IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
    При пукане на имотният балон в Китай всичко ще изчезне. Десетки трилиони ще са загубите и тоя резерв няма да им стигне. Дори в момента парите напускат Китай но през задната врата защото държавата наложи контрол поради паническото напускане на капитали преди година. Китай в близко бъдеще ще мине през много сериозна криза!
    съгласен, но не мисля,че кризата ще е само за Китай... криза на дълговите балони ще е...национални, корпоративни , лични дългове.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Всичко е скачени съдове. Китай имат търговски излишък и няма как да не държат чуждестранни активи.

      Ако продадат американски дълг ще трябва да държат някакъв друг чужд актив и някой друг ще вземе американския дълг. Могат при разместването да създадат малко патаклама, но нищо повече. А и самите китайци ще загубят пари от това упражнение. И те го знаят.
      При пукане на имотният балон в Китай всичко ще изчезне. Десетки трилиони ще са загубите и тоя резерв няма да им стигне. Дори в момента парите напускат Китай но през задната врата защото държавата наложи контрол поради паническото напускане на капитали преди година. Китай в близко бъдеще ще мине през много сериозна криза!






      Коментар


      • Всичко е скачени съдове. Китай имат търговски излишък и няма как да не държат чуждестранни активи.

        Ако продадат американски дълг ще трябва да държат някакъв друг чужд актив и някой друг ще вземе американския дълг. Могат при разместването да създадат малко патаклама, но нищо повече. А и самите китайци ще загубят пари от това упражнение. И те го знаят.

        Първоначално изпратено от Селена Разгледай мнение

        Пропускаш Китай, който би могъл да реши да се изчисти от това, което държи, но и Китай няма полза от резки движения.
        Last edited by Money; 20.03.2018, 10:05.

        Коментар


        • [QUOTE=Todor Sabev;n3314355]
          Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Тодор, имай предвид все пак, че САЩ имат реален ръст на БНП около 2%, а реалната лихва по дълга е около нулата.

          Съгласен съм Мишо, че могат да си плащат лихвите с реализирания растеж но това не е достатъчно. Да САЩ са в най изгодна позиция също така се опитват да не влизат в положението на Япония и да нормализират пазара на държавен дълг. Надеждата ние в тях. Но ако растежа не ускори и рецесията удари прекалено скоро , имам предвид до 5 години и рецесията е прекалено тежка. САЩ влизат в сценария на Япония. На теория този сценарий може да се точи във времето вечно където почити целия пазар се държи от един или няколко играчи. И прилича на пазара на крипто инструментите . Тоест докато те не решат да продават цената няма да се срине.. Поздрави.
          Пропускаш Китай, който би могъл да реши да се изчисти от това, което държи, но и Китай няма полза от резки движения.

          Коментар


          • [QUOTE=Money;n3314350]Тодор, имай предвид все пак, че САЩ имат реален ръст на БНП около 2%, а реалната лихва по дълга е около нулата.

            Съгласен съм Мишо, че могат да си плащат лихвите с реализирания растеж но това не е достатъчно. Да САЩ са в най изгодна позиция също така се опитват да не влизат в положението на Япония и да нормализират пазара на държавен дълг. Надеждата ние в тях. Но ако растежа не ускори и рецесията удари прекалено скоро , имам предвид до 5 години и рецесията е прекалено тежка. САЩ влизат в сценария на Япония. На теория този сценарий може да се точи във времето вечно където почити целия пазар се държи от един или няколко играчи. И прилича на пазара на крипто инструментите . Тоест докато те не решат да продават цената няма да се срине.. Поздрави.

            Коментар


            • Тодор, имай предвид все пак, че САЩ имат реален ръст на БНП около 2%, а реалната лихва по дълга е около нулата.

              В Япония ръстът е по-нисък, но пък реалната лихва е отрицателна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение

                Тодоре, не ми отговори в другата тема. Ще вдигне ли ЕЦБ лихвите или не? Поздрави.
                ДЪЛГОВЕ ДО КОГА.........

                Ще се опитам да видя голямата картина на дълговете както като мащаби така и времевия порядък.

