IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЗЛАТОТО НЕ Е СТОКА,ЗЛАТОТО Е ПАРИ В НАЙ-ЧИСТ ВИД.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Няма как да знаем какво точно ще се случи. Лошото е че Б-я се е на границата с исляма а той се задава със страшна сила от към юг. Нямаме никаква независима отбранителна политика, което рано или късно ще ни постави в трудна ситуация.
      За долара подкрепям напълно, че е достатъчно да си по-бърз от останалите, за да те предпочитат.
      Златото обаче е друга история. Общото мнение е че златото ще поскъпва заради безразборното печатане на фиатни пари, НО това вече се случва 8 година, а в Япония близо 20 и както виждаме няма никаква инфлация. Причината е тривиална и пред очите на всички, но малко хора я осъзнават – и тя е изключително лошата демографска перспектива. Застаряващо и намаляващо население означава ниско потребление и ДЕФЛАЦИЯ, а не инфлация. Златото е традиционен хедж при инфлация, а такава няма да видим в близко бъдеще, или поне в развития свят. Другата основна причина е че златото е СТОКА и като такава се намира в низходящ цикъл след като направи връх 2011г. заедно с останалите стоки. т.н COMMODITIES имат ясно изразен 30 годишен цикъл, който направи връх 2010-2011 год. и дъното е мнооого далеч във времето.
      Като добавим и факта, че широката публика е настроена, че златото ще излита в космоса аз лично ще съм доста скептичен. Пазара е устроен така, че да прави точно обратното на всеобщото мнение! Все още спекулантите (dumb money) са нетно дълги в злато 180 000 контракта, а commercials (smart money) са нетно къси с около 200 000 контракта. Като се обърне съотношението може да се замисля за пазаруване и на злато.
      Играта в близко бъдеще е в долари и при достигане на доходността на дългосрочните бондове (TYX) до към 3% - 3,25% стават интересни за пазариване дългосрочните US treasuries (TLT).
      Повърхностно си прав за причините за моментната цена на златото ,подобни обяснения постоянно се бълват от финансовите анализатори на статуквото по света,истината е многооооооо по-просто-МАНИПУЛИРАТ ГО,24 часа в денонощието,без прекъсване.ЗАГУБАТА НА КОНТРОЛА ВЪРХУ ЦЕНАТА НА ЗЛАТОТО ЗНАЧИ КРАЙ НА ФИНАНСОВИЯ ГЛОБАЛЕН КАПИТАЛ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

        Значи, при такава ситуация ще има съществен икономически срив!
        При подобни сътресения, логично е да предположим, че златото ще скочи доста, по чисто фискални причини! Отделно дори и долара да поскъпне много, то скока при златото би следвало да е по-голям от това поскъпване!
        Има и друго нещо! Дори и в Европа да има тотален колапс и изчезване на еврото, това не означава, че долара също на някакъв последващ етап няма да преживее инфлация и златото да се ускъпи и поради тази причина!
        Представи си следния вариант!
        Еврото колабира! Страните връщат местни валути! Долара става господар! Икономиките са трагедия навсякъде! След известно време всички започват да печатат! Това води до повсеместна инфлация! Различна по места, но съществена дори и при долар!

        Възможни са изненадващи развития, като това Русия да върже валутата си за злато! Чисто конюнктурно, дори и за кратко в окото на урагана!
        Много неща са възможни!

