IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение


    2.Така е...... И балонизирането на Златото ще стигне до сегашния номинал на 3000 $....................Повече - не ! При това - не сега !!!!
    Времето ще покаже !!!
    Значи си съгласен, че това омразно зло ще ходи бавно до 3000$ (аз предполагам до две-три години отсега)
    Ама чак после според тебе ще ходи надолу ? Колко ? 2000$ ? 1400 ? 800 ? Кога ще е това, след N-години, някога ?
    Или още тази година ще тръгне мнооооооого надолу ?
    Изписа три страници, само общи работи, нагоре - надолу, нагоре, не сега, кога ? 2033 год ?
    Повечето хора казват казват нещо конкретно тука, ти (като Nasim Taleb, ДЕТО ОЩЕ 2005 пишеше за черния лебед), само общи работи.
    Форумна слава ли си търсиш, страх те от критика ли, даже и да сгрешиш, няма проблем, бих послушал само себе си, ама не се дръж като 5-годишен.
    И децата знаят, че златото има стойност на добиване и доставяне, при идваща инфлация, никои миньори няма да го дадат под 1300$ сега.
    Сега, ако станат големи катаклизми, няма храна и хляба струва един наполеон, умрат милиони, не се изключва да падне под 1000$, на теория.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis

      Но не изглежда сериозно така. Все едно синът ми на 7 пише на клавиатурата.
      Мойте , са доста по големи ...........

      А и какво значение имат , някой характерни особенности на начина на писане ................
      Това е най - маловажното

      Давай си числото за Златото и не ни занимавай с глупости ( кой как изписвал ченгелчето на '' б '' )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        Ти уцели днес , най много от всичките ми събеседници !!!!!

        Браво !!!!!
        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

          Така се прави на интересен.
          Ти уцели днес , най много от всичките ми събеседници !!!!!

          Браво !!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis

            С тези многоточия ми паднаха очите. Това някаква нова мода за ASCII art ли е при millenials?

            Ако кажете, че просто сте на по 3 големи ще се успокоя.
            Не се опитвай да четеш многоточията ........................
            Те са закодиран текст само за отбрани

            Чети думите !!

            И съм от Х Generation ............... Y -a (millenials) , последните , са ми деца

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis

              С тези многоточия ми паднаха очите. Това някаква нова мода за ASCII art ли е при millenials?

              Ако кажете, че просто сте на по 3 големи ще се успокоя.
              Така се прави на интересен.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение


                Пазара не е съгласен с тебе. Ще взема да събера прогнозите ти и след месец два да ги припомниме черно на бяло. Да видиме колко голям експерт си по темите които си писал. Злато 3000 долара до края на годината ТРЕНДА ПРОДЪЛЖАВА ЗА НАГОРЕ
                Как разбра, че ''пазара не е съгласен с мен''.......???
                Не събирай прогнозите ми ................ Те са доста известни ...... И тук и в други теми

                Питай ехххх - а .и биткойнаджиите
                По скоро аз ще взема да събирам наддаванията ви.......

                Мюлер -3000 до края на Годината
                Бертрам - 6000 (неизвесто кога)
                Хермес - много - за 5 унцийки - апарт у София.....
                еххххх - рали.....космос.....
                Майк Флорида - никой не знае ...100 000 , 800 000........времето ще покаже.....
                Крум - купувайте, нема значение цената................


                И накрая.........знаеш.............

                Нали знаете .......... всички пишат у форума по много и красиво .......... и накрая .... Баце е ПРАВ
                Last edited by Correctively objective; 03.03.2020, 18:58.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                  Как е ............. космонаФти ????

                  Чета днешните мнения и на 88 % от тях , немога да сдържа смеха си .............
                  И е смешно разбира се , да четеш лаици - голден бъгове - които нямат и ни най малка представа - кога , колко , защо ......
                  Просто ............ '' златото треа да расте ''

                  Ше ви отрезви идващото движение ...... ( което многократно съм описвал ) - ще , ще ............

                  Нали знаете .......... всички пишат у форума по много и красиво .......... и накрая .... Баце е ПРАВ !!!!!

