IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако на Майки Флорида му се сбъднат фантазиите за апокалипсис , не виждам за чий у .. ще му това злато , ще му трябва калашник , а не кюлчета злато.... Не , че има голям шанс да се случат де , трябва Йелоустоин да избухне или метеорит да удари земята и то голям...

    Коментар


    • Златото трябваше да е вече в космоса, пък то кво - стои си! Два месеца вече патаклама, а физиката 5-10 % горница. Уж голямо търсене, голямо чудо, а вече всички дилъри си продават. Бързите се наиграха - наполеончетата на 500 лева по Коледа за подарък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение


        4. Пак ще кажа - нещо много по-страшно се е случило преди точно 100 години. С много повече жертви, предимно млади хора, и много по-голяв "блокаж". Резултатът е мека рецесия, която поставя началото на Roaring 20ies, едно от най-бурното време на икономическо развите, приключващ безславно с Голямата Депреси през 1929 - БЕЗ ВИРУС! Заща ли? Защото просто такъв е бил икономическият цикъл и вирус няма как да доведе до нещо, на което не му е дошло времето, а може само да го катализира, когато е дошло.

        Слушах наскоро РД, говореше за 30-45г периода, после за 70те години, после за 80те...и той май хал хабер си нямаше с какво в миналото би се римувало сегашното ни време.

        Ама ти пък ако вземеш да познаеш - ще те черпим !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
          Малии .....Майк нахока даже Exx. Дали бичето рали започнало август 2018 не е пред приключване..
          Tц, това си е бичо, когато са единодушни - тогава става сигнал за беж лиске да бягаме..

          Коментар


          • Малии .....Майк нахока даже Exx. Дали бичото рали започнало август 2018 не е пред приключване..
            Last edited by Todor Sabev; 29.04.2020, 23:56.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение

              еххs,
              всеки вярва в каквото иска, да, Робин Худ работи на пълен оборот сега и масовия инвеститор купува дипсове
              Други пък си купуват застраховка, я Живот, я за къщата, или хеджират със валута и/или злато
              2009, 2010, 2011 дълга на САЩ не беше толкова много, сега сме 2020 !!!
              Сега има колосален дълг и Короната.
              Без проблем отпуснаха веднага 1.5 трилион, за големите фирми, които даже не са затворили изобщо.
              И нито отчети са публикували.
              По твойта логика, НИКОГА няма да има Голяма Депредия отново или че ралито тръгва след месец-два ?
              Ами, че 2008-2009 онази криза беше дълга доста месеци, а сегашната е в пъти по-голяма
              Птичия вирус не е интересен изтъркаха го. Но виж това лято като запалят Близкия Изток и започнат горещата фаза на Либийската кампания ще е новото актуално и интересно. Доставките по тези направления са на макс.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Апокалиптично...оптимистично, не ме занимавай с това, какво е твоето светоусещане, спрямо написаното от мен! На никой не му дреме, за голи етикетчета!

                Ако имаш конкретни тези, може да си пуснеш пост! Ако смяташ, че нечий друг пост, не отговаря на някакъв обективен поглед, може да коментираш конкретно тези и аргументи, от поста, с контра такива и толкова!

                Какво ме занимаваш с глупости, последна инстанция, апокалиптично и тн.... Какви са тия простотии?
                Ако има нещо, с което от написаното, от мен не си съгласен, просто го коментирай с аргументи! Аз ако желая мога да направя контра пост после!

                Тука сте като някаква детска градина, където вместо, да се пишат постове с тези и аргументи, и да има различни участници, с различни възгледи, 90% от хората се занимават, с това да се обясняват за пълни простотии!

                Като имаш нещо да коментираш, просто коментирай! Примерно, може да пишеш.... Аз очаквам мека рецесия, защото това и това.... Очаквам, до края на годината нещата да се развият така и така.... Не подкрепям виждания за икономически депресии, защото според мен, това и това.....
                Личното ми мнение клони към..... Аз смятам, че.....
                Не съм съгласен с.... защото
                1......
                2......
                3........

