IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
    Решението е просто да се забрани регистрацята на сулио и пулио като се представи диплома за икономическо образование.
    Ами мога да ти кажа нещо много интересно.
    Има едно общо нещо което обединява всичките хора които са загубили големи суми на форекс.
    Всичките имат диплома за икономическо образование.
    Незнам защо е така но това е неуспорим факт.
    Те не са хамали или бояджии нито са инженери всичките са икономисти.
    По обикновенните хора губят малка сума веднъж дваж и се отказват.
    Last edited by mauricio84; 15.11.2016, 16:21.
    Форекс блог

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
      Имам една идея.
      Може да се съберем няколко човека от този форум и да отидем до 5-6 от големите форекс брокери в София и да им поискаме статистическа информация.
      Какъв процент от трейдърите при тях са на печалба????
      Аз гарантирам че процента е по-малък от 0.5%
      По-малък от половин процент.
      След това ще споделим числата тук във форума и ще коментираме какво се е случило.
      Как са ни посрещнали, скрили ли са се като мишки или са ни нагостили и т.н.
      Какво ще кажете за идеята???
      Може и да вземем и един телевизионнен екип с нас да документира събитието!
      Защо говоирите такива глупости. Нормално е да няма печеливши, след като една огромна част нямат елеменатрни познания по финанси, да не говорим и за ниската финансова култура на българина. нали за да спечели един друг трябва да загуби. как го виждате Бай Иван да надхитри някой с образование от нз си кой икономически университет?

      Решението е просто да се забрани регистрацята на сулио и пулио като се представи диплома за икономическо образование. Всеки обаче си решава какво да си прави с парите дали да ги профука за пиене или д аопита да спечели.

      Нз какво дискутирате глупости. Печелят най-подгротвените,а не тези искащи от днес за утре да въртят милиони

      Коментар




      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
        Радвам се, че някои хора започнаха да осъзнават елементарния факт, че ако се постигне средно 10 пипса печалба от сделка, то това е развносилно да сте хванали господа за ..... дръжката. А ако се постигне 20 - то това си е с ранг на излитане в космоса с 3-та космическа.
        Преди 10 години автоматизираните стратегии се откриваха с 5+ годишен бактест , и работеха по 2-3 години с по 2-5 пипса средно от сделка . В момента стратегиите се откриват с 1-2 годишен бактест и работят по 8 месеца. От тези 8 месеца ви трябва 2-3 да повърви пробно на реален акаунт с малък капитал в няколко брокера.През останалото време търгувате предпазливо в очакване на края. Така че ако старта не е с 3-та космическа , парите които ще изкарате няма да си струват усилията ...

        Коментар


        • Имам една идея.
          Може да се съберем няколко човека от този форум и да отидем до 5-6 от големите форекс брокери в София и да им поискаме статистическа информация.
          Какъв процент от трейдърите при тях са на печалба????
          Аз гарантирам че процента е по-малък от 0.5%
          По-малък от половин процент.
          След това ще споделим числата тук във форума и ще коментираме какво се е случило.
          Как са ни посрещнали, скрили ли са се като мишки или са ни нагостили и т.н.
          Какво ще кажете за идеята???
          Може и да вземем и един телевизионнен екип с нас да документира събитието!
          Форекс блог

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Иначе наистина имахме много едри клиенти, като например един собственик на завод за вино, който така ги праскаше големите лотове, че чак на мене ми се изправяше косата. При това държеше активни много на брой сделки, всичките с големи лотове. Него го хеджирахме, защото ни трепереха мартинките.
            В крайна сметка виночерпецът просперира ли във форекса или беше поредният, "изпушил" със солидна сума?

            Коментар


            • Ето днес открих как може да си увеличите заплатата
              мууууууууу ха ха ха

              Attached Files
              Форекс блог

              Коментар


              • Изборите в САЩ предизвикаха голяма волатилност. Условията за търговия не бяха никак добри, при единия брокер засекохме спред 15,2 пипса(ЕUR/USD), бяхме свидетели на въвеждането на предпазни мерки от страна на брокерите и промяна на марджин изискванията. Ние решихме да подложим един от роботите си на стрестест в малка реална сметка с 3000 евро(съответно всички печалби и загуби са в евро). Статистиките са от началото на седмица.
                реалната:




                ето го и демото при друг брокер с не особено добри условия

                Last edited by k_v_v_; 10.11.2016, 21:00.
                FinancialMarkets.Zone

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Хем си прав, хем не си. Брокерите имат възможности да играят против клиентите, но те са ограничени до няколко пипса около пазарната цена. Повече няма какво да направят, защото ще попаднат под ударите на арбитриращите експерти.

                  По груба моя преценка брокера може безопасно за себе си да удвои разходите (не повече), и то само на единични клиенти, защото ако започне да го прави масово, ще си загуби всички клиенти и ще фалира, ако преди това не го убият арбитриращите програми.
                  Хем си прав хем не си!
                  Попаднах един брокер който е назначил огромен брой служители които по цял ден звънят по телефона на хора които нищо не разбират от форекс и ги карат да си отворят сметка при тях.
                  Всеки които си е отворил сметка там е фалирал.
                  Те търсят постоянно нови и нови хора ...
                  Сметни този брокер плаща на 80 човека персонал заплати и осигуровки какви приходи има той на месец.
                  А от къде идват тези пари от 1 пипс спред ли???????????????????????????
                  advokatfilipova.eu

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от CpecaH_XaMcTeP Разгледай мнение
                    ...
                    едвам се чете,
                    в пипсове неможах да намеря нищо.
                    В случая не е интересно колко ливъридж си ползвал и колко тотал си спечелил.
                    А колко пипа си направил за тези 114 сделки

