IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

    Как ти звучи петрол на 200 долара. Невъзможно нали??? Дори най-богатите фанатзий не биха могли да си го представят.
    Разбира се , че ще бием върха над 150 ....................
    Някога .................
    Но първо ....е похода към низините - 25 $ ...
    След още , няколко пробити долара - ръст ...........
    Пробив над 150 $ , към 2022/24 ..........................
    Last edited by БАЦЕ; 27.03.2018, 22:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Така де, за да се правят прогнози за 1150 доларът ще трябва да качи до 1.05,при 1.35 би трябвало да е 1450.Американските банки
      говорят ,че годината за петрола ще е супер добра,което означава нисък долар и скъпо злато.Като има риба ще я трепим иначе кви рибари сме?
      Как ти звучи петрол на 200 долара. Невъзможно нали??? Дори най-богатите фанатзий не биха могли да си го представят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

        E тука вече .....изби рибата
        Корелация м/у долар и злато ...............да ..
        Ама чак на ниво ......центове
        ОЩе малко и........скачени съдове..........


        С това съм съгласен...........
        С леки понижения и на двете цифри.............лееееки...
        Така де, за да се правят прогнози за 1150 доларът ще трябва да качи до 1.05,при 1.35 би трябвало да е 1450.Американските банки
        говорят ,че годината за петрола ще е супер добра,което означава нисък долар и скъпо злато.Като има риба ще я трепим иначе кви рибари сме?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          Дотогава само искам да вметна, че от дъното на златото през Декември 2015, лихвите по 10 US treasury bonds са от 1,7 на 2,9%, а SPX е от 1800 на 2700.
          Не е сигурно обаче че лихвите вече са намерили дъното, може да има още едно пускане под 2%...и тогава пак да ни напомнят, че златото лети, защото лихвите падали.
          Е, все пак не забравяй да споменеш и че за периода йената се е форсирала почти колкото златото,а и зеления е сдал близо 15%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Ако доларът падне с още 10 цента това на какви нива на тройунцията отговаря?В зависимост от
            това доларът кой баир ще хване може да смятаме нивото.
            Може и да хване баиря до 1.35 за евро, ма ми се чини двойно по вероятно къмто 1.15.
            Само мнение на аджамия де, да си кажат форексаджиите дето се наемат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
              Ако доларът падне с още 10 цента това на какви нива на тройунцията отговаря?В зависимост от
              това доларът кой баир ще хване може да смятаме нивото.
              E тука вече .....изби рибата
              Корелация м/у долар и злато ...............да ..
              Ама чак на ниво ......центове
              ОЩе малко и........скачени съдове..........

              Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              по-скоро казват "ние натоварихме самосвала под 1300 - ако иде на 1500 ще го разтоварим, за да напълним пак на 1300"
              С това съм съгласен...........
              С леки понижения и на двете цифри.............лееееки...
              Last edited by БАЦЕ; 27.03.2018, 17:57.

              Коментар


              • Ако доларът падне с още 10 цента това на какви нива на тройунцията отговаря?В зависимост от
                това доларът кой баир ще хване може да смятаме нивото.
                Last edited by Grosss; 27.03.2018, 16:58.

                Коментар


                • баце и екс,
                  готини сте не се чепкайте за глупости.. то JPM излиза и вика нещо е за нагоре... на другия ден го разпродали, а вие ще се изядете кой кво..
                  давайте си прогнозите и двамата имате за какво да ви четем.

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    БАЦЕ, спомени от Август месец миналата година..бяхме към 1270-1280 и тогава чакаше заветното 1150. После беше 1350 някъде, после най-най много 1400, сега гледам най-най ама най-много 1480. Много плаващи тези нива де..ама няма лошо, не съм заядлив, поне 1150 си седи константно.

                    Само че нали се сещаш, че ако ти от 1250 говориш за 1150, а аз от тогава /а и по-рано/ очаквам да изргинем към върховете от 2011, резилът ще е малко големичък, ако се случи второто. Иначе нека моето шампанско да ветрее...все така да ветрее.

