IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

    ем браво бе, Михалис
    Показваш ми че можеш да качваш графики или трябва да видя корелацията ?
    За първото ти вярвах и без това упражнение.....второто го знам от 4-5 години .
    И ? На къде сме ? Със йената ?
    Нали това викаш . ''Глейте йената и ше ви стане ясно , накъде е златото'' ''
    Е - кажи накъде е Йената . Аз сам ще преценя , накъде е златото
    Ми като ги гледаш накъде с яната ?!? ми надоле а голда нагоре за кратко или не се види ?!?

    Коментар


    • Категоричният пробив на 1300 определено прави сценария, който описваше Баце много по-вероятен. Дотам, че от днес го приемам за основният ми и го поздравявам за добрата работа.
      Към този момент процентно бих го определил като ок. 65% към 35% да се състои ралито, което описвах.
      Това е прогнозата в малко по-дългосрочен вариант: 5-6 месеца да кажем.

      По-краткосрочно /идните 2-4 седмици/ вероятностите са съвсем скоро да започне ново рали при металите. Този пробив на подкрепата обаче не ми оставя вариант да разглеждам предстоящото рали като корективно, като забележете, то дори може да направих нов връх - и да остане корективно!

      В заключение:
      Твърде вероятно е да видим ново дъно за златото - около 1150. По-конкретни таргети могат да се определят ведъж щом импулсът надолу започне. Но едва ли ще се случи директно пускане от тук. Преди това по-скоро ни очаква нов оттласък нагоре, който дори може да направи двоен връх или нов връх.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
        И едно за Баце

        XAU/USD



        USD/JPY

        ем браво бе, Михалис
        Показваш ми че можеш да качваш графики или трябва да видя корелацията ?
        За първото ти вярвах и без това упражнение.....второто го знам от 4-5 години .
        И ? На къде сме ? Със йената ?
        Нали това викаш . ''Глейте йената и ше ви стане ясно , накъде е златото'' ''
        Е - кажи накъде е Йената . Аз сам ще преценя , накъде е златото

        Коментар


        • Азиатците като затворят за седмица, е веротно изсипване на тонове златна хартия
          „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

            Втори път ми го казваш .
            Познаваш Роска или знаеш името на Selena...
            Без да ви се меся в спора - коя е Роска? Иначе за Селена имам подозрения не коя/кой е, а коя фирма представлява и с каква цел, но нямам преки доказателства, поради което и не хвърлям твърдения на вятъра, а просто изучавам виртуалното поведение на драскачите тук, за да си имам база за сравнение в бъдеще
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              БАЦЕ, бъркаш, Selena не е Роска.
              Втори път ми го казваш .
              Познаваш Роска или знаеш името на Selena...

              Коментар


              • И едно за Баце

                XAU/USD



                USD/JPY

                Last edited by michaelis12; 28.09.2017, 13:00.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  е не ги решаам аз тия неща Адаш .... ако искаш обърни се към фючърсната комисия и им прати едно писмо ..... Но пък ето звездобройството покзава че тва движение от 1.15 до 1.35 GBP/USD е корективно и ше има още едно истрисане, нали "ясна раотата"..... но то може и корективно до 1.42 ( ЕМА50 на месечна) да отпере и после да е това надолу ....
                  Стискам палци звездобройството да се окаже право за изстрисането надолу, но лошото е, че не мога да чакам много.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                    Роске , ма ти от 10 страници постове , не можеш да систематизираш и обобщиш Трима човека , какво са казали
                    Ама де ли се буташ за конференсие хихихи ..
                    Това малкото ''б'' , предполагам , че е БАЦЕ с ГОЛЕМОТО его ...хахаха
                    Е, невярни са ти статистиката и обобщенията . Или пък преднамерени (как ли ми избра за таргет - 10-те %) .... Роскеееее



                    БАЦЕ, бъркаш, Selena не е Роска.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      Проклетият паунд ми се иска още да падне спрямо еврото.
                      е не ги решаам аз тия неща Адаш .... ако искаш обърни се към фючърсната комисия и им прати едно писмо ..... Но пък ето звездобройството покзава че тва движение от 1.15 до 1.35 GBP/USD е корективно и ше има още едно истрисане, нали "ясна раотата"..... но то може и корективно до 1.42 ( ЕМА50 на месечна) да отпере и после да е това надолу ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        глей кабеларката паунда че той от доста време стои доле в канавката, незнам какво треа да се случи за да литне нагоре, но по некое време и това ше стане ..... но тва е за койт играе комарекс аз комарекс не житкам .....
                        Проклетият паунд ми се иска още да падне спрямо еврото.

