IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.varchevbrokers.com/хедж-ф...ове-нев/
    Вся Власть Советам

    Коментар


    • Гледна точка - https://www.linkedin.com/pulse/big-picture-ray-dalio

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

        ЕD, преди разговора с Екс единственото, което бях чел от техническия анализ беше тази книга: The Precision Profit Float Indicator: Powerful Techniques to Exploit Price and Volume Така че, имах много бегла представа.

        Сега покрай дискусията погледнах малко повече за техническия анализ и всъщност аз не съм принципен противник. За мене техническият анализ в дълбочина се преплита с фундаменталния анализ. Против съм механичното прилагане на някакви кросоувъри и т.н. от хора, които понятие си нямат какво правят.

        Лично аз се съмнявам, че тези, които са били пазара с технически анализ, не са използвали абсолютно никакъв фундамент. Във форума имаше един Ники (volaswap), който използваше смесица от фундамент и тихника много успешно.
        Ако си чел Market wizards на Jack Schwager си видял че инвестиционният стил няма значение. Всеки един от тези хора е намерил своя път и подход като успехите се дължат не на стила, а на усилията, времето и личните им възможности.
        За пример само Ед Сейкота е 100% технически трейдър с трак рекърд от около 60% годишно (за около 30 години).

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          Жорка, мисля че го подценяваш, честно казано. По-скоро двойката е в наистина кофти ситуация за трейд и има много подводни камъни. Грешката по-скоро е, че й отделяте твърде много време - лично мнение.

          ЕД, въпросът ти е за вход/изход не е релевантен предвид това, което съм писал досега. Горе-долу тезата си я развивам и подкрепям точно от около 6 месеца - всеки трезвомислещ човек може да прецени колко са разочароващи резултатите. Относно това дали съм анализатор - не съм! Тук влязох в ролята на такъв по стечение на обстоятелствата. За пореден път казвам, че моята цел не е да доказвам дали съм или не съм добър трейдър. Моята цел беше да докажа с каквото мога, че всичко, което се изписва тук е без реално приложение и не струва пет пари. Вие сте хората, които пишете за авторитет и чесане на его, не аз.

          И да си кажа - аз съм удовлетворен. За поне няколко човека съм сигурен, че разбраха колко безсмислени са иначе великите обсъждания на световната икономика и ред. Какво по-хубаво?!

          И за да не съм офф, как виждам движението при златото и Дау от последните няколко дни: [ATTACH=CONFIG]n3196555[/ATTACH]



          Да - капан за биковете при Дау и мечките при златото!
          Дау - силата, която проявава я приемам за капан на дългите позиции /докато не пробием 21400, разбира се/. Четвъртък беше важен ден! Ако през идната седмица се пробие върхът от четвъртък, има шанс да направим двоен връх или лек пробив преди "пързалката". Ако пробием дъното от четвъртък, шансовете са, че ще стане страшничко за малко.

          Злато - определено много слабо рали. Както казах - възможно е дори то да е капан. Хората го разглеждат като "очвевидно" корективно, но няма да се изненадам, ако изведнът "отприщи". Дотогава ориентирът ни е следното.
          Първа съпротива - 1237-1239. Пробив на нея може ще започне да намаля шансовете за ново дъно под това от 1215.
          Втора съпротива - 1255. След нейн пробив можем да станем доста по-уверени в предстоящото рали.
          Трета съпротива - 1295. Нейн пробив окончателно затвърждава, че вероятната посока е върховете от лятото на 2016та и вероятен техен пробив, откъдето...оттам ще видите : )

          От другата страна напомням и за мечите варианти. Тъй като не сме пробили дори първата съпротива, възможни нови дъна са:
          - Първа подкрепа - 1210-1212 т.е. съвсем малко под дъното от миналата седмица.
          - Втора подкрепа - 1200.
          - Трета последна подкрепа - 1185. Нейн пробив би очертал съвсем друга посока за златото от основната ми за момента. А иммено завръщане на главния мечи тренд, с ново дъно около и под 1000.


          Успех!

          Просто припомням. Няма никаква промяна.

          Дау - определено изглежда като да е по пътя за двоен връх или дори пробив. Но пак казвам: радглеждам това като финт на пазара, чрез който да примами все повече бичета преди очаквания спад от между 700 и 1200 точки от текущи нива. Не мога да спра да разглеждам това като капан докато не видя дневно затваряне над 21400. Шансът за това, смятам, е малък, но напомням, че технически няма особени пречки да се насочим и към нивата около 22500 и директно оттук (т.e. без спада). Затова и късите ми позиции са съвсем плахи докато не видя пробив на подкрепата.

          Злато - толкова е слабо, че дори първата съпротива се оказа висока летва. Няма да губя ценни редове и отново да привествам някои от анатемосалите ме да изчислят шансовете за това да виждаме реакция от нива, които случайно или не, често присъстват в постовете ми /днес: 1237/ : )
          Засега ще продължа да смятам, че крои подобен на Дау капан, но в противоположна посока. Все пак се надявам, че или сме видели дъното или първа и втора подкрепа в цитирания пост ще задържат. Надолу ще стане притеснително, а дневно затваряне по 1185...знаете.

