IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

    Аз учих за да имам някаква диплома. Това правят и масата студенти, защото обществото го е наложило като норма и иначе е трудно да се реализираш и да си намериш работа. На мен лично не бих казал, че тази диплома ми е трябвала някога.

    Едни от най-успелите и богати хора в света нямат висше образование.
    И сина ми не си е взел дипломата,но взима три пъти повече от щерката,която си я взе!!!Но не казвам,че не трябва да се чете!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
      Ха глей! JpMorgan ме съдят http://www.investor.bg/bloomberg-tv/...dolara-164835/
      Ти пък, ще се съдиш за някакви 200 милиона... Що бе? Бълха те ухапала! Чи те, адвокатите ша та обръснат повече.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение

        Ами тогава защо форекс брокерите зарибяават точно студенти които учат икономика и финанси?
        Както ти сам казваш че каквото си научил не ти е помогнало по никакъв начин
        А всъщност те защо го учат икономика?
        Какъв е смисъла да учиш икономика като нищо не научаваш за икономиката?
        Аз учих за да имам някаква диплома. Това правят и масата студенти, защото обществото го е наложило като норма и иначе е трудно да се реализираш и да си намериш работа. На мен лично не бих казал, че тази диплома ми е трябвала някога.

        Едни от най-успелите и богати хора в света нямат висше образование.

        FinancialMarkets.Zone

        Коментар


        • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

          Е добре де и какво?
          Аз също имам завършено икономическо образование, когато учех си нямах на идея, че ще се занимавам с финансови пазари, но така се стекоха нещата. Не съм използвал нищо от това, което съм учил и това ми образование не ми е помогнало с нищо.
          Ами тогава защо форекс брокерите зарибяават точно студенти които учат икономика и финанси?
          Както ти сам казваш че каквото си научил не ти е помогнало по никакъв начин
          А всъщност те защо го учат икономика?
          Какъв е смисъла да учиш икономика като нищо не научаваш за икономиката?

          Форекс блог

          Коментар


          • Ха глей! JpMorgan ме съдят http://www.investor.bg/bloomberg-tv/...dolara-164835/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
              След като ти е трудно да си структурираш мисълта, достатъчно ще е да пуснеш линк с информация, а ние ще се образоваме и едва ли някой ще те цензурира. От друга страна, ако смяташ пак да се позоваваш на скам/псевдо-науки, не ни губи времето.
              С този си коментар просто ме отказа в бъдеще да ти отговарям.
              Не мога да си структурирам мисълта, ти на смешен ли се правиш? Модито ми изтри 2 детайлни коментара защото видиш ли не били по темата - wtf?
              Невро науката била пвсевдонаука - сигурно и Ядрено Магният Резонас и той е псевдо нещо(ще моля да не ми изтрият пак щото съм казал нещо не по тематa).
              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

              Коментар


              • След като ти е трудно да си структурираш мисълта, достатъчно ще е да пуснеш линк с информация, а ние ще се образоваме и едва ли някой ще те цензурира. От друга страна, ако смяташ пак да се позоваваш на скам/псевдо-науки, не ни губи времето.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                  Needtoknowmore, обясни ми как става тая работа с контрола на емоциите? Съзнателно контролираш подсъзнателни процеси? В една или друга степен можем да контролираме проявлението на дадена емоция, но фактът, че в едно изречение използваш контрол и емоции, показва пълна липса на интелект. По-притеснителна в случая е липсата на морален императив, превръщаща се в морално проституирането в зависимост от тезата, която отстояваш.

                  "Най-добрият начин да контролирате вашата овца или крава е като я пуснете на тучна зелена поляна."
                  След 2 ненужни изтрити коментара ще ти го напиша много кратко - невро науката обеснява всичко, което питаш.
                  Точно и нейните заключения обеснява и разликата между про трейдинга и хазарта, покера и хазарта, правилните решения и хазарните - като цяло рационалните и емоционалните избори.
                  Last edited by needtoknowmore; 15.12.2016, 22:55.
                  Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                    Needtoknowmore, обясни ми как става тая работа с контрола на емоциите? Съзнателно контролираш подсъзнателни процеси? В една или друга степен можем да контролираме проявлението на дадена емоция, но фактът, че в едно изречение използваш контрол и емоции, показва пълна липса на интелект. По-притеснителна в случая е липсата на морален императив, превръщаща се в морално проституирането в зависимост от тезата, която отстояваш.

                    "Най-добрият начин да контролирате вашата овца или крава е като я пуснете на тучна зелена поляна."
                    Ами ти за характеристики в природата да си чувал и за правила !!! Тогава не спазването на правило какво значи за теб, хазарт ли ? Ами роботите, те като дойдат в съзнанието ти, те какви ще са!?? Хазартни ??? Ужас Имали емоции в един робот, примерно, ако не са програмирани и инсталирани!!?? хаха

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                      Този, човек трябва го дават като пример до какво води липсата на емоционален контрол.
                      Needtoknowmore, обясни ми как става тая работа с контрола на емоциите? Съзнателно контролираш подсъзнателни процеси? В една или друга степен можем да контролираме проявлението на дадена емоция, но фактът, че в едно изречение използваш контрол и емоции, показва пълна липса на интелект. По-притеснителна в случая е липсата на морален императив, превръщаща се в морално проституирането в зависимост от тезата, която отстояваш.

                      "Най-добрият начин да контролирате вашата овца или крава е като я пуснете на тучна зелена поляна."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение

                        Имам неуспорими доказателства за всяко написано от мен твърдение.
                        Ако не ми вярваш може да ти уредя една среща някъде на кафе в центъра на София с този човек.
                        А мога и да ти дам неговото ЕГН да го провериш в кредитния регистър
                        Този, човек трябва го дават като пример до какво води липсата на емоционален контрол.
                        Принципно голяма част от клиентите ми имат сходните проблеми като него(повечето затриват пари, които не могат да си позволят, но до сега не съм имал някой, който няма грам лев и да тегли кредит и да трейдва с тях), така че не мисля да се срещам с още един такъв човек.

