IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако смяташ, че лихвите ще падат можеш да споделиш защо така мислиш. Конкретно.

    А отрицателната корелация лихви/злато съвсем не е абсурдна. Това, че през 90-те години не е било така не доказва, че няма такава корелация.
    Last edited by Misho ILIEV; 29.06.2017, 23:42.

    Коментар


    • А кое е важно дългосрожно? Абсурдната корелация между лихви/инфлация и злато, в която си се вкопчил? Няма и да питам даже от какво пък се определят нивата на тези толкова важни детерминанти. Страх ме е от отговора.

      Коментар


      • От мене това, като конкретика.

        За новините, почти всичко си има доста ясно обяснение, но трябва малко аналитично мислене и комплексно разбиране на факторите, които влияят на пазара. А дългосрочно новините са без значение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          $600 не ми е таргет и това не е възможно да не си го разбрал. Още в началото на годината годината казах каква ми е прогнозата за края на 2017 за златото - $1150.

          $600 е цена на която бих взел златото. Това е цена в днешни долари преизчислена спрямо инфлацията за един бъдещ момент. Философията тук е коренно противоположна, на ТА. Идеята е да се купи нещо евтино и да се направи солидна печалба. А не да се гледа графика, чертички и патерни, и да трепериш дали нещата няма да се обърнат. Ако взема на $600-$700 няма с трепет да гледам екрана дали няма да падне на $550, просто на $550 ще взема още. А на $1200-1300 бих го продал.

          Ако активът си остане скъп или се балонира това не е проблем. Просто не го взимаш и оставяш тези, които са го взели за му мислят.
          Продължаваш да ме цитираш избирателно и да си избираш някакви моменти, за които смяташ, че имаш читав отговор.

          Разбирам, че се изживяваш като някаква крайна инстанция и ти решаваш - "това е балон", "това не е балон". Ето сега например държиш акция на Гугъл от почти 1000 долара - това за теб не е балон, държиш си я. Само внимавай да не влезеш в ролята на човека, който преди 5 години се е смял на балъка, купуващ биткойни на 10 долара, а сега с надежда стои и чака да коригира от 2000 до 1000, за да си купи и той. Така работи човешкия мозък. Едва ли при теб ще се случи, защото изглеждаш прекалено горделив, но пък кой знае.


          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            И аз като Хермес имам съмнения за начините им да измерват инфлацията. Обаче нека приемем официалните статистики и ги вържем с казаното от теб - излиза, че сме на прага на прелом.
            Прелом е доста силно казано. Тръмп като дойде на власт се очакваше прелом - т.е. той да въведе рефлационна политика. Лихвите по 10г. ДЦК скочиха, златото падна. После се оказа, че Тръмп е абсолютно неумел политик и се появиха силни съмнение дали ще направи нещо през първата година от управлението си. Очакванията за рефлация изчезнаха, лихвите се потопиха надолу, златото нагоре...

            Сега идва момента инфлацията и лихвите да вървят нагоре, според мене. Но мисля, че ще е плавно. Затова не смятам, че СиП 500 ще се срути, а само ще коригира до 2300-2350, а на златото му давам $1150 за 30 декември 2017.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
              Относно за баса, оценявам увереността ти, но не е съвсем коректно. Равносилно е на това да ти поставя подобен ултиматум с твоя "реален" таргет от 600. Все пак тук се предполага, че всеки отиграва това, което пише. Не е ли така? Ти доста обвинения хвърли към мен в тази насока, а аз споделям сравнително подробно суинг трейдовете си.
              $600 не ми е таргет и това не е възможно да не си го разбрал. Още в началото на годината годината казах каква ми е прогнозата за края на 2017 за златото - $1150.

              $600 е цена на която бих взел златото. Това е цена в днешни долари преизчислена спрямо инфлацията за един бъдещ момент. Философията тук е коренно противоположна, на ТА. Идеята е да се купи нещо евтино и да се направи солидна печалба. А не да се гледа графика, чертички и патерни, и да трепериш дали нещата няма да се обърнат. Ако взема на $600-$700 няма с трепет да гледам екрана дали няма да падне на $550, просто на $550 ще взема още. А на $1200-1300 бих го продал.

