IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
    В една съседна тема се говори за микс от акции и злато и други активи. Принципно всички активи флуктуират. Мен обаче ме притеснява изкривяването на пазарите на хартиени активи точно към този странен исторически момент. Иначе един добър микс дава право на спорещите и от двете страни на барикадата. В спора се ражда истината.
    Selena, няколко монетки е супер да имаш От това глава не боли.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
      За капиталовия пазар в САЩ може да се говори абсолютно същото от 1929 до 1959. И ако бяхме сега 1959, най-вероятно щеше да говориш същото за индекса, а да възхваляваш златото. Толкова ти стига акъла.
      Но не е само от глупост, и друга цел имаш ти тук, разбрах го преди време.
      Нещо не си доразбрал, това сме го обсъждали с тебе и преди. Ако си взел акции септмври 1929 и си държал до септември 1959 с риенвестиран дивидент правиш общо 808.054% възвръщаемост или 7.631% годишно за периода. На нулата излизаш януари 1945г.


      Що се отнася до "плиткоумните идиотщини" просто изполвам твоята фразеология (виж малко по-надолу какво си писал), която показва липса на аргументи и безсилие. Кажи ми конкретно кой римлянин е предавал богатство във формата на злато от поколение на поколениеи на кого точно. Повечето хора, които са преживяли социални катаклизми са загубили златото си в суматохата, а в някои случаи и живота си, защото са мъкнели кюлчета злато със себе си.
      Last edited by Misho ILIEV; 06.11.2017, 12:40.

      Коментар


      • В една съседна тема се говори за микс от акции и злато и други активи. Принципно всички активи флуктуират. Мен обаче ме притеснява изкривяването на пазарите на хартиени активи точно към този странен исторически момент. Иначе един добър микс дава право на спорещите и от двете страни на барикадата. В спора се ражда истината.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          Верно е това, човек трябва да е доста неинформиран спекулант, за да си вложи парите само в американски акции при пет годишен времеви хоризонт. Но не виждам какво общо има това.

          Но подобен и по-фрапантен пример мога да ти дам и със златото. Който го е взел януари 1980 все още е под стойността, която е платил тогава, като пресметнем ифлацията. Това ти го знаеш, обаче, защото сме го говорили много пъти.

          За три поколения (60 години) пък, не ми говори. От септемрви 1958г. до сега правиш 29172.04% със S&P 500 с реинвестиран дивидент. Ако си взел пет кюлчета злато тогава и сега пак имаш същото, като не е ясно дали можеш да получиш като стойност същото, което и тогава.

          https://dqydj.com/sp-500-return-calculator/
          За капиталовия пазар в САЩ може да се говори абсолютно същото от 1929 до 1959. И ако бяхме сега 1959, най-вероятно щеше да говориш същото за индекса, а да възхваляваш златото. Толкова ти стига акъла.
          Но не е само от глупост, и друга цел имаш ти тук, разбрах го преди време.

          А от изказванията за "плиткоумните идиотщини", както ги определи, касаещи предаването на благосъстояние на поколението след теб, лъсна и ново качество: егоизма ти.
          Та даже и животните опитват всячески да осигурят успешното разпространение на гените си. Явно бъгът при теб наистина е голям.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            коментарите ти са силно тенденциозни... златото има своите моменти и трябва да си тотално безмозъчна част от тълпата, за да си мислиш, че понеже дау е над 23К златото е изпяло песента си.

            ПП да речем , че ипотекираш имота си и купиш ДАУ сега на 23 500, а аз ипотекирам моя имот и купя да кажем 5 килограма злато ... след 5 години кой ще е по-добре..хем ти ще имаш доходност някаква от дивиденти, а аз ще плащам само лихви.

            ако искаш може да направим бас на нещо хубаво примерно на бутилка коняк в ценови клас 500 кинта, че ако утре купя 1 килограм злато и го сложа под дюшека , а ти вземеш за толкова пари ДАУ 30 ... след 5 години моето злато ще може да купи повече от твоя дау.

            поздрави.
            Верно е това, човек трябва да е доста неинформиран спекулант, за да си вложи парите само в американски акции при пет годишен времеви хоризонт. Но не виждам какво общо има това.

            Но подобен и по-фрапантен пример мога да ти дам и със златото. Който го е взел януари 1980 все още е под стойността, която е платил тогава, като пресметнем ифлацията. Това ти го знаеш, обаче, защото сме го говорили много пъти.

