IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

    На няколко пъти споменаваш "изтощителния" и "обезкуражаващ" мечи пазар (и други подобни епитети). Подобни квалификации показват психологически уклон за нагоре.

    Трейдърите не биха казали подобно нещо. За тях е важно само да има повече волатилност и да правят пари от нея. Дали е нагоре или надолу е все тая.

    Въпреки, че смятам нещата, които пишеш за бла-бла, чета ги доста внимателно

    Мишо, хубаво четеш внимателно, но явно имаш затурднения да вникнеш във всичко.
    Направи си едно изследване на мечите пазари - както откъм продължителност, така и откъм "окастряне". Къде нареждаш този от 2011 година? А ако си прав и не е свършил, къде ще се нареди?

    Разбира се, че имам уклон занагоре просто защото виждам сетъп, който съм виждал да работи на 65-70%. Като сложим и фактът, че се рискуват десетки точки за стотици, за мен дилема няма.
    Когато казвам, че нямам емоционалност към златото, това значи, че ако пробием подкрепа като 1200 финална, аз коренно ще променя нагласите си и ще призная, че не съм разчел графиката правилно. Ти няма да признаеш, че си сгрешил ако видим 1500, в това съм сигурен. Просто ще ни кажеш какво се е променило и коя новина е причинила движението. Да, това значи, че нямам емоционалност. А ти и Хермес очевидно имате - просто защото ще защитавате тезите си до откат (независимо дали златото е 1500 -ти, или 600 - Хермес), подобно на някои хора които говореха за "Дау 20К опасна територия" когато бяхме едва на 19200-19400. Убеден съм, че за тях територията сега продължава да бъде опасна. И ще спре да бъде малко преди наистина да стане.

    Относно за баса, оценявам увереността ти, но не е съвсем коректно. Равносилно е на това да ти поставя подобен ултиматум с твоя "реален" таргет от 600. Все пак тук се предполага, че всеки отиграва това, което пише. Не е ли така? Ти доста обвинения хвърли към мен в тази насока, а аз споделям сравнително подробно суинг трейдовете си.

    П.С.
    Хубаво е да вземеш пример как всеобхватно отговарям на всичко поставено от теб като претенции. Ти продължаваш удобно да бягаш от нещата, които ти представям като доказателства за несъотнесимостта на фактора, който следиш към златото. И не само. Очевидно го правиш с умисъл, тъй като си избираш 2 реда от коментара ми, които да цитираш и представиш по възможно най-абсурдният начин. После ни в клин, ни в ръкав аз съм бил манипулатор. Все пак, ние техничарите не сме толкова глупави, нищо, че сме, как го каза, втора ръка анализатори

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      Наистина е заради Амазон

      Пък и как това, че затварят магазини доказва висока инфлация?
      Не доказва.Доказва че статистиката че всичко е ок е стъкмистика.Оттам и инфлацията е стъкмена..............Има си начини.В потребителската кошница продуктите за изчисляване на инфлацията са подбрани с тази цел..................

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Пропускаш стъкмистиката.По памет от началото на годината в САЩ са затворени 5000 търговски обекта.Миналата пак по памет 8000.Говорим не за квартални магазини.Умират вериги магазини. Разбира се очаквам да напишеш че е заради Амазон.
        Наистина е заради Амазон

        Пък и как това, че затварят магазини доказва висока инфлация?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          За май месец инфлацията В САЩ беше 1.9%. Доходоностността по 10г. ДЦК в момента е 2.27%.

          2.27-1.9=0.37

          Релната доходност или лихва е 0.37. Това е исторически доста ниско ниво.

          На годишна база ми е по-трудно да кажа, защото трябва да усредня данните за последните 12 месеца и за лихва и за инфлация.
          Пропускаш стъкмистиката.По памет от началото на годината в САЩ са затворени 5000 търговски обекта.Миналата пак по памет 8000.Говорим не за квартални магазини.Умират вериги магазини. Разбира се очаквам да напишеш че е заради Амазон.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

            С 1 дума трябва да купиш дцк за милиони че да имаш нещо прилично като доходност и за нас клошарите не ни вълнуват що немаме милиони
            Да, но не бих посъветвал никого да взима дълги дюрации, т.е. 10г. или 30г. ДЦК.

            Ако лихвата се вдигне с 1% ДЦК ще паднат с:

            -8.6% за 10г. ДЦК
            -17.7% за 30г. ДЦК

            Това е една доста непрятна капиталова загуба срещу какво - някаква мижава лихва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              За май месец инфлацията В САЩ беше 1.9%. Доходоностността по 10г. ДЦК в момента е 2.27%.

              2.27-1.9=0.37

              Релната доходност или лихва е 0.37. Това е исторически доста ниско ниво.

              На годишна база ми е по-трудно да кажа, защото трябва да усредня данните за последните 12 месеца и за лихва и за инфлация.
              Ако следваме идеите на Майк Малоуни ти си златно момче в златен или на крачка от златния момент.

              Не знам чел ли си теориите му за метала, акцията доу и недвижимите имоти. Точният момент наближава. Успех от мен.
              Last edited by Selena; 29.06.2017, 21:25.

              Коментар


              • Изявлението на Йелън че сегашното поколение няма да види сериозна криза много кореспондира с приказките на Бенарке от 2007.Всяка криза е възможност за златото.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  За май месец инфлацията В САЩ беше 1.9%. Доходоностността по 10г. ДЦК в момента е 2.27%.

                  2.27-1.9=0.37

                  Релната доходност или лихва е 0.37. Това е исторически доста ниско ниво.

