IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Шегувам се за седенето на тръни. Ако вкараш малко свои пари в тази работа ще гледаш на нещата по съвсем различен начин. Звучиш абсолютно като човек, който няма skin in the game.

    Не можеш да демострираш дори само на демо как се пряват пари с ТА. Не виждам и никаква конкретика в това, което казваш.

    ***
    Най-важната конкретика за хората в тази тема е, че при равни други условия качването на реалната лихва с 1% по 10г. ДЦК води до спад на златото с 26.8%, както показва анализа на ПИМКО .

    Based on our study, the regression shows that, all else equal, a 100-basis-point (bp) increase in 10-year real yields has historically led to a decline of 26.8% in the inflation-adjusted price of gold.
    https://www.pimco.com/en-us/insights...g-gold-prices/
    Last edited by Misho ILIEV; 30.06.2017, 11:52.

    Коментар


    • Как пък реши, че седя на тръни?
      Ясно съм казал какво очаквам. Като не стане, не стане. Поне ще има повече почивка това лято, в рамките на шегата.

      Няма как да сме милиардери, защото никой не е казал, че ТА работи 100%. Но пък ти позволява да видиш неща като това: убийствен сетъп с десетки точки за риск и стотици с таргет. За теб това не съществува. И ако се случи - ще продължи да не съществува, просто защото така ти изнася.

      А новините и фундамента не ти позволяват да видиш нищо. Твърдя го смело, защото съм минавал по пътя. И това, вярвам, ще ти го докажат и златото, и може би Гугъл, и може би Амазон, а Тесла ти го доказва от доста време насам. Ти си просто това: човек, който с лека ръка подминава всичко, което не може да си обясни с постулатите, които си е избрал.

      Не съм сигурен дали нямаш користни подбуди, защото аз искренно не мога да повярвам, че вярваш в нещата, които пишеш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
        Добре известен факт? Да, за масовката.

        Както е добре известен факт, че има обратна корелация между долара и златото или капиталовите пазари и златото. Ти къде беше вчера?

        Корелациите работят докато не спрат. Спирали се и ще продължават да спират. Това, че ти отказваш да го признаеш, е абсурдно. Да не говорим, че корелацията сама по себе си не ти дава нищо, даже да съществуваше - просто защото отново трябва да знаеш и посоката на корелиращия фактор. Там от къде я знаеш, пак казвам, даже не смея да питам.
        Ти сега седиш на тръни и се чудиш дали трендът няма да обърне и си нямаш ама никаква идея. Ако с ТА можеше да предсказваш по-добре от хвърляне на ези/тура до сега да си станал милиардер. А и не само ти.

        Пък и не смееш да кажеш защо инфлацията ще пада. Това доста сме го предъвквали в NYSE.

        Коментар


        • Добре известен факт? Да, за масовката.

          Както е добре известен факт, че има обратна корелация между долара и златото или капиталовите пазари и златото. Ти къде беше вчера?

          Корелациите работят докато не спрат. Спирали се и ще продължават да спират. Това, че ти отказваш да го признаеш, е абсурдно. Да не говорим, че корелацията сама по себе си не ти дава нищо, даже да съществуваше - просто защото отново трябва да знаеш и посоката на корелиращия фактор. Там от къде я знаеш, пак казвам, даже не смея да питам.

          Коментар


          • Тази корелация, както всяка друга подобна, е при равни други условия както казват от ПИМКО. Сиреч, не трябва да се абсолютизира, защото има много други фактори, които действат в една или друга посока.

            Примерно точно в момента върху златото действат едновременно сили нагоре (отслабващ долар) и сили надолу (по-високи лихви в Европа и САЩ).
            Last edited by Misho ILIEV; 30.06.2017, 01:57.

            Коментар


            • Това, че има силна негативна корелация лихви/злато е просто един добре известен факт. Да не издребняваме прекалено много.

              А за 2008 си има съвсем специфична причина златото да падне за кратко и с много.

              PIMCO:
              Based on our study, the regression shows that, all else equal, a 100-basis-point (bp) increase in 10-year real yields has historically led to a decline of 26.8% in the inflation-adjusted price of gold.
              100 базови пункта (bps) са 1%.

              https://www.pimco.com/en-us/insights...g-gold-prices/
              Last edited by Misho ILIEV; 30.06.2017, 01:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от grey Разгледай мнение

