IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светлин Минев

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fxshark Разгледай мнение
    Сигурно сте приятели с г-н Светлин Минев и това няма лошо. Не съм за 14лв разбира се, но въпроса е принципен, защото 1000 като мене като дадат по 14лв и някой прави лесни пари с един превод, а ние които се доверим на тази книга ще загубим много по 14лв, докато разберем, че тя всъщност е просто празни думи и неща, които ги има в интернет.
    Ако е така по същата логика кво всички реват за увеличението на винетките някви си 30-40лв и то за цяла година- смешна работа.
    Както казах въпроса е принципен, и повярвайте ми едно е да прочетеш една книга, друго е да се обучиш при хора, които по цял ден това правят да търгуват на финансовите пазари.
    И последно пояснение, не казвам, че 100% това са преводи или не са преводи, а питам хора, които са прочели книгата какво е мнението им, и самият г-н Минев, който е активен в темата, като човек, който пише книги за търговия да покаже резултатите си.
    За тези дни дето коментираш, можеше да си прочел книгата и да имаш мнение. Та дори и разсъждаваш за некви принципи. Стегни се, отвори гъгул и чети каквото искаш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Ако за една книга която струва 14 лв. (8-9 билета за автобус в София) се вдига врява, сякаш го карат насила и с бой да купува ръкопис на Леонардо от търг на Сотбис - пишете го безнадежден случай такъв. Той не знаел дали да си купи книгата или не - да не вземе ''да се набута'' с 14 лв... Какъв търговец ще стане, ако и за 14 лв. не иска да поеме ''риск''

      Сигурно сте приятели с г-н Светлин Минев и това няма лошо. Не съм за 14лв разбира се, но въпроса е принципен, защото 1000 като мене като дадат по 14лв и някой прави лесни пари с един превод, а ние които се доверим на тази книга ще загубим много по 14лв, докато разберем, че тя всъщност е просто празни думи и неща, които ги има в интернет.
      Ако е така по същата логика кво всички реват за увеличението на винетките някви си 30-40лв и то за цяла година- смешна работа.
      Както казах въпроса е принципен, и повярвайте ми едно е да прочетеш една книга, друго е да се обучиш при хора, които по цял ден това правят да търгуват на финансовите пазари.
      И последно пояснение, не казвам, че 100% това са преводи или не са преводи, а питам хора, които са прочели книгата какво е мнението им, и самият г-н Минев, който е активен в темата, като човек, който пише книги за търговия да покаже резултатите си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        извинявайте, че се намесвам, ама не мога да се сдържа
        та каква точно е целта на тази тема?
        Целта е да се изЯсни компетентен ли е Светлин Минев и ако не, да се разберем дали да го обесим или разчекнем. Засега, благодарение на Джей, човечеца отърва кожата но ще е хубаво да чуем и други мнения преди окончателната присъда

        Коментар


        • извинявайте, че се намесвам, ама не мога да се сдържа
          та каква точно е целта на тази тема?

          Коментар


          • Колкото до компетентността на Светлин Минев, мога да кажа, че преди около 2 г. в един телефонен разговор от 2 минути, човекът ми обясни с прости думи нещо свързано с търговията с опции, над което си бях блъскал главата около 2 години.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Ако за една книга която струва 14 лв. (8-9 билета за автобус в София) се вдига врява, сякаш го карат насила и с бой да купува ръкопис на Леонардо от търг на Сотбис - пишете го безнадежден случай такъв. Той не знаел дали да си купи книгата или не - да не вземе ''да се набута'' с 14 лв... Какъв търговец ще стане, ако и за 14 лв. не иска да поеме ''риск''
              Last edited by Jay Gould; 20.07.2016, 19:26.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stanis Разгледай мнение
                Оставете човека да набие малко пари и време за / да не забравям и нервите/:
                1. курсове
                2. книги
                3. търговия

                И после и той ще стигне до голямата истина, пък може да почне и курсове да води
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Оставете човека да набие малко пари и време за / да не забравям и нервите/:
                  1. курсове
                  2. книги
                  3. търговия

