IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция в сребро

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://goldsilver.com/

    Коментар


    • Ето едно филмче, за "модерната" монетарна политика.

      https://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0

      Коментар


      • https://silvergoldbull.com/silver
        life is simple and clear when you make the right choices

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
          Аз лично не съм фен на инвестициите в метали. Да, има печалби, но са доста по-ограничени. По-добре да си сложа парите на депозит. Същата доходност ще дойде. А и като сложиш, че обратното изкупиване сваля много цената, тотално тази инвестиция си става чиста набутвация.
          Защото не се замисляш че златцето и сребърцето са истински пари, за разлика от хартийките и цифричките в компютрите.

          А ако искаш допълнителна доходност: нумизматика.


          Освен туй златцето, сребърцето, платинчичката са ного секси.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Аз лично не съм фен на инвестициите в метали. Да, има печалби, но са доста по-ограничени. По-добре да си сложа парите на депозит. Същата доходност ще дойде. А и като сложиш, че обратното изкупиване сваля много цената, тотално тази инвестиция си става чиста набутвация.

            Коментар


            • между 2011-2013 си накупих сичкото сребро от бнб след 1999, повечето по 2бр., тъй кат гледам нямам некоя дет да не мога да я шитна поне на 0, повечето са на + 20-30%. тия между 1990-1999 ми са пълни шитове, ма някои ме кефат съм ги земвал... ма то кефа да ги изкарам, да покрия целия хол в сребро и да си пия уискито... мне , несравнимо, сребролюбец ми викат в нас

              Коментар


              • И още - за форсмажорни събития - че всичко става в един непредвидим и неспокоен свят - ако те заключат зад железни решетки и си глътнал предварително някой корав елмаз (например сапфир), то можеш, след като го изкараш от другата страна, да прережеш с него решетките и да драснеш на свобода.

                Поне на моят любим сапфир и най-яката стомана не може да се опре.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Markoni Разгледай мнение
                  Да споделя опит

                  Миналата година купих два едно каратови танзанита. За обеци на жената. Много як камък и съм съгласен, че ще бъде по рядък от диамантите след време. Проблема, както и при среброто е че няма пазар на който да продадеш ако потрябва спешен кеш някой ден. Кой ти разбира тук камъка чист ли е, мени ли цвят, каква форма нюанс и .н. Пък дали е и истински?
                  Със среброто пък преди 4 години продадох две монети от БНБ (Паисии и Иван Вазов),които купих като дете за 6 лв едната. Гледах че са масови и им взех около 50 лева общо в Тавекса. Не че е лошо, но за инвестиция с 25 годишен хоризонт Оттогава купувам сребро само за кеф. Може аз да не знам къде и как се продава среброто, но имам проблем да изляза когато трябва + 20% ДДС назад при покупката. Докато със златото излизането от инвестицията е мигновено.
                  Да, златцето е по-ликвидно - ама ти си шитнал монети, дето в мазето на БНБ има цели чували и те се чудят де да ги дяват. Да ги претопят поне.

                  Съгласен съм за тоя проблем при елмазите - повечето хора не разбират от.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Не мисля - ако не всички, то почти всички мои сребърни монети мога да ги шитна по-скъпо отколкото съм ги взел, някои - доста ного по-скъпо.

                    Елмазите - тоже - ако си купиш ей-туй:

                    http://www.ebay.com/itm/4-54-Ct-IGI-...sAAOSwu4BV3tzb

                    ...вярвай: добра инвестиция - като се изчерпят танзанитските находища (неизбежно до 20-тина години) - цената - само нагоре.


                    Погледни го само как се врътка: ау-у-у-у-у-у....

                    А и винаги е добре поне част от инвестициите на човекът да са в нещо, с което той може да избяга веднага. Елмазите и детектори за метал не ги ловят - гълташ го и бЕгаш.
                    Да споделя опит

                    Миналата година купих два едно каратови танзанита. За обеци на жената. Много як камък и съм съгласен, че ще бъде по рядък от диамантите след време. Проблема, както и при среброто е че няма пазар на който да продадеш ако потрябва спешен кеш някой ден. Кой ти разбира тук камъка чист ли е, мени ли цвят, каква форма нюанс и .н. Пък дали е и истински?
                    Със среброто пък преди 4 години продадох две монети от БНБ (Паисии и Иван Вазов),които купих като дете за 6 лв едната. Гледах че са масови и им взех около 50 лева общо в Тавекса. Не че е лошо, но за инвестиция с 25 годишен хоризонт Оттогава купувам сребро само за кеф. Може аз да не знам къде и как се продава среброто, но имам проблем да изляза когато трябва + 20% ДДС назад при покупката. Докато със златото излизането от инвестицията е мигновено.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Markoni Разгледай мнение
                      И аз така - физическото сребро и камъчетата са само за кеф. Не вярвам след време да мога да продам по-скъпо отколкото съм купил. За инвестиции в благородни метали златото е цар!
                      Не мисля - ако не всички, то почти всички мои сребърни монети мога да ги шитна по-скъпо отколкото съм ги взел, някои - доста ного по-скъпо.

                      Елмазите - тоже - ако си купиш ей-туй:

                      http://www.ebay.com/itm/4-54-Ct-IGI-...sAAOSwu4BV3tzb

                      ...вярвай: добра инвестиция - като се изчерпят танзанитските находища (неизбежно до 20-тина години) - цената - само нагоре.


                      Погледни го само как се врътка: ау-у-у-у-у-у....

                      А и винаги е добре поне част от инвестициите на човекът да са в нещо, с което той може да избяга веднага. Елмазите и детектори за метал не ги ловят - гълташ го и бЕгаш.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Markoni Разгледай мнение
                        И аз така - физическото сребро и камъчетата са само за кеф. Не вярвам след време да мога да продам по-скъпо отколкото съм купил. За инвестиции в благородни метали златото е цар!
                        ++++++++
                        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                        Коментар


                        • И аз така - физическото сребро и камъчетата са само за кеф. Не вярвам след време да мога да продам по-скъпо отколкото съм купил. За инвестиции в благородни метали златото е цар!

                          Коментар


                          • Има и един друг много сериозен недостатък на купуването на сребро - разходите по четене и разбиране на законодателството.

                            Не съм наясно трябва ли лиценз за търговия с благородни метали, ако вашата фирма купи от лицензирана фирма, но продава на физическо лице или друго юридическо лице, което не е лицензирано да търгува с благородни метали. И ако се направи само една продажба (примерно за период от една година) дали това е дейност „по занятие“ или не.

                            Може би има изключение, ако монетите имат някаква стойност, отпечатана на тях (законно платежно средство са на някоя държава). Как заложните къщи продават сребърни монети? Не вярвам всички да са подали декларация в 14 дневен срок преди започване на дейността по търговия с благородни метали.

                            Който иска да е сигурен или трябва сам да чете закона, или да даде някой лев на адвокат, който да го прочете вместо него. Това си е разход. А и не се знае в бъдеще какво ще измислят - трябва да се чете закона редовно.
                            Два прости метода за легално намаляване на данъците

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Според мен килограместите са малко изгъзик. По-добре човекът да си купува на кюлчета - ама не знам - може пък да ти е кеф да си ги търкаляш - то за вкус закон няма.
                              Най-малък е спреда при 1 кг

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Избирай редки елмази - в Бейското има всичко - диаманти избягвай - това е масов камък с изкуствено безбожно надута цена.
                                Да знам!Мерси за съвета.
                                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                                Коментар

                                Working...
                                X