IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    Тук вече директно ти казвам - няма да можеш
    Никога ..... няма да си купиш апарт. за 5 унциии ......
    Нема толкова апартаменти , колкото хора с по 5 унции в джоба ...........


    ....На всеки германец се падат средно по 3.4 унции злато........И това е в страната с най-големите запаси сред населението в Европа..............
    А в германия както знаем е комунизъм и унциите са разпределени по равному според потребностите
    "the trend is your friend until the end..."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от avto11 Разгледай мнение
      А по темата.Един анализ от Инвестинг злато 2700,сребро 65.
      За среброто не съм голям оптимист.

      Коментар


      • А по темата.Един анализ от Инвестинг злато 2700,сребро 65.
        http://avtokurs.alle.bg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

          Сега ще е много по-колосално.
          кое ще е по колосално. четейки цитирания ти пост не се разбира.
          освен думите на жена му да станат 100000 на ден.
          Но това е извън темата .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Незнам за форума кога е създаден, аз помня Yahoo балона, Енрон и златото на 300$.
            Ти си бетер от жена ми ( тоест поне 50000 думи на ден изречени от човек мразещ химия, физика, математика, нямащ чувство за време, за разстояние, за тежина, ама спори до смърт за всяко нещо)
            Сега ще е много по-колосално.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              За мен сметката на Хермес за 5те унции ще се окаже по-точна!

              Поради няколко причини!
              На първо място, в момента един средняшки апартамент е около 220 бона, а 30 унции са горе долу 100К.

              В БГ за разлика от на запад не се строи на печалба 30%, а на 70%, а част от мутрагентите и на 100%. Това ще рече, че чисто като себестойност един обект, през преоценка на стойност има потенциал за значителна редукция на цената. Да не кажа 50% надолу ВЕДНАГА, вчико това без преоценка на труда на майстори, които биха работили и на 30% от сегашното, когато няма работа и без преоценка на себестойност на земя, спрямо моментната!

              Това е много бакалска сметка и не може да я прилагаме 1:1. Разбира се обаче, стойността все пак ни интересува, защото ние трябва да знаем, точката на която някой би разкарвал актив, БЕЗ ДА ГУБИ. Когато е притиснат обаче, той е готов да разкава дори и да ГУБИ! Къде ще отиде тогава цената? Явно много по-надолу отколкото повечето си представят! Ако искаме да разберем как може да има такава огромна преоценка през стойност, просто трябва да погледнем курортите, където аапртаменти строени да се продават на времето по за 120 хиляди, днес се продават за по 30. При всичко това, че има и инфлация, което докарва 75%ния спад от тогавашната цена на 90% спад! Знам, че звучи нереално, но това са цифрите!

              След като дадох подобен пример, съм длъжен да обясня, защо според мен подобен колосален срив ще има и на софийския пазар на имоти!
              Въпреки всичко обаче, смятам, че няма да е цели 90%, ако това е успокояващо , но при всички случаи ще е много по-огромен отколкото повечето хора могат да си представят. При това и без война, без куршуми по стените, че и с дограма на прозорците!

