IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
    Как ще борят официална инфлация от 8% (реална по некомпрометираната формула от 80те - поне х2) с лихви от 0.5% не ми е много ясно; а нещата ще стават все по-зле. Отделно - златото отново ще изненада форумните разбирачи и въобще няма да падне толкова много, колкото те пророкуват. Тука има хора, които от 10 години пеят една и съща песен за катастрофален срив на тенекията, но кучетата си лаят, а тенекето катери... а финтех сектора какво го чака - не ми се мисли...
    Жорка,
    Ако Централната банка вдига лихвите с по 1 % на заседание,повярвай ми до 3 месеца без да се засягаш,ще си на кофите за боклук за да ровиш за храна,чисто малко пресилено го казвам ,като пример.

    Коментар


    • Как ще борят официална инфлация от 8% (реална по некомпрометираната формула от 80те - поне х2) с лихви от 0.5% не ми е много ясно; а нещата ще стават все по-зле. Отделно - златото отново ще изненада форумните разбирачи и въобще няма да падне толкова много, колкото те пророкуват. Тука има хора, които от 10 години пеят една и съща песен за катастрофален срив на тенекията, но кучетата си лаят, а тенекето катери... а финтех сектора какво го чака - не ми се мисли...

      Коментар


      • Нормално е златото да падне сега дори с едни 20-30%. Все пак от 2 години се намираме в системна криза и всички които са искали вече са си купили злато. Сега при тези цени една част ще продадат. Дългосрочно обаче цената ще върви пак нагоре тъй като ефектът от увеличаването на паричната маса все още не е реализиран дори и на 50% в икономиката. Тази инфлация няма да си отиде скоро. Нито пък лихвите ще се покачат до такива нива че да се върнат депозитите на мода. По принцип златото може да спре да се покачва точно тогава когато лихвите по депозитите са по високи от инфлацията.

        Коментар


        • Бaзoвaтa лиxвeнa cтaвĸa : пoлoжитeлeн фaĸтop зa цeнaтa нa дoлapa и oтpицaтeлeн зa злaтoтo.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

            Кои фабрики и заводи ? За тоалетна хартия, олио, брашно, муниции или наистина съвсем всички ?
            Всички като през 1929.Няма да има кой да купува .......На първо време тези с кредитите.Разбира се хотелите по морето ще ударят всички в земята по зануляването.

            Коментар


            • Е, златото спихна и незнам дали има някой нормален който да не е доволен от това...
              Дори аз като горд притежател на две кесии наполиони, последните две седмици се събуждах с голд прайс чарт и с надеждата , че цената е дадоло
              С опция сме за много, даже прекалено добро излизане от кризата, с оглед на последните две седмици:
              ефтин петрол.., и още по ефтин руски петрол..., злато в реиндж 1500-1900

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Тия дето са заложили на златото не са за съжаление и мислене......виж тези с фабриките и заводите са..........и тези с имотите за отдаване под наем са......за хотелиерите не ми се и мисли.... ако изброените групи имат и кредити задачата им в близките месеци и години ще е титанична.......а не справят ли се остават по боксерки и слипове.
                Кои фабрики и заводи ? За тоалетна хартия, олио, брашно, муниции или наистина съвсем всички ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                  Рипа ли златото .... как е ....Крумчо извади монетите пак
                  Пачангов нали помниш какво писах тука ?
                  Спад за златото,това и стана ,само гледай да утихне конфликта и банките да почнат с лихвите,...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от RealUser Разгледай мнение

                    Така като гледам засега само нагоре лети....
                    Тия дето са заложили на златото не са за съжаление и мислене......виж тези с фабриките и заводите са..........и тези с имотите за отдаване под наем са......за хотелиерите не ми се и мисли.... ако изброените групи имат и кредити задачата им в близките месеци и години ще е титанична.......а не справят ли се остават по боксерки и слипове.

                    Коментар


                    • Рипа ли златото .... как е ....Крумчо извади монетите пак

                      Коментар


                      • Вероятно ще има по-големи резки движения на пазара.
                        Last edited by gtomm; 15.03.2022, 15:02.
                        Какво ще стане, ако в България останат само цигани и държавни служители?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          Западът се опасява, че руските златни запаси могат да наводнят пазара и цените да спаднат до 35%. Подготвят се мерки за забрана на продажба на руско физическо злато.
                          Така като гледам засега само нагоре лети....

                          Коментар


                          • Западът се опасява, че руските златни запаси могат да наводнят пазара и цените да спаднат до 35%. Подготвят се мерки за забрана на продажба на руско физическо злато.

                            La estrategia Fortress Russia lanzada por el Gobierno de Vladimir Putin tras las sanciones por la invasión de Crimea en 2014, para reforzar los cimientos de la economía doméstica,

                            Коментар


                            • "От 12 март руските граждани, които получават валутни преводи, ще могат да ги теглят само в рубли, реши централната банка. Във вторник Руската централна банка обяви, че до 9 септември банките няма да могат да продават чуждестранна валута, а притежателите на валутни сметки, ще могат да теглят огранчени суми от тях в долари. Централната банка препоръча на гражданите, които имат свободни средства да купуват кюлчета благородни метали, вместо забранените западни валути."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                                Аз съм кеш 10%/ злато 20%/ имотите ми са всички със прилежаща земя- 60%/ земеделска земя 10%
                                Това е общо взето.
                                п.п. Имам койни и акции, но са малко.
                                Като се замисля май са ни сходни пропорциите без койни и акции. Двата последни актива изискват много свободно време, с което не разполагам.

                                Коментар

                                Working...
                                X