IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Посоките са две,. но лоста е 1 към 500 Лоста е право пропоциоанален основно на загубите и в рядки случай на печалбите на трейдърите, но поради емоцинална обвързаност нещата се изместват към загубите.. При движение от 10 процента за една година и лост от 1 към 500 шансове ти за печалба се определят от лоста не от движението И естествено в дългосрочен план малкото движение комбинирано с голям лост и емоционалната обвързаност на участниците е катастрофално . Не става въпрос за хазарт а комбинация от условия която е против трейдърите.

    ПП
    ДА питам колегата Милен Силянов още ли търгува имаш ли връзка с него
    морисио е писал за математическата вероятност. За Милен нищо не знам

    Коментар


    • Longin, в такъв случай каква е ролята на когнитивната функция, за която спомена? Ако написаното от теб е вярно, някъде дълбоко в нас дремят отговорите на всички въпроси, което е или абсурдно, или нагазваме дълбоко в област, която позволява безкрайни свободни интерпретации, без възможност да обосновем никоя от тях.

      Ок, приемам, че примерът, който дадох за женската интуиция, е неточен. Нека опитам отново. Ако имаше подобно явление, наречено женска интуиция, огромен процент от хората, уцелили шестица от тотото, щяха да са жени.

      5+x=y
      Колко е y? Може да поискаш жокер от половинката си, въпреки че в твоето подсъзнание има достатъчно информация за y.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Svetlin Разгледай мнение

        Я пак сметни вероятността, като този път имш предвид, че посоките са само две.
        Посоките са две,. но лоста е 1 към 500 Лоста е право пропоциоанален основно на загубите и в рядки случай на печалбите на трейдърите, но поради емоцинална обвързаност нещата се изместват към загубите.. При движение от 10 процента за една година и лост от 1 към 500 шансове ти за печалба се определят от лоста не от движението И естествено в дългосрочен план малкото движение комбинирано с голям лост и емоционалната обвързаност на участниците е катастрофално . Не става въпрос за хазарт а комбинация от условия която е против трейдърите.

        ПП
        ДА питам колегата Милен Силянов още ли търгува имаш ли връзка с него
        Last edited by Todor Sabev; 05.01.2019, 17:48.

        Коментар


        • напротив , информацията която Интуицията ползва е там - в подсъзнателното/несъзнателното (сам го цитираш) - но не е осъзната, систематизирана,вкарана в рамки и категории... може да не е достатъчна, но я има ...

          (10к часа не съм ги имал впредвид в тоя контекст)

          но аз лично не съм с развита Интуиция така че това е моята ("Сетивна" по Юнг) интерпретация

          процентът провалени бракове е резултат от много по комплексни фактори (и адаптации) , един от които е самата съвременна теория която цитираш - за съвместими партньори, плод на 20 век + романи.филми ...ако си в селото през 1856 г опъваш каиша на нивата , жена ти на нощвите и с 4-6 -те деца (2 от които ще умрат) и немаш време да мислиш "щастли/съвместим ли съм или не съм" а списъка въобще с потенциални партньори е едноцифрен.... далеч по проста система с по малко променливи
          "the trend is your friend until the end..."

          Коментар


          • Longin, определението ти за интуиция куца. "Натрупването на базисни факти, за да се включи когнитивната функция", ни изпраща в съвсем друга област. Интуицията предполага несъзнателно достигне до правилен отговор от недостатъчна информация.

            Според тълковния речник интуиция е: Усет, способност за несъзнателно проникване в същността на явленията; прозрение.

            Според синонимния: Непосредствено възприятие, прозрение, проблясък, усет, предусет, вътрешно чувство, подсъзнание, предчувствие, догадка, инстинкт.

            Както виждаш, натрупването на факти, когнитивната функция или "правилото" за 10к часа нямат нищо общо с интуицията.

