IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мисля че вашия спор трябва да го уредите някъде другаде........голи да кръста може би,и да се млатите с колове в главите......поне на нашето село правим така.
    Преди време имаше спор между импето и един друг.............ама хубаво е че сме истински българи.
    Аз напоследък влизам все по рядко тук........... не знам защо.
    Колкото до златото,след като се опарих се надявам че ще има още малко надолу,във всеки случай ще чакам така говорената и прословута корекция в хамерика.Този американец когото гледам в ютуб обяснява че според него златото прави някаква фигура,и имало вероятност за движение надолу-кратко и рязко.
    Забелязвам че златодобивните лесно вървят надолу,а движението нагоре е много мижаво..
    Last edited by alchen; 13.05.2017, 17:57.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
      Аз за разлика от теб си помня думите. Ти често си противоречиш обаче.

      Покажи ми кога и как обещах, че Май месец ще сме до 1360. И спри да се излагаш.

      П.с.
      Съжалявам, че съм пропуснал и другия бисер. А с какво ще го биеш пазара, приятелю, с фундаменталния анализ ли.? Който сега ти казва да продаваш злато и да купуваш "секси бамки", както се изразява вожда на племето ви? Този анализ ли? Мерси.
      По принцип не може да се бие пазара, нито да се прави успешен маркет тайминг дългосрочно. И това няма защо да го доказваш.

      Американски банки съм казвал, че е добре да се купят в края на 2015 и началото на 2016. Можеш да го провериш в темата NYSE.

      Успех!

      Коментар


      • Аз за разлика от теб си помня думите. Ти често си противоречиш обаче.

        Покажи ми кога и как обещах, че Май месец ще сме до 1360. И спри да се излагаш.

        П.с.
        Съжалявам, че съм пропуснал и другия бисер. А с какво ще го биеш пазара, приятелю, с фундаменталния анализ ли.? Който сега ти казва да продаваш злато и да купуваш "секси бамки", както се изразява вожда на племето ви? Този анализ ли? Мерси.
        Last edited by exxs; 13.05.2017, 15:34.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
          ЕД, въпросът ти е за вход/изход не е релевантен предвид това, което съм писал досега. Горе-долу тезата си я развивам и подкрепям точно от около 6 месеца - всеки трезвомислещ човек може да прецени колко са разочароващи резултатите.
          Напротив, абсолютно релевантно е да докажеш, че с твоите трейдинг прогнози можеш да биеш пазара. Всеки, който има елементарна финансова култура знае, че пазарът не може да се бие систематично с технически анализ. Така че те чака тежка задача. Хайде да видим как ще биеш Дау в следващите две години с конкретни трейдове.

          Между другото, обещал си 1360 за златото за месец май.

          Коментар


          • Жорка, мисля че го подценяваш, честно казано. По-скоро двойката е в наистина кофти ситуация за трейд и има много подводни камъни. Грешката по-скоро е, че й отделяте твърде много време - лично мнение.

            ЕД, въпросът ти е за вход/изход не е релевантен предвид това, което съм писал досега. Горе-долу тезата си я развивам и подкрепям точно от около 6 месеца - всеки трезвомислещ човек може да прецени колко са разочароващи резултатите. Относно това дали съм анализатор - не съм! Тук влязох в ролята на такъв по стечение на обстоятелствата. За пореден път казвам, че моята цел не е да доказвам дали съм или не съм добър трейдър. Моята цел беше да докажа с каквото мога, че всичко, което се изписва тук е без реално приложение и не струва пет пари. Вие сте хората, които пишете за авторитет и чесане на его, не аз.

            И да си кажа - аз съм удовлетворен. За поне няколко човека съм сигурен, че разбраха колко безсмислени са иначе великите обсъждания на световната икономика и ред. Какво по-хубаво?!

            И за да не съм офф, как виждам движението при златото и Дау от последните няколко дни:
            Click image for larger version

Name:	15i52r5.jpg
Views:	1
Size:	17.0 КБ
ID:	3196555




            Да - капан за биковете при Дау и мечките при златото!
            Дау - силата, която проявава я приемам за капан на дългите позиции /докато не пробием 21400, разбира се/. Четвъртък беше важен ден! Ако през идната седмица се пробие върхът от четвъртък, има шанс да направим двоен връх или лек пробив преди "пързалката". Ако пробием дъното от четвъртък, шансовете са, че ще стане страшничко за малко.

