IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Когато имаш регулярни приходи, които не можеш да изхарчиш, имаш си всичко. Какво да правиш тези пари? Купуваш всеки месец и не ти пука. Някой 1/10 унция, друг 10 унции месечно...
    Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

      По назад в темата когато беше на 2000 съм коментирал че очаквам цената да падне с поне 20-30% и съм обяснил защо. Но прогнозите са едно, а реалностите съвсем друго. Може да познаеш, но може и да не познаеш. Затова ние си купуваме постоянно независимо от цената. Равни количества всеки месец.
      Абе ти луд ли си или се правиш на луд ?
      Купували независимо от цената ,пълен смях -едно е да купиш на 2000 евра друго на 1600?
      Що пишете глупости ,а ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

        Затова ние си купуваме постоянно независимо от цената. Равни количества всеки месец.
        + 1 към мнението. Не подценявайте и среброто, според мен там ще е първата ракета.

        Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          [....
          Златото под 1500 долара не го виждам, това първо..... Трябва да има някаква по-сериозна ескалация...
          Принципно сте прав.
          но Мисля, че не отчитате един тотално непазарен и нелогичен фактор - путлер.

          Ако тоя се заинати достатъчно, то моето очакване е,че златото ще падне под 1000$/Ozt

          Коментар


          • Първоначално изпратено от KrassyAndreev Разгледай мнение
            Защо не се радвате на падането на цената?
            Нали така възможността да купите е по-привлекателна?
            По назад в темата когато беше на 2000 съм коментирал че очаквам цената да падне с поне 20-30% и съм обяснил защо. Но прогнозите са едно, а реалностите съвсем друго. Може да познаеш, но може и да не познаеш. Затова ние си купуваме постоянно независимо от цената. Равни количества всеки месец.

            Коментар


            • КОО СТААА С ТВА ЗЛАТО БРЕ ?
              ИСКАМ КОМУНИКАЦИЯ С КУПИЛИ МАРТ НА 2 000 ДОЛАРА ТРОЙУНЦИЯТА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

              ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА

              Коментар


              • Златарииии ко стааа бря, да купуваме ли или да чакаме 1600?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от KrassyAndreev Разгледай мнение
                  Защо не се радвате на падането на цената?
                  Нали така възможността да купите е по-привлекателна?
                  Аз съм Ок, за другите не знам!

                  Гледам вече е пробило под 1700, а другата седмица му предстои да поеме нов ъперкът, когато федералните набримчат лихвата с ~1%.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                    Благодаря за споделеното мнение, уважавам и го приемам. Би ли споделил някакви прогози за цената както в $, така и в евро, примерно за тази година, както и за следващата. Просто ми е любопитно различно от моето мнение, обвързано с някакви предположения и доводи.
                    Ами аз вече казах - моето се припокрива в голяма степен с твоето, просто не очаквам чак такива резки амплитуди. Очаквам да слезе по-малко отколкото ти (т.е. не мисля, че ще падне под 1500). Съответно изобщо не го виждам на 2000 долара близките 2-3 год.(особено ако войната не се разрастне)
                    п.п. Хубаво е да се следят паричните агрегати в каква степен се свиват.

                    Коментар


                    • Защо не се радвате на падането на цената?
                      Нали така възможността да купите е по-привлекателна?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Охоо, хич не ги сравнявай тъй на сляпо 1:1, щото сега нещата не опират само до лихвите! Дори и лихвите да спрат да растат, ако изтеглянето на пари продължи по план /обратното на улесненията QE/ - свиването на парична маса така ще се усети, че чак звук ще почне да излиза! Чакай тогава златото да расте.
                        Благодаря за споделеното мнение, уважавам и го приемам. Би ли споделил някакви прогози за цената както в $, така и в евро, примерно за тази година, както и за следващата. Просто ми е любопитно различно от моето мнение, обвързано с някакви предположения и доводи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                          Мисля си, че не си запознат добре с цената на златото повреме на рецесия. Ето една бърза справка.
                          Охоо, хич не ги сравнявай тъй на сляпо 1:1, щото сега нещата не опират само до лихвите! Дори и лихвите да спрат да растат, ако изтеглянето на пари продължи по план /обратното на улесненията QE/ - свиването на парична маса така ще се усети, че чак звук ще почне да излиза! Чакай тогава златото да расте.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Тя ако рецесията се закучи - и слизане под себестойността сме виждали.
                            Това да не те грее много.
                            Опре ли корема в гърба.......

                            п.п.
                            Аз лично не го очаквам толкова ниско... дори на 1400 не го очаквам, просто попитах ако може да слезе на 1400, какво пречи /ако могат/ да го свалят и на 1000? Или айде - нека 1100-1200 да е... да не е 1000.
                            Мисля си, че не си запознат добре с цената на златото повреме на рецесия. Ето една бърза справка.
                            Nov 1973 – Mar 1975 77.3%
                            Jan 1980 – Jul 1980 -9.1%
                            Jul 1981 – Nov 1982 9.7%
                            Jul 1990 – Mar 1991 -3.5%
                            Mar 2001 – Nov 2001 6.4%
                            Dec 2007 – Jun 2009 11.1%
                            Feb 2020 – Apr 2020 6.3%
                            Median 6.4%
                            Best 77.3%
                            Worst -9.1%
                            Източник. https://capital.com/amp/haven-sent-h...xoC8BQQAvD_BwE

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение
                              https://www.reuters.com/world/europe...ad-2022-07-17/

                              Украинците са разпродали злато за 12 милярда от началато на войната.

                              https://economynext.com/sri-lanka-se...es-drop-89414/

                              и тия разпродават...

                              Това явно влияе на цената...
                              Относно цената на златото виж кой печели от цялата тази ситуация и с Шри Ланка и с войната в Украйна. Скъп долар в други валути, скъпо злато за тези, които продават.
                              Накратко:
                              - САЩ купуват за по-малко техни пари т.е. долари, по-голямо количество злато. Изгодно а?

                              Коментар


                              • https://www.reuters.com/world/europe...ad-2022-07-17/

                                Украинците са разпродали злато за 12 милярда от началато на войната.

                                https://economynext.com/sri-lanka-se...es-drop-89414/

                                и тия разпродават...

                                Това явно влияе на цената...

                                Коментар

                                Working...
                                X