IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега с тоя новия план за 2,25 трилиона на Байдън спред мен САЩ ще си подпрат икономиката и златото ще се капичне - въпросът е с колко.

    Коментар


    • Май за втори път за 6 години се случва да лайкна твой пост... засмях се с глас

      Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
      как е златари когиш ще ходим на 5000

      Коментар


      • как е златари когиш ще ходим на 5000

        Коментар


        • Много поздрави от бате Крум.
          Last edited by Todor Sabev; 30.03.2021, 16:24.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Тошо, моето мнение го занеш. По-добре да изчакаш цена под $1500. А и според мене златото няма скоро да се дигне пак на над $2000
            нищо сигурно няма и ако му е мерак не му пречи да почне да акумулира и на тези нива и да добавя по целия път надолу (до където и да стигне)
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Тошо, моето мнение го занеш. По-добре да изчакаш цена под $1500. А и според мене златото няма скоро да се дигне пак на над $2000

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                Аз, пък си пълним каруцата , докът се се разправяте.

                Тренда е на долара, златото и да ходи на 1500 при силен долара надали ще падне повече от 10 процента в лева.



                [ATTACH=CONFIG]n3739266[/ATTACH]




                EUR - USD
                Какъв и смисълът да купуваш хартия на тези цени? Колко ръст очакващ? Само те ми казвай, че е хедж.

                Коментар


                • Аз, пък си пълним каруцата , докът се се разправяте.

                  Тренда е на долара, златото и да ходи на 1500 при силен долара надали ще падне повече от 10 процента в лева.



                  Click image for larger version

Name:	EURUSDH4.png
Views:	1
Size:	7.1 КБ
ID:	3739266





                  EUR - USD
                  Last edited by Todor Sabev; 28.03.2021, 19:15.

                  Коментар


                  • Ама вече 12-та година го чакаме края на света...

                    Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                    Навремето е имало големи животински кланници изградени по стария начин с дървени прегради.Особенно много се ползвало овчето месо и овчите стада били многобройни.Проблема при коленето на овцете бил че са много податливи на паника и трудно влизат в прохода водещ към кланницата от обора.За да решат проблема касапите гледали овни и ги хранели с концентриран фураж само и единствено в прохода.Когато имало овце за клане пускали овните между тях .После отваряли преградата към кланницата и обучените овни водели стадото към заколение.....................

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Гледам, че някои от тях психически се подготвят да преглътнат това, че съкровенната им мечта да дойде края на света няма да се реализира в обозримо бъдеще
                      Навремето е имало големи животински кланници изградени по стария начин с дървени прегради.Особенно много се ползвало овчето месо и овчите стада били многобройни.Проблема при коленето на овцете бил че са много податливи на паника и трудно влизат в прохода водещ към кланницата от обора.За да решат проблема касапите гледали овни и ги хранели с концентриран фураж само и единствено в прохода.Когато имало овце за клане пускали овните между тях .После отваряли преградата към кланницата и обучените овни водели стадото към заколение.....................

                      Коментар


                      • Гледам, че някои от тях психически се подготвят да преглътнат това, че съкровенната им мечта да дойде края на света няма да се реализира в обозримо бъдеще

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Забелязал съм, че в този форум под "критично мисилне" се разбира безкритична вярва в измишльотини прочетени в социалните мрежи, които вѐрващият чувства, че са верни и му харесват


                          Браво.И днес заработи...............

                          Коментар


                          • Забелязал съм, че в този форум под "критично мисилне" се разбира безкритична вярва в измишльотини прочетени в социалните мрежи, които вѐрващият чувства, че са верни и му харесват



                            Първоначално изпратено от Inox1 Разгледай мнение

                            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Хермес, ти и останалите апокалиптици (не че аз не съм такъв) виждате някакви внезапни промени. Според мен дълго и безнадеждно пропадане е доста възможен вариант. Един вид сваряване на жабата. Виждаме го с очите си в Западния свят. Там 90% от хората вярват безкритично на всичко по телевизора. В един свят със световно правителство няма място за лична свобода и съответно за златото, като инструмент за размяна. В един добре парцелиран свят тип 1984-та също.

                            Хиперинфлацията на досега разхвърляните пари е е факт, а не някаква прогноза за бъдещето.
                            Времето за трика със сваряване на жабата мина. Затова сега ни пердашат със сопата-вирусче, ваксини, отрицателни лихви, ценови "демотивиращ" коридор за злато, сребро и свободни валути. Бърза се, защото в ядрения клуб влизат нови, не подчинени играчи. Някои от досегашните, като комшитара, си искат свободата. Елита го е шубе, защото няма време за плавни и разумни ходове. Затова, въпреки телевизорите, бързат с таргета "лична свобода" - свобода срещу сигурност, обезсилване на кеша и на спестяванията, стремежа да работиш или да предприемачестваш срещу без условен базов доход, и т. н. Всички ние, от сегашните три поколения, без значение дали инвестираме, спестяваме, дали се информираме или дали протестираме за свободата си и срещу подмяната на ценности и правила, всички ние имаме две общи точки, чрез които лесно ще ни проснат в нокаут. Това са Интернет и наддържавните соцмрежи. Справка- Дони и тоталния блокаж на акаунтите му, както и отказа да предават на живо или на запис изявленията му. А това е беше все още действащ Държ. Глава нумеро уно... Преди 10 години, щеше да е абсурд. Та какво остава за Стадото...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Inox1 Разгледай мнение

                              Времето за трика със сваряване на жабата мина. Затова сега ни пердашат със сопата-вирусче, ваксини, отрицателни лихви, ценови "демотивиращ" коридор за злато, сребро и свободни валути. Бърза се, защото в ядрения клуб влизат нови, не подчинени играчи. Някои от досегашните, като комшитара, си искат свободата. Елита го е шубе, защото няма време за плавни и разумни ходове. Затова, въпреки телевизорите, бързат с таргета "лична свобода" - свобода срещу сигурност, обезсилване на кеша и на спестяванията, стремежа да работиш или да предприемачестваш срещу без условен базов доход, и т. н. Всички ние, от сегашните три поколения, без значение дали инвестираме, спестяваме, дали се информираме или дали протестираме за свободата си и срещу подмяната на ценности и правила, всички ние имаме две общи точки, чрез които лесно ще ни проснат в нокаут. Това са Интернет и наддържавните соцмрежи. Справка- Дони и тоталния блокаж на акаунтите му, както и отказа да предават на живо или на запис изявленията му. А това е беше все още действащ Държ. Глава нумеро уно... Преди 10 години, щеше да е абсурд. Та какво остава за Стадото...
                              Добре написано .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Хермес, ти и останалите апокалиптици (не че аз не съм такъв) виждате някакви внезапни промени. Според мен дълго и безнадеждно пропадане е доста възможен вариант. Един вид сваряване на жабата. Виждаме го с очите си в Западния свят. Там 90% от хората вярват безкритично на всичко по телевизора. В един свят със световно правителство няма място за лична свобода и съответно за златото, като инструмент за размяна. В един добре парцелиран свят тип 1984-та също.

                                Хиперинфлацията на досега разхвърляните пари е е факт, а не някаква прогноза за бъдещето.
                                В последните постове златото не съм го споменал никъде като спасение.Но то е последното нещо което ще е извън контрола...Поради спецификата си...Промяната става в момента и е много бърза от историческа гледна точка.Предните социално-икономически модели са преминавали плавно един в друг за столетия.Сега ще стане за няколко десетилетия.А може би дори и за едно максимум две.

                                Коментар

                                Working...
                                X