IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Американски акции и опции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nqkoi Разгледай мнение
    Съпругата на основателя на Facebook, Присила Чан, е вероятно най-голямата причина за голяма част от бизнес успехите на Зукърбърг.
    На Марк Зукърбърг преди няколко дни му се роди първото дете с Присила Чан, и по-специално е актуална новината, че той ще дари 45 милиарда долара за благотворителност.


    http://www.infosi.bg/na-tazi-zhena-z...oite-miliardi/
    Хм, интересна информация - признавам си, че не съм знаел!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nqkoi Разгледай мнение
      Съпругата на основателя на Facebook, Присила Чан, е вероятно най-голямата причина за голяма част от бизнес успехите на Зукърбърг.
      На Марк Зукърбърг преди няколко дни му се роди първото дете с Присила Чан, и по-специално е актуална новината, че той ще дари 45 милиарда долара за благотворителност.


      http://www.infosi.bg/na-tazi-zhena-z...oite-miliardi/
      +1
      да ги беше турил тук на БФБ да се раздвижи търговията малко
      "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

      Коментар


      • Съпругата на основателя на Facebook, Присила Чан, е вероятно най-голямата причина за голяма част от бизнес успехите на Зукърбърг.
        На Марк Зукърбърг преди няколко дни му се роди първото дете с Присила Чан, и по-специално е актуална новината, че той ще дари 45 милиарда долара за благотворителност.


        http://www.infosi.bg/na-tazi-zhena-z...oite-miliardi/

        Коментар


        • ....

          Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
          Iv_max, нямам нищо негативно към теб. Просто гледам как също се луташ като всички нас. Е, някои са твърдо убедени в нещо, докато реалността малко по-късно не ги разочарова.
          Акциите изглеждат "различно" от форекса, някак си по-лесни.... Измамно е, просто нещата се развиват на по-забавен кадър, но си в същия филм. Ето и ти, имаш едновременно две отворени насрещни позиции, на едно и също нещо, които чакаш да ти излезат на печалба и двете. Доста показателно за това, че всъщност няма как да предскажеш бъдещото. Хубаво, забавлявай се, само не прекалявай със сумите, че имаш доста за губене.
          Никой никога не може да прескаже бъдещето и не е нужно.
          Важни са неща като ...да имаш аргументирана позиция за състоянието на нещата и да си готов да я подържаш със действията си на пазара, да имаш куража да не се отказваш ако си прав и ъкъла да се откажеш като установиш че не си прав независимо какво прави краткосрочно пазара.

          Твърдо може да си убеден само че някога ще умреш, друго няма в тоя живот в което да си твърдо убеден. И това е валидно не само за пазара.

          Реалността е различна за всеки и всеки я създава сам чрез действията си и бездействията си.

          Няма нищо измамно поради факта че никой не те кара да правиш абсолютно нищо насила. Всички решения и липсата на такива ги взимаме ние и съответно носим отговорността за тях. Ако се замислиш решенията които взимаш дали да направиш нещо на пазара или да не направиш са абсолютно същите които взимаме ежедневно в живота си. Решенията които взимаме в живота си могат да направят живота ни по хубав или по лош , да ни направят по щасливи или по нещастни. На пазара това се отразява в пряко парично изражение.

          За кои позици насрещни говориш ти? Това че съм застанал на късо на пазара в момента не означава чв трябва преди това да съм продал всичко останало. Аз каквото см преценил и до колкото съм решил съм продал. Да не изпадам в подробности но лично за мен това е много трудно да не кажа невъзможно поради много причини.
          Аз както и всеки останал без изключение не може да знае със сигурност какво ще стане утре. Пазара е прекалено голям ,играчите са прекалено много, нещата които движат пазара и конкретно някой компании са прекалено различни и в краткосрочен план нямат връзка със разума така че никой не знае със сигурност какво ще се случи. Единственното което различва всички участници на пазара са: мотивите с които извършва действията си, информацията с която разполага, интерпретацията на тази информация, общия реалиситечен поглед върху пазара, опита който има, парите които има, степента на риск който е готов да поеме и степента на възможност да мисли с главата си независимо кой какво казва. Така че хората са различни.
          Ако имам компании които при мечи пазар падат и аз съм преценил да ги оставя кое те кара да мислиш че аз в крайна сметка ще загубя от тях?