                Относно глобалния дълг мисля че 80 , 90 процента е концентриран в четири големи икономически зони САЩ, Еврзоната, Япония и Китай. Оттам могат да дойдат проблемите , които могат да доведат до нова глобална рецесия. Отговора ми на въпроса ти дали ЕЦБ ще вдигне лихвите и кога ще спре количествените облекчения, се намира в отговора на другия ти въпрос дали положението на лихвените проценти и политиките на централните банки е подобна на ситуацията в Япония и политиката на ЯЦБ. Защо държавния дълг на Япония е устойчив независимо от абсурдните нива. И дали и ние се намираме в такъв период при който лихвите ще са близо до нулата в продължения на десетилетия напред. Има съществени разлики между ситуацията в Япония и САЩ и Европа. Първо Япония силно експортна икономика и генерира големи търговски излишъци и по презумпция валутата и е силна. Докато САЩ вече не е такава икономика, но пък валутата и се използва за глобална разменна единица. Това не е толкова важно по важно е структурата на дълга на Япония и народопсихологията на Японците. Всъщност дългът на Япония е най малко пазарен сравнение с САЩ и Еврозоната, макар че и те са тръгнали на там. Дългът на Япония в почити цялата си част е вътрешен и може би 80 процента се държи от десетина големи ключови субекта банки , пенсионни фондове и ЯЦБ. Тези от които зависи дългът можеш да ги събереш в една зала. По скоро ще си направят харакири отколкото да предадат националния интерес и да подкопаят икономиката. Може би в бъдещето ще се събудим и видим невъобразимо движение на йената много по голямо от това на франка, след като споменатите ключови фигури са се събрали и са взели решение. Дългът на САЩ е по пазарен и подлежи на външна атака, но много по устойчив спрямо някои от дълговете в еврозоната. От изброените, ЕЦБ е в най сложна ситуация. Дълговете в еврозоната са най фрагментирани , всеки може да играе срещу всеки и както и външни играчи срещу тях, защото няма единни еврооблигации За това си мисля че ЕЦБ е заклещена и има колебания как да се спре количествените облекчения и дали да се вдига лихвата. Може да предизвика покачване на лихвите по облигациите на проблемните страни , докато в САЩ и Япония не са толкова уязвими. Предполагам че в проблемните страни дългът им се купува основно от банки в самите страни и ЕЦБ и външни купувачи почити няма. ЕЦБ може да тества пазара но ще бъде много по внимателна и ще го прави по бавно сравнение с ФЕД . До тук мисля, че донякъде отговарям на въпросите ти. При нова рецесия централните банки вероятно ще продължат да монетизират дългът и това да продължи във времето. Пак големият въпрос е колко ще продължи това. Моята прогноза е че няма да е 20, 30 години. А ще е 5 , 10 години. Защото САЩ и Европа и останалия свят от които зависи устойчивостта на дълговете нямат народопсихологията на Японците не са единно цяло както Япония. Поздрави.
                Last edited by Todor Sabev; 19.03.2018, 23:12.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                  Какво мислите за платината. Като цяло в последните години цената пада, тъй като основната и употреба е при автомобилите. С оглед на навлизането на електрическите такива се очаква да спадне сериозно търсенето. От друга този метал е доста рядък и с интересни физически качества. Дали е заслужено да е значително по-евтин от златото?
                  Метал без приложение след отпадането на дизеловите коли. Ако цената върне прекалено много под миннодобивна стойност може да си вземеш някое кюлче за забавление.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение

                    Тодоре, не ми отговори в другата тема. Ще вдигне ли ЕЦБ лихвите или не? Поздрави.
                    В другата тема няма да ти отговоря, много тролят не виждат очевидното камо ли да четат между редовете. Веднага бях оплют. Тук в тази тема може да сме,, апокалиптици,,. Но поне се държи някакво ниво. За да ти отговоря обосновано как виждам нещата. Ще ми трябва малко време . Но днес или утре ще ти отговоря и тук ще го намериш по лесно .Темата не толкова претоварена. Поздрави и на теб

                    Коментар


                    • Какво мислите за платината. Като цяло в последните години цената пада, тъй като основната и употреба е при автомобилите. С оглед на навлизането на електрическите такива се очаква да спадне сериозно търсенето. От друга този метал е доста рядък и с интересни физически качества. Дали е заслужено да е значително по-евтин от златото?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        А Италианския дълг за шортене как ти се струва или не играеш срещу ЕЦБ. Или италиански компании те няма да са защитени независимо от намесата на ЕЦБ, но мисля че малко рано. За другия коментар относно инфлацията . Мисля че златото и суровините ще се разходят до по високи нива и при следващата рецесия ще спихнат.
                        Тодоре, не ми отговори в другата тема. Ще вдигне ли ЕЦБ лихвите или не? Поздрави.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Ако има кой да плаща високите лихви и без туй са ушили в лоши кредити. Но в краткосрочен план може и да спечелиш. Аз не бих рискувал с за краткосрочно движение , не познавам пазара добре. Но дългосрочно са си за шортене.,но не сега.
                          Проблема е че хората мислят линеарно: ако всичко е толкова е ясно всичко ще бъдем Шорт тези неща. Обаче често се оказва съвсем друго.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                            Аз съм купувач на италиански банки, смятам че те имат наѝ голям leverage да спечелят от вдигащи се лихви. По тази начин съм срещу мистър далио и половината пазар. От бондовете съм Short Bund от 158

                            Банкови акций особено в еврозоната е равно на
                            Last edited by Muller; 19.03.2018, 17:53.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                              Аз съм купувач на италиански банки, смятам че те имат наѝ голям leverage да спечелят от вдигащи се лихви. По тази начин съм срещу мистър далио и половината пазар. От бондовете съм Short Bund от 158
                              Ако има кой да плаща високите лихви и без туй са ушили в лоши кредити. Но в краткосрочен план може и да спечелиш. Аз не бих рискувал с за краткосрочно движение , не познавам пазара добре. Но дългосрочно са си за шортене.,но не сега.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                А Италианския дълг за шортене как ти се струва или не играеш срещу ЕЦБ. Или италиански компании те няма да са защитени независимо от намесата на ЕЦБ, но мисля че малко рано. За другия коментар относно инфлацията . Мисля че златото и суровините ще се разходят до по високи нива и при следващата рецесия ще спихнат.
                                Аз съм купувач на италиански банки, смятам че те имат наѝ голям leverage да спечелят от вдигащи се лихви. По тази начин съм срещу мистър далио и половината пазар. От бондовете съм Short Bund от 158

                                Коментар

                                Working...
                                X