IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Jim Rogers Buying Gold Bullion On Dips

    http://www.goldcore.com/us/gold-blog...-bullion-dips/
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Въпрос на време е цените да потеглят нагоре... принципно колкото по-късно толкова по-добре, защото това ще значи , че сме имали още спокойствие преди да дойдат интересните времена..
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          По-надолу съм казал какво мисля.
          Малко смело, но посоката е вярна .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
            Много ме анатемосвате....??......не разбирам какъв е проблема щом не съм купил на някакъв връх.Засега имам само 100 акции,пък и притесненията ми са съвсем други.
            Чудя се всички вие които вярвате в ръста на златото колко точно процента сте инвестирали в него?
            Алчен гледаш ли с NUGT сега кво става ?!? та тва се опитвахме да ти обясниме днеска е сравни го с GDXa и глей кое колко е паднало .....

            Коментар


            • По-надолу съм казал какво мисля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                Звъннах един телефон на манипулаторите тъкмо.

                Казаха ми, че американските индекси може ми ги очаква корекция оттук. Дълбока или плитка предстои да видим, но казаха, че са повече като за плитка.

                За златото ми казаха, че му се точат да почват да го купуват до няколко дни.

                Дано да не са ме излъгали само
                Удобно ли е да ги питаш до какви нива ще го докарат и до кога ?

                Коментар


                • Звъннах един телефон на манипулаторите тъкмо.

                  Казаха ми, че американските индекси може ми ги очаква корекция оттук. Дълбока или плитка предстои да видим, но казаха, че са повече като за плитка.

                  За златото ми казаха, че му се точат да почват да го купуват до няколко дни.

                  Дано да не са ме излъгали само

                  Коментар


                  • заредих малко от Newcastle Gold
                    http://seekingalpha.com/article/4004...uty-california
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                      Много ме анатемосвате....??......не разбирам какъв е проблема щом не съм купил на някакъв връх.Засега имам само 100 акции,пък и притесненията ми са съвсем други.
                      Чудя се всички вие които вярвате в ръста на златото колко точно процента сте инвестирали в него?
                      не бе брачед ти не разбираш раотата с тея leveradged 3x ETF това нещо не се държи дълго време капираш ли ти или ньет ?? Ше загубиш пари нема анатемосване тука, са наблюдавай като слезне малко корективно GDX в % и кво става с тоя NUGT в % ей глей през 2011 е било некви си хиляди там са е 10 кинта. Бегай далече от тея тъпотии и не се занимаай с тях купи си нормални ETFи и си ги дръж

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                        Много ме анатемосвате....??......не разбирам какъв е проблема щом не съм купил на някакъв връх.Засега имам само 100 акции,пък и притесненията ми са съвсем други.
                        Чудя се всички вие които вярвате в ръста на златото колко точно процента сте инвестирали в него?
                        това е някакъв дериват , който постоянно губи стойност.... пусни го за 5 годинини назад и ще разбереш какво искат да ти кажат колегите. Това ако го стискаш дълго ще си на загуба....

                        За мен е абсолютно безпредметно да взимаш такъв продукт при положение че имаш сума ти ликвиди и супер волатилни златокопачи листнати на борсата и там няма дикей.... като искаш купи си акции на 2-3 златодобивни .. при ръст от 5% на златото те скачат с 25% ...но поне нямаш загуби от ролване, такси и тн както при тия етф
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Много ме анатемосвате....??......не разбирам какъв е проблема щом не съм купил на някакъв връх.Засега имам само 100 акции,пък и притесненията ми са съвсем други.
                          Чудя се всички вие които вярвате в ръста на златото колко точно процента сте инвестирали в него?

