IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение


    Като говоря за богати, имам предвид наистина богати, а не някой БГ бизнесмен.... БГ бизнесмени масово ще стигат до просешка тояга! Международните богаташи в 90% от случаите няма да мръднат! 10% ще ги разчисти! Това е естествено!
    Е какво толкова има и ще има преразпределение на капитал. Нищо ново или фатално. Винаги си е било така. Днес вършейки бойни задачи под лъчите на топлещото слънчице изплуваха спомени. Имаше едно време една звездно образувание Орион, някой го бяха обвинили, че служи на мрака контролирайки едва ли не всичко. Не бих казал, че те бяха прави. Един от Архитектите в това съзвездие беше един възрастен човек живещ на едно таванче, в една кооперация на баира- Имаше си страсти този човек. Обичаше да си взима боза и тортичка от близката Хавана. Но въпреки скромния и безличен начин на живот в действителност той беше донякъде могъщ човек, макар и за кратък отрязък на време. В него никога не са блястяли прожекторите, но той беше един от архитектите. Това са стари и вехти истории никому не интересни, още по-малко актуални. Но принципа принципа е важен. Тоест няма да се случи нищо драматично и различно от това което се е случвало последните десетилетия. Нищичко такова.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
      Correctively, нещо злото се инати и не ебава да слиза надолу, наже напротив.
      Имаш ли нова графика,
      едни приятели искат да купят евтино хартиено и физическо на $1500,1400,1300 (дай боже), кога се очаква?
      Утре сутринта ше ти изясня нещата ......... че сега джасам една .... от Папурите ........
      Ние сме на ...... фитка с трейда ...... Всичко е в реда на нещата .........

      Заредил съм отложени Sell Stop - ове , а стигнем ли 1730 ........ и таз папурската шлюха , не мож ма спря - скачам с двата крака в къси ............

      На приятелчетата кажи , .......... те лично ако не разбират , дан'сълъжат по форуми - моруми ..........

      Иначе - нивата ше ги има ...... Казал съм !!! (тия де си описал , де )

      пп Аре че тая ме дърпа да бързам нещо .........

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
        "...mass gatherings, maybe, in a certain sense more optional.
        And so until you’re widely vaccinated those [activities] may not come back at all..."Бил Гейтс

        Човека казва в прав текст или ваксинация или никакви групови събирания.
        Ама ваксинация чак догодина , Бил ?

        Нови 7 мил безработни за седмица в САЩ, станаха 17 мил, което е 10.3%

        Испания се усети, че Италия ще го играе ва-банк и ще притиска ЕС за много пари и реши,
        че ще ЗАПОЧВА да раздава Универсален Базов Доход е близките седмици ... при условие, че еврото не се печата в Мадрид, то бива нахалство, ама ...

        Това за Английската банка днес и финансирането директно на външния дълг нещо не го разбрах, защо е лошо.
        Ама южняците знаят, че Берлин има намерение да ги опердаши най-вероятно догодина и затова правят здравни драми преди великия Апокалипсис. Янките не ги мисли, ще сътворят нов балон план Маршъл или нещо друго и когато решат ще стопят безработицата. Ама за братята от съюза не знам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
          Gold 1,724.70 +40.40 +2.40%
          Къде е тая цена на спот пазара. ЦЦЦ Явно заради възрастта ми съм окьоравял. Е ще я има скоро.
          High: 1,695.30Low: 1,647.40 Това са цените към момента. Казах Ви че дядо Тръмп ще туитне и ще спаси света. Но никой не вярваше. Но когато вишните на Аббе прецъфтят през май ми се струва ще бъде бит върха от 2011. А ноември конниците на Апокалипсиса ще възвестят идването на още по апокалиптична цена. Амин.

          Коментар


          • "...mass gatherings, maybe, in a certain sense more optional.
            And so until you’re widely vaccinated those [activities] may not come back at all..."Бил Гейтс

            Човека казва в прав текст или ваксинация или никакви групови събирания.
            Ама ваксинация чак догодина , Бил ?

