IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • аз стискам палци грасберг да стои затворена
    http://www.pantagraph.com/business/i...575707daa.html
    This Mine Has $108 Billion in Gold and Copper, and You’ve Probably Never Heard of It

    най-голямата мина за злато в света е затворена
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
      Златото задържа доста време. Дали не се готви за скок?
      Очаквам краткосрочно да падне до 1200/1210$ и да задъри там поне 2 седмици. Иначе през Q2,2017 очаквам да видя поне 1270$

      Коментар


      • Златото задържа доста време. Дали не се готви за скок?

        Коментар


        • новият ми анализ на дрд
          http://seekingalpha.com/article/4046...silver-linings
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Не бих ти го препоръчал. Има някакъв мижал потенциал, но с много условности. Риск/ритърн коефициентът за мен не е добър.

            По темата: ластикът е опънат отново, очите на четири. Дали не ни делят часова от шипа нагоре? Или пак ще започне мотаене..шансовете за второто намаляват осезателно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
              Златото, ако ще иска да намира дъно малко по-надолу, В рейнджа, който зададох, няма още много къде нагоре да ходи. Над 1240 и везните сериозно се накланят, че ралито започва. Разбира се чакаме прословутият пробив на 1245 за да потвърди. Успех!
              Здравей,
              Можеш ли да кажеш този етф XLF чисто технически как го виждаш

              Коментар


              • Златото, ако ще иска да намира дъно малко по-надолу, В рейнджа, който зададох, няма още много къде нагоре да ходи. Над 1240 и везните сериозно се накланят, че ралито започва. Разбира се чакаме прословутият пробив на 1245 за да потвърди. Успех!
                Last edited by exxs; 16.02.2017, 16:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение

                  Ама аз се водя рисков инвеститор,пък и сега ако се откажа ще трябва да си сменя и ника после........))))).Лошото с кризите е че никой не може да каже кога и колко.Пък и тоя долар докога ще расте.
                  абе на долара още малко и летото обръща генерално тогава е жътвата за златото няколко години там, хвани хвърли тея NUGT сега веднага ти каам ше си ебе майката с тех не се бъзикам кат дое летото или пролетта там обръща всичко и сме ние .... ако искаш пари толко нали ти казах напрай една синтетика на GDX ей ти го сега е 24$ начи купуваш ей тва нещо + CALL JAN 19/- PUT JAN 19 със страйк 24 цената е 1.50$. С тва с 10 бройки ако GDX слезе на 20 си с 5 бона назад ако се качи GDXa на 35 си с 9 бона напред ..... корекомска работа .... Ако па не то купи си опциите за нагоре CALL са са на 36 за 2019та на 2.70 начи ако литне над 36 и сватба ....
                  Last edited by michaelis12; 14.02.2017, 22:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                    ти да си хвърлил тея NUGT още днеска че направо те пребивам ..... ако толкоз искаш leveradge бодни едни опции на GDXa за 2019та на 45 out of the money и кат литне до там ше станат по 10/15 и готоо .... или играй синтетика Long Call / Short Put ей ти leveradge да се омаеш ама тръгне ли надоле си ебало майката да знаеш ....
                    Ама аз се водя рисков инвеститор,пък и сега ако се откажа ще трябва да си сменя и ника после........))))).Лошото с кризите е че никой не може да каже кога и колко.Пък и тоя долар докога ще расте.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                      То дойде ли корекция като през 2008.......всички ще продаваме на загуба,едни на голяма,други на огромна.
                      Защо на загуба колега?Чакаш и си траеш.Ако имаш кеш и вярваш в жълтото се възползваш от промоцията купуваш.За мен същия принцип важи и за акции в които човек има вяра.Лично аз вярвам само на жълтото.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                        То дойде ли корекция като през 2008.......всички ще продаваме на загуба,едни на голяма,други на огромна.
                        ти да си хвърлил тея NUGT още днеска че направо те пребивам ..... ако толкоз искаш leveradge бодни едни опции на GDXa за 2019та на 45 out of the money и кат литне до там ше станат по 10/15 и готоо .... или играй синтетика Long Call / Short Put ей ти leveradge да се омаеш ама тръгне ли надоле си ебало майката да знаеш ....
                        Last edited by michaelis12; 14.02.2017, 21:16.

