IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

    Е то това им е работата на хората .
    Когато ще пада да ти пишат че ще ходи на 9000 ( в нашия живот няма да стане ) ,
    а когато ще излита да ти пишат , че отива на 500 .
    Ако мислиш , че някой , някъде , седи и пише за да може Stone Kold да влезе в позиция и да направи пари , се лъжеш.
    Всеки гледа да ти ги вземе
    +++
    Дано го смелят повечето чиляци ...
    Някъде дават бисквитка или кроасан със сутришното кафе
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      "Those who have knowledge don't predict. Those who predict don't have knowledge."
      -Lao Tzu, 6th Century BC
      Човекът може и да не е глупав, може просто да е платен трол.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

        Хората пишат че трябва сега златото да е 9000 долар ти викаш да пропада
        че толко е бе ей го там в ъгъла си пише 7.767$ номинална стойност ей са в тоя момент

        http://www.usdebtclock.org/

        само незабравяй, че все още печатницата с борсата е при тях и те могат да изливат тонове хартия и да го подтискат с фючърсите да я бъзикат борсата и праят каквото си искат. Е не могат много да му смъкват цената на жълото, защото ше хвръкне на изток, а в Сашш не са глупаци те също виждат кво става не могат да си позволят все пак да останат без грам ланец в склада ..... иначе нека си измислят биткойни, мойни, пичкенмойни квот искат да заблуждават раята, ноо гледат те много внимателно гледат какво става с жълтото

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

          Хората пишат че трябва сега златото да е 9000 долар ти викаш да пропада
          Е то това им е работата на хората .
          Когато ще пада да ти пишат че ще ходи на 9000 ( в нашия живот няма да стане ) ,
          а когато ще излита да ти пишат , че отива на 500 .
          Ако мислиш , че някой , някъде , седи и пише за да може Stone Kold да влезе в позиция и да направи пари , се лъжеш.
          Всеки гледа да ти ги вземе

          Коментар


          • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
            ED, това, което пиша тук, не бих нарекъл prediction. Аз не съм Нострадамус. Но пък от друга страна това би направило съфорумците тук сред най-знаещите на планетата, така че ми е трудно да не съглася и с него.

            БАЦЕ, поздрави за успешния трейд. На мен дивергенциите продължават да ми крещят, че пазарът следва да прави дъно. Факт - не мога да скрия, че тези пробиви ме притесняват вече. Корекцията е наистина дълбока, но металите имат този номер да правят невероятни екстензии и в двете посоки. Засега аз решавам да изчакам още няколко дни преди да взема решение за дългосрочните си позиции. Наистина основното ми притеснине остава, че масата продължава да купува, а капитулация не се случва с такива насторения.


            Поздрави
            Хората пишат че трябва сега златото да е 9000 долар ти викаш да пропада
            Вся Власть Советам

            Коментар


            • ED, това, което пиша тук, не бих нарекъл prediction. Аз не съм Нострадамус. Но пък от друга страна това би направило съфорумците тук сред най-знаещите на планетата, така че ми е трудно да не съглася и с него.

              БАЦЕ, поздрави за успешния трейд. На мен дивергенциите продължават да ми крещят, че пазарът следва да прави дъно. Факт - не мога да скрия, че тези пробиви ме притесняват вече. Корекцията е наистина дълбока, но металите имат този номер да правят невероятни екстензии и в двете посоки. Засега аз решавам да изчакам още няколко дни преди да взема решение за дългосрочните си позиции. Наистина основното ми притеснине остава, че масата продължава да купува, а капитулация не се случва с такива насторения.


              Поздрави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                Здравейте,

                БАЦЕ, хубаво е, че сметаката ти расте. Ти си единственият с някаква малко по-конкретна прогноза. За да я направиш пълна, можеш ли да споделиш таргетът си?


                Затворих . - 1197.99
                Както ти казах - падаме под 1200
                След малко незначителни корекции нагоре , отново надолу за 1175
                Last edited by БАЦЕ; 10.03.2017, 07:48.

                Коментар


                • http://www.varchevbrokers.com/ето-ка...0000-дола/

                  Ето как златото може да достигне 10,000 долара

                  Вся Власть Советам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    Bertram, разсъжденията са ти приятни за четене, но за съжаление просто не са верни. За мен лично е невероятно, че сравнително скоро след като златото би трябвало да е разбиро напук и прах тези теории с движенията си, те продължават да са толкова на дневен ред, колкото и преди. Наистина човешката емоция е феноменално нещо - и после казват, че хората сме рационални животни и търсят рационалното /фундаменталното/ в пазара. Оттук тръгват повечето заблуди.