            Нови 7 мил безработни за седмица в САЩ, станаха 17 мил, което е 10.3%

            Испания се усети, че Италия ще го играе ва-банк и ще притиска ЕС за много пари и реши,
            че ще ЗАПОЧВА да раздава Универсален Базов Доход е близките седмици ... при условие, че еврото не се печата в Мадрид, то бива нахалство, ама ...

            Това за Английската банка днес и финансирането директно на външния дълг нещо не го разбрах, защо е лошо.
            Last edited by hazard; 09.04.2020, 18:35.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Е да де за какво да печата като всички пишман инвеститори и бизнесмени ги фалираха. Те и без пари ще си ги дадат активите, няма смисъл да печатат и за тях (инфлация) че да го изкушават с цена. Ще си раздадат само на себе си пари за да не фалират. И ще властват след това над всички фалирали. Пари само за тях им трябват, за какво им е инфлация? Да направят тълпа, революция, да унищожат и себе си?
              Свободното общество взе много да надига глава - мисли кво да си прави парите, как да инвестира, къде да ходи на почивка, каква яхта да си купи.
              Сега след краха на коя държавна/частна структура/холдинг да слугува до гроб
              Ако притежаваш правото да създаваш основната световна валута и това не ти коства нищо ти притежаваш напрактика почти всичко в света.Остават ти две неща.Първото е да опазиш това си право.Второто и поколенията ти след теб да се възползват от него.С нарастване на човешката популация особенно след 60-те години на миналия век второто беше поставено под угроза.В началото на 70-те години на миналия век бе създадена организаци на най-богатите хора в света които разбираха този проблем.Нарекоха я Римски Клуб.Те привлякоха най-добрите учени от всички сфери и с тяхна помощ получиха модел на нарастване на човешката популация и нарастване на необходимите ресурси потребявани от нея.Всички анализи на всички учени чертаеха зловещ сценарии на унищожаване на биосферата и драстична промяна на климата в близките 50 години.За тези 50 години населението на планетата се удвои .Ръста на потребление задвижен от отпадането на златния стандарт и появата на океан от фиат пари необезпечени с нищо се упетори.В резултат в момента сме не само на финансов водевил но много повече на ЕКОЛОГИЧЕН такъв.Изхода от всичко е само един.Съкращаване на потребление и потребители.В огромни мащаби.Това и беше официално съобщено в многократно цитирания от мен документ подписан от 11 000 учени и внесе в централата на ООН на 21 09 2019 година.Хората с парите искат да оставят не само власта и парите но и един ЗЕЛЕН свят за пра-пра-пра-внуците си.
              Last edited by Hermes73; 09.04.2020, 17:38.

              Коментар


              • Gold 1,724.70 +40.40 +2.40%

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                  Това е твойта злато.... да го наречем така
                  Моето е на 1650 точно ...Сега...
                  Correctively, нещо злото се инати и не ебава да слиза надолу, наже напротив.
                  Имаш ли нова графика,
                  едни приятели искат да купят евтино хартиено и физическо на $1500,1400,1300 (дай боже), кога се очаква?
                  Last edited by hazard; 09.04.2020, 17:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Богатите ще си останат богати! Ще има фалити и разчистени и сред тях, но принципно те ще си минат през това без проблем. Цената е за обществата!

                    Цената ще е за пишман инвеститорите, които са си повярвали, че са разбирачи и с бабения апартамент играят на Wall Street. Цента ще е за работническата класа, цената ще е за пенсионерите, цената ще е за най-бедните...

                    Бъди сигурен, че банкерите от това, или ще излезнат по-богати, но в никакъв случай, не и по-бедни...


                    п.п.