                  Пазара не е съгласен с тебе. Ще взема да събера прогнозите ти и след месец два да ги припомниме черно на бяло. Да видиме колко голям експерт си по темите които си писал. Злато 3000 долара до края на годината ТРЕНДА ПРОДЪЛЖАВА ЗА НАГОРЕ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    за 5 унции по-добре да не идва този момент, че вероятно ще са без прозорци и с дупки от куршуми по стените, но за 30 унции хубаво жилище ще има в даден момент.
                    30 оz x 31gr = 1 kg.............

                    Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                    Номера е да '''скочиш'' когато е КИЛО ...... А и другата , малка подробност е ...... да го имаш
                    Но 5 унции - забрави .........
                    Леле , тоя Берто ги разбира кат' мене бе ...........
                    Мислим еднакво ........... ама аз първи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                      Исторически нормален дом е струвал между кило и пет кила............
                      Номера е да '''скочиш'' когато е КИЛО ......
                      Mдаа, това изглежда много по близо до реалността, другото са фантазии.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Баце имаш право в написанот за тебе си.Аз си имам собсвен светоглед и си имам право за мен.Не се боря за никаква правда.Безразлично ми е дали пишещите във форума утре ще са милионери или прошляци.Аз гледам мен си.И пиша мнението си с довод защо смятам физическото злато за най-сигурната инвестиция в света.Имам злато купено и на 1800 долара унцията...........В лева 2011 беше достигнало 3000 лв........И ще го държа до момента в който ще мога за 5 унции да си купя апартамент в София........може и в даден момент цял блок да си купя..........И да пускам тези с графиките под наем.......като им изгорят ипотеките....
                        за 5 унции по-добре да не идва този момент, че вероятно ще са без прозорци и с дупки от куршуми по стените, но за 30 унции хубаво жилище ще има в даден момент.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Графиките на хартиеното злато а и не само те не отразяват цената на актива.....фючарсите са създадени с цел да се манипулират цените на реалните активи от тези които държат печатницата ...........Имайки необходимия ресурс от печатницата чрез фючарси може да се манипулира всяка цена........Факт ли е че годишно през златни фючарси се превърта 100 ПЪТИ добитото през годината злато и 2 ПЪТИ всичкото добито злато последните 5 000 години?Факт.........За шараните може и да е нормален този факт........За мен не........Примери няма да давам......Сам ще ги видиш..............Скоро.........Ще посоча и ТОЧНО кой манипулира цените на фючърсите.Банките съоснователки на ФЕД плюс основните ЦБ-та............Това е пред очите ни.Просто трябва да можем да го видим или да искаме да го видим.......
                          Хермес, приятелю, така е прав си. Обаче, съм скептик по отношение на някаква радикална промяна на сегашната виртуална система на търговия, по-скоро допускам дори регулиране и конфискуване на физическото злато (нещо, което вече е правено пак може да се направи), а защо не и на други ценни метали ако има някакъв преходен период, в който нещата сериозно да загрубеят.

                          Междувременно който може да прави пари от движенията си е ок.

                          Колкото до това, че цената на хартиена унция и физическа унция е една, да, засега е така, но отварям една скоба - на азиатските пазари имаше моменти, в които и физическата и хартиената унция струваха повече от унцията на западните пазари. Според мен това разминаване не се хареса на някого на запад и като залетяха едни ми ти вируси ...
                          Last edited by Selena; 03.03.2020, 17:29.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Баце имаш право в написанот за тебе си.Аз си имам собсвен светоглед и си имам право за мен.Не се боря за никаква правда.Безразлично ми е дали пишещите във форума утре ще са милионери или прошляци.Аз гледам мен си.И пиша мнението си с довод защо смятам физическото злато за най-сигурната инвестиция в света.Имам злато купено и на 1800 долара унцията...........В лева 2011 беше достигнало 3000 лв.......
                            Дотук .....всичко - ок ...........
                            Имаш си твоето право и твоята истина .......................


