IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция в сребро

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от HEIMDAL Разгледай мнение
    Здравейте! Да кажем, че хипотетично искам да си купя около 2,5 кг сребро на филхармониини 1 oz монети от Естония това прави около 80 броя понеже нема ДДС, питането ми е от кой сайт, как се плаща, и като се плати колко точно е сигурно, че ще донесат, каквото обещават а не яйца в кутия...и понеже вече са платени квот такова... после така като се поръча с куриер има ли да кажем мито примерно или някакъв сюрпрайз данък, как се реализира самото плащане с обикновенна VISA карта може ли ако валутата и си е съвсем нормална карта с левове тука и колко би излязло като цена цялата манипулация с куриера с митата с доставката със всичките мурафети?
    Като казвам колко би излязло давам допустимо откллонение 50 лв +/- ./Питам за да знам оправдано ли е да не е от тавекс и БГ покупката/
    Последен въпрос, (малко субективен) добър ли е момента в момента за покупка или се очаква спад в смисъл не съм следил тренда просто искам да диверсифицирам малко фонда "пенсия", понеже хартията виждам как я яде инфлацията сиреньето поскъпва и труда ми поевтинява и си такова таковато положението.
    Вземи си злато!!!!
    Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

    Коментар


    • Здравейте! Да кажем, че хипотетично искам да си купя около 2,5 кг сребро на филхармониини 1 oz монети от Естония това прави около 80 броя понеже нема ДДС, питането ми е от кой сайт, как се плаща, и като се плати колко точно е сигурно, че ще донесат, каквото обещават а не яйца в кутия...и понеже вече са платени квот такова... после така като се поръча с куриер има ли да кажем мито примерно или някакъв сюрпрайз данък, как се реализира самото плащане с обикновенна VISA карта може ли ако валутата и си е съвсем нормална карта с левове тука и колко би излязло като цена цялата манипулация с куриера с митата с доставката със всичките мурафети?
      Като казвам колко би излязло давам допустимо откллонение 50 лв +/- ./Питам за да знам оправдано ли е да не е от тавекс и БГ покупката/
      Последен въпрос, (малко субективен) добър ли е момента в момента за покупка или се очаква спад в смисъл не съм следил тренда просто искам да диверсифицирам малко фонда "пенсия", понеже хартията виждам как я яде инфлацията сиреньето поскъпва и труда ми поевтинява и си такова таковато положението.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        В моментното състояни на света среброто и златото НЕ СА ИНВЕСТИЦИЯ.Те са СЪХРАНИТЕЛ на стойност.Съхранител на време труд и предишни успешни сделки и решения.

        ​​​​​Ей това е. Така съм съгласен, донякъде .
        А защо „донякъде”, се сещам всеки път, кага цената спадне. Както и да е, понякога пък, нараства. Просто, там нещата зависят от толкова огромни сили, че практически, контрол над тях, и правителства като американското, нямат/ Не и пълен/ . Виж, да си сринат валутата, решат ли, НП. Застраховка, ОК.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Казвам, че не ми е по душа. А, за навлизане в подробности, имам места, които наистина зависят от мен, за които, имам определен контрол и които смятам, че са встрани от хазарта, на който сте се навървили. ТОВА казвам. Иначе, разбира се, имате право да си играете, детството продължава...
          В моментното състояни на света среброто и златото НЕ СА ИНВЕСТИЦИЯ.Те са СЪХРАНИТЕЛ на стойност.Съхранител на време труд и предишни успешни сделки и решения.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