          Ще ти дам един пример колко различно мислят хората. Преди няколко дена взех решение да продам малко колл опции на Амазон, Линкелиид, го про и т.н но ще ти кажа за амазон. Продадох колл опции на амазон с падеж 30.03.2015 за цена 387.5 за 6.7 $ за акция. Голи опции.
          Аз мисля така: при това състояние на пазара, при това повишение на Амазон за последния месец и при нещата които знам за Амазон, както и причините тя да се качва както и всичко което става около нея аз мисля че за да загубя от тази сделка Амазон трябва първо да е на цена 387.5 или по висока след 20 дена, второ за да реализирам загуба след като съм прибрал 6.7 $ на акция с продажбата амазон трябва да стане 394.20 $ след 20 дена. И освен това ако опциите ( аз ще ги оставя да се изпълнят 100 % ) се изпълят и аз застана на къса позиция на амазон реално при 394.7$ би трябвало следващите месеци амазон да се търгува над 400 $. Сега ти ми кажи...колко е вероятността ако знаеш нещо все пак за амазон аз в рамките на месци например да загубя от тази сделка? Според мен клони към 0.
          И сега аз задавам следния въпрос - Кой по дяволите маолумник купи моите опции при цена 6.7 $? Някой коййто вярва толкова на амазон че смята че ще стане 420 $? Някой които иска да вземе пени от релсите на идващия товарен влак като продаде тези опции след 1 ден за цена 7$, Някой който се е застраховал срещу какво при това състояние на нещата и пазара? Някой който играе някаква глупава стратегия на Амазон с опции?
          Всички тези варианти - аз смятам за ужасно глупави при тази информация която разполагам, при тези очаквания за пазара които имам и при това състояние на амазон към момента.
          Очевидно обаче някой не мисли така...и съответно за да спечели той от тази сделка трябва да амазон да се търгува на 30 ти да кажем над 394.7 $.
          Да те питам кой в случая поема по голям риск и има възможност за по голяма печалба?

          Ето виж как се различват хората.

          Ако няма различни хора с различни мотиви и различни мисли които им минават в главата - пазар нямаше да има . Някой щеше да кеже кое колко струва и да отидеш на пазара все едно да си купиш клраставици от магазина.
          Точно това което казваш че няма как да предскажеш бъдещето - е възможността някой хора да правят пари а други да губят.
          Така е в живота. Пазара е отражение на живота, Начина на търгуване и инвестиране - отразява характера и възможностите на различните хора. Затова и някой успяват да се реализират а други не успяват.
          Ще кажа за пореден път приказката на Крамър: Биковете правят пари, мечките правят пари а прасетата в крайна сметка ги колят.


          Днес опциите се търгуваха на цена 3.2 $ т.е ако аз ги изкупя опбратно имам над 50 % печалба на парите които съм инвестирал в тези опции - не съм ги купил все още.
          Дали ще съм прав или не няма значение - важното е че аз мисля че съм прав. Ако разбера че греша ще коригирам решението си и ще си понеса последствиата.

          Коментар


          • Iv_max, нямам нищо негативно към теб. Просто гледам как също се луташ като всички нас. Е, някои са твърдо убедени в нещо, докато реалността малко по-късно не ги разочарова.
            Акциите изглеждат "различно" от форекса, някак си по-лесни.... Измамно е, просто нещата се развиват на по-забавен кадър, но си в същия филм. Ето и ти, имаш едновременно две отворени насрещни позиции, на едно и също нещо, които чакаш да ти излезат на печалба и двете. Доста показателно за това, че всъщност няма как да предскажеш бъдещото. Хубаво, забавлявай се, само не прекалявай със сумите, че имаш доста за губене.

            Коментар


            • Ак направят статистика

              Ак направят статистика колко от анализаторите и тея "умните" от СНБС какво са казали и колко са познали....ще трябва да напуснат работа всички.
              Обаче забавно е....целия пазар надолу Еbay и LNKD нагоре...))) Сега да вземат да направят една прогноза LNKD пррайс таргет 400 ...да стане още по забавно.

              Коментар


              • Удивен съм

                Удивен съм колко големи глупаци говорят CNBS. Хубаче поне има готини мацки,.
                Малумни но готини. И искрено се забавлявам как когато пазара тръгне на горе или надолу се опитват да го обеснят с аргументи гостойни за малката ми дъщеря.

                Коментар


                • В това има голяма логика

                  Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                  аz от техни4ески аналиz нисто не раzбирам и не ме интресува

                  но сега сам предимно на руски акции. волата е страхотна
                  В това има голяма логика, наистина го мисля. Само че аз не го разбирам много този пазар.

                  Коментар


                  • ......

                    Както се казва, класическа грешка.

                    Така е принципно преди всяка криза хората мислят че сега е различно. Обаче има един факт. Сега има повече пари в икономиката. Нека да не вадим думи от контекста.

                    Ма и ти ли си залагал на дълъг франк?... ШНБ-то е яко нали?..... пази отдолу на 1.20. Много наивно постъпиха доста хора, наистина.... И сега има една лека подробност, която не виждат много хора - обемите.

                    не, не съм залагал на дълъг франк защото никога е нямало смисъл да правиш това. Но пък за сметка на това след кризата не съм спрял да залагам на къс франк защото няма нищо по очевадно от това и това втори път в живота на никой няма да се случи.

                    А, замислил си се вече гледам над въпроса къде ще отидат парите... Преди смело отговори, че никъде нямало да ходят, там си били....