                          Коментар


                          • май требе да послезнат малко копанарите, което е добре и летото запукваме трайно нагоре ...
                            Attached Files

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                              Tkilata,моята идея е да държа дългосрочно може би няколкостотин акции НУГТ ,ако направи спад златото при една евентуална корекция на целия пазар ще сложа още пари в НУГТ.
                              И без това съм инвестирал доста в златото,просто риска ще стане още по голям.
                              Като казвам дългосрочно имам предвид че ще държа ако не прави ръст,ако направи хубав ръст естествено ще продам.
                              Като цяло надеждата ми е златото да върви нагоре при малка корекция на s&p,а ти очакваш още корекции при златото? Аз затова ще си оставя и пари за покупки на дъното /ако има такова/.Колкото до дрд оставил съм си доста от него заедно с иамголд.
                              абе ей не ги дръж тея измишльотини дълго бре, тва не е напраено за дълго държане ше те изгърбят като поляк на централна гара - гаранте !!! Тва се държи ден два максимум три и после излизаш, а ако не си уцелил на първия ден трейда го хвърляш одма щото ше спиш под некой мост на чергата с комат ляб чесно ти каам ....

                              Leveraged ETF's - born losers, or just misunderstood? (Part 1 of 2)
                              https://www.youtube.com/watch?v=cqoMVeiaxVY

                              Leveraged ETF's - born losers, or just misunderstood? (Part 2 of 2)
                              https://www.youtube.com/watch?v=yvnWUndmo-c
                              Last edited by michaelis12; 13.02.2017, 08:48.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                                Алчен, колегите ти казват много верни неща. Хубаво е да се вслушаш. Също помисли и върху това, което казваш:
                                Като казвам дългосрочно имам предвид че ще държа ако не прави ръст,ако направи хубав ръст естествено ще продам.
                                Доста лаишка стратегия си избрал, не се обиждай, казвам го с идеята да си помислиш нещата добре.

                                Hermes, говориш неща като че ли последните 15 години си бил на друга планета. Честно казано нямам повече желание да доказвам тезата си. Просто ще те приветствам да помислиш какви движения е направило златото последните 15 години и как се е променил светът ни през това време.


                                По темата за златато
                                Много вероятно корекцията е завършила или ще завърши съвсем скоро. Дори да ни изненада с тест на по дълбока подкрепа /под 1200/, което засега не е много вероятно, ултра бичия потенциал си остава до пробив на 1170. Отново подчетавам, чакаме пробив на локалния връх при златото /1245/, който е твърде вероятно да отключи силно рали. Какво означава силно? Засега лично виждам нещата като да се достигне до поне 1300 за ок. десетина дни след пробива и до върха от миналата година (~1370) за около месец и половина след пробива. Т.е. Ако той се случи тази седмица, както е доста вероятно, това означава, че до края на Февуари можем да видим 1300 и по някое време през Април вече да "гъделичкаме" върховете от 2016-та. Нека все пак подчертая, че времевите рамки са само ориентировъчни.

                                Друг инетресен момент е еврото.
                                Опредлено има потенциал то да поевтинее спрямо долара с около 5% през този период. Наистина е интересно, защото ако тази прослувута корелация eurusd и метали ще се чупи сериозно (очевидно вече има пропуквания) , тук е един прекрасен момент. Друг вариант е металите все пак да ни изненадат тази седмица и да тестват долните подкрепи под 1200, което да е съпроводено с бърз dive на еврото, като след това да си продължат с корелацията. Разбира се просто може и eurusd да е направило своето дъно и да расте с металите, тъй като този сетъп за поевтиняване на еврото е доста по-мъгляв и несигурен. Споделям по-скоро, защото смятам, че ще е интересно как ще се развият нещата между двете.

                                Две думи и за Дау:
                                Корекция може би наближава. Все повече си мисля, че ще е плитка и може би едва-едва ще пробие 20К. Засега обаче за себе си запазвам подкрепите на 19600 и 19200, които седят като основи на целия бичи цикъл от 2009 година. Докато тези подкрепи държат, по пътя към 21000 сме докъм лятото.

                                Интересна седмица, месец и година ни очакват. Успехи!
                                +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                                Коментар

                                Working...
                                X