                    По същество: Няма промяна. 1285-1300 - основни подкрепи. Вторична подкрепа при 1320.
                    Ако вторичната подкрепа бъде пробита, вероятно ще бъде изтествана и основната. Докато тя обаче държи, основният сценарий, че предстои да се разгърне много мощен бичи цикъл, който набъро-набързо да ни върне в 2011та. Основно потвърждение е импулсивен пробив на 1370 - за предпочитане, с голям обем.
                    Едва при пробив на основната подкрепа 1285-1300, може да се разгърнат няколко по-мечи месеца.

                    Дотогава само искам да вметна, че от дъното на златото през Декември 2015, лихвите по 10 US treasury bonds са от 1,7 на 2,9%, а SPX е от 1800 на 2700.
                    Не е сигурно обаче че лихвите вече са намерили дъното, може да има още едно пускане под 2%...и тогава пак да ни напомнят, че златото лети, защото лихвите падали.
                    Стига с твойте простотии , бе ............То бива да си гьон сурат , ама чак толкоз .........
                    От юни минала година говоря само за една цифра (ниво) ...........
                    26.06.2017
                    Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                    Казал съм !!!!
                    Кратко и ясно !!!
                    1350 - 1150 до догодина до гроздобера ..
                    Никакво избухване няма да има
                    11.07.2017
                    Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                    Не можа ли да осмислиш от поста ми , че съм за стигане на 1350 . Защо да ''шортя'' по целия път дотам.
                    Оттам - да . А ти там трябва да увеличиш ''дългите'' , нали ,хи-хи
                    Поне цифрите неразбираш ли . 1350 / 1150
                    29.08.2017
                    Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                    Чекай , и аз да се изкажа за n-ти път .
                    Ама то и еххх - рали .та рали
                    Рали - Да ! До 1350 /1360 .
                    После се приготви да затваряш шампанското - 1150
                    А това - Големото - за към 2000 и нагоре - пак за n- ти път : След догодина , септември, октомври
                    И тъй като не трябва да сме талибани в прогнозите си , ще добавя че има и пренебрежително малък процент вероятност да достигне и 1450.
                    Но тогава ни чака и ново дъно под 1040 .
                    Е....стигнахме 1357.....
                    Тук ....на 1305 ти се отдаде на пиянство и неистово крещене че има РАЛИ и върховете от 2011 са на прицел ......
                    Много цитати на цвърченето ти мога да кача ............ но съм ларж , а и не'ам време
                    След това , като поизтрезня , и видя графиката .... дойде на моя .....
                    Което беше .......... нормално и аз ти благодарих за признанието :

                    28.09 2017

                    Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    Категоричният пробив на 1300 определено прави сценария, който описваше Баце много по-вероятен. Дотам, че от днес го приемам за основният ми и го поздравявам за добрата работа

                    В заключение:
                    Твърде вероятно е да видим ново дъно за златото - около 1150. По-конкретни таргети могат да се определят ведъж щом импулсът надолу започне. Но едва ли ще се случи директно пускане от тук. Преди това по-скоро ни очаква нов оттласък нагоре, който дори може да направи двоен връх или нов връх.
                    Та така ...........Спирам да цитирам , че имам и друга работа все пак
                    И да погледнем графиката в момента , когато exxs , пак издува вратни жили , и е хванал тирбушона в очакване на НОВИ Върхове !

                    1352 !!!!!!!!
                    Има ли смисъл да казвам нещо ????

                    Така , да обясня защо това ниво 1350/60 е толкова важно и повтаряно от мен толкова време !!!
                    На това ниво е разделителната линия м/у Двата най вероятни модела , които може да нарисува цената .........
                    Единия беше ходене до минимум 1150/1180 .................
                    Другият е пробив на 1375 и движение нагоре в диапазона 1380-1480
                    Видно от горните цитати ......... това не е изненада за мен , а алтернативен модел
                    Просто давах предпочитания на първия модел , но сега по вероятен е втория
                    Като въобще сме далече от всякакви РАЛИТА за НОВИ ВЪРХОВЕ
                    Мисля , че на exxs -а просто му се кърка .......... и не може да си намери повод !!!!
                    И накрая , за да съм колегиален ........... ще кажа че има вероятност за тренд към 2000 $ и тя е 4,5%
                    И отново минава през връщане , минимум до 1240.................................
                    Last edited by БАЦЕ; 27.03.2018, 09:09.

