IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Въпрос за трилион долара-Ако си производител на нефт и знаеш че след 20 години по-голямата част от транспортните средства в света няма да са задвижвани с петрол и ти остават само 20-тина години да цоцаш какво би направил?Въпроса пряко е свързан със златото.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Летеж означава от 2000 нагоре.Това в момента си е рейндж на дъното 1100-1300.
      Ааааа , така ли ?
      Е, тогава ще почакаш, баце
      Не знаех , че това означава ''летеж'' ......
      Демек .., като РАЛИ , викаш нещо , а ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

        Ще излети
        Максимум - 1320 !
        Но не мисля !
        По скоро 1296 и то само ако пробие 1284
        Летеж означава от 2000 нагоре.Това в момента си е рейндж на дъното 1100-1300.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          Искаш да кажеш, че си ми в опозиция от Август ли?
          Друго помня аз и не знам кой лъже.

          Ама нищо, успех с новото дъно под 1040.
          Не , бе баце , не четеш ли ?
          Цитата е от август , деня в който се напи с неплатеното шампанско ..
          Виждаш , че съвсем плавно се движа с теб до 1350/60
          Както и съм написал !!!
          За после , за после е ВЪПРОСА !!! Не се прай на шашав !
          А иначе ти ми стоиш в опозиция , откакто се дереш за РАЛИ през 2017 ( което го нема )
          Аз щях да съм ти ''опозиция'' ако сега бяхме към 1558 $ (хихихихи )
          А ти си трейдър , който твърди на аудиторията си , че '' може тая година да не съм познал , ама догодина - 100% ....или 2019 най -късно ''
          Last edited by БАЦЕ; 06.11.2017, 18:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Очаква се голяма криза .Дали ще дойде от пазара на акции или от срив на гущера все тая,златото ще излети.
            Този период от септември до 10 декември винаги е бил много опасен за пазарите,особено ноември.
            Ще излети
            Максимум - 1320 !
            Но не мисля !
            По скоро 1296 и то само ако пробие 1284

            Коментар


            • Искаш да кажеш, че си ми в опозиция от Август ли?
              Друго помня аз и не знам кой лъже.

              Ама нищо, успех с новото дъно под 1040.

              Коментар


              • Лъжеш , екксчооо . Август !!!
                Те архивите не лъжат .
                Хахаха , аз съм ти бил в опозиция ...
                Не ти не мен , а , ?
                Значи , даскала е в опозиция на Иванчо , който повтаря до полуда че 2+2 = 5
                И отваря шампанско за откритието си .
                А даскала , плахо твърди че 2+2= 4 и малко го е срам ,че е опозиция на Ванчо
                хихихихиххихихихихих
                Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                Май вече можем да отваряме шампанското.
                Единствено среброто изостава леко и не е пробило съпротивата си от 18.85, което е еквивалентът на 1306 при златото, но много от миньорите, а и очевидно златото вече го направиха с доста приличен обем, така че до края на седмицата очаквам да дръпнат и среброто.

                Оттук нататък, нещата съм ги описал: тъй като прогнозата очаква наистина стремглаво рали, което не позволява дълбоки корекция, на повечето от местата подкрепите ще са на 25-30 долара под текущото ниво, като в момента например /едва ~$17/.

                Странична бележка 1: Забелязахте ли как темата отново утихна за дни преди брейкаута.
                Странична бележка 2: Доларът наближава дългогодишна подкрепа. Ако тя задържи, както очаквам, последващото рали при него може да е съпроводено с описаното рали при металите - ненужно е да казвам, че при подобен сценарий цената в евро може да счупи всякакви рекорди за ръст от 6 или 12- месечен период например.

                Изобщо, интересни месеци се очертават до края на годината.

                Успех!
                Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                Чекай , и аз да се изкажа за n-ти път .
                Ама то и еххх - рали .та рали
                Рали - Да ! До 1350 /1360 .
                После се приготви да затваряш шампанското - 1150
                А това - Големото - за към 2000 и нагоре - пак за n- ти път : След догодина , септември, октомври
                И тъй като не трябва да сме талибани в прогнозите си , ще добавя че има и пренебрежително малък процент вероятност да достигне и 1450.
                Но тогава ни чака и ново дъно под 1040 .
                Last edited by БАЦЕ; 06.11.2017, 18:29.

                Коментар


                • Очаква се голяма криза .Дали ще дойде от пазара на акции или от срив на гущера все тая,златото ще излети.
                  Този период от септември до 10 декември винаги е бил много опасен за пазарите,особено ноември.
                  Last edited by Grosss; 06.11.2017, 18:23.

                  Коментар


                  • В няколко поста казах, че това беше основния сценарий за теб преди да стане мой основен, и те поздравих.

                    Не знам какво повече признание очакваш.

