IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Американски акции и опции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Големи тех фенове сте се сбрали туканка. Ма май нямате категоричен консенсус
    И мен не ме кефят. Лесен вход в отрасъла, бързо влизане на деструктивни технологии. Реално безсмислени патенти - ако се гледат в дълъг период. Единствените при които откривам някакво значително дългосрочно стратегическо предимство са Фейсбук - които обаче са брутално скъпи. Майкрософт - които са си ютилити и не може да се очаква кой знае какъв ръст от тях. Интел и куалком - които са по-скоро индустриални, откокото тек компании и Епъл - които са модна компания. Всичко друго е просто игра на волатилност, ама не мога да разбера защо тази откровена спекула, някой си мисли че е инвестиране.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      SQQQ


      To туй хеджа бе.....питах за артията.

      Коментар


      • Точно обратната

        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Големи тех фенове сте се сбрали туканка. Ма май нямате категоричен консенсус
        Аз пък не им отбирам хич.
        И понеже съм гъба се чудя тия дни дали да не вляза в наско цефа QQQX..
        Нелош дивидент и добра сбирщина ми се чини там.
        Еее, малко е наблегнато повече на ябълката, ма няма лошо.
        Как я намирате идеята ?

        SQQQ

        Коментар


        • Големи тех фенове сте се сбрали туканка. Ма май нямате категоричен консенсус
          Аз пък не им отбирам хич.
          И понеже съм гъба се чудя тия дни дали да не вляза в наско цефа QQQX..
          Нелош дивидент и добра сбирщина ми се чини там.
          Еее, малко е наблегнато повече на ябълката, ма няма лошо.
          Как я намирате идеята ?

          Коментар


          • Абсурд

            Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
            за IBM какво ви е мнението.Питам защото закупих малко акции и мисля че има бъдеще
            Според мен абсурд да бъдеш в IBM.

            Коментар


            • за IBM какво ви е мнението.Питам защото закупих малко акции и мисля че има бъдеще

              Коментар


              • Незнам дали знаеш

                Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                Определено им изглеждат много атрактивно нещата, колко ще са кадърно направени е друга тема.

                Но продължавам да съм убеден, че long term реален шанс в consumer сегмента имат единствено microsoft, ако примерно купят PC дивизията на HP. Microsoft и без това са се отворили на aquisition-и - може и да стане реалност Само, че го има и принципа 80/20 - MS в последните години се насочват там, където в момента е шайбата, а не там където ще бъде след време. Съответно не постигат и мегауспехи. От последните 10-ина години единствения им мегасилен продукт е Xbox. И той е мегауспех точно защото събира добър софтуер и хардуер на едно място и навреме.

                HP може и да имат потенциал, но парите ще бъдат в тези, които правят софтуера, а не хардуера. MS определено са интересни и си мисля, че могат да се върнат към растеж, стига да успеят да изградят малко cool-фактор.
                Ама и НР се напъват за софтуера бая в последната една година. Работят върху специализирана среда за техните машини на база на Майкрософт.

                Коментар


                • Търпение

                  Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                  много се кноцентрирате варху големите.

                  един applied materials е истинска перла

                  вижте и Scorpio Tankers, Teekay, Dynagas
                  Търпение му е майката )) Сега само търпение. Ще дойдат по добри времена за AMAT както и за другите.

                  Аз съм в почивка от към страна на покупки.

                  Коментар


                  • HPQ и FB

                    Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                    Определено им изглеждат много атрактивно нещата, колко ще са кадърно направени е друга тема.

                    Но продължавам да съм убеден, че long term реален шанс в consumer сегмента имат единствено microsoft, ако примерно купят PC дивизията на HP. Microsoft и без това са се отворили на aquisition-и - може и да стане реалност Само, че го има и принципа 80/20 - MS в последните години се насочват там, където в момента е шайбата, а не там където ще бъде след време. Съответно не постигат и мегауспехи. От последните 10-ина години единствения им мегасилен продукт е Xbox. И той е мегауспех точно защото събира добър софтуер и хардуер на едно място и навреме.