          Успех!

          Коментар


          • миши жорка вие как мислити къде ще отиде Злото като цена . хяхяхяхяхяяхяхяхя
            те мишиту и жоркятя мноу ги разбират златата нали са от израел
            Last edited by the architect; 15.05.2017, 21:41.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

              Мишо, с елементарна фин култура може и това да знае човек, но с по-висока трябва да е наясно че пазара (s&p) може да бъде бит дори и с технически ан-з. Ноооо много трудно! С други думи не е важно какъв е анализа а как се прилага.
              ЕD, преди разговора с Екс единственото, което бях чел от техническия анализ беше тази книга: The Precision Profit Float Indicator: Powerful Techniques to Exploit Price and Volume Така че, имах много бегла представа.

              Сега покрай дискусията погледнах малко повече за техническия анализ и всъщност аз не съм принципен противник. За мене техническият анализ в дълбочина се преплита с фундаменталния анализ. Против съм механичното прилагане на някакви кросоувъри и т.н. от хора, които понятие си нямат какво правят.

              Лично аз се съмнявам, че тези, които са били пазара с технически анализ, не са използвали абсолютно никакъв фундамент. Във форума имаше един Ники (volaswap), който използваше смесица от фундамент и тихника много успешно.

              Коментар


              • евреите много ме изненадаха с това падане от 1234,5678
                чесно ви казва хора пътища автомобили
                яхахаааааааааааааааааа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Една трета от имената са само технически трейдъри.
                  може ли да опиташ да го качиш в по-голям рамер, че аз лично не го прочитам
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    Мишо, с елементарна фин култура може и това да знае човек, но с по-висока трябва да е наясно че пазара (s&p) може да бъде бит дори и с технически ан-з. Ноооо много трудно! С други думи не е важно какъв е анализа а как се прилага.
                    Една трета от имената са само технически трейдъри.
                    Attached Files

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      Напротив, абсолютно релевантно е да докажеш, че с твоите трейдинг прогнози можеш да биеш пазара. Всеки, който има елементарна финансова култура знае, че пазарът не може да се бие систематично с технически анализ. Така че те чака тежка задача. Хайде да видим как ще биеш Дау в следващите две години с конкретни трейдове.

                      Между другото, обещал си 1360 за златото за месец май.
                      Мишо, с елементарна фин култура може и това да знае човек, но с по-висока трябва да е наясно че пазара (s&p) може да бъде бит дори и с технически ан-з. Ноооо много трудно! С други думи не е важно какъв е анализа а как се прилага.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Блеки, твойто дрд няма ли да падне малко по сносно, много го подпиргаш бе...
                        Чини ми се на бая премия се търгува спрямо останалите ю.афр. дигъри.
                        Ще рече човек някакъв супер бизнес модел или страхотно aisc...пък то нищо таквози, ровят ли ровят из боклука.....
                        ‘DRD can be around for another 100 years’

                        https://www.moneyweb.co.za/news/comp...hundred-years/
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          Last Week Speculative Gold Longs Sold The Most Contracts In Over 5 Years - Ready To Buy?

                          https://seekingalpha.com/article/407...ears-ready-buy
                          Блеки, твойто дрд няма ли да падне малко по сносно, много го подпиргаш бе...
                          Чини ми се на бая премия се търгува спрямо останалите ю.афр. дигъри.
                          Ще рече човек някакъв супер бизнес модел или страхотно aisc...пък то нищо таквози, ровят ли ровят из боклука.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

                            Ако дори обяви, че мисли да опита нещо такова - ще свърши като Кенеди.
                            По този начин би могъл да остане за винаги в историята на Сашово с нещо положително, а не само с приказки, призиви и т.н. като Обонго например.
                            И все пак не виждам какво Тръмп има да губи от цялата ситуация, единствено може да спечели.

                            Коментар


                            • Last Week Speculative Gold Longs Sold The Most Contracts In Over 5 Years - Ready To Buy?

                              https://seekingalpha.com/article/407...ears-ready-buy
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                                Аз смятам, че през мандата си Тръмп, ще опита да реши поне частично проблемите свързани с този дълг, както и да промени политиката на ФЕД, а защо не и да се извърши първи официален одит и на Форт Нокс?!?!? Ако не той, просто не виждам кой други би могъл да се нагърби и да реши (или поне да опита), наистрина сериозни и важни въпроси като тези. Все пак той е човек бизнесмен и знае много добре какво е да имаш дълг и държавата да е в състояние на дефоулт. Знае как се правят пари, как се прави бизнес, а резултатите от изборите показаха, че знае и как се прави политика!
                                Ако дори обяви, че мисли да опита нещо такова - ще свърши като Кенеди.

                                Коментар

                                Working...
                                X