            Злато - определено много слабо рали. Както казах - възможно е дори то да е капан. Хората го разглеждат като "очвевидно" корективно, но няма да се изненадам, ако изведнът "отприщи". Дотогава ориентирът ни е следното.
            Първа съпротива - 1237-1239. Пробив на нея може ще започне да намаля шансовете за ново дъно под това от 1215.
            Втора съпротива - 1255. След нейн пробив можем да станем доста по-уверени в предстоящото рали.
            Трета съпротива - 1295. Нейн пробив окончателно затвърждава, че вероятната посока е върховете от лятото на 2016та и вероятен техен пробив, откъдето...оттам ще видите : )

            От другата страна напомням и за мечите варианти. Тъй като не сме пробили дори първата съпротива, възможни нови дъна са:
            - Първа подкрепа - 1210-1212 т.е. съвсем малко под дъното от миналата седмица.
            - Втора подкрепа - 1200.
            - Трета последна подкрепа - 1185. Нейн пробив би очертал съвсем друга посока за златото от основната ми за момента. А иммено завръщане на главния мечи тренд, с ново дъно около и под 1000.


            Успех!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
              Да бе дълг safe haven. Тегля 1 млн $ save haven креди и бягам с моториста.
              Ако правиш по един милион долара годишно, защо пък да не изтеглиш един милион?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Разбрах те. Несериозно е такова сравнение. Гледай debt to GDP ratio, гледай растежа на двете икономики от 2008 насам, гледай американския бизнес, иновации, традиции във финансите, и как САЩ се позиционират глобално - имат дълг, който е safe haven.
                Да бе дълг safe haven. А вечен живот safe haven нямат ли американците?!? Природата ни е устроена така, че какво си консумираш, в даден момент си плащаш - колкото повече чакаш, толкова повече ще платиш!
                То ако всеки, който тегли кредит е safe haven, то да вървим с моториста в Сашово. Тегля 1 млн $ save haven креди и бягам с моториста.
                Моля те, не ме карай да гледам стакмистики на разтеж за която и да е икономика за който и да е период. Двете най-силни и най-добри икономики в света са с най-много дългове, да не кажа, че сборът от техният дълг е 50% от общият световен дълг.
                Иновации ?!? Всички те са плод на военната промишленост и разузнаване, а не защото някой гражданин е готов да плати за тях.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                  1. Моля те, прочети добре предишните ми постове. Не сравнявам Сащ с Гърция, а точно обратното. Исках да кажа, че каквото и да се случи с гръцкият дълг, то това е без значение, тъй като техният дълг е за някакви си 200млрд. $, а не за 20 трлн$ на Сашово.
                  Разбрах те. Несериозно е такова сравнение. Гледай debt to GDP ratio, гледай растежа на двете икономики от 2008 насам, гледай американския бизнес, иновации, традиции във финансите, и как САЩ се позиционират глобално - имат дълг, който е safe haven.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Това за себестойността на добива на злато ми звучи като най-сериозния аргумент, че златото почти няма шанс да падне до предишните си дъна от $350. До колкото виждам себестойността е скочила над три пъти от 2001г. насам. А имаш ли представа, какви са очакванията за себестойността в следващите 10г.?

                    Но иначе не виждам проблем златото да падне под $1000. Минните компании на които добивът им е скъп ще спрат да добиват. Останалите могат да продължат да добиват дори цената да падне на break even за техните variable costs. Което до колкото виждам е $400 при най-икономичните добивници.