              Срива на имотите ще дойде през ЧСИ. В момента един от най-активните участници на пазара на имоти е ИТ аутсорс индустрията, която както много пъти съм отбелязвал, ще бъде тотално изметена за определен период със спад на заетите от 60-70%! При идващата криза!
              Как се случват нещата? Имаме някой зает в сектора провинциалист. Финансовата култура е на следното ниво, че се събират абсолютно всички заделени за "детето" пари от родителите, събират се всички спестени пари от бабата, вадят се едни 30 бона изкарани от младежа и се финансира на 80% ипотека, при "огуляли" от финансова гледна точка роднини и финансов буфер от 2-3 заплати при младежа, ако междувременно не са вкарани в обзавеждане.
              Ето това е масовката! Ето това е финансовата култура! Ето това са буферите! Разсъждава се, че търсенето е безкрайно, а ако в България падне бомба, в Запада така или иначе разгрибат земята за нас...
              От тук на сетне, всички ние, които имаме пари по банки ще се оповаваме да ни ги събират ЧСИта, защото те са дадени на хора като горния пример, който условно може да наречем 28 годишния младеж Петър! Не си представям, как тази огромна маса от подобни хора ще обслужват кредитите. От тук на сетне ЧСИтата ще продават апартаменти на кило през търгове, в една много трудна от финансово-икономическа гледна точка ситуация при криза, като не само, че купувачите ще са малко и с по-малко пари, но и всеки ще чака цените да падат още! А ТЕ ЩЕ ПАДАТ ОТ ТЪРГ НА ТЪРГ! Кредитирането при навярно част одържавени банки към онзи момент, всеки може да се досети како ще е! Което ще рече, че сделките ще трябва да са само на готов КЕШ! И когато говорим за ЧСИ, трябва да сме наясно, че цените ще падат, дори и ако те са ЕДИНСТВЕНИТЕ продавачи на пазара, а всички други са ПАС, в тази ситуация!

              Така, че за да имаме 30 унции за жилище, при бъдеща криза и финансов срив, златото не трябва да е скочило НИТО ЙОТА от текущата си цена. Просто имотите трябва да са паднали на 50%!

              За мен златото в тази ситуация ще скочи в много пъти, чисто като стойност. Това ЕДНО! ВТОРО, златото много по-бързо отразява бясната инфлация от имотите. Това дава втора преднина на златото пред имота. А самата му стойност към сегашна от покупателна способност, дали ще бъде Х3, Х5, Х10 или Х20, е трудно да се каже! Нямам представа!

              Така или иначе, както казваше Императора на времето, струва ми се, че "Хермесов" е по-близо до цената с неговите 5 унции отколкото ти с твоите 30! Дали ще са точно 5 обаче не знам! Може да са 10! Или нещо в Люлин за 3+
              Браво Браво изключителен анализ на предстоящото.Явно 2008 си видял какво става.1000 % съгласен.Само дето 2008 хората бяха по пригодени за криза, а сега са поколение което всичко им е дигитално.И както казва един преподавател на програмистите трябва да имаш дигитално мислене,а то как ще реагира на един срив.Предполагам ,че няма да е проблем да продадеш на 300 евро като си купил на 1500.Просто рестартираш.
              http://avtokurs.alle.bg

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                За мен сметката на Хермес за 5те унции ще се окаже по-точна!

                Поради няколко причини!
                На първо място, в момента един средняшки апартамент е около 220 бона, а 30 унции са горе долу 100К.

                В БГ за разлика от на запад не се строи на печалба 30%, а на 70%, а част от мутрагентите и на 100%. Това ще рече, че чисто като себестойност един обект, през преоценка на стойност има потенциал за значителна редукция на цената. Да не кажа 50% надолу ВЕДНАГА, вчико това без преоценка на труда на майстори, които биха работили и на 30% от сегашното, когато няма работа и без преоценка на себестойност на земя, спрямо моментната!

                Това е много бакалска сметка и не може да я прилагаме 1:1. Разбира се обаче, стойността все пак ни интересува, защото ние трябва да знаем, точката на която някой би разкарвал актив, БЕЗ ДА ГУБИ. Когато е притиснат обаче, той е готов да разкава дори и да ГУБИ! Къде ще отиде тогава цената? Явно много по-надолу отколкото повечето си представят! Ако искаме да разберем как може да има такава огромна преоценка през стойност, просто трябва да погледнем курортите, където аапртаменти строени да се продават на времето по за 120 хиляди, днес се продават за по 30. При всичко това, че има и инфлация, което докарва 75%ния спад от тогавашната цена на 90% спад! Знам, че звучи нереално, но това са цифрите!