              Ако активът си остане скъп или се балонира това не е проблем. Просто не го взимаш и оставяш тези, които са го взели за му мислят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Интересно е да погледнеш също и реалния лихвен процент по 10г. ДЦК за 1974-1975. За около година лихвата се спуска дълбоко надолу, и също като 1980г. достига почти -5%. Златото тогава прави доста голям кратък спайк и спада, докато лихвата се качва.

                Погледни също и миналата година, когато златото стигна 1400. Реалния лихвен процент по 10г. ДЦК пак беше отрицателен.
                И аз като Хермес имам съмнения за начините им да измерват инфлацията. Обаче нека приемем официалните статистики и ги вържем с казаното от теб - излиза, че сме на прага на прелом.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Интересна е графиката. 30 годишни цикли. По нея екс ще е прав май.
                  Интересно е да погледнеш също и реалния лихвен процент по 10г. ДЦК за 1974-1975. За около година лихвата се спуска дълбоко надолу, и също като 1980г. достига почти -5%. Златото тогава прави доста голям кратък спайк и спада, докато лихвата се качва.

                  Погледни също и миналата година, когато златото стигна 1400. Реалния лихвен процент по 10г. ДЦК пак беше отрицателен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от grey Разгледай мнение


                    Имам въпросче.
                    В момента цената е 1090 €

                    Ценаphiloro.de - Gold Philharmonic 1/1 - 2017 1.00 oz купува € 1,100.30 , продава € 1,120.60

                    Цена https://www.muenzeoesterreich.at/eng....9-blisterpack продава € 1,135

                    Как така постигат 15 евра по-малко от производителя ? А това 1,100.30 купува при цена 1090 ?

                    И някой купувал ли е от тях?
                    Не мога да ти отговоря със сигурност на въпросите, понеже съм просто техен клиент, а не агент.
                    Надценката на немците е 2,7 % за унция, а тази на австрийците - 4,1 %.
                    Естествено , по-престижно е да купиш от производителя, а не от междинен търговец, колкото и да е голям той -предполагам че точно това е причината.
                    Купувал съм от филиал на Филоро, а не чрез изпращане.
                    Не съм проверявал на място със специални средства стоката им.
                    Но все пак опаковките са запечатани, със сериен номер, а на фактурата номерът се отбелязва по желание на клиента.
                    Не мога и да си представя, че фирма, въртяща стотици хиляди евро оборот на ден със такава стока, ще си позволи да допусне сред клиентите си съмнение в честността си - загубите й ще са огромни!
                    Не виждам причина да не се доверя и на изпратената от тях стока по поща - ако е запечатана при получаването й от мен.
                    Монети от тях още не съм купувал, но моментът ми се струва подходящ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Американската кошница не я знам каква е.Българската е доста интересна.Половината се състои от стоки доста рядко купувани и с реално минимално изменение в цената за голям период от време.Например мебелите.
                      Това намирам в Гугъл за американската:

                      https://goo.gl/images/EE7RSm

                      44% е жилище.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        Подбрани са, но това не би трябвало да има особено значение, освен ако доста опортюнистично не променат постоянно кошницата.
                        Американската кошница не я знам каква е.Българската е доста интересна.Половината се състои от стоки доста рядко купувани и с реално минимално изменение в цената за голям период от време.Например мебелите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          Изявлението на Йелън че сегашното поколение няма да види сериозна криза много кореспондира с приказките на Бенарке от 2007.Всяка криза е възможност за златото.
                          Я виж Ким какво се кани да причини на макдоналдската раса хахах
                          Вся Власть Советам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                            Т.е. Мишо, Амазон е с качествен фундамент? И тук ще береш срам не след дълго, ми се струва...
                            За Амазон съм агностик.

                            От технологията съм фен на Гугъл ($537), Прайслайн ($1075) и Експедия ($116). В скоби са цените, на които съм ги взел. Експедия в реално време в NYSE.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Не доказва.Доказва че статистиката че всичко е ок е стъкмистика.Оттам и инфлацията е стъкмена..............Има си начини.В потребителската кошница продуктите за изчисляване на инфлацията са подбрани с тази цел..................
                              Подбрани са, но това не би трябвало да има особено значение, освен ако доста опортюнистично не променат постоянно кошницата.

                              Коментар


                              • Т.е. Мишо, Амазон е с качествен фундамент? И тук ще береш срам не след дълго, ми се струва...
                                Last edited by exxs; 29.06.2017, 21:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X