                Ето например, аз съм ти чел 4-5 поста в групата, от както почнах да влизам, сега февруари. Преди не съм те виждал! За 4-5 поста, мога да си направя оценка за даден форумец... Ще те коментирам ли обаче? НЕ!

                Какво ще направя? Единствено е да ти отговоря конкретно! И моя отговор е следния:

                1. През 2009г. сме имали дъно, а сега сме почти на връх! Това е първата разлика! Бих казал съществена, спрямо примера ти!
                2. През 2009г. сме стартирали възстановяване на икономика и финансова система, от 4-5% лихви до нулата, през рефинансиране. Сега кризата ни заварва на нулеви лихви, като рефинансиране е невъзможно, през понижение на лихвата!
                3.От 2009г. до днес дълговете на водещите икономики са удвоени. Това ще рече, че те трябва да събират и погасяват, много повече като плащания на годишна база!
                4.Пропадането от към реална икономика днес, е съвсем истинско, както и настъпилите частно-правни последици! Снежната топка е тръгнала по надолнището! През 2009г., просто имахме блокаж на финансовата система за не повече от 5-10 дни, което доведе до ограничено кредитиране, от там се охлади икономиката и общо взето това беше! Нищо общо нито със случващото се днес, нито общо, с изходната точка, която имаме към днешна дата!

                5 п.п. Ще бъде различно, ДА, до толкова, до колкото, света винаги се е променял и никога не стои на едно място!
                Всъщност като обидено дете от детска градина се държиш ти.
                Това какви са вижданията ти си е твоя работа. Ясно е, че някой ще се съгласи с тях, някой - не. Но че ги предтавяш със сензационни Блиц-стайл заглавия за края на света е трудно да се отрече. Че ги предстяваш и по начин "това ще стане 100%" - също! Трябват ми не 4-5, а два твои поста, за да го заключа това.

                По точките ти:
                1. Какво означава 2009 сме имали дъно, а сега връх? Откровена тъпотия. Тази година както имаме връх, така имаме и дъно 30% под върха..
                2. Лихвите и преди са били до 0%. На места са 0% от 30 години. Втори тъп аргумент, подкрепящ тезата ти за галопираща инфлация до края на годината и невъобразима депресия.
                3. Е и? В сравнение с преди 20 години пък са петократни по-големи дълговете. Това ще има значение, когато е удобно да има значение.
                4. Пак ще кажа - нещо много по-страшно се е случило преди точно 100 години. С много повече жертви, предимно млади хора, и много по-голяв "блокаж". Резултатът е мека рецесия, която поставя началото на Roaring 20ies, едно от най-бурното време на икономическо развите, приключващ безславно с Голямата Депреси през 1929 - БЕЗ ВИРУС! Заща ли? Защото просто такъв е бил икономическият цикъл и вирус няма как да доведе до нещо, на което не му е дошло времето, а може само да го катализира, когато е дошло.

                А ако нямаме галопираща инфлация и "край на света" тази година, почти мога да се обзаложа, че ще има пост в стил "Ама те направиха това и то затова не стана на моята". Хора като теб не казват "Сгреших" - това пък мога да заключа само от един пост, последния ти

                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                  Mike Florida
                  Уважавам всяко мнение, но твоите звучат някак преднамерено апокалиптично и като от последна инстанция. Честно казано, аз бих се чувствал доста нелепо ако края на света не дойде и след сравнително мека рецесия тази година и евентуално догодина, не започне всичко да "цъфти" отново. Поне засега аз оставам МНОГО по-оптимистичен от теб. И да допълня, че няма рали след голям спад, което да не е масово коментирано по начина, по който ти коментираш това. Дъното на SPX беше 2009 година. Нима 2009та, 2010та, 2011та да бяха добри години за икономиката? Как се посрещаше ралито при индексите тогава? Или този път е различно?

                  representjah
                  Няма проблем със златото от ЕС.
                  еххs,
                  всеки вярва в каквото иска, да, Робин Худ работи на пълен оборот сега и масовия инвеститор купува дипсове
                  Други пък си купуват застраховка, я Живот, я за къщата, или хеджират със валута и/или злато
                  2009, 2010, 2011 дълга на САЩ не беше толкова много, сега сме 2020 !!!
                  Сега има колосален дълг и Короната.
                  Без проблем отпуснаха веднага 1.5 трилион, за големите фирми, които даже не са затворили изобщо.
                  И нито отчети са публикували.
                  По твойта логика, НИКОГА няма да има Голяма Депредия отново или че ралито тръгва след месец-два ?
                  Ами, че 2008-2009 онази криза беше дълга доста месеци, а сегашната е в пъти по-голяма