                Не намеквам,че са ментаци.Просто ми беше интересно.Обикновено такива отстъпки се дават ако си много,много голям дистрибутор. Но по-голямата цена купува в сравнение с борсовата ме изненада.Много благодаря за отговора.
                Тук въпросът за цената едва ли опира само до големината на дистрибутора.
                Със сигурност и имиджа му на пазара има значение - производителят на тези монети несъмнено има най-много от него.
                Неизвестен дистрибутор - малък марж.
                От друга страна това може да е моментно решение на търговеца да се снабди с желан вид монети - тяхната стойност не се измерва само със златното им съдържание.
                Случвало ми се е да виждам на моменти по-висока цена "купува" на някой търговец на кюлчета , отколкото "продава" на друг. Но е въпрос само на минути и ползотворна реакция на това е почти невъзможна.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                  Добре, а как стои въпросът с продажбата на монети купени оттам дистанционно? Знам, че можеш да им ги пратиш, те да си направят оценка и да ти платят, но въпросът който ме вълнува е можеш ли примерно да ги продадеш тук, на тавекса или който и да е друг търговец. Идеята ми е, че златото е актив, който се взима за запазване на стойност и се продава в краен или спешен случай. А тогава примерно ти трябва бърза ликвидност и пращане с куриер до Германия и чакане на превода не е най-бързия и евтин вариант.
                  Защо смяташ, че реализацията им на място в България е трудна?
                  Та нали се продават същите монети и със същия произход?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                    Добре, а как стои въпросът с продажбата на монети купени оттам дистанционно? Знам, че можеш да им ги пратиш, те да си направят оценка и да ти платят, но въпросът който ме вълнува е можеш ли примерно да ги продадеш тук, на тавекса или който и да е друг търговец. Идеята ми е, че златото е актив, който се взима за запазване на стойност и се продава в краен или спешен случай. А тогава примерно ти трябва бърза ликвидност и пращане с куриер до Германия и чакане на превода не е най-бързия и евтин вариант.
                    Мисля,че няма да има проблем. Никой не пита от къде си го взел.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                      Бегъл поглед юли 2016 - 10YR i gold-a юли 2016
                      Юни 2003-Юни 2006 е период, който във вселена на Мишо също отсъства. Как така ще има 50% рали на лихвата на 10-годишните бондове и 100% рали за златото. Невъзможно!
                      А пък 2008 да не говорим - 30-40% спад в унисон и на двете.

                      За мен е абсурдно да се води този диалог. Аз имам сериозни съмнения, че Мишо вярва в нещата, които пише. Лесно проверими неистини са. Не знам защо се правят тези опити за дезинформиране.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от grey Разгледай мнение

                        Не намеквам,че са ментаци.Просто ми беше интересно.Обикновено такива отстъпки се дават ако си много,много голям дистрибутор. Но по-голямата цена купува в сравнение с борсовата ме изненада.Много благодаря за отговора.
                        Добре, а как стои въпросът с продажбата на монети купени оттам дистанционно? Знам, че можеш да им ги пратиш, те да си направят оценка и да ти платят, но въпросът който ме вълнува е можеш ли примерно да ги продадеш тук, на тавекса или който и да е друг търговец. Идеята ми е, че златото е актив, който се взима за запазване на стойност и се продава в краен или спешен случай. А тогава примерно ти трябва бърза ликвидност и пращане с куриер до Германия и чакане на превода не е най-бързия и евтин вариант.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чачо Разгледай мнение

                          Не мога да ти отговоря със сигурност на въпросите, понеже съм просто техен клиент, а не агент.
                          Надценката на немците е 2,7 % за унция, а тази на австрийците - 4,1 %.
                          Естествено , по-престижно е да купиш от производителя, а не от междинен търговец, колкото и да е голям той -предполагам че точно това е причината.
                          Купувал съм от филиал на Филоро, а не чрез изпращане.
                          Не съм проверявал на място със специални средства стоката им.
                          Но все пак опаковките са запечатани, със сериен номер, а на фактурата номерът се отбелязва по желание на клиента.
                          Не мога и да си представя, че фирма, въртяща стотици хиляди евро оборот на ден със такава стока, ще си позволи да допусне сред клиентите си съмнение в честността си - загубите й ще са огромни!
                          Не виждам причина да не се доверя и на изпратената от тях стока по поща - ако е запечатана при получаването й от мен.
                          Монети от тях още не съм купувал, но моментът ми се струва подходящ....
                          Не намеквам,че са ментаци.Просто ми беше интересно.Обикновено такива отстъпки се дават ако си много,много голям дистрибутор. Но по-голямата цена купува в сравнение с борсовата ме изненада.Много благодаря за отговора.

                          Коментар


                          • Бегъл поглед юли 2016 - 10YR i gold-a юли 2016

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
                              Тук е тема за златото.Намерете си друго място!!!!!
                              За злато е, но е добре да се знае кои фактори влияят на златото.

                              Коментар


                              • Тук е тема за златото.Намерете си друго място!!!!!
                                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                                Коментар

                                Working...
                                X