IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

    Отдавна не се съобразявам с написаното по книгите - (иначе Да - точно това се гледа!).Излиза че американецът наистина е бил много трудолюбив за да плаща и дълговете на политиците си,а да има и за него.След 1913 г. вече фед е налице и да се работи и спестява няма никакъв смисъл...

    Примерно сега гледам семейните им спестявания и задължения ,а също и тези по кредитни карти....Красота отвсякъде.
    Сииига бе! Аз си мислех, че там е само цветя и рози. Според мен в щатите нещата не вървят на добре след края на '60 до днес. Поне за средната класа. А ние видиш ли сме на 105 място чак по щастие....
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      По темата на Пандата - айде нема нужда да ме плашат, че трябвало да ми разтопят златото и дрън-дрън, та моето залто основно е капсуловано и от реномирани производители, какво ше ми го топят, пък и стойност щяло да губи - как ли пък не, понякога пишат откровени простотии по сайтовете. Иначе съхранението колкото е проблем, толкова и не е, но да не пиша, че става проблем
      съхранение къде? банка? буркан? сейф в стената? тоалетната?
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • По темата на Сивия - тавекс са добре, но тези от стринг (сефте ги чувам, но са само варненски дилъри) са още по-добре - мерси, научих нещо ново. Зависи какво количество искаш да си купиш - ако ти трябват дребни суми (т.е. под унция) най-добрите са напАльоните и дукатите като цена/качество, ако си за по-малки количества. Като влезеш на монетите в тавекс им даваш функция отстрани "възходяща цена на грам" и което ти е най-отгоре, то е най-евтино при цена от 1 грам, респективно най-скъпите са ти най-отдолу.

        По темата на Пандата - айде нема нужда да ме плашат, че трябвало да ми разтопят златото и дрън-дрън, та моето залто основно е капсуловано и от реномирани производители, какво ше ми го топят, пък и стойност щяло да губи - как ли пък не, понякога пишат откровени простотии по сайтовете. Иначе съхранението колкото е проблем, толкова и не е, но да не пиша, че става проблем
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Гледай debt to GDP съотношението.
          Отдавна не се съобразявам с написаното по книгите - (иначе Да - точно това се гледа!).Излиза че американецът наистина е бил много трудолюбив за да плаща и дълговете на политиците си,а да има и за него.След 1913 г. вече фед е налице и да се работи и спестява няма никакъв смисъл...

          Примерно сега гледам семейните им спестявания и задължения ,а също и тези по кредитни карти....Красота отвсякъде.

          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Благодаря ви за отговорите.

            Не знам колко е лага във форума, постнах един отговор преди 60 мин и все още го няма, така че се извинявам ако се повтарям.

            Смятам сам да си съхранявам физичекото злато. Преди няколко години имаше обрани частни трезори, отделно дори имаше изчезнали неща от трезор в голяма банка. Всички пиха по една студена вода, доколкото знам.

            Първоначлано се бях насочил към монетите споменати от Bertram, обаче като човек който е напълно нов в тая област малко ме притеснява как ще различа ментака от оригинала. Да ги разпозная по грамаж, диаметър и прецизност на изработката(особено) за мен ще бъде изключително трудно, понеже никога не съм имал такива неща. Отделно трябва и да се съхраняват в оригинална опаковка, така че и тестването отпада. Сериини номера нямат, така че нямат и сертификат. Това доста ме кара да се замисля за малко кюлче 50 - 100 грама.

            Та в тоя ред на мисли.. мога ли да се доверя на някои от брокерите и да купувам монети, или да заложа на кюлчета със сертификати и т.н ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от grey Разгледай мнение
              Здравейте.
              Предварително се извинявам ако тук не е мястото на това което искам да попитам. Ще преместя питането си в съответната тема(стига да кажете къде), ако тази не е правилната.

              Изчетох доста неща из бг нета на тема инвестиционно злато , както и 100 тина страници от тая тема. Естествено повечето неща който си говорите не ги разбирам защото не съм специалист.

              Та на въпроса. Искам да си купя физическо злато. Целта ми не е печалба, а да си предпазя парите от инфлацията която ни е налазила (дори баничките са с 20 % нагоре, нищо че сме в дефлация). Целта ми е след 15 - 20 години да не съм собственик на някакви обезценени хартиики, както това се случи с мойте родители навремето.

              От 6-7 години събирам по някой лев за образование на децата след 15 - 20 години. Досега лихвите в банките биваха, ама сега не се траят.

              От къде мога да си купя такова злато? Определящи са цената, но и сигурността. Не ми се иска да ми продадът нещо, като ме видят че не разбирам и след 15 години да разбера че съм пил една студена вода. Порових из саитовете на Тавекс, Стринг, Аурум(нека не се счита за реклама) както и някой банки. Имам още доста въпроси, но тях по късно.

