветър.
                                Ама Баце го нема за да стане пълна патакламата ,ама Мишо е Тук така че нема да си ептем валат.

                                Коментар

                                Working...
                                X