                    Ние, по-невежите, вярваме, че пазарът може да предприеме, която и да е посока по всяко време. И да, златото може да направи всяко едно от трите описани неща. Задал съм насоките и признаците, които дефинират всеки един от трите варианта. Ясно съм казал и кой е предпочитаният вариант за мен, като съм ги наредил в низходяща градация. Другото е заяждане.

                    И аз помня как ми беше на въпреки за златото около 1200-дъното през Май, но не коментирам защо се изтъкват само попаденията ти до 1350-60, пък можеше и до 1400 и 1450, ако не се лъжа. А истината е, че ти си ми в опозиция от много отдавна, от нива, кооито са много по-ниски дори и от текущите.

                    Коментар


                    • Хора, Мишо е в матрицата и не знам защо му обръщате внимание, така и Вие влизате в нея. Последно за Мишо-числото или по-добре 0 и 1, ха ха. Навремето арменците и не само те като са бягали и са дошли в България - умните са носили жълто тенеке, може и някое да е изпаднало, но е останало. Така тук те правят магазини, купуват имоти в големи градове, а и имат още от същото тенеке и голяма част си живуркат и не ги е еня числото Мишо какво пише тук. Толкова обяснения за числото и нека си помисли няма ли предаване през поколенията. В заключения, за Мишо, когато са бягали една чаша вода е струвала 1 лира от тенекето, който е имал децата са им оживели, на другите ти помисли какво е станало. Поздрав.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                        Златото отново изглежда затлачено в канавката и е, ако не презирано, то поне игнорирано от повечето инвеститори. Нищо, че ей така между другото сме +12% за годината ...Така прави сентиментът.
                        Засега основното ми предположение, че това ще остане така поне до края на годината. Но ето и малко конкретика:
                        - Все още очаквам секторът да направи рали този месец и от нива, близки до текущите. Понеже говоря за златото, в идеалния сцеанарий ралито ще е до нива 1306-1320 (не ми се вярва да има сили за двоен връх), откъдето да се отключи надявам се последния крак на корекцията към нива до около 1150.
                        - Алтернативните варианти: 1) Да не последва рали и направо да пропаднем оттук - този вариант става вероятен при пробив на 1230-1240 подкрепата.
                        2) Фазата на ралито да е започнала с таргет от минимум 1700 за 3-4 месеца: това при пробив на 1370. Този вариант е изключително малко вероятен към момента.
                        *Засега предпочитаният вариант остава този, в който този месец ни предлага кратко рали, последвано от стремглаво спускане надолу през Декември-Януари и, надявам се, още през началото на 2018 да можем да видим това, което очаквах тази година.


                        Дау:
                        Една дума: ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН.
                        Интензитетът на ралито минава и най-смелите ми очаквания. И практически доказа думите ми за "плахи позиции" докато не започнат да се чупят подкрепи. Становището ми по въпроса е, че корекция предстои в обозримо бъдеще. Всъщност предполага да се развие корекция от 15-20%, подобна на тази от 2016, преди да последва последно подобно на настоящото рали, което да ни отведе към 28000-32000, където и да е смъртното ложе на този бичи пазар, но дотогава има време. Имайте предвид, че въпросната 15-20% корекция може да са й нужни до 12 месеца, а дотогава всичко, което да предложи пазара на мечките е едно отдръпване от 5-6% съвсем скоро.
                        Тук вече играта е опасна. Дългите са опасни, късите са опасни. Позиции и от двете следва да са много консервативни и със стриктно съблюдаване на подкрепите.



                        Неща върху които е хубаво да си помисли човек:
                        1. Как се променя сентиментът при 20% рали за 8 месеца и след това 7-8% коригиране на ралито за 2 месеца. Просто невероятно какви нагласи създават корективните движения у масовката.
                        2. Фенове на фундамента, новините и гео-политическите философии. Погледнете какво се случваше тази година и си мислете оправдаваше ли 15% ръст на капиталовите пазари. Нека само напомня част от тях: масови терорирстични атаки, много от които, ще влезат в историята; опасност от ядрена война; урагани; политечски трусове като този в Барселона и пр. и пр. Наистина ли мислете, че на тези събития не можеше да се препише страшен мечи пазар от -30% за годината. О, и още как! Но само ако се беше случил!
                        3. Фенове на корелациите - вижте къде беше SPX началото на годината, вижте къде са били лихвите по 10-годишните трежърита и вижте къде е било златото началото на годината. Помислете си пак дали корелации всъщност съществуват или просто някой иска да ви промива мозъка. Това че в 8/10 дни когато златото се качва, лихвата по въпросните трежърита пада не означава абсолютно нищо. Просто защото падането може да става с темпове пъти по-бавни от рали при златото. След това, когато златато достигне определен тагрет и започне неизбежна слаба корекция на бичи пазар, лихвите могат да се "възползват" и да се качат значително по време на възходящия им цикъл. Така привидно ден за ден корелация има, но кагото се върнете две години назад можете да видите колосалното им счупване.
                        Та по дяволите - лихвите падат от близо 40 години, а златото е имало множество страховити мечи и невиждани бичи цикли от тогава. Наистина не трябва да си гений, за да откриеш липсата на корелации и идиотизма на всеки, който се опитва да препише такава.




