IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
    Наистина срива беше чудовищен.Но пък беше предвидим!Щом твърдиш,че фундамента ти е силната страна,би трябвало да ти е светнала лампичката!Най- малкото трябваше да се замислиш,че след като почти 5 подини поддържаха курса и той не мръдна за толкова време с малки "лирически отклонения" до към 1,24-25 ,че фундамента е силно в полза на швейцарския франк?Не се ли замисли,че това не може да продължава вечно.А и ШНБ-то още през декември дадоха ясна индикация,че вече се чувстват доста дискомфортно със ситуацията,като направиха лихвите отрицателни.Пазарът реагира с едни 70-80 пипа нагоре и много бързо си се върна на 1,20.Поне на мен тогава ми светна,че нещата не са вече толкова сигурни.Имах малко дълги позиции средно на около 1,21,платих си на 1,20 и приключих с швейцарския франк.Бях си изкарал достатъчно пари от него и това,че си платих с последната сделка не ми изяде повече от 5% от изкараното дотук от тази валутна двойка.Не виждах смисъл да си блокирам капитал за нещо,което може да се наложи да го чакам с месеци,а и вече при силно отрицателен суап.Отделно доста от големите инвестиционни банки почнаха силно да играят в полза на франка чрез опции.Аз поне доста анализи на тази тема видях по това време.Не са ми повлияли на решенията,но си бяха някаква индикация.Та поне за мен този срив беше предвидим.Вярно е,че го направиха доста изненадващо и грубо,но всъщност,ако се поставиш на тяхно място,дали е имало друг начин да го направят? И както каза колегата - ако беше от другата страна дали щеше да роптаеш срещу сривовете?Всъщност това,което за едни е срив,за други е манна небесна.
    Относно техническия анализ - да пазарите не са статични,най-малкото се променят обемите,но и техническият анализ не е статичен!Ако индикаторите вече не работят,то тогава търсиш нещо,което работи.Price action например.Човек трябва да може да реагира на промените на пазара,за да може да оцелее и да печели от него.Но пък нивата на подкрепа и съпротива винаги са си работили по един и същи начин.

    Значи първото което е ,че мен и останалите клиенти на брокера ми още средата на декември бяхме предупредени. Аз позиция в ЕUR/CHF съм нямал, имал съм позиции в USD/CHF тъй като диверсифицирам риска в 7те валутни основни двойки. Аз давам пример с този случай, Пуснете си графики и разгледайте в колко случай цената изненадващо отскача 100-300 пипа а индикаторите не го предвиждат. Та мисълта ми е,че техническият анализ анализира само миналото но не може да познае бъдещето независимо дали се повтаря.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
      Няма такова нещо 6-7 години. Пазара е динамичен и често се мени. Неща служели преди 10 години сега са неприложими. Найстина още при първите компютри техническят анализ е бил изключително силен и точен,но сега не е така.

      На 15 Януари стана чудовищен срив. Дължах дори някакви пари, слава богу бяха малко и то в една незначителна сметка.Печалби трупани с месеци се сринаха за ден.Няма стопове няма нищо. 30% спад знаеш ли какво е? Ударили те си до там.

      А относно увеличението на капитала е относително. Всеки има свой си поставени цели
      Наистина срива беше чудовищен.Но пък беше предвидим!Щом твърдиш,че фундамента ти е силната страна,би трябвало да ти е светнала лампичката!Най- малкото трябваше да се замислиш,че след като почти 5 подини поддържаха курса и той не мръдна за толкова време с малки "лирически отклонения" до към 1,24-25 ,че фундамента е силно в полза на швейцарския франк?Не се ли замисли,че това не може да продължава вечно.А и ШНБ-то още през декември дадоха ясна индикация,че вече се чувстват доста дискомфортно със ситуацията,като направиха лихвите отрицателни.Пазарът реагира с едни 70-80 пипа нагоре и много бързо си се върна на 1,20.Поне на мен тогава ми светна,че нещата не са вече толкова сигурни.Имах малко дълги позиции средно на около 1,21,платих си на 1,20 и приключих с швейцарския франк.Бях си изкарал достатъчно пари от него и това,че си платих с последната сделка не ми изяде повече от 5% от изкараното дотук от тази валутна двойка.Не виждах смисъл да си блокирам капитал за нещо,което може да се наложи да го чакам с месеци,а и вече при силно отрицателен суап.Отделно доста от големите инвестиционни банки почнаха силно да играят в полза на франка чрез опции.Аз поне доста анализи на тази тема видях по това време.Не са ми повлияли на решенията,но си бяха някаква индикация.Та поне за мен този срив беше предвидим.Вярно е,че го направиха доста изненадващо и грубо,но всъщност,ако се поставиш на тяхно място,дали е имало друг начин да го направят? И както каза колегата - ако беше от другата страна дали щеше да роптаеш срещу сривовете?Всъщност това,което за едни е срив,за други е манна небесна.
      Относно техническия анализ - да пазарите не са статични,най-малкото се променят обемите,но и техническият анализ не е статичен!Ако индикаторите вече не работят,то тогава търсиш нещо,което работи.Price action например.Човек трябва да може да реагира на промените на пазара,за да може да оцелее и да печели от него.Но пък нивата на подкрепа и съпротива винаги са си работили по един и същи начин.
      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
        Няма такова нещо 6-7 години. Пазара е динамичен и често се мени. Неща служели преди 10 години сега са неприложими. Найстина още при първите компютри техническят анализ е бил изключително силен и точен,но сега не е така.