                    Илиев, твърдението ти е също толкова плоско и лишено от много мислене, подобно на останалите. Разсъжадаваш линеарно в нелинеарна система! Няма никакво значение каква е средната цена на златото за бъдещата цена на златото. През 40-те и особено 60-те години на минилия век цената на акциите също е била много над средната, добре че не всички са мислили като теб тогава. И чисто технически златото доста неща го спират да пада още 5 години; виж обаче да е x3 на това днес са доста по-малко.

                    По темета: 7-9 цента при среброто и 5 долара при златото. Надолу е пропаст, особено за среброто! Под 17.05 за среброто наистина може да стане страшно днес. Продължавам да чакам обръщането докато сме над тези нива. Това, което ме притеснява е твърде големия оптимизъм - не е типично корекцията да завръши с такива настроения. А все още виждам, че за масата това е възможност за купуване - а на масата пазарът рядко й дава шанс да е права.
                    "Those who have knowledge don't predict. Those who predict don't have knowledge."
                    -Lao Tzu, 6th Century BC

                    Коментар


                    • В Щатите и преди изскачаха подобни новини, но не им се дава много гласност и не знам доколко са верни...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        Today, an Arizona Senate Committee passed a bill that would eliminate state capital gains taxes on gold and silver specie, and encourage its use as currency. Former US Rep. Ron Paul testified ahead of the vote, proclaiming, "paper is not money, it’s a substitute for money and it’s fraud."

                        http://blog.tenthamendmentcenter.com...l-gains-taxes/
                        интересното е ,че това започва от Щатите
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Today, an Arizona Senate Committee passed a bill that would eliminate state capital gains taxes on gold and silver specie, and encourage its use as currency. Former US Rep. Ron Paul testified ahead of the vote, proclaiming, "paper is not money, it’s a substitute for money and it’s fraud."

                          http://blog.tenthamendmentcenter.com...l-gains-taxes/
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Това което виждаме си е манипулация на пазара нява как да знам какво е в кофите на тея с милиардите и кога и с колко ще ритнат котировката в посока угодна на тях и господарите им така че само си говорим ала бала..за мен не е нормално когато на една везна имаме от едната страна 5 кг а от другата 38 по леката да натежава повече и едвам да отлепя от земята те това става и тук имаме нетни дълги позиций превъзхождащи късите значително и златото да пада
                            Вся Власть Советам

                            Коментар


                            • Bertram, разсъжденията са ти приятни за четене, но за съжаление просто не са верни. За мен лично е невероятно, че сравнително скоро след като златото би трябвало да е разбиро напук и прах тези теории с движенията си, те продължават да са толкова на дневен ред, колкото и преди. Наистина човешката емоция е феноменално нещо - и после казват, че хората сме рационални животни и търсят рационалното /фундаменталното/ в пазара. Оттук тръгват повечето заблуди.

                              Илиев, твърдението ти е също толкова плоско и лишено от много мислене, подобно на останалите. Разсъжадаваш линеарно в нелинеарна система! Няма никакво значение каква е средната цена на златото за бъдещата цена на златото. През 40-те и особено 60-те години на минилия век цената на акциите също е била много над средната, добре че не всички са мислили като теб тогава. И чисто технически златото доста неща го спират да пада още 5 години; виж обаче да е x3 на това днес са доста по-малко.

                              По темета: 7-9 цента при среброто и 5 долара при златото. Надолу е пропаст, особено за среброто! Под 17.05 за среброто наистина може да стане страшно днес. Продължавам да чакам обръщането докато сме над тези нива. Това, което ме притеснява е твърде големия оптимизъм - не е типично корекцията да завръши с такива настроения. А все още виждам, че за масата това е възможност за купуване - а на масата пазарът рядко й дава шанс да е права.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                                До колко може да стигне корекцията? Аз си дебна за застраховка да взема малко от един златен ЕТФ но чакам да падне цената под 1100

                                Ако погледнеш цената на златото за последните 100 години преизчислена спрямо инфлацията, ще видиш, че сегашната цена е далеч над средноисторическата. Също така исторически златото може да се качва повече от десетилетие нагоре и после да пада повече от десетилетие надолу. Не виждам какво пречи златото да си пада още 5 години надолу, малко по малко.

                                Срещу какво искаш да се застраховаш? Инфлация?
                                И колко мислиш за го държиш?

                                Коментар

                                Working...
                                X