                  И после и той ще стигне до голямата истина, пък може да почне и курсове да води
                  Last edited by stanis; 20.07.2016, 14:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                    когато нямаш познания в една област, как преценяваш дали някои има способности, дали някоя книга е добра и тн. само по отношението и рекламата не може, бъди по-скептичен
                    Кратко, точно и вярно. От тук нататък всичко е просто бля, бля. "Никой не може да ти даде това което аз мога да ти обещая!"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fxshark Разгледай мнение
                      Не мисля че съм питал негативно, ако е така искам да се извиня. Просто е форум и аз задавам директните въпроси конкретни за да обменим опит по- лесно ако е прозвучало нападателно се извинявам.
                      Относно това, че трябва да прочетеш 5-10 книги преди да започнеш курс според мен е безсмислено и ще ви кажа защо, хората си правят курсове за начинаещи, напреднали и т.н. в зависимост от нивото ти и ти обясняват от А,Б... до Я, говоря ти за хора, които знаят какво правят, а не като нашите университети, които уж учиш нещо ама ако не си купиш 5 странични учебника нищо няма да научиш
                      Предвид че информацията в книгите е стара и преведена от някъде, защото друго е в реално време да виждаш как някой сключва сделка, анализира, търгува и ти обяснява защщо така е действал и каква е логиката му т.н. или една книга в която има информация и като искаш да разбереш дали е достоверна автора да каже " ако щеш ми вярвай"
                      Целта ми не е да рекламирам никой, за това няма да споменавам при кой се обучавам, но мога да ви уверя, че са специалисти от доста висок ранг.
                      Според тях също ако искаш да си купиш кола и искаш да я покараш за да я видиш, не е отговора "абе ако искаш ми вярвай, колата е здрава" или философски отговор "здрава за един значи едно за друг значи друго.." Това са глупости и всички го знаем

                      П.С. Капиталите, на които търгуват са сериозни и да видях им всички резултати, разбира се има и негативни, но дългосрочно са на печалба и то не лоша според мен, ако успея да ги достигна бих бил много щастлив
                      Ами не знам какво да кажа... нов си в пазарите, а не се вслушваш в думите на хора с опит...може би е напълно безполезно да коментирам нещата, но все пак с няколко думи...

                      1) Обикновено тези курсове са за рибоци. Обикновено, не задължително..
                      2) Резултатите, които си видял са "избрани" и най-вероятно не са минали одит.... Така, че си видял, това, което са искали да видиш..
                      3) Не разбирам какъв е проблема с книгите. Всеки уважаващ се курс ще препоръча поне 10, а такъв, който споменава, че няма нужда да четеш повече е пълна загуба на време - дори и д да е безплатен
                      4) В живота и трейдинга е най-добре да се учим от грешките на другите, но за съжаление едва успяваме да се поучим от своите само, в повечето случаи... Философията, че някой ЩЕ те научи, ей така, набързо е един мираж, през който повечето трейдъри са минали, включително и аз.... Но няма невъзможни неща, може пък това да е бил моят път, а твоят да е доста по-лек и улегнал, лол...

                      Както и да е, успех на курса!

                      Коментар


                      • когато нямаш познания в една област, как преценяваш дали някои има способности, дали някоя книга е добра и тн. само по отношението и рекламата не може, бъди по-скептичен
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fxshark Разгледай мнение
                          Не мисля че съм питал негативно, ако е така искам да се извиня. Просто е форум и аз задавам директните въпроси конкретни за да обменим опит по- лесно ако е прозвучало нападателно се извинявам.
                          Относно това, че трябва да прочетеш 5-10 книги преди да започнеш курс според мен е безсмислено и ще ви кажа защо, хората си правят курсове за начинаещи, напреднали и т.н. в зависимост от нивото ти и ти обясняват от А,Б... до Я, говоря ти за хора, които знаят какво правят, а не като нашите университети, които уж учиш нещо ама ако не си купиш 5 странични учебника нищо няма да научиш
                          Предвид че информацията в книгите е стара и преведена от някъде, защото друго е в реално време да виждаш как някой сключва сделка, анализира, търгува и ти обяснява защщо така е действал и каква е логиката му т.н. или една книга в която има информация и като искаш да разбереш дали е достоверна автора да каже " ако щеш ми вярвай"
                          Целта ми не е да рекламирам никой, за това няма да споменавам при кой се обучавам, но мога да ви уверя, че са специалисти от доста висок ранг.
                          Според тях също ако искаш да си купиш кола и искаш да я покараш за да я видиш, не е отговора "абе ако искаш ми вярвай, колата е здрава" или философски отговор "здрава за един значи едно за друг значи друго.." Това са глупости и всички го знаем

                          П.С. Капиталите, на които търгуват са сериозни и да видях им всички резултати, разбира се има и негативни, но дългосрочно са на печалба и то не лоша според мен, ако успея да ги достигна бих бил много щастлив
                          Кажи точно откъде съм превеждал, че хората да четат директно оригинала.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                            Ами по-принцип не пиша отдавна във форума...ама днес ми е дошла музата малко..

                            Първо, по-добре да прочетеш 10-20 книга преди да ходиш на такива курсове.

                            Второ, тези "реални" резултати виждал ли си ги или са ти ги казали? на какъв капитал е това? има ли други резултати, които не си виждал?