        На 15 Януари стана чудовищен срив. Дължах дори някакви пари, слава богу бяха малко и то в една незначителна сметка.Печалби трупани с месеци се сринаха за ден.Няма стопове няма нищо. 30% спад знаеш ли какво е? Ударили те си до там.

        А относно увеличението на капитала е относително. Всеки има свой си поставени цели
        Пазарът е динамичен, но в основатае непроменен и веднъж научил езикът му и психологията зад движението му виждаш, че е това е непроменено от годините.

        При такъв срив ако бе от другата страна друго щеше да говориш, но и фундамента нямаше те спаси. Плюс това никой не е казал така да спекулираш лайшката еврото пада до нивото и бам да купуваме д ЦБ-то всички знаехме че това няма да е бекрайно, ако не си калкулирал този риск то проблема е твой.

        Като цяло пазара си знае своето ти трябва да следиш правилата на стратегията си всичко е вероятност приеми го, че няма си в контрол и няма печелиш винаги
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
          Точно това ви е проблема,че използвате техническият анализ,а той е нищо повече от загуба на пари и време. Миналото не отразява бъдещето. Пълно е с фундамент в интернет и не говоря дори за новини, туй като и те са една лъжа. Няма как да спечелите докато гледате MACD,RSI,SAR и разни подобни линии и измишлиотини. Да 1-2 месеца ще сте печеливши но при един удар ще изгубите всичко. За тия 6-7 години в съм виждал доста неща дошли от изневиделица
          Така е, но миналото се повтаря.Тоест реакциите на участниците на пазара при определени събития(икономически новини,фигури на графиката,нива на съпротива и подкрепа,формации от свещи) са почти винаги еднакви.Затова при добра техническа подготовка,строга дисциплина и финансов мениджмънт могат да се правят пари на пазара.В един друг форум срещнах много точно сравнение. Синоптиците предсказват на същият принцип времето и в повечето случаи го познават.Статистика.Градиш прогноза на базата на моментни данни според това как са се развили в минал момент.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
            Когато изкараш бектест на стратегия, примерно портфолио от 8 двойки и го тестваш за 6-7 години и видиш, че всяка година имаш положително очакване имаш и увереност в това, което правиш за напред.
            Няма при един удар как да загубиш всичко просто защото едно е стратегия друго е парично управление и най-вече динамично управление.Дори и в брутелен дроу даун да влезеш точно паричното управление ще ти намали негативният ефект върху капитала. А дроу дауна ще свърши - ти говориш 1-2 месеца + и после 1-2 сделки 0-та това не професионален трейдинг, ако мислиш че е така лъжеш се - можеш да провериш колко се счита за месечно увеличение на капитал от професионалистите.
            Няма такова нещо 6-7 години. Пазара е динамичен и често се мени. Неща служели преди 10 години сега са неприложими. Найстина още при първите компютри техническят анализ е бил изключително силен и точен,но сега не е така.

            На 15 Януари стана чудовищен срив. Дължах дори някакви пари, слава богу бяха малко и то в една незначителна сметка.Печалби трупани с месеци се сринаха за ден.Няма стопове няма нищо. 30% спад знаеш ли какво е? Ударили те си до там.

            А относно увеличението на капитала е относително. Всеки има свой си поставени цели

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
              Ето лъч надежда. Предварително искам да сме наясно, че не зарибявам никой. Да се изкарват пари от форекс не е невъзможно, но аз съм го постигнал с няколко години анализи, писане на софтуер за тази цел и месеци компютърни изчисления. Има прости принципи, които, ако се следват може да се печели няколко пъти над банковите лихви, но не се виждат с просто око. От 4-5 до 400-500 пъти. Мнението ми (което не смятам да натрапвам, но и не съм видял някой да е доказал обратното), че "фибоначи", "дивевргенции", и др. познати от техническия анализ системи и индикатори не вършат работа. Сметката е стартирана преди 22 месеца. търгувано е само спазвайки едни и същи правила. За 2014 печалбата беше около 50%. Към момента 2014+2015 акаунта е умножен около 6 пъти. Идеята ми е да докажа че инвестиция от 500лв може да се умножи по 1000 в рамките на 5 години.

