IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
    Смятал ли си на физическото колко ти е спреда?
    А риска някой наркоман да влезе у вас?
    щото аз почти не познавам човек който за последните 10 години да не е обиран
    А колко са разходите по охрана или съхранение на физическото.
    Да ти кажа всичко смятам и продължавам да смятам и тенденцията е винаги в посока север.

    Влезнах преди няколко години на цена на физическото злато на 1866лв за унция (на такава я купих, а тогава се изкупуваше на около 1740лв). Тогава цената на златото в $ беше около 1200$, колкото е и днес горе долу...., но днес физическото злато не се продава от търговците на 1866лв, а на 2300лв.

    За какви разходи за съхранение ми говориш... това да не е КОН, та да се чудя къде да го скрия и храня всеки ден. Единственият начин да го намерят е ако им казвам топло, студено и с подходяща техника.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Не бих разчитал на такава корелация... Мисля, че има доста причини да вървят в различна посока.
      Покачването на петрола събаря доларът,а щом доларът пада расте златото.Петролът
      се е засилил към 60-70 долара и нищо чудно златото да качи до 1400-1500.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
        Когато му дойде времето 5-10 унции ще е апартаментчето
        Когато дойде това време уверявам те апартамента ще е последната ти грижа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          За мен пазарите във видът, който ги знаем последните години в момента пеят своята лебедова песен.... докога ще продължи един господ знае, НО няма да е вечно и ще има голяма криза.

          в първия момент златото ще бъде засмукано покрай останалите активи, но после ще спре да пропада и ще увеличи покупателната си сила в пъти.

          ако един нормален двустаен апартамент в София струва 2 кила злато...в даден момент за 2 кила злато ще можете да си вземете минимум 2 двустайни на по-добра локация....

          разбира се няма пълно щастие и човек рискува много ако иска да хване върхът на акциите и дъното на златото,,,,затова има диверсифициране
          Когато му дойде времето 5-10 унции ще е апартаментчето

          Коментар


          • За мен пазарите във видът, който ги знаем последните години в момента пеят своята лебедова песен.... докога ще продължи един господ знае, НО няма да е вечно и ще има голяма криза.

            в първия момент златото ще бъде засмукано покрай останалите активи, но после ще спре да пропада и ще увеличи покупателната си сила в пъти.

            ако един нормален двустаен апартамент в София струва 2 кила злато...в даден момент за 2 кила злато ще можете да си вземете минимум 2 двустайни на по-добра локация....

            разбира се няма пълно щастие и човек рискува много ако иска да хване върхът на акциите и дъното на златото,,,,затова има диверсифициране
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Ако всичко си купил над 1200 разбирам, че би ти било трудно да продадеш. Поне с новия кеш, който заделяш за пенсия не купуваш още злато. Диверсифицирай малко.
              Аз твърдо вярвам че златото ще върви нагоре,твърдо съм убеден че фондовия ще изгърми,мисля че пазара на НИ в БГ е надценен и на базата на тези лично за мен логични неща смятам златото за единствената добра инвестиция ,е бих добавил и стартирането на нов бизнес близък до този който разбирам.Ти Мишо не мислиш ли че е добре да си купиш малко злато,20-30% от вложенията ти.Идеята е добра

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                Петролът щом се качва и златото ще се качи.
                Не бих разчитал на такава корелация... Мисля, че има доста причини да вървят в различна посока.

                Коментар


                • Петролът щом се качва и златото ще се качи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                    Аз имам добре развит бизнес който ми генерира постоянно кеш,пенсионните ми резерви са в злато и за нищо на света не бих продал,особенно в момента
                    Ако всичко си купил над 1200 разбирам, че би ти било трудно да продадеш. Поне с новия кеш, който заделяш за пенсия не купуваш още злато. Диверсифицирай малко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      Аз имам добре развит бизнес който ми генерира постоянно кеш,пенсионните ми резерви са в злато и за нищо на света не бих продал,особенно в момента
                      Няма проблем да губиш и така.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Хермес, ако не се лъжа така мислеше и през декември миналата година...

                        На твое място бих продал поне част от златото. Можеш да почнеш с 10% ако 20 те стряскат. $1300 беше по-добра цена, но хайде, миналото - минало.
                        Аз имам добре развит бизнес който ми генерира постоянно кеш,пенсионните ми резерви са в злато и за нищо на света не бих продал,особенно в момента

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          В момента всичко е театър за масовата публика,от катастрофата ни дели само една крачка и ако ФЕД вдигне лихвата крачката ще е измината.Един от малкото сигурни активи за дългосрочно запазване на личното състояние е златото
                          Хермес, ако не се лъжа така мислеше и през декември миналата година...

                          На твое място бих продал поне част от златото. Можеш да почнеш с 10% ако 20 те стряскат. $1300 беше по-добра цена, но хайде, миналото - минало.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            80 долара надолу само защото лихвите можели да се вдигнат с 0.25%?
                            80 долара надолу заради манипулациите на тези дето определят лихвените проценти Това ще е до времеАко бяха толкова могъщи нямаше жълтото да мръдне от дъното 1050$,търпение му е майката

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                              Смятал ли си на физическото колко ти е спреда?
                              А риска някой наркоман да влезе у вас?
                              щото аз почти не познавам човек който за последните 10 години да не е обиран
                              А колко са разходите по охрана или съхранение на физическото.
                              Ако работи в Тавексо разходите по охрана или съхранение може да са му промоционални ....
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                                Добре де... дори и да вдигнат лихвата от Фред-а, какво толкова? Цената на златото дори и да падне под 1200$, то бъдете сигурни, че цемата му в Евро няма да падне под 1000 еврака, тъй като $ ще бъде по силен спрямо Еврака.
                                Дори при първото увеличение на лихвите от Фреда, водяхме цена на около 1000 Еврака...
                                Или просто казано. Купувайте физичезко когато можете.
                                Смятал ли си на физическото колко ти е спреда?
                                А риска някой наркоман да влезе у вас?
                                щото аз почти не познавам човек който за последните 10 години да не е обиран
                                А колко са разходите по охрана или съхранение на физическото.

                                Коментар

                                Working...
                                X