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    Mike Florida
                    Уважавам всяко мнение, но твоите звучат някак преднамерено апокалиптично и като от последна инстанция. Честно казано, аз бих се чувствал доста нелепо ако края на света не дойде и след сравнително мека рецесия тази година и евентуално догодина, не започне всичко да "цъфти" отново. Поне засега аз оставам МНОГО по-оптимистичен от теб. И да допълня, че няма рали след голям спад, което да не е масово коментирано по начина, по който ти коментираш това. Дъното на SPX беше 2009 година. Нима 2009та, 2010та, 2011та да бяха добри години за икономиката? Как се посрещаше ралито при индексите тогава? Или този път е различно?

                    representjah
                    Няма проблем със златото от ЕС.
                    Апокалиптично...оптимистично, не ме занимавай с това, какво е твоето светоусещане, спрямо написаното от мен! На никой не му дреме, за голи етикетчета!

                    Ако имаш конкретни тези, може да си пуснеш пост! Ако смяташ, че нечий друг пост, не отговаря на някакъв обективен поглед, може да коментираш конкретно тези и аргументи, от поста, с контра такива и толкова!

                    Какво ме занимаваш с глупости, последна инстанция, апокалиптично и тн.... Какви са тия простотии?
                    Ако има нещо, с което от написаното, от мен не си съгласен, просто го коментирай с аргументи! Аз ако желая мога да направя контра пост после!

                    Тука сте като някаква детска градина, където вместо, да се пишат постове с тези и аргументи, и да има различни участници, с различни възгледи, 90% от хората се занимават, с това да се обясняват за пълни простотии!

                    Като имаш нещо да коментираш, просто коментирай! Примерно, може да пишеш.... Аз очаквам мека рецесия, защото това и това.... Очаквам, до края на годината нещата да се развият така и така.... Не подкрепям виждания за икономически депресии, защото според мен, това и това.....
                    Личното ми мнение клони към..... Аз смятам, че.....
                    Не съм съгласен с.... защото
                    1......
                    2......
                    3........

                    Ето например, аз съм ти чел 4-5 поста в групата, от както почнах да влизам, сега февруари. Преди не съм те виждал! За 4-5 поста, мога да си направя оценка за даден форумец... Ще те коментирам ли обаче? НЕ!

                    Какво ще направя? Единствено е да ти отговоря конкретно! И моя отговор е следния:

                    1. През 2009г. сме имали дъно, а сега сме почти на връх! Това е първата разлика! Бих казал съществена, спрямо примера ти!
                    2. През 2009г. сме стартирали възстановяване на икономика и финансова система, от 4-5% лихви до нулата, през рефинансиране. Сега кризата ни заварва на нулеви лихви, като рефинансиране е невъзможно, през понижение на лихвата!
                    3.От 2009г. до днес дълговете на водещите икономики са удвоени. Това ще рече, че те трябва да събират и погасяват, много повече като плащания на годишна база!
                    4.Пропадането от към реална икономика днес, е съвсем истинско, както и настъпилите частно-правни последици! Снежната топка е тръгнала по надолнището! През 2009г., просто имахме блокаж на финансовата система за не повече от 5-10 дни, което доведе до ограничено кредитиране, от там се охлади икономиката и общо взето това беше! Нищо общо нито със случващото се днес, нито общо, с изходната точка, която имаме към днешна дата!

                    5 п.п. Ще бъде различно, ДА, до толкова, до колкото, света винаги се е променял и никога не стои на едно място!

