IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Въпросът е към power grid, ще си даде ли той теленцето срещу злато ако после той няма какво да вземе срещу метала?


    Не няма да го дам по една единствена причина не мога да ям злато.Виж ако имам много телета ше дам.Не ме разбрахте аз не отричам златото само казвам че докато се организира отново производството много народ със злато ше ритне камбаната щото никой няма да си размени живота срещу злато.В днешно време България не може да се изхранва сама.Ще останем на хляб и олио дано има поне картофи и боб ако се запре вноса.как си представяш да излезе Боката и да каже понеже ми дават ного злато давам житото .......Дойде ли следващата криза ще има нов световен модел.Нов финансов модел.Коренно различен тва с банките и лихвите свърши въпрос на макс до 3-4г.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

      И пак...няколко хиляди години КРЕЩЯТ, че ще има какво да вземе срещу него.
      Извини "примитивните", че са по-склонни да се доверят на тях, отколкото на човекът-бартер в твое лице.
      Римската империя рухва и изчезва от сцената когато готите им прибират всичкото злато.Византия по същият начин ,когато кръстоносците
      отнасят в Западна Европа всичкото злато на ромеите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Въпросът е към power grid, ще си даде ли той теленцето срещу злато ако после той няма какво да вземе срещу метала?


        И пак...няколко хиляди години КРЕЩЯТ, че ще има какво да вземе срещу него.
        Извини "примитивните", че са по-склонни да се доверят на тях, отколкото на човекът-бартер в твое лице.

        Коментар


        • Въпросът е към power grid, ще си даде ли той теленцето срещу злато ако после той няма какво да вземе срещу метала?

          Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Те банкнотите и диамантите не стават за ядене но хората ги кътат и ценят. А банкнотите в екстремна ситуация могат да се ползват за тапети , изолация против студ или за огрев . А за да минем на ниво бартер като прескочим златото като разменна единица вероятно по голяма част от човечеството ще изчезнало. Поздрави

          Да някой ме изпревари с коментара.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Те банкнотите и диамантите не стават за ядене но хората ги кътат и ценят. А банкнотите в екстремна ситуация могат да се ползват за тапети , изолация против студ или за огрев . А за да минем на ниво бартер като прескочим златото като разменна единица вероятно по голяма част от човечеството ще изчезнало. Поздрави

            Да някой ме изпревари с коментара.
            Приятелю повярвай ми виждал съм много хубаво младо момиче в ЦУМ да плаче и да се моли за някаква булчинска рокля каквато и да е.Балата с пари не и помогна.Продавачката я заведе до склада за да и покаже че наистина няма...Тогава все още имаше хора по селата и се произвеждаше.Са селяните сме по големи тарикати от гражданите они имат поне куче или котка ние и такова нямаме.У село с трън да влачиш нема кво....Единственото добро е че сме по близо до тревата...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Само ако е 24 карата става за ядене, иначе е твърдо




              Хората се надяват, че по време на глад тези коит имат телета, чушки и домати, ще ги дадат срещу метал, който не става за ядене.
              Нещо не ги виждам тия дет имат телета чушки домати и прасета.Няма ги изчезнаха от България.Има някакви такива кат мене малка група любители дет произвеждат за домашни нужди и съвсем малко за приятели.Така че колкото и злато да имате няма откъде да намерите прасета телета и кокошки.Народа се отучи да работи секи стана тарикат вишу костюма връзката лаптопа и да команди.А времето на глада наближава...Много народ че си яде лаптопите фейсбуците майкрософтите аи питу айтиту майкрософтите и гугъло.Нашата България има само жито и олио.Ей тва че го раздават с купони.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Само ако е 24 карата става за ядене, иначе е твърдо




                Хората се надяват, че по време на глад тези коит имат телета, чушки и домати, ще ги дадат срещу метал, който не става за ядене.
                Те банкнотите и диамантите не стават за ядене но хората ги кътат и ценят. А банкнотите в екстремна ситуация могат да се ползват за тапети , изолация против студ или за огрев . А за да минем на ниво бартер като прескочим златото като разменна единица вероятно по голяма част от човечеството ще изчезнало. Поздрави

                Да някой ме изпревари с коментара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Само ако е 24 карата става за ядене, иначе е твърдо




                  Хората се надяват, че по време на глад тези коит имат телета, чушки и домати, ще ги дадат срещу метал, който не става за ядене.

