IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция в сребро

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
    Ще помисля по въпроса май!
    Избирай редки елмази - в Бейското има всичко - диаманти избягвай - това е масов камък с изкуствено безбожно надута цена.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      Септември и началото на октомври в Тавех бе трудно да се купят монети от 1 кг заради голямото търсене
      Според мен килограместите са малко изгъзик. По-добре човекът да си купува на кюлчета - ама не знам - може пък да ти е кеф да си ги търкаляш - то за вкус закон няма.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        И аз така: но напоследък някак по не налитам на сребърце - по ме кефят елмазите.
        Ще помисля по въпроса май!
        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

        Коментар


        • Септември и началото на октомври в Тавех бе трудно да се купят монети от 1 кг заради голямото търсене

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
            Имам сребро от седем осем години, стои си, нямам намерение да го пипам.
            И аз така: но напоследък някак по не налитам на сребърце - по ме кефят елмазите. Гледам всяка година да си купувам поне по един нов елмаз - вярно нямат ограничен тираж, но пък всеки е уникален.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
              Моля!
              От БНБ сребърните монети са най-лошата инвестиция, излизат им петна, застояват с години по касите въпреки малките си тиражи. Само Искрофф е по-грозен и по-тъп от безмислените серий.
              Ще продадат нещо на печалба може би правнуците, но пак не е сигурно. Щото маржа + ДДС са убийствена премия.
              Който трябва, знае къде и как да купува.
              Не мисля: напоследък дялкат малки тиражи, които се изчерпват доста бръзо. 3000 броя са нищо. Не са и грозни - повечето са хубавки.

              Впрочем цената им на вторичен пазар показва, че повечето са ного добра инвестиция.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Имам сребро от седем осем години, стои си, нямам намерение да го пипам.

                Коментар


                • Освен това разликата между цената на монетата и пазарната цена на среброто е твърде голяма. Ако не успеете да продадете монетите на някой колекционер ще се набутате. А вероятността да ви се наложи да продавате когато всички други продават е значителна - тогава колекционерските монети няма да могат да се продават на колекционерска цена.

                  И не съм наясно трябва ли лиценз за търговия с благородни метали, ако вашата фирма купи от лицензирана фирма, но продава на физическо лице или друго юридическо лице, което не е лицензирано да търгува с благородни метали.
                  Два прости метода за легално намаляване на данъците

                  Коментар


                  • Среброто е добра инвестиция ,може да се окаже дори по-добра и от златото

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
                      Не ми харесва облагането с ДДС.

                      Нали знаете, че сребърните монети се облагат с ДДС?

                      Ако ги купите през фирма след като ги продадете можете да вземете ДДС-то от купувача. Ако обаче нямате фирма (или смятате да държите среброто по-дълго от фирмата, която го притежава) - тогава става интересно.
                      Знаем! Всеки решава сам.
                      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                      Коментар


                      • Моля!
                        От БНБ сребърните монети са най-лошата инвестиция, излизат им петна, застояват с години по касите въпреки малките си тиражи. Само Искрофф е по-грозен и по-тъп от безмислените серий.
                        Ще продадат нещо на печалба може би правнуците, но пак не е сигурно. Щото маржа + ДДС са убийствена премия.
                        Който трябва, знае къде и как да купува.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
                          Не ти харесват нашите монети ли ?
                          Не ми харесва облагането с ДДС.

                          Нали знаете, че сребърните монети се облагат с ДДС?

                          Ако ги купите през фирма след като ги продадете можете да вземете ДДС-то от купувача. Ако обаче нямате фирма (или смятате да държите среброто по-дълго от фирмата, която го притежава) - тогава става интересно.
                          Два прости метода за легално намаляване на данъците

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
                            Това реклама на държавата ли беше? И пропаганда за плащане на ДДС?
                            Не ти харесват нашите монети ли ?
                            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                            Коментар


                            • Засега имам само Милениума.Май не съм много фен.
                              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                              Коментар


                              • Това реклама на държавата ли беше? И пропаганда за плащане на ДДС?

                                Нали знаете, че сребърните монети се облагат с ДДС?

                                Ако ги купите през фирма след като ги продадете можете да вземете ДДС-то от купувача. Ако обаче нямате фирма (или смятате да държите среброто по-дълго от фирмата, която го притежава) - тогава става интересно.
                                Last edited by vstoykov; 04.11.2015, 21:56.
                                Два прости метода за легално намаляване на данъците

                                Коментар

                                Working...
                                X