                        Успех!
                        Здрасте , Ексе
                        Гледам , стреснал си се от сблъсака на прогнозите НИ , и вече благоразумно не ми оставяш вариант за опониране (дори за спорта )
                        Хванал си следните варианти ( разбира се , после ще остане само той като познат )
                        - очакваш - ''покачване и спад ''
                        алтернативно - ''спад без покачване '' :
                        - ''покачване без спад ''
                        - Все още очаквам секторът да направи рали този месец и от нива, близки до текущите. Понеже говоря за златото, в идеалния сцеанарий ралито ще е до нива 1306-1320 (не ми се вярва да има сили за двоен връх), откъдето да се отключи надявам се последния крак на корекцията към нива до около 1150.
                        - Алтернативните варианти: 1) Да не последва рали и направо да пропаднем оттук - този вариант става вероятен при пробив на 1230-1240 подкрепата.
                        2) Фазата на ралито да е започнала с таргет от минимум 1700 за 3-4 месеца: това при пробив на 1370. Този вариант е изключително малко вероятен към момента.
                        За мене не си оставил вариант , бре !!
                        И въпреки , че си доста хитричък , намерих си нещо за контра
                        ТИ :
                        надявам се, още през началото на 2018 да можем да видим това, което очаквах тази година.
                        АЗ : '' През втората половина на 2018 ще видим това , което очаквах И 2017 ''
                        Разликите , екси , не са големи - само две са

                        При индекса се отказвам да ти опонирам
                        На всеки 6-месечен трейдър му е ясно че предстои - малка корекция - още един връх - голяма корекция .
                        Ама щом това всеизвестно развитие и за теб е
                        основният сценарий, по който работя
                        нема да се бъркам
                        Ще ти се намешам тук :
                        надявам се последния крак на корекцията към нива до около 1150.
                        Това ниво , дадено от мен като down цел , за тази година , няма да е последно ексе
                        Сам ще се учудиш , колко ще се ''провиси тоя крак'' .

                        Иначе , съгласен съм с всичко след :
                        Неща върху които е хубаво да си помисли човек:
                        Last edited by БАЦЕ; 06.11.2017, 16:18.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Selena, няколко монетки е супер да имаш От това глава не боли.
                          В монетките е истината Мише, знам си аз

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            проблемът не е, че акциите са набълбучени.. проблемът е, че системата е натоварена с прекалено много дълг... от там идват рисковете за 'кеша' защото едно е да държиш долари при сриващ се пазар, дефлация и ниско ниво на държавен дълг, а съвсем друго е да държиш долари при трилиони и трилиони дълг на ниво държава, банки, фирми... че и хора.. с евро, йена, паунд, франк е същата работа.

                            2007-ма нямаше толкова страшна задлъжнялост поне последна инстанция, но вече е различно...това ме накара да преосмисля концепцията си за КЕШ по време на криза... а криза ще има рано или късно...иначе не е интересно
                            Мен ме мъчи и един страничен въпрос. Представи си, че доларът рязко се срине. Повлича ли автоматично и останалите валути?

                            Коментар


                            • Добре, мъдрецо, Мишо, нека поставим нещата през правилната призна.

                              Темата е сравнително обективно зададена: Златото в момента балон ли е или не? Демек оттук "пътят е един: надолу" както казваш ти или пък може би е подценено?

                              Нека приемем един дългосрочен, но практически реализируем хоризонт от 10-15 години.

                              Ти, Мишо, мъдрецо, измежду основните категории: Злато, Блу-чип индекси и Бондове, кои смяташ, че ще има най-голяма възвръщаемост спрямо текущата им стойност.

                              Хайде, излей мъдростта си, кажи ни.

                              Коментар


                              • проблемът не е, че акциите са набълбучени.. проблемът е, че системата е натоварена с прекалено много дълг... от там идват рисковете за 'кеша' защото едно е да държиш долари при сриващ се пазар, дефлация и ниско ниво на държавен дълг, а съвсем друго е да държиш долари при трилиони и трилиони дълг на ниво държава, банки, фирми... че и хора.. с евро, йена, паунд, франк е същата работа.

                                2007-ма нямаше толкова страшна задлъжнялост поне последна инстанция, но вече е различно...това ме накара да преосмисля концепцията си за КЕШ по време на криза... а криза ще има рано или късно...иначе не е интересно
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X