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                      много са малко, да не кажа, че ги няма, стратегии които имат успеваемост средно над 6-7 пипса, (губещи+спред+суап+печеливши) средното аритметично е 5-6 пипса от сделка така че 2 пипса да те одерат са си 30-50% от печалбата. Ще ми е интересно да видя някакви доказателства за търговия от твоя страна че имаш много над 5-6 писа за 100 последователни сделки
                      ...
                      Attached Files

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                        то от спреда малко, от разлика в котировката 1 пипа примерно, от слипийдж малко,
                        мога да ти покажа слипийдж на сделка със 70 пипса на €/$ отклонение и то с чакаща поръчка. Само от тази сделка имам 500лв пропуснати ползи. Та затова 2 пипса не са малко да те суровакат. те са си сериозна част от печалбата. Тези 70 пипса дето са ме ударили, от както съм открил сметката имам 170 сделки това са си почти половин пипс на сделка. А по-хубавата част е,че колкото по-голям ти става ордера, толкова тея номера зачестяват.
                        Съгласен съм така, аз затова и ти казах, че не съм наясно с вероятността на спред/слипидж и с колко да приспадна целят резултат - защото е бектест, сега правя форурд тест качил съм я на сървър така, че да няма засечки.

                        Принципно, ако имаш автоматична система, винаги можеш на н броя брокери да сложиш - пък ако някой разполага с наистина много пари, всичко става индидивидуално с брокера, там вече мизериите намаляват - имам колега с няколко милки под управление и до сега не съм го чул да се оплаква от каквото и да е.
                        Last edited by needtoknowmore; 27.10.2016, 11:05.
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Радвам се, че някои хора започнаха да осъзнават елементарния факт, че ако се постигне средно 10 пипса печалба от сделка, то това е развносилно да сте хванали господа за ..... дръжката. А ако се постигне 20 - то това си е с ранг на излитане в космоса с 3-та космическа.

                          Повечето трейдери играят чисто случайно, въпреки че не го осъзнават това. И ако успеят да направят 100-200 сделки без да си загубят акаунта, средната им сделка ще се окаже някъде на ниво -2 пипса (колкото е спреда). А ако са нахитрели и започнат да имат някаква малка познаваемост, то тогава средната им сделка ще е от порядъка на 0 пипса (познаваемоста им вече е успяла да компенсира загубите от брокера). Не успеете ли да го постигнете това (0 пипса средна сделка с отчитане на разходите), значи от вас не става трейдер.

                          И от тука нататък започва дългия и усилен труд 0-та пипса да станат 1, 2, 3 или дори 5. И всеки допълнително спечелен среден пипс ще се постига с все повече и повече труд.

                          И тука трябва да спомена за капаните на бектестинга, в които неминуемо попада всеки един начинаещ писач на автоматизирани търговски стратегии. Тези капани са хиляди, и ще е глупаво за всеки един от тях да губите пари, за да разберете, че не сте се съобразили с него.

                          Най-големият капан, в който почти всички попадат, са НЕКАЧЕСТВЕНИТЕ КОТИРОВКИ и БАРОВЕ. На базата на тях експерта в бектест търгува успешно, но в реалноста сами знаете, че това няма как да стане. Няма как да търгувате в гапове например или в игли и скокове (светкавични движения, съпроводени с разкрачен спред). Самите барове на MetaTrader се формират от цените Bid, и вие тествате стратегията си по тях, но си нямате никаква представа какви са били цените Ask. А при разкрачен спред те може да са по-високи от Bid-а с по 100 или дори 200 пипса.
                          Last edited by Mateev; 27.10.2016, 10:52.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                            Сега видях един бектест на една от двойките и се падат 10.5 пипса при 1,4к сделки - реалността не знам колко ще по негативна, след време ще ти кажа.

                            Принципно тази сметка е много крива, която е правиш - важни са средни печалби/загуби, на дали ще си в брокер, който ти шибва на абсолютно всяка сделка допълнително няколко пипса в спреда.
                            то от спреда малко, от разлика в котировката 1 пипа примерно, от слипийдж малко,
                            мога да ти покажа слипийдж на сделка със 70 пипса на €/$ отклонение и то с чакаща поръчка. Само от тази сделка имам 500лв пропуснати ползи. Та затова 2 пипса не са малко да те суровакат. те са си сериозна част от печалбата. Тези 70 пипса дето са ме ударили, от както съм открил сметката имам 170 сделки това са си почти половин пипс на сделка. А по-хубавата част е,че колкото по-голям ти става ордера, толкова тея номера зачестяват.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                              то и аз не отварам за под 1000 ама реалността е друга. Ако си сметнеш печлбата и я разделиш на брой сделки, ако имаш над 5 пипса средна печалба ще тичам гол по витошка утре в 7:00 поканете и телевизия.
                              Сега видях един бектест на една от двойките и се падат 10.5 пипса при 1,4к сделки - реалността не знам колко ще по негативна, след време ще ти кажа.

                              Принципно тази сметка е много крива, която е правиш - важни са средни печалби/загуби, на дали ще си в брокер, който ти шибва на абсолютно всяка сделка допълнително няколко пипса в спреда.
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                                За скалперските стратегии може и да е така, но за другите не.
                                Аз не отварям сделка с под 15 пипса, печалба именно заради спреда.
                                то и аз не отварам за под 1000 ама реалността е друга. Ако си сметнеш печлбата и я разделиш на брой сделки, ако имаш над 5 пипса средна печалба ще тичам гол по витошка утре в 7:00 поканете и телевизия.

                                Коментар

                                Working...
                                X