                    Нито за секунда не съм спрял да се замислям. И когато казвам къде ще отидат имам пред вид краткосрочна корекция на пазара а не криза под каквато и да е форма ако правиш разлика. Освен това предния път темата беше къде ще отидат парите при вдигане на лихвите от ФЕД. И по този казус имам непроменено мнение. Сега говоря за парите от европа.
                    някой хора имате уникално мислене....типично Българско...не да мислиш над това какво казва някой и дали можеш да извлечеш полза от тоа или да аргументираш добре друга позиция а да испитваш оргазъм от това да "заковеш" някой ако не е прав. За разлика от теб аз нямам никакъв проблем с това да кажа че не съм прав и адски много пъти не съм бил прав. Аз не мога да гледам в бъдещето...опитвам се да мисля с информацията която имам единственно.

                    Коментар


                    • разбира се

                      Първоначално изпратено от tonibg Разгледай мнение
                      Какво ще стане с парите , ами просто ще изтрият някоя знак от компютъра

                      Както са създадени тези "пари", така и ще си отидат.... софтуерно
                      Разбира се. Няма начин. И като се събудиш...? Какво става ...целия в пот.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Аз на Cuban хич не му вярвам защото говори много глупости но в случая е прав, Само че какво означава прав? Това го знаят всички и без да го казва Кубан и според мен не става въпрос само за технологичния сектор. Всичко отива към балон но за това си има причина - многото евтини пари толкова години от сащ и сега от целия свят Нормално е като има много пари тези пари да отидат на пазара Другия опасен момент е че благодарение и на тези пари и евтините заеми, байбака на акции от компаниите стимулира значително повишаването на цената. Основния въпрос е - това ли са новите нива на акциите сега и за в бъдеще поради многото пари или това е действително балон който може да се спука? Ако вобще говорим за спукване...къде ще отидат вече напечатаните пари? И това не е ли твърде голям балон че да позволи някой да се спука? За да се спука балона - трябва да стане нещо с парите...или да отидат другъде или някой да ги изтегли от пазара по някаква причина. Аз обаче не виждам къде другъде да отидат.
                        Какво ще стане с парите , ами просто ще изтрият някоя знак от компютъра

                        Както са създадени тези "пари", така и ще си отидат.... софтуерно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          ...Сега обаче е различно...
                          Както се казва, класическа грешка.

                          Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          защо трябва да внимава с левъриджа.

                          Всички които бяха реализирали временна загуба от махането на прага на франка сега въстановиха загубите си в голяма степен и нищо чудно да ги въстановят напълно особенно към долара. Осбенно ако бяха купили още по време когато всички се шашнаха.
                          А тези които имат голям левъридж - фалираха отдавна и сега говорят колко е несправедлив света и как всичко е хазарт.
                          Ма и ти ли си залагал на дълъг франк?... ШНБ-то е яко нали?..... пази отдолу на 1.20. Много наивно постъпиха доста хора, наистина.... И сега има една лека подробност, която не виждат много хора - обемите.

                          Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          ...Основния въпрос е - това ли са новите нива на акциите сега и за в бъдеще поради многото пари или това е действително балон който може да се спука? Ако вобще говорим за спукване...къде ще отидат вече напечатаните пари? И това не е ли твърде голям балон че да позволи някой да се спука? За да се спука балона - трябва да стане нещо с парите...или да отидат другъде или някой да ги изтегли от пазара по някаква причина. Аз обаче не виждам къде другъде да отидат.
                          А, замислил си се вече гледам над въпроса къде ще отидат парите... Преди смело отговори, че никъде нямало да ходят, там си били....
                          Last edited by d333; 06.03.2015, 17:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Хайде да не си говорим за опции само...)) Трябва да отворим още една тема....

                            Само да ти каза че не съм голям привърженик на повечето стратегии с опции защото много ми приличат на техническия анализ.

                            Продължавам да мисля че в момента е най добрия начин да не търгуваш.
                            аz от техни4ески аналиz нисто не раzбирам и не ме интресува

                            но сега сам предимно на руски акции. волата е страхотна

                            Коментар


                            • Сега много да видят

                              защо трябва да внимава с левъриджа.

                              Всички които бяха реализирали временна загуба от махането на прага на франка сега въстановиха загубите си в голяма степен и нищо чудно да ги въстановят напълно особенно към долара. Осбенно ако бяха купили още по време когато всички се шашнаха.

                              А тези които имат голям левъридж - фалираха отдавна и сега говорят колко е несправедлив света и как всичко е хазарт.

                              Коментар


                              • ...

                                А и то като тръгне да се пука ще си мислиш че света свършва и хич няма да ти е до купуване. Иначе като гледаш назад е лесно, викаш си "Ееех, що не напълних през 2009-та "


                                Ако ти ще си мислиш че свършва света и тогава няма да ти е до покупки това е съвсем друга работа.
                                Обикновенно човек го е страх от нещата които не разбира и не очаква. Ти доколкото усетих си бая време в битката....така ли правиш?

                                Коментар

                                Working...
                                X