IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Eврозона..







    Еврото се е обезценило само 85% от раждането си ..




    Коментар


    • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

      Дадох много обяснения. Имаше и обяснения на сайта. Включително и написах статия какво се случва с маржовете и защо не си заслужава да се купува злато на тези абсурдни нива. А, в моята група тук имаше маса теми за това какво точно става: https://www.facebook.com/groups/3678345422190457/
      Интересна закономерност се забелязва - и първото, и повторното отваряне ги обявяваш в тази тема, но затварянето явно не е нужно да се обяви тук, щото имало много информация във Фейсбук. Интересна логика.
      На сайта ти нямаше никакви обяснения доста седмици след изчезване на стоката от него и появата на нули за цена купува и продава. Датата на въпросната статия - 29 март също говори сама по себе си.

      Коментар


      • X_Y, това, което си ми изтрил е било коментар към, доводите които са посочени в статията, която коментирам, а не към цитата, на който отговарям!
        Интелект на маймуна е към писалия статията!
        Last edited by Mike Florida; 27.04.2020, 11:08.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Флоридов, я вземи обори това алтернативно мнение точка по точка, както ти си знаеш, пространно...

          https://www.ccn.com/3-reasons-why-so...crash-in-2020/


          Mежду другото наскоро слущах бай Рей в един подкаст, сега ме мързи да търси линка.
          Говореше за прилики с 30-45г периода, после за 70-те години, после 80те...останах с впечатление че и той не е сигурен на какво прилича този сегашния.
          Както и да е, това в което бе сигурен ( и аз мисля така) е че света след този вирус няма да е същия, спомена че ерата на глобализацията е към края си и новия курс ще е към самодостатъчност на големите икономики, а и малките доколкото могат. Че не може цял свят да е зависим и заложник на 1-2 "работилници". Един вид призна че курса на Тръмп към реиндустриализация е правилния.
          Другото за което бе уверен ( и за което съм на същото мнение) че се вижда края и на цял клас активи - бондовете, че не може още много сок да се изстиска от тоя камък. И че тепърва повечето институционални инвеститори ще си преразглеждат портфейлите и паричните потоци от бондовете ще се насочат най вече към качествените акции, вероятно и към жълтото.
          Идва нова парадигма...

          В тая връзка сериозно се замислям и аз тия дни да направя поредното, 3-то за тази година ребалансиране на портфейла на малкия. Пеперуда пеперуда, ама всичко с времето си...не може да е консервативно закостеняла, а и хоризонта е 15, дори 20г.
          TLT от 20 възнамерявам да ги редуцирам до 14, дори 12% ( и без това са узрели за прибиране на плод ) , а да прибавя VB малки шапки към spy i qqq до общо 45-46%. Жълтото също да му го вдигна с 2% до 22. Остатъка поравно в типс/кеш.


          1. Ваксината няма никакво значение. Фактически веднъж вече пораженията са нанесени, втори път, говорим за гръмване на фалиралия свят, а Короната е просто топлийка! Нищо повече!

          2.Какво рековери? Ако изпуснеш една ваза, тя се чупи за милисекунди, но за да се произведе пак е дълъг процес с фази! Това с рековерито, е простотия, да не говорим, че и рековерито е за здрав субект, а не за финансово рухнал, както е в случая!

          3.Дефлация може да има само в някакви начални и кратки фази от предстоящата криза. Така или иначе дори и тогава, златото ще трябва да избира, дали да пада от дфлацията или да скача поради падащите като домино субекти от финансовата система или страни като Испания и Италия, изпадащи в колапс. При тази ситуация, не смятам, че златото би избрало страната на дефлацията, през рухващата финансова система, такава каквато я познаваме днес!

          Като цяло, за спад на златото, ние трябва да сме наясно, че то изобщо не е скачало! Какъв спад???
          Най-малкото заради реалната инфлация(не официална), не може да очакваме дадено нещо да стои 1000 години на една цена! Колко е скочило то 15-20%? Това е нищо? Капиталовия скача по толкова за месец?

          Някои го чакат на 1000 долара, ами защо не го чакат на 35 долара както е било, някога там...

          Каквото и да си говорим, Италия е фалирала! Хората там трябва да минат през фалит! Испания е фалирала! Хората там трябва да минат през фалит! Трябва да са в ситуацията на хората в Аржентина! Толкова е просто! Нищо повече! Скапаните маслинари или жабари, не са с нищо повече от аржентинците! Целия свят трябва да мине през бедност, до изчистване на дисбалансите!

          Икономическите разрухи винаги минават през инфлация, поради две причини!
          Първата е, че съвсем естествено, дадена валута се обезценя, поради несъстоятелността на стопанството зад нея!
          Втората причина е, че политиците винаги раздават пари, КОИТО НЯМАТ, пред избора, обществата да изпаднат в тотален хаос и революции, пред което!