        За мен който иска КЕШ, валутата е долар! Който иска да се хеджира - злато! Който иска да заложи на срив, отново злато! Не трябва да се подвежда от текущата ценова среда при златото, защото ситуацията бързо може да се промени! Отделно представи си срив в икономиките и потъване на златото с 20%! Тогава няма да си уверен да купиш както 2008г. Първо пада, а после буквално за дни да направи 30%, дали ще купиш? Представи си вариант, че изненадващо както при Леман, гръмва Уникредит или Дойче банк, а златото скача за 2 дена с 60% от това днес! Тогава ще купиш ли?
        Няма как да знаем какво точно ще се случи. Лошото е че Б-я се е на границата с исляма а той се задава със страшна сила от към юг. Нямаме никаква независима отбранителна политика, което рано или късно ще ни постави в трудна ситуация.
        За долара подкрепям напълно, че е достатъчно да си по-бърз от останалите, за да те предпочитат.
        Златото обаче е друга история. Общото мнение е че златото ще поскъпва заради безразборното печатане на фиатни пари, НО това вече се случва 8 година, а в Япония близо 20 и както виждаме няма никаква инфлация. Причината е тривиална и пред очите на всички, но малко хора я осъзнават – и тя е изключително лошата демографска перспектива. Застаряващо и намаляващо население означава ниско потребление и ДЕФЛАЦИЯ, а не инфлация. Златото е традиционен хедж при инфлация, а такава няма да видим в близко бъдеще, или поне в развития свят. Другата основна причина е че златото е СТОКА и като такава се намира в низходящ цикъл след като направи връх 2011г. заедно с останалите стоки. т.н COMMODITIES имат ясно изразен 30 годишен цикъл, който направи връх 2010-2011 год. и дъното е мнооого далеч във времето.
        Като добавим и факта, че широката публика е настроена, че златото ще излита в космоса аз лично ще съм доста скептичен. Пазара е устроен така, че да прави точно обратното на всеобщото мнение! Все още спекулантите (dumb money) са нетно дълги в злато 180 000 контракта, а commercials (smart money) са нетно къси с около 200 000 контракта. Като се обърне съотношението може да се замисля за пазаруване и на злато.
        Играта в близко бъдеще е в долари и при достигане на доходността на дългосрочните бондове (TYX) до към 3% - 3,25% стават интересни за пазариване дългосрочните US treasuries (TLT).

        Коментар


        • Ако утре пукне балона, който надуват вече 8-ма година с печатането и наливането на 'ликвидност'... може да сте сигурни,че и златото
          ще хлътне с едни 30% поне първоначално.... проблемът ще е , че физическата доставка ще стане почти невъзможна на даден етап... та който иска да се хеджира може да го прави бавно и постъпателно без глупости и изхвърляния... който е рисков играч може да стиска зелените кеш и да чака цени около 700-800$, но тогава я камилата я камиларя.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
            DELCHO, все се каня да те питам...
            Ако приемем хипотезата ти за това, че долара ще е добре, защото другите са много зле.... Да, и аз мисля, че точно това се опитват да правят американците.
            Но тогава, възниква следния въпрос в мен. Ако еврото се срива и долара е най-добре от всички и масово всички се насочат към него... Има логика да се юрнат и към златото тези с евра в ръцете. Тогава и долара ще расте и залатото спрямо еврото.
            Въпросът ми е... колко ще е тогава златото в долари? То ще падне ли или ще се вдигне спрямо долара? Какво мислиш?
            Значи, при такава ситуация ще има съществен икономически срив!
            При подобни сътресения, логично е да предположим, че златото ще скочи доста, по чисто фискални причини! Отделно дори и долара да поскъпне много, то скока при златото би следвало да е по-голям от това поскъпване!
            Има и друго нещо! Дори и в Европа да има тотален колапс и изчезване на еврото, това не означава, че долара също на някакъв последващ етап няма да преживее инфлация и златото да се ускъпи и поради тази причина!
            Представи си следния вариант!
            Еврото колабира! Страните връщат местни валути! Долара става господар! Икономиките са трагедия навсякъде! След известно време всички започват да печатат! Това води до повсеместна инфлация! Различна по места, но съществена дори и при долар!

            Възможни са изненадващи развития, като това Русия да върже валутата си за злато! Чисто конюнктурно, дори и за кратко в окото на урагана!
            Много неща са възможни!

            За мен който иска КЕШ, валутата е долар! Който иска да се хеджира - злато! Който иска да заложи на срив, отново злато! Не трябва да се подвежда от текущата ценова среда при златото, защото ситуацията бързо може да се промени! Отделно представи си срив в икономиките и потъване на златото с 20%! Тогава няма да си уверен да купиш както 2008г. Първо пада, а после буквално за дни да направи 30%, дали ще купиш? Представи си вариант, че изненадващо както при Леман, гръмва Уникредит или Дойче банк, а златото скача за 2 дена с 60% от това днес! Тогава ще купиш ли?
            Last edited by DELCHO SMOKA; 29.11.2016, 20:23.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