            Забележително! Вече 3000 години среброто се използва за съхранение на стойност, а ти днес го разжалва до картончетата Черепа. Респект на квадрат!
            Да си дойдем на думата: За „съхранение”, или за „размяна нА”? Потребителската СТОЙНОСТ и цената, далеч не винаги, имат дори допирни точки...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              А по душа ли ти беше долара 96, 97 година. Никой не си игра е със златото на детска градина, по - скоро е точно обратното високата му цена е свързана с човешки жертви и страдание.
              Истина. Обаче, с чейндж никога не съм се занимавал, като някои колеги тук,дето иначе, моралисти го раздават. Съвестта ми е чиста.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Казвам, че не ми е по душа. А, за навлизане в подробности, имам места, които наистина зависят от мен, за които, имам определен контрол и които смятам, че са встрани от хазарта, на който сте се навървили. ТОВА казвам. Иначе, разбира се, имате право да си играете, детството продължава...
                А по душа ли ти беше долара 96, 97 година. Никой не си игра е със златото на детска градина, по - скоро е точно обратното високата му цена е свързана с човешки жертви и страдание.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Казвам, че не ми е по душа. А, за навлизане в подробности, имам места, които наистина зависят от мен, за които, имам определен контрол и които смятам, че са встрани от хазарта, на който сте се навървили. ТОВА казвам. Иначе, разбира се, имате право да си играете, детството продължава...
                  Забележително! Вече 3000 години среброто се използва за съхранение на стойност, а ти днес го разжалва до картончетата Черепа. Респект на квадрат!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                    Начи, тук тънкият момент е, че не можеш да сравняваш литри с киловати. Това са различни пазари и действат по различен начин. Също е с въпросните инвестиции.
                    И изобщо, ако смяташ, че това е неизгодна и глупава инвестиция го кажи. Но го кажи аргументирано, с числа, таблици и графики. Така правят инженерите и вероятно финансистите.
                    Лакърдиите може да ги оставим за теми от рода "Какво ме кара да инвестирам" и "Човешката Сила- има ли то почва у нас".
                    Казвам, че не ми е по душа. А, за навлизане в подробности, имам места, които наистина зависят от мен, за които, имам определен контрол и които смятам, че са встрани от хазарта, на който сте се навървили. ТОВА казвам. Иначе, разбира се, имате право да си играете, детството продължава...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      А, не. Аз питам за случая, когато бих могул да направя напр. 20 - 30% за ден. Сещаш се, пазарът не е манастир, нито си самна него, напр.търсят се 200 кг „на всяка цена”, а там са моите 20, + още 100 тона на някакви си, с постоянен представител на борсата.
                      Схващаш ли тънкия момент?
                      Начи, тук тънкият момент е, че не можеш да сравняваш литри с киловати. Това са различни пазари и действат по различен начин. Също е с въпросните инвестиции.
                      И изобщо, ако смяташ, че това е неизгодна и глупава инвестиция го кажи. Но го кажи аргументирано, с числа, таблици и графики. Така правят инженерите и вероятно финансистите.
                      Лакърдиите може да ги оставим за теми от рода "Какво ме кара да инвестирам" и "Човешката Сила- има ли то почва у нас".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                        Ако те устройва цената, е ликвиден от днес за днес.
                        А, не. Аз питам за случая, когато бих могул да направя напр. 20 - 30% за ден. Сещаш се, пазарът не е манастир, нито си самна него, напр.търсят се 200 кг „на всяка цена”, а там са моите 20, + още 100 тона на някакви си, с постоянен представител на борсата.
                        Схващаш ли тънкия момент?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Бързо ликвиден актив ли е среброто, „от днес за утре”?
                          ​​​​​
                          Ако те устройва цената, е ликвиден от днес за днес.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                            И последно свъръх печалба се прави , когато купиш нещо и хората те сметнат за глупак.
                            Бързо ликвиден актив ли е среброто, „от днес за утре”?
                            ​​​​​

                            Коментар


                            • И последно свъръх печалба се прави , когато купиш нещо и хората те сметнат за глупак.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Аминъ!
                                Прочее, идея нямам, що винаги съм разбирал инвестирането като ангажимент, с който създаваш повече стойност /която, естествено, преминава през стадия „цена”, някой ден, за да донесе печалба. Та, във връзка с този си мироглед, недоумявам някои работи, тук, писани относно среброто, както другаде, отн.златоо и т.н. Тъпчо съм, един вид. Питам, а отговори няма. Говоря за смислени.
                                Инвестирането е начин човек да изкара кинти, да има повече за плюскане утре, отколкото днес. Инвестира в червеи, че да може да хване някоя риба, а пък ако хване повече, току-виж успее и да изчука някоя женска!
                                Сега давай да говорим тук по темата, а алабалистиките да ги оставим за бг-мама и антиваксърските групи.

                                Коментар

                                Working...
                                X