                        А евро/долар - непредсказуема работа, дето вика Пип. Аз поне не виждам защо ако ЕЦБ се покажат малко по-ястребски да не отидем над 1.20.
                        Last edited by Misho ILIEV; 28.09.2017, 12:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          E то няма нужда да си кой знае какъв голям ТА спец да види човек че на около 1.20 има очевадна многогодишна силна съпротива.
                          Затова и си затворих нацяло дългото евро от fxe щом го пресече.
                          Ако даде под 1.1 пак ще почна да сбирам.
                          Разбира се може преди това и да счупи това 1.2 и да отиде доста нагоре, те форекс движенията са си непредвидими, ма не е болка за умирачка.
                          Все още си имам около 40% хеджиране за слабост на зеления чрез експозиция в злато, ЕМ и към бфб.
                          глей кабеларката паунда че той от доста време стои доле в канавката, незнам какво треа да се случи за да литне нагоре, но по некое време и това ше стане ..... но тва е за койт играе комарекс аз комарекс не житкам .....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                            Еврото нали щеше да ходи нагоре, гледам почна да се изсулва надолу.
                            Май за дъъъълъг период ще си стои в диапазона 1.05-1.20 USD
                            Не, за друго, ами златото (в Лондон) се смята през долара
                            E то няма нужда да си кой знае какъв голям ТА спец да види човек че на около 1.20 има очевадна многогодишна силна съпротива.
                            Затова и си затворих нацяло дългото евро от fxe щом го пресече.
                            Ако даде под 1.1 пак ще почна да сбирам.
                            Разбира се може преди това и да счупи това 1.2 и да отиде доста нагоре, те форекс движенията са си непредвидими, ма не е болка за умирачка.
                            Все още си имам около 40% хеджиране за слабост на зеления чрез експозиция в злато, ЕМ и към бфб.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                              Никъде няма да ходи . Те тука плюс-минус 3-4 цента му е таванЯ за доста време ...години..
                              По голема възможност даже има да пробие отдолу и да пипне 0.97 0.95...
                              Това е доста дългосрочно, така че нема кво да го дъвчем
                              Важното е че Нагоре е затворено !
                              мммм да видиме .... затворено, затворено колко да е затворено ... малко почивка и ше го изребрят още малко нагоре да ушият още некой дет чака парапети, а такива имаше бая дет още чакат .....

                              по-принцип злато кат ходи нагоре и тва отива, ако догодина почне терца майорна тренд за жълтия няколко години то и еврото с него никви 0.97 нема да има ....

                              иначе на мене ми е екстра ако ше стои тука с години щот и без тва опциите са в долари тъкмо нема се налага да прайм матрафукции с хеджове и глупости, но с години там да стои ммммм доста се съмнейшън ама доста .....

                              Бацов е погледни COT кат кликна на All years и така кат го гледам има бая нагоре да ходи, та то стои още в шорт зоната ....

                              https://www.oanda.com/forex-trading/...nts-of-traders
                              Last edited by michaelis12; 28.09.2017, 11:18.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                добре малко ли ходи от 1.05 до 1.20 ?! или тва "не е нищо, само некви си 15 цента" нали треа да има и корекция по некое време, то неможе като "криптовалутата" битхуйн да скокне за 15 мин. на 1.50 .... коригира нещо е има гап за затваряне долу после ше се клати и нагоре до 1.50/1.70 но това ше трае с години нема да е за 2 месеца
                                Никъде няма да ходи . Те тука плюс-минус 3-4 цента му е таванЯ за доста време ...години..
                                По голема възможност даже има да пробие отдолу и да пипне 0.97 0.95...
                                Това е доста дългосрочно, така че нема кво да го дъвчем
                                Важното е че Нагоре е затворено !
                                Last edited by БАЦЕ; 28.09.2017, 10:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X