IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какво става с предвижданията за златото?

    Не мога да разбера какво търси то все още над 1280. Ако US 10YR задържи на 2.38 и нагоре и доларът около 1.18 и нагоре (разбирай надолу като абсолютна цифра), златото ще ходи под 1275 тази седмица, ми се струва.

    Коментар


    • Кажи нещо конкретно за златото (все пак, критикуваш, че не няма конкретика). Кажи защо те кефи златото. Дай нещо по-позитивно.

      По-конретно от това, че лихвите ако върнят нагоре ще пресират цената на златото - здраве му кажи. Поствал съм и конкретни числа с колко при ръст от 1%. Какво има да предъвкваме.

      Юли месец 2016 лихвите по 10г облигации стигнаха рекордно ниски за годината нива. Цената на златото тогава беше 1400. Сега лихвите са по-нагоре, златото пък е по-надолу.

      Коментар


      • Следя темата от поне 4 години, без регистрация, но вече не издържах и се регистрирах, за да поясня някои неща:
        1.има хора, които въобще не ги интересува мнения от типа преливане от пусто в празно и си купуват физика от години. Няма да обяснявам защо особено на някои пълнещи темата в последно време с тъпите си съждения.
        2.други са тези които играят чрез дилъри и правят пари за момента-те също си знаят.
        3.има такива които са любопитни и ги интересува мнение за златото и има ли то почва у нас или по-точно се чудят дали да вложат пари в него или не. В тази насока е тъпо да не им се даде смислен отговор на смислено зададен въпрос.
        4.последно явно има и такива свръх интелекти като Мишо Илиев, който никога не е казал нищо конкретно и от месеци разводнява темата. Та в тази насока бих казал: Мишо айде молим те да се скриеш и да млъкнеш малко. И накрая български форум в страна наречена България и пишещи на български. Който има да казва нещо да го каже на български и стига с тези прекопирани теми и полу изречения на английски. Това е. Не смятам да отговарям на никой и за нищо. И поста ми не е препоръка за или не инвестиране в злато.
        Last edited by Iraklii; 21.10.2017, 17:00.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Честно казано, ще съм ти благодарен да ми споделиш, с коя услуга да заместя пържолата, ако случайно в чинията имам само гарнитура
          Златото няма да я замести със сигурност.
          Услугите не е задължително да заместват "пържолите" (въпреки че и това не е изключено). Човек не може да изяде 100 пържоли за един ден. Но може да отиде в скъп ресторант и да плати за услугата, че е там, за атмосферата, обслужването и за отличната кухня.

          ***
          В бъдеще може да се окаже, че имаме нужда от три пъти по-малко коли на глава от населението. Също сега мога да си презаписвам книгите от библиотеката онлайн без да ходя там. Спестява транспортни разходи.

          ***
          Един кораб може да бъде натоварен 25% по-ефективно с логистичен софтуеър с изкуствен интелект.

          ***

          Софтуеър, който следи ритъма на сърцето на пациента може да сигнализира в клиниката, кога се налага спешна помощ и така да се спаси човешки живот.


          ***

          А жълтото тенеке (да си дойдем на думата) няма особен принос към човешкото добруване.
          Last edited by Misho ILIEV; 21.10.2017, 15:12.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

            Това, че хората консумират повече услуги решава до някъде проблема със законите на термодинамиката
            Честно казано, ще съм ти благодарен да ми споделиш, с коя услуга да заместя пържолата, ако случайно в чинията имам само гарнитура
            Златото няма да я замести със сигурност.
            Last edited by Kildirim_Bei; 21.10.2017, 09:25.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              На теория си прав.
              Но ти убягва, че сега търговския оборот представлява предимно не жито и други реални неща, а услуги, реклами, апликейшъни, хостинг, изчислителна мощ, и други подобни, от които хората хал хабер си нямат, и масово не им помагат с нищо особено да се хранят по-добре примерно.
              А нали това уж е голям проблем, и сума ти международни, национални, и нам още кви служби и фондации се мъчат да го решат.
              Това, че хората консумират повече услуги решава до някъде проблема със законите на термодинамиката
              Last edited by Misho ILIEV; 21.10.2017, 00:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Фиатните пари не са фиатни (оставете какво пише в букварите по макроикономика). Ако съм производител на зърно и напиша на една хартия, че обещавам да доставя 5 тона зърно на приносителя й след три месеца - това фиатно ли е?

                Цялата икономика се крепи на обещания, които хората правят един на друг. Ако това е фиатно - окей. Значи живеем във фиатно общество.
                На теория си прав.
                Но ти убягва, че сега световният търговски оборот представлява (в голямата си част) не жито и други реални неща, а услуги, реклами, апликейшъни, хостинг, стрийминг, изчислителна мощ, и други подобни, от които хората хал хабер си нямат, и масово не им помагат с нищо особено да се хранят достатъчно и по-добре като качество. За огромна част от хората говоря.