                  Аха, виждаш логиката да се върнат хората 5 хиляди години назад към бартера, а не 40 години към единственият ликвиден актив, който се е доказал като ПАРИ.
                  Обвиняваш хората, които харесват златото в примативизъм, а мисленето ти вижда бартера като единствена ефективна форма на размяна - апотеоз на примативизма.


                  По темата конкретно: Сетъп-ът е в пълна сила. В режим на изчакване сме.

                  Коментар


                  • Само ако е 24 карата става за ядене, иначе е твърдо

                    Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Когато човек улезне у Била Кауфланд Метро Лидъл Тмаркет и прочее немски бакалии и по рафтовете нема никой златото кво че му помогне?Че го яде у магазино ли

                    Хората се надяват, че по време на глад тези коит имат телета, чушки и домати, ще ги дадат срещу метал, който не става за ядене.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение

                      Благодаря за изчерпателния отговор.
                      И аз си мисля, че ЕЦБ е в много трудна ситуация. Нещата са непридвидими, защото ще се решават от политиците - гермаски и френски може би. А политиците почти винаги вземат грешното решение!
                      И последно ситуацията в Япония се развиваше през по голямата си част, по време на глобален икономически растеж, и тогава Япония трупаше излишъци. Ако света изпадне в продължителна рецесия или депресия. Тогава нещата ще са по различни от ситуацията в Япония от последните 30 години. Не е нужно ЕЦБ да прави нещо, нещата могат да се влошат с нейна или без нейна намеса.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                        За това си мисля че ЕЦБ е заклещена и има колебания как да се спре количествените облекчения и дали да се вдига лихвата.
                        Благодаря за изчерпателния отговор.
                        И аз си мисля, че ЕЦБ е в много трудна ситуация. Нещата са непридвидими, защото ще се решават от политиците - гермаски и френски може би. А политиците почти винаги вземат грешното решение!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Да няма как една такава криза да не се отрази глобално - мащабът просто не е за вярване. Заради подобни проблеми е добре да има човек злато защото в един момент може да е много напечено. Въпроса е кога ще стане ? Може да се отлага с години тоя проблем както виждаме но не безкрайно
                          Когато човек улезне у Била Кауфланд Метро Лидъл Тмаркет и прочее немски бакалии и по рафтовете нема никой златото кво че му помогне?Че го яде у магазино ли?Не знам дали си виждал такова нещо я съм виждал.Разходи се по Софийските пазари и разгледай кой продава какво продава и от къде го е взел?И после се замисли.Навремето по селата имаше хора и произвеждаха домати чушки плодове прасета телета овце са нема никой и кучета и котки нема по селата.За съжаление по трудния начин много народ ще бъде принуден да се върне по селата.Модела е сбъркан западния модел утича у канало.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            Велик и изпреварил епохата си, а водещият с този рязък глас е мъжката щатска версия на наша Гала. Единственият начин да го изтърпя е без звук и на субтитри.

                            Коментар


                            • https://www.youtube.com/watch?v=QRFRBKwleL0

                              дядото кефи.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                съгласен, но не мисля,че кризата ще е само за Китай... криза на дълговите балони ще е...национални, корпоративни , лични дългове.
                                Да няма как една такава криза да не се отрази глобално - мащабът просто не е за вярване. Заради подобни проблеми е добре да има човек злато защото в един момент може да е много напечено. Въпроса е кога ще стане ? Може да се отлага с години тоя проблем както виждаме но не безкрайно

                                Коментар

                                Working...
                                X