IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от grey Разгледай мнение

    Честно, това ме разби. И естествено ме хвърли в дълбоки размисли. Няма пълно щастие явно

    А по какво си личи дали монетата е в оригинална опаковка, или е преопакована ? Ще съм много благодарен на малко обяснения и ако някой щракне една снимка
    оригинална опаковка имат един тип продукти с холограма и тн, за които обаче плащаш много по-висока премия, което напълно безсмислено в твоя случай. Има вманиачени колекционери, които купуват такива 'недокоснати' или супер фърст едишън, спешъл едишън и тн неща, но това вече е колекционерство и иска разбиране и цел. Цяла индустрия има специализирана в това да продава на балъците монети и продукти спешъл едишън с колекционерска стойност, която в 99% от случаите като идеш да ти изкупят монетата ти казват...нас това не ни интересува гледаме колко грама чисто злато има вътре...

    монетите, които наистина имат нумизматична стойност не се продават в койншоповете, а в България са 99% незаконно притежание...

    За твоя случай най-удачно е да си пазариш по 1 или 2 жълтици по избор, като се съсредоточи в най-масовите и разпознаваеми продукти. Купувай само от доказани търговци... ако си прекалено мнителен (както звучиш) иди с някоя от жълтиците на златар да ти я провери.

    ПП продават се и тестове за злато, карати и тн...
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от grey Разгледай мнение

      Въпрос за 'най-евтините' . Те не са ли най- на далавера само към момента? И от какво идва разликата м/у 1 унция кленов лист(2396лв) и 1 унция ревяща мечка (2465лв)?
      От това кой ги емитира или от това коя е по-търсена ? И в тоя ред на мисли, има ли вероятност след време нещата да се обърнат. Ясно е, че искам да хвърляте боб , но оставям впечателние, че тук има хора който се интересуват от тия неща поне от 15 години и имат богати впечатления на тази тема
      дори за кленовия лист плащаш над 6% премия

      http://sprottphysicalbullion.com/spr...al-gold-trust/
      fully allocated and stored, 0.35% комисионна на година
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • качи 5-10 долара - голяма работа - докато не мине 1500 или не слезе под 1000 - все ми е тая, не го броя за движение
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vladi666 Разгледай мнение
          Какво се случва днес със златото?
          Логичното
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Какво се случва днес със златото?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              По темата на Сивия - тавекс са добре, но тези от стринг (сефте ги чувам, но са само варненски дилъри) са още по-добре - мерси, научих нещо ново. Зависи какво количество искаш да си купиш - ако ти трябват дребни суми (т.е. под унция) най-добрите са напАльоните и дукатите като цена/качество, ако си за по-малки количества. Като влезеш на монетите в тавекс им даваш функция отстрани "възходяща цена на грам" и което ти е най-отгоре, то е най-евтино при цена от 1 грам, респективно най-скъпите са ти най-отдолу.
              Въпрос за 'най-евтините' . Те не са ли най- на далавера само към момента? И от какво идва разликата м/у 1 унция кленов лист(2396лв) и 1 унция ревяща мечка (2465лв)?
              От това кой ги емитира или от това коя е по-търсена ? И в тоя ред на мисли, има ли вероятност след време нещата да се обърнат. Ясно е, че искам да хвърляте боб , но оставям впечателние, че тук има хора който се интересуват от тия неща поне от 15 години и имат богати впечатления на тази тема

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                ........
                и още нещо - преди време имаше инфо за фалшиво инвестиционно злато със сърцевина от тунгстен... и продукта бяха точно кюлчета... а сетификата...сертификат може да ти напечати всеки с цветен принтер.

                важното е доверието и репутацията на търговеца.
                Честно, това ме разби. И естествено ме хвърли в дълбоки размисли. Няма пълно щастие явно

                А по какво си личи дали монетата е в оригинална опаковка, или е преопакована ? Ще съм много благодарен на малко обяснения и ако някой щракне една снимка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  теоритично всичко е възможно, но практиката за послредните 5000 години е показала, че златото е 'вървежно' къде по-малко къде повече ...
                  Зависи от гледната точка. Кое ти е по-ценно на момента.
                  Някои са го давали за мъниста или шише огнена вода.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    +++++++++++++++++Наполеони и дукати .Не е необходимо да ги пазиш от увреждане.
                    + суверени;
                    по лесно се: крият, съхраняват; пренасят, продават/купуват;
                    аз досега фалшив напалион не съм виждал, нека някой ако е-да каже как изглежда?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Shar Разгледай мнение

                      По какво се различава тогава златото от всеки фиатен копюр?