                След като дадох подобен пример, съм длъжен да обясня, защо според мен подобен колосален срив ще има и на софийския пазар на имоти!
                Въпреки всичко обаче, смятам, че няма да е цели 90%, ако това е успокояващо , но при всички случаи ще е много по-огромен отколкото повечето хора могат да си представят. При това и без война, без куршуми по стените, че и с дограма на прозорците!

                Срива на имотите ще дойде през ЧСИ. В момента един от най-активните участници на пазара на имоти е ИТ аутсорс индустрията, която както много пъти съм отбелязвал, ще бъде тотално изметена за определен период със спад на заетите от 60-70%! При идващата криза!
                Как се случват нещата? Имаме някой зает в сектора провинциалист. Финансовата култура е на следното ниво, че се събират абсолютно всички заделени за "детето" пари от родителите, събират се всички спестени пари от бабата, вадят се едни 30 бона изкарани от младежа и се финансира на 80% ипотека, при "огуляли" от финансова гледна точка роднини и финансов буфер от 2-3 заплати при младежа, ако междувременно не са вкарани в обзавеждане.
                Ето това е масовката! Ето това е финансовата култура! Ето това са буферите! Разсъждава се, че търсенето е безкрайно, а ако в България падне бомба, в Запада така или иначе разгрибат земята за нас...
                От тук на сетне, всички ние, които имаме пари по банки ще се оповаваме да ни ги събират ЧСИта, защото те са дадени на хора като горния пример, който условно може да наречем 28 годишния младеж Петър! Не си представям, как тази огромна маса от подобни хора ще обслужват кредитите. От тук на сетне ЧСИтата ще продават апартаменти на кило през търгове, в една много трудна от финансово-икономическа гледна точка ситуация при криза, като не само, че купувачите ще са малко и с по-малко пари, но и всеки ще чака цените да падат още! А ТЕ ЩЕ ПАДАТ ОТ ТЪРГ НА ТЪРГ! Кредитирането при навярно част одържавени банки към онзи момент, всеки може да се досети како ще е! Което ще рече, че сделките ще трябва да са само на готов КЕШ! И когато говорим за ЧСИ, трябва да сме наясно, че цените ще падат, дори и ако те са ЕДИНСТВЕНИТЕ продавачи на пазара, а всички други са ПАС, в тази ситуация!

                Така, че за да имаме 30 унции за жилище, при бъдеща криза и финансов срив, златото не трябва да е скочило НИТО ЙОТА от текущата си цена. Просто имотите трябва да са паднали на 50%!

                За мен златото в тази ситуация ще скочи в много пъти, чисто като стойност. Това ЕДНО! ВТОРО, златото много по-бързо отразява бясната инфлация от имотите. Това дава втора преднина на златото пред имота. А самата му стойност към сегашна от покупателна способност, дали ще бъде Х3, Х5, Х10 или Х20, е трудно да се каже! Нямам представа!

                Така или иначе, както казваше Императора на времето, струва ми се, че "Хермесов" е по-близо до цената с неговите 5 унции отколкото ти с твоите 30! Дали ще са точно 5 обаче не знам! Може да са 10! Или нещо в Люлин за 3+
                Съгласен съм на 100 % с ''почерненото '' .............. Без думата ''колосален '' ...........
                За другото , ще замълча от уважение към труда ти , да напишеш такъв дълъг пост !
                ......................... Но ще напиша пак :
                Никога Никога Никога няма да има ИМОТ под моментната цена на ПОНЕ едно кило злато ...............

