IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кросовете на Архитекта

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    бичи бичи, но да видиш дау 1000+ пункта пирон надолу след черни 3 дни преди това си е доста подтискащо за либидото и на биковете даже.

    не знам в щатите с тия технит 401К сметки...ако народа реши, да зачете най-черногледите...ще натисне сентимента яко.

    според мен в момента само една яка приказка (от 1001 нощ) от страна на Йелън и Драги може да изстреля пазарите, но нещо се скатават
    Да и за това днес не се изстрелват. Но вече навсякъде се приказва как това всъщност е само психология, как китай всъщностт не бил толкова важен. Никой не споменава балон при облигации - напротив казват че са реално оценени. Изобщо езикът се обърна на 180 градуса.

    Пък то народа си е стадо - като му повтаряш достатъчно дълго време че няма страшно и нещата първо се уравновесяват после и оптимизма пак настъпва.

    Пък и в САЩ си има добри компании. В Европа това е масово явление. Коефициентите вече коригираха. Реално пак големите страхове са всъщност страх от психологическа реакция при вдигане на лихви. И ако хората са убедени че това не е нещо особено - както всъщност наистина не е нещо особено и няма да се случи нищо особено.

    Както беше казал Кейнс фондовия пазар е състезание за красота, в което обаче трябва да избереш най-красивите не според твоите възгледи а според това какво другите си мислят че е красиво.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Съмнява ме - имаше маржин колове - особено в европа. И това натисна всичко. Ако на някой не му е изгорял ливъриджа тези дни значи няма да изгори. А ме съмнява някой да взима екстра риск в момента. така че на пазара остават реалните пари. А те по принцип са си бичи настроени.
      бичи бичи, но да видиш дау 1000+ пункта пирон надолу след черни 3 дни преди това си е доста подтискащо за либидото и на биковете даже.

      не знам в щатите с тия технит 401К сметки...ако народа реши, да зачете най-черногледите...ще натисне сентимента яко.

      според мен в момента само една яка приказка (от 1001 нощ) от страна на Йелън и Драги може да изстреля пазарите, но нещо се скатават
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        то китай се размазва вече 2ри месец яко....просто си търсят причина да изпуснат парата...но вчера беше лудо и според мен на доста хора им държ влажно + почват надлъгванията с HFT бандюгите.

        според мен ще е волатилно да не кажа хаотично поне до ФЕД
        Съмнява ме - имаше маржин колове - особено в европа. И това натисна всичко. Ако на някой не му е изгорял ливъриджа тези дни значи няма да изгори. А ме съмнява някой да взима екстра риск в момента. така че на пазара остават реалните пари. А те по принцип са си бичи настроени.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Би било доста тъпо. След като заявяват че този спад е заради Китай то е нормално поне да видят реакцията на Азия през ноща. Ако Азия - не толкова Китай колкото Азия тръгнат нагоре и вече става доста безумно да се разпродава - поне поради тази причина. А ако продължат да продават тогава вече ще трябва да си признаят че е заради ФЕД. Което и без това е основнота причина за напрежение. Ама ако си признаят че е заради фед и облигациите също ще се сринат. Пък на мен ми изглежда че всички големи масово се пазят дори да споменават такава възможност. Очевидно още не са заели правилните позиции.
          то китай се размазва вече 2ри месец яко....просто си търсят причина да изпуснат парата...но вчера беше лудо и според мен на доста хора им държ влажно + почват надлъгванията с HFT бандюгите.

          според мен ще е волатилно да не кажа хаотично поне до ФЕД
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
            добре де като го гледам това евро на 4 часова е за надолу, а на дневна и седмична е за нагоре
            Според мен зависи колко време искаш да държиш позицията. Тези на дневна и седмична са за позиции с месеци, да не кажа години. Но нека архи каже де.

            Иначе на 4 часова, къде виждаш бомба надолу? Мисля, че всичко е чинно там. Аз на 15-минути виждам на 1.106 и мисля, че е дотам.

            Иначе и аз забелязвам, че примерно минутните бомби трябва да привличат сравнително бързо, но например при петрола има такава на 1-минутка на $41.01, която е от 21 август. С други думи изглежда, че дори на атомките на минута може да им тряба немалко време да си стигнат таргета.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              да видим дали към края на сесията няма пак да разпродадат щатските
              Би било доста тъпо. След като заявяват че този спад е заради Китай то е нормално поне да видят реакцията на Азия през ноща. Ако Азия - не толкова Китай колкото Азия тръгнат нагоре и вече става доста безумно да се разпродава - поне поради тази причина. А ако продължат да продават тогава вече ще трябва да си признаят че е заради ФЕД. Което и без това е основнота причина за напрежение. Ама ако си признаят че е заради фед и облигациите също ще се сринат. Пък на мен ми изглежда че всички големи масово се пазят дори да споменават такава възможност. Очевидно още не са заели правилните позиции.

              Коментар


              • да видим дали към края на сесията няма пак да разпродадат щатските
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • добре де като го гледам това евро на 4 часова е за надолу, а на дневна и седмична е за нагоре

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                    опааааааа бичето капанче се включи. жорка ако не си затворил на 1,14444 излизай . извади късмет
                    да затварям ли

                    Коментар


                    • ейййййййй ама то злото се заковало пак на 1135.8

                      Коментар


                      • реално дау жо изпълни ребаунда на тая. проби я без връщанка . връщането беше сега

                        Коментар


                        • поне жорката днес се убеди как действат бомбите . избухват и после засмукват

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            ганг нам стайл


                            Коментар


                            • Супер, мерси много!

                              опааааааа бичето капанче се включи
                              Даа, да видим дали ще стигне до атомката.

                              Коментар


                              • ганг нам стайл
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X