              Според мен сред младите в ЕС има усещане за европейска идентичност. Хората пътуват, учат, работят из съюза и това им промени мисленето. На ЕС му трябва още доста време 30 -40 години че да се сменят поколенията та с времето ще стане нещо като САЩ. Ако някой може да спре този процес това са Германия или Франция а останалите членове са или прекалено обвързани /подвластни или незначителни да спрат процеса.
              Ти четеш ли се какви ги пишеш? Имало у младите европейска идентичност!
              Това е толкова вярно, колкото преди 1989 година, някой да е казвал, аз не съм българин, унгарец или руснак, а да е казвал: АЗ СЪМ КОМУНИСТ!!!

              Пич, тебе като те гледам не си трол! Като те гледам не си и някакъв шизофренясал антикомунист с пяна около устата. Така, че я вземи малко да се съсетиш каква е реалността и да скъсаш с утопиите!

              Европейската идентичност и изграждането на европейска нация хипотетично е възможно, но при положение, че се изпълняват следните условия!

              1. Налагане на християнството като тотална доминантна религия без алтернатива и подтискане на всякакви други!
              Пиша ти го с дебели букви ПОДТИСКАНЕ НА ВСЯКАКВИ ДРУГИ!

              Еврогейтаците са го хвърлили на боклука, като същевременно прегръщат исляма. Отделно християнството е тотално занемарено и изхвърлено от живота на европееца.

              2. Разпределяне на икономическото благосъстояние колкото е възможно по-равномерно! Настоящия модел облагодетелства предимно Германия! Не е само Южна Европа, много страни обедняват и то не след 2008г., а поне последните 20 години, докато други дърпат несъразмерно!

              3.Щом ще заличаваме етносите и нациите, трябва да има СКРЕПЯЩ ЕЛЕМЕНТ! Повтарям, СКРЕПЯЩ ЕЛЕМЕНТ! Това е РАСАТА!
              Вариант е да се каже, ние тук сме бялата раса! Ние сме супер! Трябва да развиваме нашето образование и демография и да развиваме целия континент в името на нашите деца! В името на нашето бъдеще! Не искаме никакви други, те не са като нас, а ние сме и по-добри! Нашият дом е само за нас! НИКАКВА МИГРАЦИЯ ИЗВЪН БЯЛАТА РАСА! НИКАКВА!!!

              4. Демографията е трагедия! Целенасочено е това! Винаги е възможно да се предприемат мерки, тя да е поне на нулата и да няма застаряване, в търсене на устойчив модел, а не на вечен приръст!


              КАКВО Е ПОЛОЖЕНИЕТО В МОМЕНТА?

              Как да имаш европейска идентичност, а не българска или холандска, когато еврогейтаците дават тази единтичност на сомалийския негър и афгана! Когато ти казват, че той ти е равен, ти не си по-добър от него и че той може да живее в Европа, подобно на теб! Каква е тая идентичност, която е за всички! Тя липса! Няма такова чудо! КАК ДА КАЖА, ЧЕ ИМАМ ЕВРОПЕЙСКА ИДЕНТИЧНОСТ, това ще рече, че съм брат с афгана, ЩЕ РЕЧЕ, ЧЕ СМЕ ЕДНО!
              Как да се развива демографията, след като се отглеждат всякакви малцинства, които се плодят, за сметка на издържащото ги местно население!
              Как да има икономически просперитет сравнително равномерно, когато страни като Германия и Франция са обсебили цялата икономика с огромните им корпорации, а конкуренция липсва. Те не могат да бъдат изместени, защото в ЕП се прокарват лобистки поправки единствено в техен интерес. Гласува се от техните мнозинства! ЕК се назначава и изпълнява единствено заповеди! Формално си има говорител, оня педер Юнкер!
              Германия и Франция винаги си слагат за шефове на ЕК, някакви смешници от малки държави, все едно не управляват те, а има "демокрация"! С този си акт смятат, че хората няма да видят ясното стъпкване! Казват си дай да сложим някакъв смешник от малка страна, който да бъде избран с нашето мнозинство! Кукла на конци!


              ЕС можеше да стане една държава, единствено при силно изразен расизъм, страхотно развиване на образованието, демографска политика и икономически просперитет, повсеместен, НИКАКВА МИГРАЦИЯ за 300 години! Сега всичко е наопаки! Не само сега, а от самото създаване на проекта!