                  На годишна база ми е по-трудно да кажа, защото трябва да усредня данните за последните 12 месеца и за лихва и за инфлация.
                  С 1 дума трябва да купиш дцк за милиони че да имаш нещо прилично като доходност и за нас клошарите не ни вълнуват що немаме милиони
                  Вся Власть Советам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    А сега отрицателен ли е? Реалният?
                    За май месец инфлацията В САЩ беше 1.9%. Доходоностността по 10г. ДЦК в момента е 2.27%.

                    2.27-1.9=0.37

                    Релната доходност или лихва е 0.37. Това е исторически доста ниско ниво.

                    На годишна база ми е по-трудно да кажа, защото трябва да усредня данните за последните 12 месеца и за лихва и за инфлация.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Цената на златото достига своя абсолютен връх (преизчислено спрямо инфлацията) през януари 1980г. Любопитен факт е това, че реалният лихвен процент по 10г. ДЦК тогава е отрицателен - около -4.5%.

                      Дебело подчертавам реалният. Да не почнат пак с повърхостните аргументи - да, ама лихвеният процент тогава е бил 13.5%. Да, 13.5% е бил, но само номинално.
                      А сега отрицателен ли е? Реалният?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                        Вижте какво мисля аз....
                        Е тука ви показвам една графичка.... Много лесно се забелязва, че има тренд от десетки години в един канал. Е и....
                        Ами много е просто. Кризи - мризи, черни-бели лебеди, ала-бала... ама кервана си върви по много ясен път. Има процеси, които си текат и се задълбочават независимо какви ги плещат всички банкери, анализатори, гадатели и всякакви финансисти, икономисти и т.н.
                        Отдолу е "0"-та. Значи има два варианта. Или забива под 0-лата, или много рязко ще избие над канала, в който се движи досега. И в двата случая няма да е никак скучно.
                        Както се вижда, това ще се случи най-късно до няколко години.
                        Интересна е графиката. 30 годишни цикли. По нея екс ще е прав май.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

                          Октомври ше видим 1500 колко сега юни видехме 1300 освен утре и нощес не скочи с 55 долар
                          Това за 1500 тази година е доста абсурдно предсказание и бих се обзаложил с Екс, че няма да стане при 1 към 3. Т.е. аз му давам EUR 9К, ако залтото стигне 1500 тази година, а той ми дава EUR 3K ако не стигне.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                            Аз не съм толкова краен, защото не изпитав някаква емоционалност спрямо златото, нито към която и да е компания или актив.
                            На няколко пъти споменаваш "изтощителния" и "обезкуражаващ" мечи пазар (и други подобни епитети). Подобни квалификации показват психологически уклон за нагоре.

                            Трейдърите не биха казали подобно нещо. За тях е важно само да има повече волатилност и да правят пари от нея. Дали е нагоре или надолу е все тая.

                            Въпреки, че смятам нещата, които пишеш за бла-бла, чета ги доста внимателно
                            Last edited by Misho ILIEV; 29.06.2017, 20:52.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                              Потвърди ме, че съм те разбрал правилно и с "в балони" имаш предвид "в злато". Ще ми направи деня.

                              Къде ме видя да убеждавам някого? Казвам си мнението и просто е много по-конкретно от на повечето от вас, затова ти звучи така. Още преди няколко поста изрично подчертах, че това са лично моите очаквания. Дори когато ми пишат на ЛС, обикновено хората са доста по-агресивно купуващи, казвам си мнението, че за мен това е прекалено и дотам. В крайна сметка всеки си има глава на раменете.

                              За втори път днес и стотен по принцип казвам - моята цел е да се опитам да насоча вниманието в една непопулярна посока. Да, новините нямат значение. В предния параграф ти дадох пример с 2011 и сега - лихви и политически ситуация. Нещата, които не са ти изгодни, просто ги пропускаш. Това го правиш за десети път сигурно. Тръмп, Брексит, терористични актове, Грексит - все неща от последните две години, които показват невъзможността дори на подобен тип "черни лебеди" да променят посоката на пазара. Който има очи, ще го види. За останалите, не може да се направи много повече. В най-добрият случай и сетъп-ът със златото да се разиграе, въпеки че ако някой не го е разбрал досега, не вярвам дори златото на 1500 през Октомври да му помогне да разбере...просто защото ралито неизменно ще се обясни с новина, така че заблудата да бъде подържана.

                              И по повод на ТА, да, чистият ТА, не взема под влияние новините. Елиът говори за 70-годишен бичи пазар в разгара на Втора светова война. Какъв "глупак". В същото време един симпатяга Кейнс 1927 година казва, че не очаква кризи следващите 20-30 години. Продължава да ми е забавно как първият е пратен в небитието, а за втория...за него знаем и виждаме.
                              Октомври ше видим 1500 колко сега юни видехме 1300 освен утре и нощес не скочи с 55 долар
                              Вся Власть Советам

                              Коментар


                              • Хермес ако те хване за този ти коментар, не знам какво ще стане.
                                Аз не съм толкова краен, защото не изпитав някаква емоционалност спрямо златото, нито към която и да е компания или актив. Въпрос на вероятности. Така както образно казано седиш пред мен, така можеше да седиш преди 5 години и пред някой "мечтател" и да му обяснаваш как е луд да даде 10 долара за някаква вирутална монета "биткойн" и да се набута 1000 долара със 100 такива виртуални монети. И днес ти ще продължаваш да му обясняваш колко е луд и глупав? Нищо, че хипотетично може да е изкарал милиони с "глупостта" си. Основният ти проблем е, че твърдо отказваш да отвориш очи и съзнание за неща, които не разбираш съвсем. А няма как да ги разбереш, докато не се отвориш към тях. Така като те слушам, почти бих се обзаложил, че си атеист.

                                Когато говорим за човешките емоции и страсти, да търсиш рационалното е равносилно на това да обречеш бъдещето си.
                                Last edited by exxs; 29.06.2017, 20:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X