                            Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            ..И ще го държа до момента в който ще мога за 5 унции да си купя апартамент в София........може и в даден момент цял блок да си купя.........
                            Тук вече директно ти казвам - няма да можеш
                            Никога ..... няма да си купиш апарт. за 5 унциии ......
                            Нема толкова апартаменти , колкото хора с по 5 унции в джоба ...........
                            Исторически нормален дом е струвал между кило и пет кила............
                            Номера е да '''скочиш'' когато е КИЛО ...... А и другата , малка подробност е ...... да го имаш
                            Но 5 унции - забрави .........

                            Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            ..И да пускам тези с графиките под наем.......като им изгорят ипотеките....
                            И тук се съмнявам....... '' Добрите с графиката '' са три крачки пред теб ( с информацията и финансите ) ....
                            Надали са и ипотекари .................

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                              Различни неща са ни в главите ............
                              Аз не искам да споря философски или ''по принцип '' ..........
                              СЕГА - графиката отразява моментната цена на всеки актив и историческото и движение в миналото ..........
                              Върши ми работа и не се замислям за '' несправедливостите '' '' манипулацииите '' '' социалното неравенство '' и '' правата на гейовете '' ...................
                              Фактите които си изложил и трябва да ме шокират ........... не изпълват целите си , дори и да са достоверни ( не знам от къде ги имаш )
                              Защо да не се превърти 100 ПЪТИ добитото през годината злато ............ 100 пъти си сменя собственика и готово ...
                              Днес тая унция е моя , утре твоя , в други ден на Асан ...... и накрая пак моя
                              На колата ти си и 6 собственик ....... Завода 6 коли ли отчита че е продал.......

                              Скоро .....знам какво ще видя........
                              Ама ''космонафтите'' в темата и тези купили за ''инвестиция'' на 1600 , няма да искат да го видят............
                              Баце имаш право в написанот за тебе си.Аз си имам собсвен светоглед и си имам право за мен.Не се боря за никаква правда.Безразлично ми е дали пишещите във форума утре ще са милионери или прошляци.Аз гледам мен си.И пиша мнението си с довод защо смятам физическото злато за най-сигурната инвестиция в света.Имам злато купено и на 1800 долара унцията...........В лева 2011 беше достигнало 3000 лв........И ще го държа до момента в който ще мога за 5 унции да си купя апартамент в София........може и в даден момент цял блок да си купя..........И да пускам тези с графиките под наем.......като им изгорят ипотеките....
                              Last edited by Hermes73; 03.03.2020, 14:56.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Графиките на хартиеното злато а и не само те не отразяват цената на актива.....фючарсите са създадени с цел да се манипулират цените на реалните активи от тези които държат печатницата ...........Имайки необходимия ресурс от печатницата чрез фючарси може да се манипулира всяка цена........Факт ли е че годишно през златни фючарси се превърта 100 ПЪТИ добитото през годината злато и 2 ПЪТИ всичкото добито злато последните 5 000 години?Факт.........За шараните може и да е нормален този факт........За мен не........Примери няма да давам......Сам ще ги видиш..............Скоро.........
                                Различни неща са ни в главите ............
                                Аз не искам да споря философски или ''по принцип '' ..........
                                СЕГА - графиката отразява моментната цена на всеки актив и историческото и движение в миналото ..........
                                Върши ми работа и не се замислям за '' несправедливостите '' '' манипулацииите '' '' социалното неравенство '' и '' правата на гейовете '' ...................
                                Фактите които си изложил и трябва да ме шокират ........... не изпълват целите си , дори и да са достоверни ( не знам от къде ги имаш )
                                Защо да не се превърти 100 ПЪТИ добитото през годината злато ............ 100 пъти си сменя собственика и готово ...
                                Днес тая унция е моя , утре твоя , в други ден на Асан ...... и накрая пак моя
                                На колата ти си и 6 собственик ....... Завода 6 коли ли отчита че е продал.......

                                Скоро .....знам какво ще видя........
                                Ама ''космонафтите'' в темата и тези купили за ''инвестиция'' на 1600 , няма да искат да го видят............

                                Коментар

                                Working...
                                X