                А нали това уж е голям проблем, и сума ти международни, национални, и нам още кви служби и фондации се мъчат да го решат. За други основни човешки неща не ми се говори.

                Все още си мисля, че роботите и т.нар. "изкуствен интелект" не са превзели тотално света.
                Last edited by Kildirim_Bei; 21.10.2017, 01:00.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                  Фиатните пари и цялата финансова система (много от финансовите инструменти) са изцяло в областта на виртуалността. Причината за съществуването им е единствено вярата ни в тях.
                  Деривати = производни, само да поясня. Има и различни синтетични финансови инструменти и други неща, доста отдалечени от реалността.

                  Мнението ми не е препоръка за нищо, още по-малко за сделки с финансови инструменти.
                  Фиатните пари не са фиатни (оставете какво пише в букварите по макроикономика). Ако съм производител на зърно и напиша на една хартия, че обещавам да доставя 5 тона зърно на приносителя й след три месеца - това фиатно ли е?

                  Цялата икономика се крепи на обещания, които хората правят един на друг. Ако това е фиатно - окей. Значи живеем във фиатно общество.
                  Last edited by Misho ILIEV; 20.10.2017, 23:46.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Какво имаш предвид под "виртуалното"?
                    Фиатните пари и цялата финансова система (много от финансовите инструменти) са изцяло в областта на виртуалността. Причината за съществуването им е единствено вярата ни в тях.
                    Деривати = производни, само да поясня. Има и различни синтетични финансови инструменти и други неща, доста отдалечени от реалността.

                    Мнението ми не е препоръка за нищо, още по-малко за сделки с финансови инструменти.
                    Last edited by Kildirim_Bei; 20.10.2017, 23:26.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      - същите причини като с биткоина (бях писал преди няколко дни)
                      - хронични банкови кризи (САЩ и Великобритания през 19 век)
                      - тенденция към дефлация (освен ако по чудо не се открие злато точно когато се налага разширяване на паричната маса)

                      Хвърли един погред на книгата Властелините на Финансите (Lords of Finance) - много е добра.
                      ок, ще я погледна. И дал ли си алтернатива за друг тип валута, парична система?
                      Last edited by Selena; 20.10.2017, 23:24.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Това е много интересно. Защо да са вредни? Без котва сме в момента и сме я докарали до кривата круша.
                        - същите причини като с биткоина (бях писал преди няколко дни)
                        - хронични банкови кризи (САЩ и Великобритания през 19 век)
                        - тенденция към дефлация (освен ако по чудо не се открие злато точно когато се налага разширяване на паричната маса)

                        Хвърли един погред на книгата Властелините на Финансите (Lords of Finance) - много е добра.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Нямам никакви чувства към метала злато. Просто казвам истината, което предизвиква силна и понякога истерична реакция.

                          Факт е че при повечето хора златото не прави алергична реакция както е при много други метали и затова е подходящо за бижутерията. Затова хората му се радват.

                          Иначе, паричните системи основани на суровини са вреди и с тях трябва да се води непримирима борба.
                          Това е много интересно. Защо да са вредни? Без котва сме в момента и сме я докарали до кривата круша.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            И тази борба представлява по принцип преминаване от реалното към виртуалното ли, според теб?
                            Какво имаш предвид под "виртуалното"?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              Нямам никакви чувства към метала злато. Просто казвам истината, което предизвиква силна и понякога истерична реакция.

                              Факт е че при повечето хора златото не прави алергична реакция както е при много други метали и затова е подходящо за бижутерията. Затова хората му се радват.

                              Иначе, паричните системи основани на суровини са вреди и с тях трябва да се води непримирима борба.
                              Аз също нямам никакви чувства към златото.
                              Просто, открай време то е служило като естествена спирачка на глупостите, които човек е способен да сътвори.
                              Айнщайн е казал, че има две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост. Но за първото не бил сигурен.

                              И тази борба, която споменаваш, представлява по принцип преминаване от реалното към виртуалното ли?
                              Last edited by Kildirim_Bei; 20.10.2017, 23:19.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                                Мишо, никога не съм те питала защо не обичаш помпринцип златото, но предполагам, че е защото от твоя гледна точка то не е точно инвестиция даваща доходи. Нацелвам ли?
                                Нямам никакви чувства към метала злато. Просто казвам истината, което предизвиква силна и понякога истерична реакция.

                                Факт е че при повечето хора златото не прави алергична реакция както е при много други метали и затова е подходящо за бижутерията. Затова хората му се радват.

                                Иначе, паричните системи основани на суровини са вреди и с тях трябва да се води непримирима борба.

                                Коментар

                                Working...
                                X