                    HP може и да имат потенциал, но парите ще бъдат в тези, които правят софтуера, а не хардуера. MS определено са интересни и си мисля, че могат да се върнат към растеж, стига да успеят да изградят малко cool-фактор.
                    Парите от НР отивът във фейсбук. Внимание!!!

                    Коментар


                    • много се кноцентрирате варху големите.

                      един applied materials е истинска перла

                      вижте и Scorpio Tankers, Teekay, Dynagas

                      Коментар


                      • Определено им изглеждат много атрактивно нещата, колко ще са кадърно направени е друга тема.

                        Но продължавам да съм убеден, че long term реален шанс в consumer сегмента имат единствено microsoft, ако примерно купят PC дивизията на HP. Microsoft и без това са се отворили на aquisition-и - може и да стане реалност Само, че го има и принципа 80/20 - MS в последните години се насочват там, където в момента е шайбата, а не там където ще бъде след време. Съответно не постигат и мегауспехи. От последните 10-ина години единствения им мегасилен продукт е Xbox. И той е мегауспех точно защото събира добър софтуер и хардуер на едно място и навреме.

                        HP може и да имат потенциал, но парите ще бъдат в тези, които правят софтуера, а не хардуера. MS определено са интересни и си мисля, че могат да се върнат към растеж, стига да успеят да изградят малко cool-фактор.
                        Last edited by Дебнем на замаушка; 26.02.2015, 15:05.

                        Коментар


                        • Още един линк

                          Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                          Абсолютно несъгласен съм в сравнението с Apple. HP са си фокусирани в бизнес клиенти, не могат да постигнат интеграцията на софтуер, хардуер и екосистема на Apple никога, тъй като винаги ще си останат Windows PC-та, а който познава Apple знае, че това им е главното предимство - интеграцията. Макар отвън да изглежда, че всичко е "просто дизайн" - всеки може да направи тънък и лек лаптоп, но никой не може да изкопира user experience-а толкова лесно. Apple могат да бъдат застрашени в това отношение единствено от софтуерна компания - и най-близо продължават да бъдат Microsoft, които всякак се опитват да започнат да бъндлират хардуер и софтуер, само че се оказа, че потребителите не искат да купуват MS certified продукти. Изходът им е само един - да купят Dell, Lenovo или пък Acer и да си ги опитомят. Тогава ще стане малко по-сложно за Apple. А дотогава ще си доминират и ще си продават с най-големия margin ever. Освен това Apple предлагат извънземен съпорт, докато HP продължават с мисленето, че бизнес клиенти и крайни клиенти е едно и също - съответно съпорта за крайния клиент е нулев, докато за бизнес клиентите директно подменят цели машини по силата на дългосрочни договори и им е все тая дали 5% от продукцията им е дефектна.



                          HP в 3D принтинга не знам до къде са стигнали, като цяло от съвсем други производители идват иновациите там. Революцията с принтига ще се случи в момента на изтичане на патентите за 3D принтинга на метали и сплави (който, впрочем съществува в САЩ от десетки години, но си го ползват военните) - защото ще промени в един момент производствата. Домашният 3D принтинг не безсмислени нещица не мисля, че ще порастне чак така драстично като пазар. Колко пъти в годината ви се случва да си кажете - "Ей, сега да имах един 3D принтер". После идва проблема дори и да имаш 3D принтер, кой ще ти направи модела, ако ти трябва нещо супер конкретно. Така, че търсенето на паралел между принтиране и 3D принтиране е доста некоректно според мен. Мащабите са тотално различни.


                          https://www.youtube.com/watch?v=3NkxyiA4rKk

                          Коментар


                          • На първо четене...