            Колкото до "женската" интуиция, това е основен социален мит. Ако жените разполагаха с развито шесто чувство, процентът на неуспешните бракове би бил далеч по-малък от действителния. В крайна сметка жените избират и ако имаха подобна интуиция, щяха да се спират на съвместими партньори от един поглед.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
              Има хора с много силна интуизия. Такива хора са голяма рядкост 1:1000 или 1:10000. Тези хора могат да спечелят от форекс както и от всичко друго т. е. няма нужда да играят форекс за да спечелят .
              само че за да е развита Интуицията трябва базисно натрупване на факти в съответната област... за да се включи успешно впоследствие когнитивната функция припознавана като интуиция и алтернатива на развитието на другите пет Сетива ... . по правило жените (не всички) имат няколко пъти по развита интуиция от мъжете защото като момичета са се упражнявали и развивали в социалната сфера, в разчитането на невербалните сигнали на човешкото поведение - особено спрямо противоположния пол ... и това е съвсем обяснимо заради темперамента и обществените стереотипи които получават

              то има и такива мъже - на които социалните контакти и общуването са им присъщи (а не математиката или физиката) и там плуват в свои води и от тях стават естествено добри търговци

              това обаче хич не означава че някой такъв с развита социална интуиция ако седне срещу безличните графики на финансовите пазари - и автоматично ще се справя добре щото развитата му интуиция ще пошепва какво да прави срещу Страха и Алчността...

              виж ако поседи и натрупа опит ( някои са измисли правилото за 10к часа) в съответната област - вероятно може да стане много по добър от другите
              "the trend is your friend until the end..."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Svetlin Разгледай мнение

                Я пак сметни вероятността, като този път имш предвид, че посоките са само две.
                тук не е само ези/тура- има печалба/загуба,има и други фактори,вложена сума,заемен капитал,времеви интервал,психика...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение

                  Ако на 1000 губещи има един печеливш това нищо не означава.
                  Математическата вероятност да спечелиш е 1:1000.
                  По вероятно е да спечелиш от националната лотария отколкото от форекс .
                  Я пак сметни вероятността, като този път имш предвид, че посоките са само две.

                  Коментар


                  • Има хора с много силна интуизия. Такива хора са голяма рядкост 1:1000 или 1:10000. Тези хора могат да спечелят от форекс както и от всичко друго т. е. няма нужда да играят форекс за да спечелят .
                    Форекс блог

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

                      Нали твърдяхте, че никой не печели?! Сега взехте да го овъртате, един на хиляда, двама на хиляда........
                      Ако на 1000 губещи има един печеливш това нищо не означава.
                      Математическата вероятност да спечелиш е 1:1000.
                      По вероятно е да спечелиш от националната лотария отколкото от форекс .
                      Last edited by mauricio84; 04.01.2019, 17:52.
                      Форекс блог

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение
                        Нали твърдяхте, че никой не печели?!
                        А ти какво твърдиш? Признавам, липсата на теза, концепция и доказателства ме обърква...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                          Ако има на 1000 човека един спечелил това нищо не означава . Това е просто изключението което потвърждава правилото.
                          Нали твърдяхте, че никой не печели?! Сега взехте да го овъртате, един на хиляда, двама на хиляда........

                          Коментар


                          • Ако има на 1000 човека един спечелил това нищо не означава . Това е просто изключението което потвърждава правилото.
                            Форекс блог

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                              Прави сте , редовно ми пълнят темата със спам.
                              Никой до този момент не е предоставал неуспоримо доказателство , че име спечелили от форекс , само спам .
                              И това за рекламите е много опасно и подвеждащо . Трябва да се уточня , че аз не съм против рекламата. Рекламата е двигател на икономиката не е нещо лошо. Против съм рекламата на измами и форекс брокери по телевизията.
                              Като си толкова уверен дали си готов да чукнем едно басче, че не си прав?

                              Коментар


                              • Прави сте , редовно ми пълнят темата със спам.
                                Никой до този момент не е предоставал неуспоримо доказателство , че име спечелили от форекс , само спам .
                                И това за рекламите е много опасно и подвеждащо . Трябва да се уточня , че аз не съм против рекламата. Рекламата е двигател на икономиката не е нещо лошо. Против съм рекламата на измами и форекс брокери по телевизията.
                                advokatfilipova.eu

                                Коментар

                                Working...
                                X