                5 - 10 - 15 унциии са .......... блянове на доста '' бедни златни буболечки ''

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                  от преди да се регистрираш
                  Незнам за форума кога е създаден, аз помня Yahoo балона, Енрон и златото на 300$.
                  Ти си бетер от жена ми ( тоест поне 50000 думи на ден изречени от човек мразещ химия, физика, математика, нямащ чувство за време, за разстояние, за тежина, ама спори до смърт за всяко нещо)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    Вярваш или не, сега програмистите са като хлебарите, хамалите и докторите, винаги ще се търсят, със криза или не.
                    Света е дигитализиран, не може назад.Това е друга тема.
                    Въпроса за кризата.Може да има лека криза (една трета от 2008-ма)
                    Китай извади данни, че наполовина е покрил забявянето на производството, гледам и половината заболели по света се оправят, не че и работещите20-50 год я хващат по-трудно.
                    Набързо Индия и Виетнам могат да заемат мястото на половиния Китай (другия пак си работи и сега).
                    Хонг Конг каза преди 1-2 седмици, че ще дава по около 1200HK на човек на месец да си посрещне нуждите и да намали социалния ефект от карантината.
                    Японските банки държат 80% от акциите на борсата им мисля и наливат пари по йената. До без край ! +250% БВП дълг и продължават.
                    Още е трета страна след САЩ и Китай.
                    Малко ФЕД се задъхва с репото, но QE-тa са затова, както и да ги нарече.
                    Какво те кара да мислиш, че ТОЗИ път ФЕД няма зайци в ръкава ?
                    Алабализми с новия крипто долар също са възможни.
                    Системата трябва да работи, мисля аз, имайки контрол над повечето лостове, не мисля, че биха ни върнали дългосрочно във 20-ти век.
                    Всичко си има предел! Икономиката и финансовата система подлежат на обективни закони, а не на зайци в ръкава или пожелателни усещания. Дисбаланси и изкривявания са възможни за дълъг период, но този период все някога достига отново предел!!!

                    И ДА не вярвам, че ИТтата са като хлебарките или лекарите, но не ми се навлиза в детайли и специфика по този въпрос, намирам го за безинтересен за мен, за да го развия!

                    Ти имаш версия на нещата, аз имам също!
                    Остава да видим, кой от двама ни ще познае!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis

                      Имам 80к лева във 8PSG на средна цена 129 EUR. Това ми е златната експозиция в момента. Към днешна дата е 140EUR на Xetra. Но чакам да падне до 130EUR за да купя още 20К. Играта е като 2007-9.

                      Златото ми е 14.8% от портфейла. 50.1% са акции. Останалото е кеш.

                      Сеги ти би ли споделил нещо конкретно за твоя портфейл или е пълен само с многоточия..............отворко?

                      Ако се чудиш какво е 8PSG ..........ми чуди се.
                      .................................................. ........................
                      80 к ........... вика , а имам и още 20 ...........................

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        При идващата криза!
                        Вярваш или не, сега програмистите са като хлебарите, хамалите и докторите, винаги ще се търсят, със криза или не.
                        Света е дигитализиран, не може назад.Това е друга тема.
                        Въпроса за кризата.Може да има лека криза (една трета от 2008-ма)
                        Китай извади данни, че наполовина е покрил забявянето на производството, гледам и половината заболели по света се оправят, не че и работещите20-50 год я хващат по-трудно.
                        Набързо Индия и Виетнам могат да заемат мястото на половиния Китай (другия пак си работи и сега).
                        Хонг Конг каза преди 1-2 седмици, че ще дава по около 1200HK на човек на месец да си посрещне нуждите и да намали социалния ефект от карантината.
                        Японските банки държат 80% от акциите на борсата им мисля и наливат пари по йената. До без край ! +250% БВП дълг и продължават.
                        Още е трета страна след САЩ и Китай.
                        Малко ФЕД се задъхва с репото, но QE-тa са затова, както и да ги нарече.
                        Какво те кара да мислиш, че ТОЗИ път ФЕД няма зайци в ръкава ?
                        Алабализми с новия крипто долар също са възможни.
                        Системата трябва да работи, мисля аз, имайки контрол над повечето лостове, не мисля, че биха ни върнали дългосрочно във 20-ти век.

                        Коментар


                        • [QUOTE=Correctively objective;n3548619]
                          Дотук .....всичко - ок ...........
                          Имаш си твоето право и твоята истина .......................