                            Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                            Абсолютно несъгласен съм в сравнението с Apple. HP са си фокусирани в бизнес клиенти, не могат да постигнат интеграцията на софтуер, хардуер и екосистема на Apple никога, тъй като винаги ще си останат Windows PC-та, а който познава Apple знае, че това им е главното предимство - интеграцията. Макар отвън да изглежда, че всичко е "просто дизайн" - всеки може да направи тънък и лек лаптоп, но никой не може да изкопира user experience-а толкова лесно. Apple могат да бъдат застрашени в това отношение единствено от софтуерна компания - и най-близо продължават да бъдат Microsoft, които всякак се опитват да започнат да бъндлират хардуер и софтуер, само че се оказа, че потребителите не искат да купуват MS certified продукти. Изходът им е само един - да купят Dell, Lenovo или пък Acer и да си ги опитомят. Тогава ще стане малко по-сложно за Apple. А дотогава ще си доминират и ще си продават с най-големия margin ever. Освен това Apple предлагат извънземен съпорт, докато HP продължават с мисленето, че бизнес клиенти и крайни клиенти е едно и също - съответно съпорта за крайния клиент е нулев, докато за бизнес клиентите директно подменят цели машини по силата на дългосрочни договори и им е все тая дали 5% от продукцията им е дефектна.

                            HP в 3D принтинга не знам до къде са стигнали, като цяло от съвсем други производители идват иновациите там. Революцията с принтига ще се случи в момента на изтичане на патентите за 3D принтинга на метали и сплави (който, впрочем съществува в САЩ от десетки години, но си го ползват военните) - защото ще промени в един момент производствата. Домашният 3D принтинг не безсмислени нещица не мисля, че ще порастне чак така драстично като пазар. Колко пъти в годината ви се случва да си кажете - "Ей, сега да имах един 3D принтер". После идва проблема дори и да имаш 3D принтер, кой ще ти направи модела, ако ти трябва нещо супер конкретно. Така, че търсенето на паралел между принтиране и 3D принтиране е доста некоректно според мен. Мащабите са тотално различни.
                            ...си абсолютно прав. Работя само с МАК от години. На прима виста и аз бих казал същото като твб. Аз съм последния човек който трябва да убедиш в предимствата на МАК. Всъщност еко системата на APPL прави това което са продуктите на Апъл в това няма спор. Разбирам какво казвам ако правя аналогия между епъл и HP. Всъщност аз не правя такава..искам да кажа че ХП натам са тръгнали а докъде ще стигнат ще видим. . За бизнес клиентите и НР си 100 % прав.
                            Всичко което казваш е ясно и е така. Това което казвам аз е че виждам сериозно разбиране на съществуващото положение от Майкрософт и смятам че ще започнат да се движат в по правилна посока относно операционната система. Това което искам да кажа за НР е че лично аз смятам че тази компания ще претърпи промяна сериозна. Относно необръщането на вниамние на крайните клиенти - смятам че те вече го разбират и ще се променят. Предполагам си виждал новото им "ПС"
                            https://www.youtube.com/watch?v=ApysqKvLnMk
                            Четох преди време един анализатор беше написъл доста интересен материал по отношение на НР свързан с това какви екипи дизайнери и т.н наемат.

                            Накратко към момента си абсолютно прав но аз мисля ще видим промяна.

                            3Д принтирането е cool, ако има добра цена и масово производство на такива за принтирането на глупсоти в къщи мисля че бума ще е много голям. Към момента никой не си казва дай да си принтирае една чаша в къщи щото тази технология е непозната, далечна и прекалено скъпа за домашния потребител. Но това е бъдещето и с тези темпове с които се развиват технологиите смятам това ще се случи до 2 години.. Помня преди няколко години някъде в европа едни бяха изкарали един подобен принтер на улицата и срещу 150 евро те принтираха от снимки - не бях виждал до тогава, имапе опашка...В училището на дъщеря ми наскоро купиха доста 3 д прибтери - децата се радват и им е интересно. Потенциала е много голям повярвай ми, стига да стане по достъпно.

                            И всичко това е много добре - ще видим дали е вярно.