              Благодаря предварително
              зависи дали искаш да го държиш физически или не. ако е първото, най-вероятно тавекс но после трябва да мислиш къде да го криеш, а кутиите в банките са доста скъпи. друг вариант е да купиш в някой фонд, който държи злато, но по-добре гледай да е allocated:

              http://moneyweek.com/buying-gold-all...ccounts-14900/
              Storing your gold yourself

              One option is to take physical possession of gold in the form of bars or coins. However, that means you have to store the gold yourself, leaving you on the hook for any loss or theft.

              And even if you live in a fortress – or have access to a safety deposit box – holding gold can be tricky. That’s because when it comes to selling the gold you can’t guarantee its quality. Investable gold – the price of which is quoted in the financial pages– has to be of a certain standard.

              The bars professional bullion dealers trade weigh 400 troy ounces. The bars are at least 99.5% pure gold, are refined by an accredited bullion dealer and are verified by a process known as assaying. As long as these ‘London good delivery’ bars, as they are known, move between the vaults of recognised bullion dealers, they keep their integrity.

              However, once they move outside, say to a private investor, their integrity is uncertain, as they may have been tampered with. Such gold immediately loses some of its value because, for it to be bought be a professional gold dealer, it would need to re-assayed or even melted down into a new bar.

              Allocated vs unallocated accounts

              As a result of these challenges, most investors pay someone else to store their gold for them through allocated or unallocated gold accounts.

              Allocated accounts use your investment to buy and store physical gold in secure, insured warehouses. Legally, you are still the owner of the gold and the account provider is the custodian.

              Unallocated gold accounts don’t physically store your gold. They use the money for other investments, but promise to hand you back your gold, or the equivalent money, when you are ready to sell. Because they don’t have to pay for physical storage, unallocated accounts have smaller running charges.

              However, many feel that unallocated gold is more risky. If the provider goes bust, all you will have is its promise to give you back your gold – which will leave you waiting in line with other angry creditors.

              With allocated gold, you are still the legal owner of the gold – as you just paid the company to store it for you – meaning that it would be returned to you if the provider were to go bankrupt. Pooling your investment

              However, even with allocated gold accounts, the exact value of your investment may not exist in separate gold bars – the amount of money invested might not tally to the standard weights of gold bars. As a result, many allocated account providers combine several investors’ holdings to buy London Good Delivery Bars – the most cost-efficient way to buy gold.

              At current prices, a London good delivery bar costs around $700,000, so pooling is the only way that most investors can take advantage of the lower prices associated with the bar. Again, some critics aren’t happy with pooled gold: in the event of a bankruptcy it could be difficult to separate out individual holdings. We can see their point, but resolving the issue would most likely not threaten your investment.

              Your choice depends on your circumstances. On the whole, we’d opt for allocated gold accounts. If you want to hold on to some gold at home, coins are easier to manage and store.
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от grey Разгледай мнение
                Здравейте.
                Предварително се извинявам ако тук не е мястото на това което искам да попитам. Ще преместя питането си в съответната тема(стига да кажете къде), ако тази не е правилната.

                Изчетох доста неща из бг нета на тема инвестиционно злато , както и 100 тина страници от тая тема. Естествено повечето неща който си говорите не ги разбирам защото не съм специалист.

                Та на въпроса. Искам да си купя физическо злато. Целта ми не е печалба, а да си предпазя парите от инфлацията която ни е налазила (дори баничките са с 20 % нагоре, нищо че сме в дефлация). Целта ми е след 15 - 20 години да не съм собственик на някакви обезценени хартиики, както това се случи с мойте родители навремето.

                От 6-7 години събирам по някой лев за образование на децата след 15 - 20 години. Досега лихвите в банките биваха, ама сега не се траят.

                От къде мога да си купя такова злато? Определящи са цената, но и сигурността. Не ми се иска да ми продадът нещо, като ме видят че не разбирам и след 15 години да разбера че съм пил една студена вода. Порових из саитовете на Тавекс, Стринг, Аурум(нека не се счита за реклама) както и някой банки. Имам още доста въпроси, но тях по късно.

                Благодаря предварително
                Здравейте много правилно сте се насочил към инвестиция в злато.Тавекс е най-сигурното според мен място за закупуване на физическо злато.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                  Съгласен съм - възхода винаги е бил налице!

                  http://www.polidiotic.com/by-the-num...-debt-by-year/

                  Който има айфон може да си свали приложенията на debtclock-a по мандат на президентите от 1778 насам.А който като мен си няма,гледа проекциите за 2021 г. и ги сравнява с тези от 2017 с донастройване на очакванията....
                  Безсмислено е да гледаш дълга в абсолютни стойности. Гледай debt to GDP съотношението. Погледни също Великобритания за последните 300 години - интересна графика е.