                    Това че има голяма задлъжнялост на държавния сектор не е причина за Армагедон. Виж само лихвите по обслужване на дълга колко са ниски. Големият дълг означава, че данъците ще трябва да се дигнат в един момент, което ще забави растежа. Освен ако Тръмп не успее да докара растеж от над 3%, което се съмнявам. А сравненията на САЩ с Гърция са доста несериозни.
                    1. Моля те, прочети добре предишните ми постове. Не сравнявам Сащ с Гърция, а точно обратното. Исках да кажа, че каквото и да се случи с гръцкият дълг, то това е без значение, тъй като техният дълг е за някакви си 200млрд. $, а не за 20 трлн$ на Сашово.
                    2. Ти може да не виждаш проблем златото да падне под 1000$, но аз вижидам и то много сериозен. Ако започнат да затварят златодобивни мини, според теб какво ще се случи? Да не ни кажеш, че цената му ще падне на 300 или 500$, както вика моториста MZ/X, дето вече дори не пише в тази тема от хорски срам. Златото е стока, която е много чувствителна, спекулативна и ежедневно манипулирана. Започнат ли да затварят мини, то бъде сигурен, че до максимум 6 месеца, цената му ще скочи в пъти. Златото е като Хамелеон - нагажда се, спрямо всеки който го погледне. Убеден съм,че ще разбереш какво написах в предното изречение.
                    3. Не е за пренебрегване влиянието на Биткойн върху цената на златото. Да, това наистина е факт, тъй като тази дигитална валута, заема не малка част от портфейлите на хора, търсещи убежище, печалба, укриване на средства. Едва ли има някой, който не знае, че ИДИЛ както и други подобни организации използват Биткойн, като валута за разплащане. Поради тази причина съм на мнение, че в близките 20г. този инструмент ще бъде увладян по един или друг начин от големите правителства. Далеч съм от мисълта, че в момента точно тези правителства не използват Биткойн, за да правят незаконни и съмнителни търговии - оръжия, подкупи и т.н.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Да ама Тръмп ще сваля данъка от 30% на 15%.
                      https://realinvestmentadvice.com/tax...owth-cure-all/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                        Чета разни обясняват че вдигането на лихвата била лошо за златото а до момента при всяко качване златото се катери а последния път като остана без промяна пропадна....какво се пиша и какво става..с акциите по същия начин
                        Лихвата, която трябва да гледаш е доходоносността на десет годишните облигации, която миналата година достигна рекордно ниски проценти покрай петролната криза, Брекзит и Тръмп.

                        Федът вдига т.нар. целева оувърнайт лихва по федералните фондове (overnight fed funds target rate). Това е лихвата, при която Федът иска банките да си дават еднодневни кредити една на друга. Механизмът на трансмисия върху дългосрочната лихва е индиректен и както показва практиката Федът може да вдига фед фъндс, а дългосрочната лихва да пада.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Това за себестойността на добива на злато ми звучи като най-сериозния аргумент, че златото почти няма шанс да падне до предишните си дъна от $350. До колкото виждам себестойността е скочила над три пъти от 2001г. насам. А имаш ли представа, какви са очакванията за себестойността в следващите 10г.?

                          Но иначе не виждам проблем златото да падне под $1000. Минните компании на които добивът им е скъп ще спрат да добиват. Останалите могат да продължат да добиват дори цената да падне на break even за техните variable costs. Което до колкото виждам е $400 при най-икономичните добивници.

                          Това че има голяма задлъжнялост на държавния сектор не е причина за Армагедон. Виж само лихвите по обслужване на дълга колко са ниски. Големият дълг означава, че данъците ще трябва да се дигнат в един момент, което ще забави растежа. Освен ако Тръмп не успее да докара растеж от над 3%, което се съмнявам. А сравненията на САЩ с Гърция са доста несериозни.
                          Да ама Тръмп ще сваля данъка от 30% на 15%.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                            Мишо, много далеч си от истината за реалната стойност на златото. Реално за да притежаваш физическо злато, зад него стоят много големи разходи за добив, транспорт, застраховки и др..... това са все услуги, които струват много пари - ДА, златото е ПАРИ, но не само, то е нещо много повече от това и се нарича най-просто казано СИГУРНОСТ.
                            Ако се позаинтересуваш малко, ще разбереш, че себестойността на златото в различните мини е различна, но най-общо казано тя варира от 500$ до 1000$. Ако си човек, познаващ бизнеса на стоки и/или услуги ще знаеш, че стандартната надценка за топ 10 продавани продукти от портфолиото на една компания са със стандартна надценка 8-15%, а всички останали са 20-30%, като новите продукти са със заложен таргет от 40% надценка спрямо себестойност на даден продукт. Та вземи сега тези цифри (можеш да ги провериш) и ги калкулирай спрямо себестойност на златото и това ще ти даде ПЪРВА търговска цена в която не са калкулирани последващите разходи между отделните търговци. От там слагаш по едни минимум нови 8% стандартна надценка за втора ръка търговец (пример Тавекс, но не съм убеден, че те са 2-ра, а по скоро 5-та). И така всеки по веригата спомага за достигането на тези цени от 1200-1300$ спрямо сегашните нива. Имай в предвид, че сегашните нива са паднали до толкова ниско ниво, че тук реалната застраховка или казано "страх" от този актив не е калкулирана (спрака виж 2008г.), така, че едни нива от 2000$ в близките 2г. са съвсеми реални. В момента "страх" на пазара няма, но има много голяма световна задлъжнялост и това е въпрос на време, когато ще избие от някъде и 2008г., ще ни се струва, като ураганът Катрин, а не като Армагедон! И да, цената на златото все още се манипулира от няколко банки + частната печатница на сем. Рокфелер.
                            Това за себестойността на добива на злато ми звучи като най-сериозния аргумент, че златото почти няма шанс да падне до предишните си дъна от $350. До колкото виждам себестойността е скочила над три пъти от 2001г. насам. А имаш ли представа, какви са очакванията за себестойността в следващите 10г.?