                            В крайна сметка смятам да си запазя дългите позиции на НР и дори да ги увелича. Компанията има потенциал, оптимист съм за следващия ърнинг, коя да е новина от изброените по горе ако се случи ще и даде сериозен тласък нагоре дори и да не стане реалност. Имат 2% дивидент. Ако се разделят - ще видим ръст със сигурност. В краткосрочен план можеи да падне още в зависимост от следващата седмица и пазара като цяло. Аз имма 3800 акции което е малко за мен и възнмеявам в зависимост от ситуацията да ги увелича до 10-15 хиляди. Това е моето мнение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              ...никога не ми е харесвала въпреки потенциала на сектора в който работи. . Може би си прав но имат много малък маржин и много разходи. А аз лично избягвам късите позиции. Както казва Бъфет в кръга на шегата...като купиш компания - загубата ти е ясна - колкото си купил, а като застанеш на късо може да загубиш неограничено. Не обичам да съм негативно настроен към която и дае компания и изключително рядко заемам къси позиции освен на пазара като цяло. .
                              е аz таргувам опции, така 4е целта ме е друга

                              ина4е виж VFC, AMAT, WM, CVS

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Не смятам че заслужава тези 10 % надолу само заради високия долар заради което намалиха прогнозните печалби. Почрти съм сигурен че ще изненадат на следващия ърнинг. Това е една от компаниите които смятам имат невероятен потенциал. HP ще е може би най-големия играч при 3d принтерите които са неизбежни. Новите им PC та имат потенциал като на епъл. Работят много по дизайна и все повече мислят като APPL. Ако направят сплита и да отделят принтерите това ще бъде началото на бума при 3д принтерите и ще изтреля HP на върха. Това е бъдещето. До 3 години всеки ще започне да купува домашни такива. Имам позиции на HP и след като видя какво ще стане следващия месец с пазара може би ще вляза много сериозно. Изкушавам се да купя сега но ще се въздържа защото може би ще падне още.
                                Абсолютно несъгласен съм в сравнението с Apple. HP са си фокусирани в бизнес клиенти, не могат да постигнат интеграцията на софтуер, хардуер и екосистема на Apple никога, тъй като винаги ще си останат Windows PC-та, а който познава Apple знае, че това им е главното предимство - интеграцията. Макар отвън да изглежда, че всичко е "просто дизайн" - всеки може да направи тънък и лек лаптоп, но никой не може да изкопира user experience-а толкова лесно. Apple могат да бъдат застрашени в това отношение единствено от софтуерна компания - и най-близо продължават да бъдат Microsoft, които всякак се опитват да започнат да бъндлират хардуер и софтуер, само че се оказа, че потребителите не искат да купуват MS certified продукти. Изходът им е само един - да купят Dell, Lenovo или пък Acer и да си ги опитомят. Тогава ще стане малко по-сложно за Apple. А дотогава ще си доминират и ще си продават с най-големия margin ever. Освен това Apple предлагат извънземен съпорт, докато HP продължават с мисленето, че бизнес клиенти и крайни клиенти е едно и също - съответно съпорта за крайния клиент е нулев, докато за бизнес клиентите директно подменят цели машини по силата на дългосрочни договори и им е все тая дали 5% от продукцията им е дефектна.

                                HP в 3D принтинга не знам до къде са стигнали, като цяло от съвсем други производители идват иновациите там. Революцията с принтига ще се случи в момента на изтичане на патентите за 3D принтинга на метали и сплави (който, впрочем съществува в САЩ от десетки години, но си го ползват военните) - защото ще промени в един момент производствата. Домашният 3D принтинг не безсмислени нещица не мисля, че ще порастне чак така драстично като пазар. Колко пъти в годината ви се случва да си кажете - "Ей, сега да имах един 3D принтер". После идва проблема дори и да имаш 3D принтер, кой ще ти направи модела, ако ти трябва нещо супер конкретно. Така, че търсенето на паралел между принтиране и 3D принтиране е доста некоректно според мен. Мащабите са тотално различни.
                                Last edited by Дебнем на замаушка; 26.02.2015, 10:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X