                    Коментар


                    • Mike Florida
                      Уважавам всяко мнение, но твоите звучат някак преднамерено апокалиптично и като от последна инстанция. Честно казано, аз бих се чувствал доста нелепо ако края на света не дойде и след сравнително мека рецесия тази година и евентуално догодина, не започне всичко да "цъфти" отново. Поне засега аз оставам МНОГО по-оптимистичен от теб. И да допълня, че няма рали след голям спад, което да не е масово коментирано по начина, по който ти коментираш това. Дъното на SPX беше 2009 година. Нима 2009та, 2010та, 2011та да бяха добри години за икономиката? Как се посрещаше ралито при индексите тогава? Или този път е различно?

                      representjah
                      Няма проблем със златото от ЕС.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение
                        Cистемата се базира на постоянно растящи като обем дългови взаимоотношения, и ако дълговите плащания спрат, цялото кълбо почва да се разплита и всичко се разпада.
                        И понеже растежът на БВП е най-висшата цел, на която се основава вземането на всички макроикономически и политически решения.
                        А, и забравих кухите фирмите фантоми - нали бяха поне 10%, трябва да изчезнат сега.
                        Ако икономиката затвори, частният бизнес остава без доходи, не може да плаща задълженията си и уволнява служителите си, те от своя страна не могат да си плащат наема, ипотеките и другите дългове, всичко това причинява каскада от неплащания нагоре по веригата, и т.н.
                        И понеже всичко е “оптимизирано” така че да се плаща на работниците само толкова колкото да могат да живеят, но не и да натрупат спестявания, и понеже самите бизнеси също нямат резерви, ако това продължи твърде дълго, където “твърде дълго” означава само 2- 3 месеца в много случаи, бизнесите затварят завинаги, а работниците остават без средства дори да си купят храна.
                        До какво ще доведе това последното остава да видим до края на годината.
                        В такъв случай, това е депресия със дефлация, тоест златото наистина може да поевтинее.
                        Като си пуснал цитата, хубаво е да посочиш и откъде си го взел, тъй като там има и доста други забележителни мисли за вируса и не само:
                        От Георги К. Маринов, Department of Genetics, Stanford University, Stanford, California 94305, USA Със започването на втория месец от коронавирусната карантина, кога и как животът, и най-вече икономик...

                        Коментар


                        • Cистемата се базира на постоянно растящи като обем дългови взаимоотношения, и ако дълговите плащания спрат, цялото кълбо почва да се разплита и всичко се разпада.
                          И понеже растежът на БВП е най-висшата цел, на която се основава вземането на всички макроикономически и политически решения.
                          А, и забравих кухите фирмите фантоми - нали бяха поне 10%, трябва да изчезнат сега.
                          Ако икономиката затвори, частният бизнес остава без доходи, не може да плаща задълженията си и уволнява служителите си, те от своя страна не могат да си плащат наема, ипотеките и другите дългове, всичко това причинява каскада от неплащания нагоре по веригата, и т.н.
                          И понеже всичко е “оптимизирано” така че да се плаща на работниците само толкова колкото да могат да живеят, но не и да натрупат спестявания, и понеже самите бизнеси също нямат резерви, ако това продължи твърде дълго, където “твърде дълго” означава само 2- 3 месеца в много случаи, бизнесите затварят завинаги, а работниците остават без средства дори да си купят храна.
                          До какво ще доведе това последното остава да видим до края на годината.

                          Коронавирусни размишления | Bivol.bg
                          https://bivol.bg
                          От Георги К. Маринов, Department of Genetics, Stanford University

                          В такъв случай, това е депресия със дефлация, тоест златото наистина може да поевтинее.
                          Last edited by benassi; 29.04.2020, 22:53.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от representjah

                            Говорил съм с него. Някой краен потребител чакам да сподели мнение.
                            е щом си говорил....няма ли ти да споделиш мнение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Крум
                              нема да му свърши работа.

                              Коментар


                              • Mike Florida, в момента точно масовият инвеститор купува като за последно. RobinHood-a едвам смогва. Който е извън пазара, той ще супа духата. Собствеността ще се концентрира в още по-малко като брой. В тази криза доларът доказа, че е цар. САЩ правят пари от въздуха и купуват реални активи. Как им се получава - обезпечен е със самолетоносачи и с дива консуматорска култура. Ако искаш да продаваш - продаваш в САЩ.

                                Коментар

                                Working...
                                X