                    Като говоря за богати, имам предвид наистина богати, а не някой БГ бизнесмен.... БГ бизнесмени масово ще стигат до просешка тояга! Международните богаташи в 90% от случаите няма да мръднат! 10% ще ги разчисти! Това е естествено!
                    Е да де за какво да печата като всички пишман инвеститори и бизнесмени ги фалираха. Те и без пари ще си ги дадат активите, няма смисъл да печатат и за тях (инфлация) че да го изкушават с цена. Ще си раздадат само на себе си пари за да не фалират. И ще властват след това над всички фалирали. Пари само за тях им трябват, за какво им е инфлация? Да направят тълпа, революция, да унищожат и себе си?
                    Свободното общество взе много да надига глава - мисли кво да си прави парите, как да инвестира, къде да ходи на почивка, каква яхта да си купи.
                    Сега след краха на коя държавна/частна структура/холдинг да слугува до гроб
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                      Добре Майк, озъртам се, но не виждам такива факти да по(до)казват, че нанадолнищетото е през нас ....това лято.
                      Дай ми 4-5 индикации, ако си ги вденъл четейки пресата.

                      Не по темата,
                      Приятели в УК казват, че малките банки там (които имат малки капиталови буфери) са измислили хитър начин да намалят тегленето кеш.
                      АТМ не работи и има надпис, че понеже хората теглещи кеш НЕ СПАЗВАЛИ 2 метра разстояние един от друг от правителствените разпоредби, от банката са взели решение да не рискуват със живота на хора и т.н.
                      Други АТМ им дават само £100, вместо по 250 или 300, колкото е лимита, пак по същата причина, да не се образувала опашка и хората да са се заразявали, бла, бла.
                      Ами сложете един служител да следи за разстоянието, потомци на пиратите, все пак хората са ви преотстъпили техните пари да работите с тях .....
                      Скоро и БГ ...
                      Извинявай, не искам да те обидя, но това са несериозни примери. Това са неща за селски хитрости за някой кметски наместник. Това са неща, за седмица, за месец, това не може да спаси финансовата система или бамките..... Дори и след вдигане на карантините за Короната, нищо няма да се промени. Не е причина Короната, тя е катализатор, който ускори кредитната имплозия. От тук на сетне и утре да изчезне тя, което няма да стане, то краха е неминуем!

                      Ти разсъждаваш в категорията, не ме устройва и се опитваш, сам да си докажеш, че няма как да се случи нещо, което не те устройва... Така ми се струва! Казваш, ако нещо станело, щяло да бъде лошо... Нещата се случват, не защото са добри или лоши, а защото предпоставките и даденостите предопределят събитията!
                      Има и обратната категория на теб хора, накупили много злато, които смятат, че пълния крах, ще им даде на тях шанс, да изплуват отгоре. Както за теб, така и за тях, нещата, които има да се случват или не, няма да станат, защото един се надява на едно или друго! Ще се случи това, което принципно е за случване. Друг е въпроса, при разминаващи се мнения на участниците във форума, кой ще познае накрая!

                      Аз към днешния момент се чувствам изчерпан в темата и форума, каквото съм имал да казвам съм го казал! Като латерна пиша едни и същи неща и става безмислено, да влизам в коментари и да преповтарям едно и също!

                      Давам си почивка от форума, защото осъзнавам, че просто няма какво да се каже повече. Прогнозите са направени! Предстои да видим!
                      Аз каквото съм могъл да кажа и с каквито примери съм могъл да дам, съм го направил! Това е от мен!

                      Успех на теб, както и на всички други!

                      Коментар


                      • Добре Майк, озъртам се, но не виждам такива факти да по(до)казват, че нанадолнищетото е през нас ....това лято.
                        Дай ми 4-5 индикации, ако си ги вденъл четейки пресата.

                        Не по темата,
                        Приятели в УК казват, че малките банки там (които имат малки капиталови буфери) са измислили хитър начин да намалят тегленето кеш.
                        АТМ не работи и има надпис, че понеже хората теглещи кеш НЕ СПАЗВАЛИ 2 метра разстояние един от друг от правителствените разпоредби, от банката са взели решение да не рискуват със живота на хора и т.н.
                        Други АТМ им дават само £100, вместо по 250 или 300, колкото е лимита, пак по същата причина, да не се образувала опашка и хората да са се заразявали, бла, бла.
                        Ами сложете един служител OТВЪН да следи за разстоянието, потомци на пиратите, все пак хората са ви преотстъпили техните пари да работите с тях .....
                        Скоро и БГ ...
                        Last edited by hazard; 09.04.2020, 16:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                          Не ми се вижда разумно (не че не може) да счупят депресията с хиперинфлация та и без това свитите връзки да ги разтегнат силно и скъсат безвъзвратно.
                          И после трябва да градим от нулата - нито ликвидност, нито активи щото ще ги унищожим и разграбим. Няма да са ценни за никой и няма кой да ги пази
                          Богатите ще си останат богати! Ще има фалити и разчистени и сред тях, но принципно те ще си минат през това без проблем. Цената е за обществата!