            За три поколения (60 години) пък, не ми говори. От септемрви 1958г. до сега правиш 29172.04% със S&P 500 с реинвестиран дивидент. Ако си взел пет кюлчета злато тогава и сега пак имаш същото, като не е ясно дали можеш да получиш като стойност същото, което и тогава.

            https://dqydj.com/sp-500-return-calculator/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Не знам един римлянин какво го грее запазването на стойнсотта. Нито той е жив нито нещо е запазил.

              Също и не знам какво един българин го греят хилядолетията и други подобни плоскоумни идиотщини на човек който не е способен да мисли критически , като той е взел злато на 1800, а сега е на 1270 и само е загубил.
              коментарите ти са силно тенденциозни... златото има своите моменти и трябва да си тотално безмозъчна част от тълпата, за да си мислиш, че понеже дау е над 23К златото е изпяло песента си.

              ПП да речем , че ипотекираш имота си и купиш ДАУ сега на 23 500, а аз ипотекирам моя имот и купя да кажем 5 килограма злато ... след 5 години кой ще е по-добре..хем ти ще имаш доходност някаква от дивиденти, а аз ще плащам само лихви.

              ако искаш може да направим бас на нещо хубаво примерно на бутилка коняк в ценови клас 500 кинта, че ако утре купя 1 килограм злато и го сложа под дюшека , а ти вземеш за толкова пари ДАУ 30 ... след 5 години моето злато ще може да купи повече от твоя дау.

              поздрави.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Която и тема да отворя все на Мишо физиономията най отгоре...как успяваш чуек?

                Коментар


                • Дай поне малко конкретика. Да държим ли или да продаваме златото купено на 1310?

                  Стига си обяснявал как може и нагоре, може и надолу. Това го знаем всички.

                  Коментар


                  • Не знам един римлянин какво го грее запазването на стойнсотта. Нито той е жив нито нещо е запазил.

                    Също и не знам какво един българин го греят хилядолетията и други подобни плоскоумни идиотщини на човек който не е способен да мисли критически , като той е взел злато на 1800, а сега е на 1270 и само е загубил.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      И не само ключа. Ако биткойн не се ползва за плащания каква е файдата от нещото?

                      А носенето на златото доказва, че от него има все пак някаква полза - начесване на суетата.
                      Да светне табелата "APPLAUSE".
                      Рядко си позволявам да правя коментар извън техническа гледна точка, но този път ще го направя.

                      Златото (и до голяма степен среброто) e ЕДИНСТВЕНИЯТ, нека го кажа по-ясно, Е Д И Н С Т В Е Н И Я Т способ, чрез който успешно можеш да предадеш богатството си за повече от три поколения. Ако влезем в сферата на хипотезите, поколенията могат да са и трицифрен брой. Вярно, много разум и дисциплина биха се изисквали да предаваш злато във фамилията 5 века например, но това си е проблем на притежателите му - то работата си я е вършило отлично.

                      Вършило я е отлично повече от 5 хилядолетия и по време на немалко цивилизации като нашата (Маите, цивилизацията на шумерите, Месопотамия, Древен Рим). Всички те са се смятали се вечни. А нима ние не се? Златото ги е надживяло многократно, най-вероятно ще надживее и нас /цивилизацията ни/.

                      А фактът, че нещо така значимо, за теб е украшение доказва отдавна откритите от мен твои качества: арогантност, плоскомислие и лъхащият лайт мотив на атеизъм в много от изказванията ти.
                      Ти си такава прашинка в историята на златото, че наистина ти се чудя на акъла как не ти е неудобно да си изливаш идиотщините.
                      Last edited by exxs; 05.11.2017, 15:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                        Същата работа и с криптосите, колега

                        Ако не си носиш ключа с теб,
                        кел файда, че може да имаш милиони там
                        И не само ключа. Ако биткойн не се ползва за плащания каква е файдата от нещото?

                        А носенето на златото доказва, че от него има все пак някаква полза - начесване на суетата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Безсмислено е да го имаш ако не го носиш
                          Същата работа и с криптосите, колега

                          Ако не си носиш ключа с теб,
                          кел файда, че може да имаш милиони там
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Безсмислено е да го имаш ако не го носиш
                            Click image for larger version