                          Тук вече директно ти казвам - няма да можеш
                          Никога ..... няма да си купиш апарт. за 5 унциии ......
                          Нема толкова апартаменти , колкото хора с по 5 унции в джоба ...........


                          В Европа страната с най-много физическо злато намиращо се в населението е Германия.Приблизително 9000 тона.Това са 9 000 000 кг злато разделено на 85 000 000 германци.На всеки германец се падат средно по 3.4 унции злато........И това е в страната с най-големите запаси сред населението в Европа..............

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                            Значи си съгласен, че това омразно зло ще ходи бавно до 3000$ (аз предполагам до две-три години отсега)
                            Ама чак после според тебе ще ходи надолу ? Колко ? 2000$ ? 1400 ? 800 ? Кога ще е това, след N-години, някога ?
                            Или още тази година ще тръгне мнооооооого надолу ?
                            Изписа три страници, само общи работи, нагоре - надолу, нагоре, не сега, кога ? 2033 год ?
                            Повечето хора казват казват нещо конкретно тука, ти (като Nasim Taleb, ДЕТО ОЩЕ 2005 пишеше за черния лебед), само общи работи.
                            Форумна слава ли си търсиш, страх те от критика ли, даже и да сгрешиш, няма проблем, бих послушал само себе си, ама не се дръж като 5-годишен.
                            И децата знаят, че златото има стойност на добиване и доставяне, при идваща инфлация, никои миньори няма да го дадат под 1300$ сега.
                            Сега, ако станат големи катаклизми, няма храна и хляба струва един наполеон, умрат милиони, не се изключва да падне под 1000$, на теория.
                            Това че следиш днешните ми писания и ги броиш по страници е ............ добре !!!
                            Рядко го правя по толкова много .............
                            Сега ...... ако мислиш че съм по велик от Насим Талеб - ще те разочаровм
                            Задаваш ми въпрос , изнервен ..... търсещ конкретика , която струва .............. милярди !!!!
                            Аха ....... милярди !!!
                            ''не се дръж като 5-годишен.'' - е лафче на 25 годишните
                            '' Форумната слава '' - лоша / добра - си я имам от преди да се регистрираш
                            Честн казано ............ не съм питал нито едно дете , какво знае за Златото .........
                            А прогнозата и виждането си за цената на Златото съм давал многократно , само след Н.Година 2020 са 6 броя

                            Мислиш ли че трябва да ги повтарям на всяка страница ( хептен ще втръснат ) или да ги пояснявам ЗАЩО !!! на всеки току що зачел се в темата

                            пп . А и не питаш като интересуващ се ............ Караш ми се , защо не съм ти обяснил с подробности ....

                            Коментар


                            • Мислете повече и анализирайте нещата в дългосрочен план! Иначе златото онзи ден 4% на долу, днес 4% нагоре. Всичко е ала бала! В крайна сметка силите на равновесието и реципрочността, винаги надделяват!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                за 5 унции по-добре да не идва този момент, че вероятно ще са без прозорци и с дупки от куршуми по стените, но за 30 унции хубаво жилище ще има в даден момент.
                                За мен сметката на Хермес за 5те унции ще се окаже по-точна!

                                Поради няколко причини!
                                На първо място, в момента един средняшки апартамент е около 220 бона, а 30 унции са горе долу 100К.

                                В БГ за разлика от на запад не се строи на печалба 30%, а на 70%, а част от мутрагентите и на 100%. Това ще рече, че чисто като себестойност един обект, през преоценка на стойност има потенциал за значителна редукция на цената. Да не кажа 50% надолу ВЕДНАГА, вчико това без преоценка на труда на майстори, които биха работили и на 30% от сегашното, когато няма работа и без преоценка на себестойност на земя, спрямо моментната!