                            Но иначе не виждам проблем златото да падне под $1000. Минните компании на които добивът им е скъп ще спрат да добиват. Останалите могат да продължат да добиват дори цената да падне на break even за техните variable costs. Което до колкото виждам е $400 при най-икономичните добивници.

                            Това че има голяма задлъжнялост на държавния сектор не е причина за Армагедон. Виж само лихвите по обслужване на дълга колко са ниски. Големият дълг означава, че данъците ще трябва да се дигнат в един момент, което ще забави растежа. Освен ако Тръмп не успее да докара растеж от над 3%, което се съмнявам. А сравненията на САЩ с Гърция са доста несериозни.

                            Коментар


                            • Причината да нямаме унищожителна финансова криза и колапс на икономиката се състои в особеностите на човешката психология! Тя не е рационална а АРАЦИОНАЛНА! Поради тази причина гледането единствено на фундамент, не винаги може да даде категоричен отговор какъв е тайминга на предстоящите събития.
                              Лично аз смятах, че още преди около 12 месеца би следвало да настъпи така наречения "ден за преброяване", но уви, все още нямаме подобен сценарий! Тук идва въпроса какъв е предела на набалончване, преди да имаме спукване на балаона! Отговора е, че трудно може да се даде отговор на този въпрос, тъй като енерциоността и предела на човешката психика и поведение са доста ратегливи неща!
                              Поради тази причина ако погледнем графиката на някой индекс, ние лесно може да забележим очертанията на вълните на Елиът, те са абсолютен факт, но винаги след като нещо се е случило, а не преди неговото започване, защото никога не можем да определим дължината. Можем да уцелим на късмет, но реално няма как да имаме правдив ориантир. Техничарите могат да си бленуват каквото искат по темата! Могат да говорят за съотношения, но това доказано, не работи!
                              Човешката психология и ръководещите я процеси, следват определени правила, които са ОТВЪД ДНЕШНИТЕ ПРЕДЕЛИ НА ЗНАНИЕ!

                              Фундамента определя огромни промени в икономическата и стопанска ситема и е само въпрос на време те да се случат! Златото за пореден път ще изиграе своята катализираща роля в оценката и преоценката на активи, чиято стойност днес навярно е много отвъд справедливата!
                              На практика почти всички водещи икономически страни са фалирали и това е фундаментален факт, който е въпрос на поведенческа пазарна психология на участниците, за да бъде осъзнат! Това ще се случи навярно не толкова далеч в бъдещето! Консумацията на масовия потребител, като основен двигател на икономиката, също е следствие от неговата психология. При големи сривове, не само личната загуба на пари води до свиване на потреблението, но и личната оценка на човек за неговото финансово бъдеще, пречупено през конкретните обстоятелства! Съвсем скоро бичият цикъл на потребление, без оглед на задлъжнялост и перспективи пред конкретния човек, предстои да се обърне!

                              Доста интересен би бил въпросът, кое би изиграло по-силна водеща роля в катализирането на срива в икономическата активност. Дали високата задлъжнялост и дългова спирала във водещите страни, от гледна точка на държавни плащания или личната задлъжнялост на населението в комбинация на свиващи се доходи и висока инфлация, която изяжда реалната консумация!

                              Комбинацията от деиндустриализация и трансформацията на икономиката в Запада от реална във финансово проектирана, чертаят появата на нова голяма икономическа депресия. Този процес е неминуем! Единствено въпрос на време е, фундаменталния дисбаланс между създаване на благосъстояние и неговото потребление да бъде изравнен! И докато стопанска и икономическа система, подобно на доверието се гради с години, то тяхното разрушаване е буквално за дни!
                              Last edited by DELCHO SMOKA; 12.05.2017, 11:10.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                                Ако стане 10к Евро, то бъдете сигурни, че Еврото е отишло на майната си и вероятността за хиперинфлация е 99,99% сигурна.
                                Не!!! Процесът ще започне със срив на долара и то в пъти не в проценти.

                                Коментар

                                Working...
                                X