                  Коментар


                  • Благодаря,за отговора bertram.

                    Това към което първо се бях насочил бяха гореизброените монети(), но ме притеснява това, че няма как да позная дали не ми пробутват ментак. Няма сериен номер (с едно изключение), няма серификат,не трябва да се отварят да се дадат за проверка другаде. А няма как да позная по грамаж, диаметър, камо ли по прецизността на изработката при положение че ще си взема за първи път.

                    Има ли риск да изгоря ако ида и на юнашко доверие си купя монети от горепосочените.

                    Коментар


                    • grey,

                      от цитираните от теб тавекс и стринг са ок според мен. стринг купуват доста по-изгодно от тавекс, което ме навежда на мисълта, че явно имат интерес и да изграждат собствени дълги позиции, докато за продаване са близки или еднакви цените им... та фактор е географията.

                      един съвет - не бързай и не влизай в позиция накуп... тука си чешем езиците, кой техничар, кой фундаменталист, кой специалист по теория на конспирацията, но никой не може да каже колко и къде ще са златото и среброто даже след месец, а да не говорим за след година или две... можем само да предполагаме.

                      купувай само базови чисто инвестиционни продукти, без разни глупости за нумизматика, защото им погледни цените на които изкупуват нумизматиката....

                      кугеранди, кленови листа, кенгури, филхармонии , а защо не и наполени.
                      по 1 по 2

                      ПП трябва да имаш сигурно място за съхранение ако са по-голямо количество... ако са малко може да ги скриеш в някой буркан в мазето и да ги ближеш на пълнолуние
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Здравейте.
                        Предварително се извинявам ако тук не е мястото на това което искам да попитам. Ще преместя питането си в съответната тема(стига да кажете къде), ако тази не е правилната.

                        Изчетох доста неща из бг нета на тема инвестиционно злато , както и 100 тина страници от тая тема. Естествено повечето неща който си говорите не ги разбирам защото не съм специалист.

                        Та на въпроса. Искам да си купя физическо злато. Целта ми не е печалба, а да си предпазя парите от инфлацията която ни е налазила (дори баничките са с 20 % нагоре, нищо че сме в дефлация). Целта ми е след 15 - 20 години да не съм собственик на някакви обезценени хартиики, както това се случи с мойте родители навремето.

                        От 6-7 години събирам по някой лев за образование на децата след 15 - 20 години. Досега лихвите в банките биваха, ама сега не се траят.

                        От къде мога да си купя такова злато? Определящи са цената, но и сигурността. Не ми се иска да ми продадът нещо, като ме видят че не разбирам и след 15 години да разбера че съм пил една студена вода. Порових из саитовете на Тавекс, Стринг, Аурум(нека не се счита за реклама) както и някой банки. Имам още доста въпроси, но тях по късно.

                        Благодаря предварително

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Били сме и преди, дори в много по-лоши ситуации, и е следвал възход.
                          Съгласен съм - възхода винаги е бил налице!

                          http://www.polidiotic.com/by-the-num...-debt-by-year/

                          Който има айфон може да си свали приложенията на debtclock-a по мандат на президентите от 1778 насам.А който като мен си няма,гледа проекциите за 2021 г. и ги сравнява с тези от 2017 с донастройване на очакванията....

                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                            Искаш да кажеш темпа на нарастване може би?...
                            Предполагам има предвид като съотношение спрямо БНП. Само че дълга им спрямо БНП леко намалява от Q1 2016. Тръмп няма никаква заслуга за това.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              всъщност дългът спада откакто тръмп е президент
                              Искаш да кажеш темпа на нарастване може би?...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

                                Риска си е риск - независимо от произхода. Няма значение дали ще се порежеш или ще се изгориш на котлона - ефекта е един и същ. А за САЩ - според мен ще сгънат много преди 2028ма - само виж каква кампания са подели срещу собствения си президент. Това ще свърши сравнително скоро, и няма да свърши добре - когато Щатите кихнат, света хваща пневмония.
                                В повечето случаи кометирам притеснения базирани на някакви икономичски/финансови показатели - като ливъридж, държавен дълг, ниски лихви, действия на централните банки, цени на активите (особено на фондовия пазар), изгледи за бъдещето от икономическа гледна точка.

                                Ако се абстрахираме от колективното желание за социално самоубийство на мастие, чисто обективно нещата не са толкова зле, колкото изглеждат. Били сме и преди, дори в много по-лоши ситуации, и е следвал възход.
                                Last edited by Misho ILIEV; 20.03.2017, 13:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X