                      Ако утре тавекс и/или valcambi ги няма, КОЙ ще ти изкупи златото и ще ти даде хляб, вода или пушка? ....ама поне в обема който очакваш.
                      теоритично всичко е възможно, но практиката за послредните 5000 години е показала, че златото е 'вървежно' къде по-малко къде повече ...
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • тунгстен е волфрам. Само за информация.
                        Аз също мисля, че трябва да се инверстира в монети понеже са по-ликвидни от кюлчетата. И трябва да са от една унция и известен бранд - кругери,филхармонии и др.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          ......

                          важното е доверието и репутацията на търговеца.
                          По какво се различава тогава златото от всеки фиатен копюр?

                          Ако утре тавекс и/или valcambi ги няма, КОЙ ще ти изкупи златото и ще ти даде хляб, вода или пушка? ....ама поне в обема който очакваш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от grey Разгледай мнение
                            Благодаря ви за отговорите.

                            Не знам колко е лага във форума, постнах един отговор преди 60 мин и все още го няма, така че се извинявам ако се повтарям.

                            Смятам сам да си съхранявам физичекото злато. Преди няколко години имаше обрани частни трезори, отделно дори имаше изчезнали неща от трезор в голяма банка. Всички пиха по една студена вода, доколкото знам.

                            Първоначлано се бях насочил към монетите споменати от Bertram, обаче като човек който е напълно нов в тая област малко ме притеснява как ще различа ментака от оригинала. Да ги разпозная по грамаж, диаметър и прецизност на изработката(особено) за мен ще бъде изключително трудно, понеже никога не съм имал такива неща. Отделно трябва и да се съхраняват в оригинална опаковка, така че и тестването отпада. Сериини номера нямат, така че нямат и сертификат. Това доста ме кара да се замисля за малко кюлче 50 - 100 грама.

                            Та в тоя ред на мисли.. мога ли да се доверя на някои от брокерите и да купувам монети, или да заложа на кюлчета със сертификати и т.н ?
                            кюлче или инвестиционна монета няма значение... има значение обаче размера.

                            чисто хипотетично една унция сега е около 1200Евра.. ако в даден момент златото много поскъпне / или много поефтинеее , а ти трябват малко свободни пари... да закриваш позиция от 1 кюче 100 грама , за да покриеш разходи колкото за 1-2 наполеона...тогава ще разбереш, че е добре да имаш всякакво злато.

                            ако искаш да вложиш 50 бона в злато може да вземеш няколко 2 кюлчета, няколко тройунции и десетина наполеона примерно.
                            след време ако опреш до златото, но не ти трябва много - продаваш наполеоните и така нататък.

                            и още нещо - по линия на ментетата - без да съм рекламен агент на тавекса - купувай от доказани търговци. там шанса да попаднеш на менте клони към 0.0001%.

                            и още нещо - преди време имаше инфо за фалшиво инвестиционно злато със сърцевина от тунгстен... и продукта бяха точно кюлчета... а сетификата...сертификат може да ти напечати всеки с цветен принтер.

                            важното е доверието и репутацията на търговеца.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              съхранение къде? банка? буркан? сейф в стената? тоалетната?
                              Начини си има най-различни и обикновено стоят там, където е най-видно, защото тогава са най-невидими
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                По темата на Сивия - тавекс са добре, но тези от стринг (сефте ги чувам, но са само варненски дилъри) са още по-добре - мерси, научих нещо ново. Зависи какво количество искаш да си купиш - ако ти трябват дребни суми (т.е. под унция) най-добрите са напАльоните и дукатите като цена/качество, ако си за по-малки количества. Като влезеш на монетите в тавекс им даваш функция отстрани "възходяща цена на грам" и което ти е най-отгоре, то е най-евтино при цена от 1 грам, респективно най-скъпите са ти най-отдолу.

                                По темата на Пандата - айде нема нужда да ме плашат, че трябвало да ми разтопят златото и дрън-дрън, та моето залто основно е капсуловано и от реномирани производители, какво ше ми го топят, пък и стойност щяло да губи - как ли пък не, понякога пишат откровени простотии по сайтовете. Иначе съхранението колкото е проблем, толкова и не е, но да не пиша, че става проблем
                                +++++++++++++++++Наполеони и дукати .Не е необходимо да ги пазиш от увреждане.

                                Коментар

                                Working...
                                X