                        Коментар


                        • Корекцията при златото по време на кризата е ок. 30%.

                          Ако купуваш дългосрочно сега, не мисля, че ще ти се налага да виждаш червено. Имай предвид, че как ще реагира златото по време на кризата зависи кога ще се случи тя. Ако се случи тогава, когато си мисля, представи си корекция от 2200 на 1700 (много, много груби приказки). Представи си обаче криза сега - политаме - това е ясно. Но как ще обясним спад на златото по време на мечи пазар при акциите? Не бери грижа - има си хора и за тази работа. Виждаш, че само след 8 години и всички чакат акциите да отидат в канавката, за да скочи златото. Все едно 2008 не е била и след това 2009-2011 не са се случвали...

                          А аз серизоно ли казах "ако дойде кризата сега"?? Екшънът при Дау е убийствен. Ако видим 20500 тази седмица, местя подкрепата на 19900-20000. А таргетът от 21К изглежда ще бъде достигнат доста по-рано от очакваното... но така става като си мечка през Февруари - трябва да си спиш!

                          П.С.
                          За златото, както забелязвате, "трасето" от 1220 до 1170 е зона с подкрепи, които почти се припокриват. Макар към момента да смятам че 1200-1210 е най-вероятно да задържи, като допълнителен ориентир си позволявам да ползвам и eur/usd. Колкото и да не съм фен на корелациите, за такъв краткосрочен план, МОГАТ да бъдат полезни. Как? Ето например пробив на 1.054 е вероятно да отключи понататъшен спад, което е вероятно да "натисне" златото към по-долните подкрепи. Разбира се, че това не е задължително, но е интересен "трик", който мисля си стува да се сподели, стига да не се разчита твърде много на него - наистина, не твърде много

                          Коментар


                          • То дойде ли корекция като през 2008.......всички ще продаваме на загуба,едни на голяма,други на огромна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                              Цените ще потеглят нагоре много преди да дойдат интересните времена. И всъщност - точно по време на интересните времена е възможно да направи много сериозна корекция, подобно на 2007-8.

                              Дано корекцията да спре да ни мъчи вече. Малко ме тревожи колко бичи са настроени повечето, тъй като тук често печелившият отбор е по-малобройният. Както и да е - няма да изневерявам на това което виждам, само защото не харесвам настроенията, които долавям. Засега очаквам корекцията да свърши до 1200-1210. Пробив може да ни изпрати бързо до долните подкрепи, а именно 1190-70. Честно казано за пробив на последното ниво подкрепи даже не искам да мисля, но ако се случи, ще трябва да му се удари многоо сериозен размисъл. Тогава нова дъно от рода на 950 /много грубо казано/ ще е една от реалните възможности. Пазарът може да бъде много коварен, затова винаги трябва да имаме едно наум. И все пак да не забравяме - засега за мен имаме разиграване на утлра бичия сценарий, изходът от който е описан няколко поста по-надолу
                              При нива от 950 с удоволствие ще се допълва..Така и така се чака поне да им кяр.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                Въпрос на време е цените да потеглят нагоре... принципно колкото по-късно толкова по-добре, защото това ще значи , че сме имали още спокойствие преди да дойдат интересните времена..
                                Цените ще потеглят нагоре много преди да дойдат интересните времена. И всъщност - точно по време на интересните времена е възможно да направи много сериозна корекция, подобно на 2007-8.

                                Дано корекцията да спре да ни мъчи вече. Малко ме тревожи колко бичи са настроени повечето, тъй като тук често печелившият отбор е по-малобройният. Както и да е - няма да изневерявам на това което виждам, само защото не харесвам настроенията, които долавям. Засега очаквам корекцията да свърши до 1200-1210. Пробив може да ни изпрати бързо до долните подкрепи, а именно 1190-70. Честно казано за пробив на последното ниво подкрепи даже не искам да мисля, но ако се случи, ще трябва да му се удари многоо сериозен размисъл. Тогава нова дъно от рода на 950 /много грубо казано/ ще е една от реалните възможности. Пазарът може да бъде много коварен, затова винаги трябва да имаме едно наум. И все пак да не забравяме - засега за мен имаме разиграване на утлра бичия сценарий, изходът от който е описан няколко поста по-надолу

                                Коментар

                                Working...
                                X