          Всичко е толкова просто и елементарно, относно златото, в момента, няма кой знае какво да се мисли!


          За мен златото не е нищо повече от един лайнян метал, просто инвестиция! За пръв път съм инвестирал в злато 2015г. Чакам да дойде момент, в който да го разкарам до последното грамче и до последната златодобивна акция! За мен златото е нищо! Това е просто междинна инвестиция!
          Просто ситуацията е про злато. Момента е такъв!
          Аз не съм от хората, които винаги искат да имат злато!
          Ако утре има война или падне метеорит, ако изобщо си струва да се оцелява, сейв хевъна са консерви!
          Злато винаги може да се купи отново, ако някъде там след избушването на текущата криза и финансова система, пак отново след 10-20 години, има предпоставки, златото или нещо подобно да се купува, пред самото гръмване на системата. 2040-2050г. Никой не може да каже!

          Златото не е панацея за всичко! Това е просто метал, който е чудесен за размяна, съхранява стойност, като суровина и средство за обмен и до там! Пак казвам, когато преценя, ще го продам до последния грам и до последната акция! Аз наистина не искам да притежавам никакво злато, извън текущата ситуация и извън влагането му в някакво бижу, като часовник, който бих ползвал! Абсолютно никакво!
          Към текущия момент обаче! Човек и 90% да е в злато, за мен не е грешка!
          Last edited by X_Y; 27.04.2020, 10:57.

          Коментар


          • Флоридов, я вземи обори това алтернативно мнение точка по точка, както ти си знаеш, пространно...

            https://www.ccn.com/3-reasons-why-so...crash-in-2020/


            Mежду другото наскоро слущах бай Рей в един подкаст, сега ме мързи да търси линка.
            Говореше за прилики с 30-45г периода, после за 70-те години, после 80те...останах с впечатление че и той не е сигурен на какво прилича този сегашния.
            Както и да е, това в което бе сигурен ( и аз мисля така) е че света след този вирус няма да е същия, спомена че ерата на глобализацията е към края си и новия курс ще е към самодостатъчност на големите икономики, а и малките доколкото могат. Че не може цял свят да е зависим и заложник на 1-2 "работилници". Един вид призна че курса на Тръмп към реиндустриализация е правилния.
            Другото за което бе уверен ( и за което съм на същото мнение) че се вижда края и на цял клас активи - бондовете, че не може още много сок да се изстиска от тоя камък. И че тепърва повечето институционални инвеститори ще си преразглеждат портфейлите и паричните потоци от бондовете ще се насочат най вече към качествените акции, вероятно и към жълтото.
            Идва нова парадигма...

            В тая връзка сериозно се замислям и аз тия дни да направя поредното, 3-то за тази година ребалансиране на портфейла на малкия. Пеперуда пеперуда, ама всичко с времето си...не може да е консервативно закостеняла, а и хоризонта е 15, дори 20г.
            TLT от 20 възнамерявам да ги редуцирам до 14, дори 12% ( и без това са узрели за прибиране на плод ) , а да прибавя VB малки шапки към spy i qqq до общо 45-46%. Жълтото също да му го вдигна с 2% до 22. Остатъка поравно в типс/кеш.
            Last edited by pipbel; 27.04.2020, 09:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              Американци и китайци няма да позволят рязко поевтиняване на еврото колкото и зле да се окаже Европа.
              Кои са Китай? Те са никои! Това са работниците на Запада! От тях нищо не зависи, та да позволяват каквото и да е! Китай INC е просто една фабрика, която си има шефове и отдолу роби! Нищо повече! Все още Запада държи света! САЩ, УК, Израел...


              Това за валутните войни са глупости! САЩ експортират долари, а не друго!

              Нека Еврозоната да тръгне да се разцепва и да хлопват финансова институция, след институция, та да видим САЩ, как нямало да позволи, в търсене на "евтин" долар. Китай няма и да ги коментирам, защото те са никой! Те са локална империя, която много логично вече да се разглежда и като скорошно фалираща такава!

              Един ден Китай могат и да станат нещо по-сериозно в световен план, но към момента, все още не са нищо особено!

              Коментар


              • Някога... някъде....бях чел, че е необходимо огромно количество енергия за да се синтезира 1 грам злато.
                Някой сеща ли се за данните?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                  The COVID-19 Crisis Is Driving The EU To The Brink

                  https://www.zerohedge.com/markets/co...iving-eu-brink

                  Government Deficits and Surpluses in Percentage of GDP



                  Government Debts in Percentage of GDP


                  Недоразумението наречено ЕС, сега ще ускори безумния си социализъм Х10!