                                Това е много бакалска сметка и не може да я прилагаме 1:1. Разбира се обаче, стойността все пак ни интересува, защото ние трябва да знаем, точката на която някой би разкарвал актив, БЕЗ ДА ГУБИ. Когато е притиснат обаче, той е готов да разкава дори и да ГУБИ! Къде ще отиде тогава цената? Явно много по-надолу отколкото повечето си представят! Ако искаме да разберем как може да има такава огромна преоценка през стойност, просто трябва да погледнем курортите, където аапртаменти строени да се продават на времето по за 120 хиляди, днес се продават за по 30. При всичко това, че има и инфлация, което докарва 75%ния спад от тогавашната цена на 90% спад! Знам, че звучи нереално, но това са цифрите!

                                След като дадох подобен пример, съм длъжен да обясня, защо според мен подобен колосален срив ще има и на софийския пазар на имоти!
                                Въпреки всичко обаче, смятам, че няма да е цели 90%, ако това е успокояващо , но при всички случаи ще е много по-огромен отколкото повечето хора могат да си представят. При това и без война, без куршуми по стените, че и с дограма на прозорците!

                                Срива на имотите ще дойде през ЧСИ. В момента един от най-активните участници на пазара на имоти е ИТ аутсорс индустрията, която както много пъти съм отбелязвал, ще бъде тотално изметена за определен период със спад на заетите от 60-70%! При идващата криза!
                                Как се случват нещата? Имаме някой зает в сектора провинциалист. Финансовата култура е на следното ниво, че се събират абсолютно всички заделени за "детето" пари от родителите, събират се всички спестени пари от бабата, вадят се едни 30 бона изкарани от младежа и се финансира на 80% ипотека, при "огуляли" от финансова гледна точка роднини и финансов буфер от 2-3 заплати при младежа, ако междувременно не са вкарани в обзавеждане.
                                Ето това е масовката! Ето това е финансовата култура! Ето това са буферите! Разсъждава се, че търсенето е безкрайно, а ако в България падне бомба, в Запада така или иначе разгрибат земята за нас...
                                От тук на сетне, всички ние, които имаме пари по банки ще се оповаваме да ни ги събират ЧСИта, защото те са дадени на хора като горния пример, който условно може да наречем 28 годишния младеж Петър! Не си представям, как тази огромна маса от подобни хора ще обслужват кредитите. От тук на сетне ЧСИтата ще продават апартаменти на кило през търгове, в една много трудна от финансово-икономическа гледна точка ситуация при криза, като не само, че купувачите ще са малко и с по-малко пари, но и всеки ще чака цените да падат още! А ТЕ ЩЕ ПАДАТ ОТ ТЪРГ НА ТЪРГ! Кредитирането при навярно част одържавени банки към онзи момент, всеки може да се досети како ще е! Което ще рече, че сделките ще трябва да са само на готов КЕШ! И когато говорим за ЧСИ, трябва да сме наясно, че цените ще падат, дори и ако те са ЕДИНСТВЕНИТЕ продавачи на пазара, а всички други са ПАС, в тази ситуация!

                                Така, че за да имаме 30 унции за жилище, при бъдеща криза и финансов срив, златото не трябва да е скочило НИТО ЙОТА от текущата си цена. Просто имотите трябва да са паднали на 50%!

                                За мен златото в тази ситуация ще скочи в много пъти, чисто като стойност. Това ЕДНО! ВТОРО, златото много по-бързо отразява бясната инфлация от имотите. Това дава втора преднина на златото пред имота. А самата му стойност към сегашна от покупателна способност, дали ще бъде Х3, Х5, Х10 или Х20, е трудно да се каже! Нямам представа!

                                Така или иначе, както казваше Императора на времето, струва ми се, че "Хермесов" е по-близо до цената с неговите 5 унции отколкото ти с твоите 30! Дали ще са точно 5 обаче не знам! Може да са 10! Или нещо в Люлин за 3+
                                Last edited by Mike Florida; 03.03.2020, 20:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X