                    Коментар


                    • БАЦЕ, спомени от Август месец миналата година..бяхме към 1270-1280 и тогава чакаше заветното 1150. После беше 1350 някъде, после най-най много 1400, сега гледам най-най ама най-много 1480. Много плаващи тези нива де..ама няма лошо, не съм заядлив, поне 1150 си седи константно.

                      Само че нали се сещаш, че ако ти от 1250 говориш за 1150, а аз от тогава /а и по-рано/ очаквам да изргинем към върховете от 2011, резилът ще е малко големичък, ако се случи второто. Иначе нека моето шампанско да ветрее...все така да ветрее.

                      По същество: Няма промяна. 1285-1300 - основни подкрепи. Вторична подкрепа при 1320.
                      Ако вторичната подкрепа бъде пробита, вероятно ще бъде изтествана и основната. Докато тя обаче държи, основният сценарий, че предстои да се разгърне много мощен бичи цикъл, който набъро-набързо да ни върне в 2011та. Основно потвърждение е импулсивен пробив на 1370 - за предпочитане, с голям обем.
                      Едва при пробив на основната подкрепа 1285-1300, може да се разгърнат няколко по-мечи месеца.

                      Дотогава само искам да вметна, че от дъното на златото през Декември 2015, лихвите по 10 US treasury bonds са от 1,7 на 2,9%, а SPX е от 1800 на 2700.
                      Не е сигурно обаче че лихвите вече са намерили дъното, може да има още едно пускане под 2%...и тогава пак да ни напомнят, че златото лети, защото лихвите падали.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                        Според теб , за да ти вземат парите , какво трябва да кажат Голдманите в 11.50 h ( образно ) .
                        Най -много , най много 1480 и то след корекция от текущи някъде !!!!
                        И потом ............... Смирненски - '' Въглекопач '' (надоле ,надоле , надоле ..............)
                        по-скоро казват "ние натоварихме самосвала под 1300 - ако иде на 1500 ще го разтоварим, за да напълним пак на 1300"
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                          Според теб , за да ти вземат парите , какво трябва да кажат Голдманите в 11.50 h ( образно ) .
                          Най -много , най много 1480 и то след корекция от текущи някъде !!!!
                          И потом ............... Смирненски - '' Въглекопач '' (надоле ,надоле , надоле ..............)
                          Мисля че парите се позиционираха в хеджовете. Насдак композит му трябва само едно последно параблоично покачване и приключва цикъла, като по учебник, а той е дори не е системен проблем. Имаме нерешени системни проблеми от 2007-8 ма

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Не се знае знае ли се, щом и GS са булиш....

                            https://www.cnbc.com/2018/03/26/gold...hoo&yptr=yahoo
                            Според теб , за да ти вземат парите , какво трябва да кажат Голдманите в 11.50 h ( образно ) .
                            Най -много , най много 1480 и то след корекция от текущи някъде !!!!
                            И потом ............... Смирненски - '' Въглекопач '' (надоле ,надоле , надоле ..............)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Не се знае знае ли се, щом и GS са булиш....

                              https://www.cnbc.com/2018/03/26/gold...hoo&yptr=yahoo
                              щом тия се изказват плюс новината е у CNBC начи 100% ше го натиснат надоле да опънат ластика преди да тръгне голямото нагори .....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                                Няма как да скъса синджира, но аз вече не го виждам на нива под 1250-1280... к'вото било - било...
                                Не се знае знае ли се, щом и GS са булиш....

                                https://www.cnbc.com/2018/03/26/gold...hoo&yptr=yahoo

                                Коментар

                                Working...
                                X