                  Дълговете на Италия с текущото свиване на БВП, плюс безпрецедентните нови кредити, само до края на годината от 134% от БВП, ще го доближат до 200%.
                  Маслинарите от Испания са същата работа!

                  Съвсем скоро тези, които не са фалирали, ще осъзнаят, че самата конструкция на Еврото е абсурдна и обречена... Много хора са се вторачили в САЩ, но аз очаквам, с отминаването на опасността от вируса, именно в Европа да настъпи тотален крах. Предстоят златни времена за златото. Масовото обедняване на обществата, което дори и в нефалиралите страни, ще бъде незапомнено, няма да позволи, да има среда за какъвто и да е консенсус, относно това, да бъде направен опит да се спаси фалиралия ЮГ. Преди процесите обаче да се развият, ще видим много паника, спасяване на финансови институции и пълна обезценка на еврото, респективно лева!
                  Американци и китайци няма да позволят рязко поевтиняване на еврото колкото и зле да се окаже Европа.

                  Коментар




                  • Съвсем скоро ще започне да се изхвърля баласта, златото ще отлети в небесата спрямо евро и лев...

                    Коментар


                    • The COVID-19 Crisis Is Driving The EU To The Brink

                      https://www.zerohedge.com/markets/co...iving-eu-brink

                      Government Deficits and Surpluses in Percentage of GDP



                      Government Debts in Percentage of GDP


                      Недоразумението наречено ЕС, сега ще ускори безумния си социализъм Х10!

                      Дълговете на Италия с текущото свиване на БВП, плюс безпрецедентните нови кредити, само до края на годината от 134% от БВП, ще го доближат до 200%.
                      Маслинарите от Испания са същата работа!

                      Съвсем скоро тези, които не са фалирали, ще осъзнаят, че самата конструкция на Еврото е абсурдна и обречена... Много хора са се вторачили в САЩ, но аз очаквам, с отминаването на опасността от вируса, именно в Европа да настъпи тотален крах. Предстоят златни времена за златото. Масовото обедняване на обществата, което дори и в нефалиралите страни, ще бъде незапомнено, няма да позволи, да има среда за какъвто и да е консенсус, относно това, да бъде направен опит да се спаси фалиралия ЮГ. Преди процесите обаче да се развият, ще видим много паника, спасяване на финансови институции и пълна обезценка на еврото, респективно лева!
                      Last edited by Mike Florida; 26.04.2020, 20:27.

                      Коментар


                      • Браво Круме ,добре че те има! Ако можеш пиши по често в форума, като честен човек и професионалист си ни нужен. Успех ти желая !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

                          Сори ако е имало на сайта, аз не съм ги видял. А нито Вас, нито Тавекс съм тръгнал да ви търся във Фейсбук...
                          Първоначално затворих, заради пандемията. Грешно си мислех, че всички ще направят, като мен, доброволно ще прекратят и проблемът ще приключи за месец. Уви, не стана нищо такова. Сега работя основно он лайн, с редки изключения при строги здравни изисквания на сравнително нормални цени. Няколко %-а над стандартните преди, не 20-25 % отгоре. Веднага свалих пазара с цени. Конкуренцията, като ме видя си свали цените на 1 унция до моите с 40 лв. На 100 гр. и 20 Франка монети обаче не могат да реагират.

                          https://igold.bg/consultancy
                          Last edited by Krum Atanasov; 26.04.2020, 19:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                            Дадох много обяснения. Имаше и обяснения на сайта. Включително и написах статия какво се случва с маржовете и защо не си заслужава да се купува злато на тези абсурдни нива. А, в моята група тук имаше маса теми за това какво точно става: https://www.facebook.com/groups/3678345422190457/
                            Сори ако е имало на сайта, аз не съм ги видял. А нито Вас, нито Тавекс съм тръгнал да ви търся във Фейсбук...

                            Аз получих имейл, че пак започвате. Не получих обаче, че затваряте, за малко, завинаги или докогато..
                            Last edited by пасъм; 26.04.2020, 19:23.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

                              Нещо много странно затвори обаче, с някакви нулеви цени. Вместо да драсне някакво обяснение на сайта си
                              Дадох много обяснения. Имаше и обяснения на сайта. Включително и написах статия какво се случва с маржовете и защо не си заслужава да се купува злато на тези абсурдни нива. А, в моята група тук имаше маса теми за това какво точно става: https://www.facebook.com/groups/3678345422190457/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NeuInDAX Разгледай мнение
                                Здравейте,
                                мисля че е добре да споменем важно събитие- igold.bg отвори отново. Лично аз имам големи затруднения в доставките от Германия и Австрия!
                                В конкуренцията е истината!
                                Нещо много странно затвори обаче, с някакви нулеви цени. Вместо да драсне някакво обяснение на сайта си

                                Коментар

                                Working...
                                X