                        Този твой приятел яко си е повярвал и се описва с Дънинг Крюгер ефекта много лесно - решил, че щом има икон. образование ще се справи в сфера, която дори не са я концептуализирали в университета.След като го познаваш можеш ли да ми кажеш с още колко е задължнял, надали има само пот. кредит и да го е налял за трейдинг - предполагам е налял(теглил) за телефони, дрехи, кола и т.н ...
                        Last edited by needtoknowmore; 15.12.2016, 12:00.
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение

                          Имам неуспорими доказателства за всяко написано от мен твърдение.
                          Ако не ми вярваш може да ти уредя една среща някъде на кафе в центъра на София с този човек.
                          А мога и да ти дам неговото ЕГН да го провериш в кредитния регистър
                          Е добре де и какво?
                          Аз също имам завършено икономическо образование, когато учех си нямах на идея, че ще се занимавам с финансови пазари, но така се стекоха нещата. Не съм използвал нищо от това, което съм учил и това ми образование не ми е помогнало с нищо.

                          Всичко, което съм постигнал се дължи на много четене и провали-поуки.

                          И аз знам за хора които са си продали апартаментите за да станат протрейдъри и са останали на улицата, света функционира по този начин от столетия, още от балона с холандските лалета. Това доказва ли нещо? Доказва единствено, че балъците не свършват и не всички са равни в интелектуално и емоционално ниво.

                          Твоя приятел се е издънил по много балъшки начин, ако поне малко се беше разровил със сигурност щеше да попадне на най-важния съвет "Никога не търгувай с пари, които не можеш да си позволиш да изгубиш " Да не говорим за пари взети на заем.

                          Да уточня, че и аз бях балък в началото и си занулих първата сметка за 2 месеца, най-дългите и гадни два месеца.
                          А дори бях подготвен бях трейдвал на демо и слагах стопове. След това 6 месеца не исках и да чуя за графики и трейдинг, бях го отписал. Оцелях, задържах се на пазара и дочаках успехи в следващите години, защото бях много внимателен и никога не си позволих да си повярвам до степента до която си е повярвал твоя приятел.

                          На мен случаят ми е интересен и ако твоят приятел иска да си разбере грешките и да анализираме стратегията и психологическите му грешки нека ми пише.
                          Attached Files
                          Last edited by k_v_v_; 15.12.2016, 10:22.
                          FinancialMarkets.Zone

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение

                            Това ми е доста трудно да го повярвам - този поне трябва има базово понятие за фин. пазари, но дори и да нямаше трябва да е осъзнат поне, че си няма грам понятие от трейдинг и вместо да не вкарва и грам лв, този взел 20к на кредити. Чиста форма на хазарт! Нищо общо с про трейдинга, но както и да е.

                            Аз лично познавам и съм говорил и дори съм консултирал човек затрил над 100к евра, е не иска да чува какво му се говори - той си знае най-добре и освен да фалира поредната сметка не знам. В момента жена му го издържа, той си е поставил мисия да се издържа от трейдинг

                            В случаят с този от УНСС, е много добре, че така е станало - банката си е вързала всичко, но този е вързал нищо - но пък неволята ще го научи много важни неща, за начало да не купуваш неща, които не може си позволиш на кредит. 100% съм сигурен, че този търси кредитните институции/банки, за всеки фин. проблем - дали щото няма пари за най-новият телефон, или иска ходи на почивка, или трябва си купи нова кола ... Ако този пример с УНСС е реален, то съм убеден, че виси поне с още 30к лв. Въобще не виждам какво намесваш трейдинга с хора, които финансови разорани ниви?

                            Аз статистически и математически имам търговски план, които ми генерира пари(изключвам алгоритмите), познавам 1 дузина про трейдъри такива които се издържат сами от трейдинг и такива, които управляват милиони - до сега не съм чул или видял, някой който си няма хабер от материята да тегли кредит и да стане про трейдър!

                            Силно се надявам да си разбрал посланието на този пост!
                            Имам неуспорими доказателства за всяко написано от мен твърдение.
                            Ако не ми вярваш може да ти уредя една среща някъде на кафе в центъра на София с този човек.
                            А мога и да ти дам неговото ЕГН да го провериш в кредитния регистър
                            Форекс блог

                            Коментар


                            • "Всяко злодеяние има собствен морал, който го оправдава."

                              Коментар


                              • Що се правиш на интересен не мога да разбера?
                                Човека е взел решението да се напие преди да е почнал да пие - как ще е рисков фактор алкохола, като той може да не пие? Аз ти говоря за избор, а не за последиците от алкохола - че да е рисков фактор.
                                То и колата е рисков фактор, както и н броя неща.

                                Остави ги тези неща на страна, случайно да си чувал престъпление от страст? Сега какво емоциите да ги забраним ли?
                                Всичко може да е рисков фактор, когато нямаш контрол над поведението си - това ми бе идея в предният пост. В контекста на примера дали вкарваш 20к твои пари или 20к взимаш на кредит за каквато и да е рискова дейност(бизнес), само по себе си формата на парите не променя риска, а когато не си наясно дори и с риска, да не говорим за риск мениджмънт и парично разпределение, то е 99.99% сигурно че ще загубиш парите и ще фалираш. Сега дай да забраним предприемачеството и бизнеса, щото било рисков фактор?

                                А това, че в БГ е забранено оръжието не означава, че в други страни това не е личен избор!
                                Last edited by needtoknowmore; 14.12.2016, 09:58.
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X