              Сега може да ми кажеш, че ЕС може да се реформира, но и двамата знаем, че няма абсолютно никаква възможност да се реформира по точките, които съм изброил! Да вярно е, че съм писал за неща като расизъм и религия, които не ги пише в анлизите на коментаторите, но ги пише в ДНКто и сърцето на европейците! Те може да не са на дневен ред на еврогейтаците или на политическите анализатори, но са на дневен ред на гласоподавателите!

              ЕС ще рухне, ще рухне и еврото, и не защото аз искам! А защото има обективни обствоятелства, които са част от самия живот!


              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                30-40 години,надали им остават 30-40 месеца .ЕС в момента се крепи само и изключително от печатницата на Драги,но дори и това няма да помогне след вълната от избори които предстоят в близко бъдеще.Решителния удар ще дойде от едно милионно ислямско нашествие което само чака знак да прегази тази прогнила структура наричаща се ЕС
                Времето ще покаже С ниско евро очаквам силна икономика в южните членове и ниска безработицата което ще удари крайните партии. За мюсюлманите сте много повлияни от медиите но колкото и да не ги харесвате тези хора ще бачкат и ще подпомогнат икономиката - жилища, потребление....... тази деглобализация за която ви пишат в някой сайтове е пълна измислица

                Коментар


                • DELCHO, все се каня да те питам...
                  Ако приемем хипотезата ти за това, че долара ще е добре, защото другите са много зле.... Да, и аз мисля, че точно това се опитват да правят американците.
                  Но тогава, възниква следния въпрос в мен. Ако еврото се срива и долара е най-добре от всички и масово всички се насочат към него... Има логика да се юрнат и към златото тези с евра в ръцете. Тогава и долара ще расте и залатото спрямо еврото.
                  Въпросът ми е... колко ще е тогава златото в долари? То ще падне ли или ще се вдигне спрямо долара? Какво мислиш?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Няма никакво такова време, дотогава я камилата я камиларя, а според баба Ванга доста преди това ще сме вече халифат.
                    А тя има 70-80% успеваемост в прогнозите, хич даже не е малко.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      На ЕС му трябва още доста време 30 -40 години че да се сменят поколенията та с времето ще стане нещо като САЩ.
                      Няма никакво такова време, дотогава я камилата я камиларя, а според баба Ванга доста преди това ще сме вече халифат.
                      А тя има 70-80% успеваемост в прогнозите, хич даже не е малко.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        Според мен сред младите в ЕС има усещане за европейска идентичност. Хората пътуват, учат, работят из съюза и това им промени мисленето. На ЕС му трябва още доста време 30 -40 години че да се сменят поколенията та с времето ще стане нещо като САЩ. Ако някой може да спре този процес това са Германия или Франция а останалите членове са или прекалено обвързани /подвластни или незначителни да спрат процеса.
                        30-40 години,надали им остават 30-40 месеца .ЕС в момента се крепи само и изключително от печатницата на Драги,но дори и това няма да помогне след вълната от избори които предстоят в близко бъдеще.Решителния удар ще дойде от едно милионно ислямско нашествие което само чака знак да прегази тази прогнила структура наричаща се ЕС