                            Последно, човека отговаря във форума, а ти индиректно го наричаш потенциален измамник.. вероятно не му е приятно - по-добре попитай някой има ри подобрения в трейдинг от книгата и в каква насока..

                            Не е толкова да питането, а за тона на въпроса...когато той е негативен, привличаш негативни отговори. Не знам какво е мотивацията в светлин да напише тази книга, но си съмнявам да е очаквал или да очаква да забогатее от това..

                            Успех!
                            Не мисля че съм питал негативно, ако е така искам да се извиня. Просто е форум и аз задавам директните въпроси конкретни за да обменим опит по- лесно ако е прозвучало нападателно се извинявам.
                            Относно това, че трябва да прочетеш 5-10 книги преди да започнеш курс според мен е безсмислено и ще ви кажа защо, хората си правят курсове за начинаещи, напреднали и т.н. в зависимост от нивото ти и ти обясняват от А,Б... до Я, говоря ти за хора, които знаят какво правят, а не като нашите университети, които уж учиш нещо ама ако не си купиш 5 странични учебника нищо няма да научиш
                            Предвид че информацията в книгите е стара и преведена от някъде, защото друго е в реално време да виждаш как някой сключва сделка, анализира, търгува и ти обяснява защщо така е действал и каква е логиката му т.н. или една книга в която има информация и като искаш да разбереш дали е достоверна автора да каже " ако щеш ми вярвай"
                            Целта ми не е да рекламирам никой, за това няма да споменавам при кой се обучавам, но мога да ви уверя, че са специалисти от доста висок ранг.
                            Според тях също ако искаш да си купиш кола и искаш да я покараш за да я видиш, не е отговора "абе ако искаш ми вярвай, колата е здрава" или философски отговор "здрава за един значи едно за друг значи друго.." Това са глупости и всички го знаем

                            П.С. Капиталите, на които търгуват са сериозни и да видях им всички резултати, разбира се има и негативни, но дългосрочно са на печалба и то не лоша според мен, ако успея да ги достигна бих бил много щастлив

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fxshark Разгледай мнение
                              Не ми е ясно защо ме нападате? Аз съм начинаещ и както всеки един начинаещ влизам да събера мнения за неща, които ме касаят и интересуват. Аз събирам мнения за г-н Светлин Минев да попитам дали е измамник или реален трейдър. Щом се крият резултатите и ме нападат някакви хора, като питам съвсем адекватни и актуални въпроси, излиза, че наистина е фейк и просто преведени книжки от амазон, с цялото ми уважение към г-н Минев няма как да се доверя на професионализма му. Първо не показвате професионализма си като трейдър, понеже криете резултатите си и второ не показвате професионализъм като продавач и автор на книги, като казвате "който иска да купува".
                              Все пак за мен беше полезна темата, понеже се насочих към професионални курсове от хора, които не крият резултатите си.
                              Искам да уточня за разлика от всички, които ме нападнаха аз не нападам никой просто си изказвам мнението понеже именно за това е форум и това е целта му.
                              еФеХРиба,
                              Никой не та напада. Къкто се е изказал другаря предим мен - кокот повикало, такоз се обадило.
                              сметам, че секи потърсил помош или инфо във форома, по-възрасните очасници требе опитад да помогнат... Сиреч отговарям ти.
                              Ама ти ЧЕТИ коко ти се пише...
                              ( щот така седи малко - хем питаш, хем не верваш.. Езакво питаш тогаа, кат сичко си знайш ???)
                              Пак.
                              ЛИЧНОТО ми мнение, е че дрогаря Минев е чойек, традер и писател, чието мнение си струва да се чуе. Както казАх и преди - самия факт, че НЕ Е флирАл говори много.
                              Ся, ... ако учакваш за двайсетина (200, 2000 ... се тая) лева да си купиш ресептата за мельоните, ш те разочаровам, че по-скоро не е тъка..
                              Всъшнос, споретмен при фореха, нема верно и грешно, а пъри и непъри.. При таа тарговия, мноо влияаат личностните качества.. НО нема кък и без база налЕ.. Тва, малко мътематика, економика, финансии, фелософия...
                              Инак, книжлето, по-скоро ш ти даде гледна точка.
                              ена от ногото, които ше имаш....
                              Верна ле е ?
                              али грешна.. ? Тука вече си ТИ...
                              От тебе си зависи...
                              Интпформация в днешно време - БОЛ. Платформи - БОЛ.
                              Успех.
                              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                                коя книга (щот са неколко.. )?
                                инак, сиген съм, че при правилно формулиран въпрос чичо Гошо ще те упъти точно..
                                малок дзжокер - издателство Цеела..
                                мерси. не че ми се играе комарекс ама ми е интерсно.как се казват тия книги

                                Коментар

                                Working...
                                X