                          Цената ще е за пишман инвеститорите, които са си повярвали, че са разбирачи и с бабения апартамент играят на Wall Street. Цента ще е за работническата класа, цената ще е за пенсионерите, цената ще е за най-бедните...

                          Бъди сигурен, че банкерите от това, или ще излезнат по-богати, но в никакъв случай, не и по-бедни...


                          п.п.

                          Като говоря за богати, имам предвид наистина богати, а не някой БГ бизнесмен.... БГ бизнесмени масово ще стигат до просешка тояга! Международните богаташи в 90% от случаите няма да мръднат! 10% ще ги разчисти! Това е естествено!
                          Last edited by Mike Florida; 09.04.2020, 16:27.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                            Майк описа идеално японския сценарий (без детайлите за СПАСЕНИЕ на икономиката).
                            И там следствията - нулева инфлация и ръст (под 1-2%) хич не се връзват с хиперинфлация.
                            Още повече че се случва спад на активите - и акции и борси въпреки ръста на държавния дълг над 200%.
                            Колкото и да е голяма Япония, това е модел от последните години и говорим за модел от една страна предимно, при който имаме валута разпрострена на международно ниво!

                            Когато сега нещата вървят паралелно, както в САЩ, така и в ЕС, и Китай..... резултатите ще бъдат съвсем различни....

                            Светът е минавал през много колапси и преоценки, през галопиращи инфлации......

                            До тук въпреки очакванията и печатането от ЦБ, всичко се размиваше, защото глобалното ниво оставаше стабилно, а реалната икономика въпреки статистическите(стакмистически) растежи, реално стагнираше последните години!

                            Сега целия свят е в дупка, а кредитния балон, който е глобален ще имплодира повсеместно.... Ако някой е смятал, че печатане е имало след 2008г. и да го проектира към това, което идва сега, е напълно изпушил от към аналитично мислене! QEтата преди бяха по 50 милиарда за цял месец, сега са по 650 милиарда на ДЕН!!! Не е като да няма разлика! Най-хубавото е, че това е само началото...


                            Last edited by Mike Florida; 09.04.2020, 16:16.

                            Коментар


                            • Майк описа идеално японския сценарий (без детайлите за СПАСЕНИЕ на икономиката).
                              И там следствията - нулева инфлация и ръст (под 1-2%) хич не се връзват с хиперинфлация.
                              Още повече че се случва спад на активите - и акции и борси въпреки ръста на държавния дълг над 200%.
                              Не ми се вижда разумно (не че не може) да счупят депресията с хиперинфлация та и без това свитите връзки да ги разтегнат силно и скъсат безвъзвратно.
                              И после трябва да градим от нулата - нито ликвидност, нито активи щото ще ги унищожим и разграбим. Няма да са ценни за никой и няма кой да ги пази
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                Майк, НЕ, по-добре да не се случва още това, поне още 10-15-20 год.
                                В БГ никой няма да получи и 12 лв на калпак, помисли ли за това ???
                                А цените на вносните стоки ще се сменят всеки ден, не искаме нова 1997 !
                                Да не забравяме, че и вируса на Короната дебне зад ъгъла все оше.
                                Какво е това, вируси, глад, затворени банки и безработица.
                                Не, не искам да гледам тоя грозен филм, ще сменям канала.
                                Не е въпрос на това, на кой какво му е удобно да се случи или не, а какво ще се случи!

                                Само тези, които впънат за храна и медицина ще са за ожалване.

                                Ипотекари, които няма да впънат за храна и медицина или пишман бизнесмени, които ще бъдат заметени, но отново няма да впънат за храна и медицина, не са за никакво жалене!

                                Коментар

                                Working...
                                X