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение
                          Долара е зле, но неговата сила е в това, че другите са по-зле!
                          Може да си най-бавния в бягането, но ако се състезаваш със сакати, си непобедим!
                          ++
                          Taка е, това казва всичко.
                          Освен това когато си и най силния и тоягата за укротяване на опърничави е у теб - никакъв проблем.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                            Според мен няма да успеят с експеримента в Индия. До ден днешен книжната рупия я използват само за ежедневните си транзакции, а всичко останало е в злато и сребро. Индийците никога не са имали доверие в рупията, а сега съвсем няма да имат. Няма как да променят хилядолетната им традиция за физическа парична единица.
                            За справка Европа. Целта беше да се създаде свръх държава, като с течение на времето да бъде унищожена националната идентичност, традициите, религията, историята и социума на отделните общества. Но ДНК кода на отделните нации не позволява подобно нещо, той се явява като естесвена защита от подобни вируси. Спомнете си за Вавилонската кула и различните езици и развръзката накрая. Та същите тези сили, които проведоха безумния експеримент със съюза разбраха, че капиталите времето и усилията, които са хвърлили са лоша инвестиция и развръзката е ясна. Още едно отклонение през 80 те в Югославия тече преброяване. В графа националност Югославянин има едва 3%. , всички останали се самоопределят като сърби, хървати, босняци итн. В днешна Европа надали и 1% ще се самоопределят като европейци. Ако същите тези елити бяха проучили и анализирали предходния мини събрат на ЕС, а именно Югославия нямаше да си правят труда да хвърлят напразно усилия в безумни малоумни проекти.
                            Според мен сред младите в ЕС има усещане за европейска идентичност. Хората пътуват, учат, работят из съюза и това им промени мисленето. На ЕС му трябва още доста време 30 -40 години че да се сменят поколенията та с времето ще стане нещо като САЩ. Ако някой може да спре този процес това са Германия или Франция а останалите членове са или прекалено обвързани /подвластни или незначителни да спрат процеса.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                              Това с пълна сила може да се каже и за набалончения долар,въздухарски печатан в несвяст.
                              Колкото покритие има еврото,толкова и долара-никакво.
                              Ако срещнеш в гората мечка, не е необходимо да си по-бърз от нея, необходимо е единствено да си по-бърз от еврото!
                              Прави ли ти впечатление, че след появата на големите вериги магазини за хранителни стоки, в квартала от 5-6 малки и тъпи магазини, оцеляват 1 или 2. После оборота им се вдига тройно, защото все пак хората трябва да си пазаруват в даден момент, дори и от там!
                              Ако не искаш долар, може да заложиш на турска лира или бразилски реал, но ще го направиш ли и защо?
                              Долара е зле, но неговата сила е в това, че другите са по-зле!
                              Може да си най-бавния в бягането, но ако се състезаваш със сакати, си непобедим!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                                Европа и нейната свръх държава са провалени, още в своето зачатие!
                                Не случайно е и това нашествие от подчовеци! Всичко се дължи на ЕС!

                                Разбира се има много хора, които искат да се доберат до Европа, но в случая, на тях им се плаща, за да го правят!
                                Ще за абсурд е да се говори, че изгнили от краста и кожни болести орки, разполагат с 5-7-10 хиляди долара кеш, за да платят на трафиканти.
                                Тези пари им се дават!
                                В най-могъщата страна САЩ има 150 милиона човека, които живеят от чек до чек! Значи там нямат 7 хиляди долара спестени. Тези пари ги нямат повечето от хората в Западна Европа, които също бутат от заплата до заплата, но изведнъж видите ли, от дупки като Пакистан и Афганистан, изкачат стотици хиляди хора с подобни пари за трафиканти.
                                За 90% от българите подобна сума е цяло състояние, а повечето през живота си не са ги виждали на куп, но явно мангалите в Пакистан и Афганистан, разполагат с тях.

                                Най-големия абсурд, е че това не са някакви младежи от тамошния елит. Това не са децата на тамошните велможи, а най-големите изпадняци, който спят по паланки и кашони в родните си места, нямащи какво да ядат.
                                Еврогейтаците в Брюксел доволно потриват ръце, пред това нашествие, в опит да изпълнят глобалистката си мечта.
                                Не случайно империята на Дявола - ЕС, е предвидила не само БЕЖАНСКИ статут, ами и ХУМАНИТАРЕН такъв, за да може да бъдат приемани всякакви орки! За гейтаците от ЕС, да си беден вече е ВИЗА за Европа. Не случайно Италия е залята от Африкански негри.


                                Няма да има никакъв хибриден ЕС, той просто ще рухне! Мантрата за свободна търговия обслужва единствено експортно насочените страни, в случая Германия. След рухването на съюза, на страни като Холандия няма да им е необходимо, да участват в каквито и да са хибриди! Това се отнася и за останалите. Златото ще покаже своята стойност, когато скоро се разбере, че дяволската валута евро, няма абсолютно никаква стойност и тръгне да рухва!
                                Това с пълна сила може да се каже и за набалончения долар,въздухарски печатан в несвяст.
                                Колкото покритие има еврото,толкова и долара-никакво.
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X