Name:	Gold - only if.jpg
Views:	1
Size:	47.5 КБ
ID:	3260044

                            Коментар


                            • Златото отново изглежда затлачено в канавката и е, ако не презирано, то поне игнорирано от повечето инвеститори. Нищо, че ей така между другото сме +12% за годината ...Така прави сентиментът.
                              Засега основното ми предположение, че това ще остане така поне до края на годината. Но ето и малко конкретика:
                              - Все още очаквам секторът да направи рали този месец и от нива, близки до текущите. Понеже говоря за златото, в идеалния сцеанарий ралито ще е до нива 1306-1320 (не ми се вярва да има сили за двоен връх), откъдето да се отключи надявам се последния крак на корекцията към нива до около 1150.
                              - Алтернативните варианти: 1) Да не последва рали и направо да пропаднем оттук - този вариант става вероятен при пробив на 1230-1240 подкрепата.
                              2) Фазата на ралито да е започнала с таргет от минимум 1700 за 3-4 месеца: това при пробив на 1370. Този вариант е изключително малко вероятен към момента.
                              *Засега предпочитаният вариант остава този, в който този месец ни предлага кратко рали, последвано от стремглаво спускане надолу през Декември-Януари и, надявам се, още през началото на 2018 да можем да видим това, което очаквах тази година.


                              Дау:
                              Една дума: ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН.
                              Интензитетът на ралито минава и най-смелите ми очаквания. И практически доказа думите ми за "плахи позиции" докато не започнат да се чупят подкрепи. Становището ми по въпроса е, че корекция предстои в обозримо бъдеще. Всъщност основният сценарий, по който работя предполага да се развие корекция от 15-20%, подобна на тази от 2016, преди да последва последно подобно на настоящото рали, което да ни отведе към 28000-32000, където и да е смъртното ложе на този бичи пазар, но дотогава има време. Имайте предвид, че въпросната 15-20% корекция може да са й нужни до 12 месеца, а дотогава всичко, което да предложи пазара на мечките е едно отдръпване от 5-6% съвсем скоро.
                              Тук вече играта е опасна. Дългите са опасни, късите са опасни. Позиции и от двете следва да са много консервативни и със стриктно съблюдаване на подкрепите.



                              Неща върху които е хубаво да си помисли човек:
                              1. Как се променя сентиментът при 20% рали за 8 месеца и след това 7-8% коригиране на ралито за 2 месеца. Просто невероятно какви нагласи създават корективните движения у масовката.
                              2. Фенове на фундамента, новините и гео-политическите философии. Погледнете какво се случваше тази година и си мислете оправдаваше ли 15% ръст на капиталовите пазари. Нека само напомня част от тях: масови терорирстични атаки, много от които, ще влезат в историята; опасност от ядрена война; урагани; политечски трусове като този в Барселона и пр. и пр. Наистина ли мислете, че на тези събития не можеше да се препише страшен мечи пазар от -30% за годината. О, и още как! Но само ако се беше случил!
                              3. Фенове на корелациите - вижте къде беше SPX началото на годината, вижте къде са били лихвите по 10-годишните трежърита и вижте къде е било златото началото на годината. Помислете си пак дали корелации всъщност съществуват или просто някой иска да ви промива мозъка. Това че в 8/10 дни когато златото се качва, лихвата по въпросните трежърита пада не означава абсолютно нищо. Просто защото падането може да става с темпове пъти по-бавни от рали при златото. След това, когато златато достигне определен тагрет и започне неизбежна слаба корекция на бичи пазар, лихвите могат да се "възползват" и да се качат значително по време на възходящия им цикъл. Така привидно ден за ден корелация има, но кагото се върнете две години назад можете да видите колосалното им счупване.
                              Та по дяволите - лихвите падат от близо 40 години, а златото е имало множество страховити мечи и невиждани бичи цикли от тогава. Наистина не трябва да си гений, за да откриеш липсата на корелации и идиотизма на всеки, който се опитва да препише такава.




                              Успех!
                              Last edited by exxs; 05.11.2017, 10:03.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                                В момента по Нешънъл джиографик бичат филм за жлътото тенеке
                                Превключих на Nat Geo веднага (благодаря ти за инфото ) и докато си вършех другата работа, надавах по едно ухо, и от време на време и око, на сеир-сандъка .

                                Кво става, бе брат?
                                Повече от 5 часа вече се точат филми и информации за фиатните пари (US$), злато и даже малко за криптовалути (BTC)... нон-стоп...
                                нищо друго, некви рекламки от време на време само....баси....

                                май почнаха да ги повтарят по едно време (повторението майка на знанието и баща на ?????)...
                                не съм ги следял изкъсо, ама....

                                Такова чудо не бях си и представял даже....
                                Такава образователна серия накуп.... не е случайна тая работа, шъ знайш
                                Last edited by Kildirim_Bei; 05.11.2017, 02:05.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X