              Не искам да поствам публично всички сделки, но всеки които се интересува мога да покажа история на сделки обеми дропдауни и т.н.
              да но ти не си печеливш. машината е печеливша.
              Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                Точно това ви е проблема,че използвате техническият анализ,а той е нищо повече от загуба на пари и време. Миналото не отразява бъдещето. Пълно е с фундамент в интернет и не говоря дори за новини, туй като и те са една лъжа. Няма как да спечелите докато гледате MACD,RSI,SAR и разни подобни линии и измишлиотини. Да 1-2 месеца ще сте печеливши но при един удар ще изгубите всичко. За тия 6-7 години в съм виждал доста неща дошли от изневиделица
                Когато изкараш бектест на стратегия, примерно портфолио от 8 двойки и го тестваш за 6-7 години и видиш, че всяка година имаш положително очакване имаш и увереност в това, което правиш за напред.
                Няма при един удар как да загубиш всичко просто защото едно е стратегия друго е парично управление и най-вече динамично управление.Дори и в брутелен дроу даун да влезеш точно паричното управление ще ти намали негативният ефект върху капитала. А дроу дауна ще свърши - ти говориш 1-2 месеца + и после 1-2 сделки 0-та това не професионален трейдинг, ако мислиш че е така лъжеш се - можеш да провериш колко се счита за месечно увеличение на капитал от професионалистите.
                И фундамента и техниката могат се измерят на отминали събития.
                А техниката не е само индикатори, които изобщо не ги гледам, но това е друга тема.
                Last edited by needtoknowmore; 14.11.2015, 12:37.
                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                  Е като не си защо така обобщаваш?
                  Чудно ми е след като редица технически инструменти отхвърли тогава какво използваш.
                  За другото си прав книгите дават нещо в перфектният случай и само за него си - без каквито и да статистически данни и най-вече дали стратегията има положително очакване.
                  Точно това ви е проблема,че използвате техническият анализ,а той е нищо повече от загуба на пари и време. Миналото не отразява бъдещето. Пълно е с фундамент в интернет и не говоря дори за новини, туй като и те са една лъжа. Няма как да спечелите докато гледате MACD,RSI,SAR и разни подобни линии и измишлиотини. Да 1-2 месеца ще сте печеливши но при един удар ще изгубите всичко. За тия 6-7 години в съм виждал доста неща дошли от изневиделица

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                    Не съм изградил. Но също така и това което пише в литературата или се преподава по семинарите, без да се дават конкретни параметри и история на сделките или бектестове за няколко години назад е меко казано несериозно. Друго: една система ако е приложима за евро/долар е малко вероятно да е приложима за друг инструмент DAX, DJ или йена/долар. Общо взето от книгите на набедените за величия във форекса лъха на евтин PR. Няма публикувани сделки, няма статистически данни, каквито дава един ЕА например, от дата до дата един колко си сделки еди какъв си гейн, еди колко си дропдаун и тн.
                    Е като не си защо така обобщаваш?
                    Чудно ми е след като редица технически инструменти отхвърли тогава какво използваш.
                    За другото си прав книгите дават нещо в перфектният случай и само за него си - без каквито и да статистически данни и най-вече дали стратегията има положително очакване.
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Niki Gabrov Разгледай мнение
                      То за търговията дипломи по математика и икономика не са нужни. Знания, психика и дисциплина е всичко което ни трябва.
                      За съжаление много малко хора обръщат внимание на тези неща и ги смятат за маловажни.А и най-добрата система без здрава психика и строга дисциплина могат да се провалят.Много хора се провалят поради липсата на тези две качества и търсят вината в системата,международния империализъм,алчните банкери,лъжливите брокери итн.Джеси Ливърмор беше казал нещо от рода(цитирам по памет),че търговията не е борба на трейдъра с пазара,а със самия себе си.
                      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                        Не вършат или не си изградил печеливша стратегия с тях - щото има разлика?
                        А като не вършат ти какво използваш?
                        Ами сигурно си е назначил една врачка на заплата и тя му казва
                        advokatfilipova.eu

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                          Не съм изградил. Но също така и това което пише в литературата или се преподава по семинарите, без да се дават конкретни параметри и история на сделките или бектестове за няколко години назад е меко казано несериозно. Друго: една система ако е приложима за евро/долар е малко вероятно да е приложима за друг инструмент DAX, DJ или йена/долар. Общо взето от книгите на набедените за величия във форекса лъха на евтин PR. Няма публикувани сделки, няма статистически данни, каквито дава един ЕА например, от дата до дата един колко си сделки еди какъв си гейн, еди колко си дропдаун и тн.
                          това идва от drawdown
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                            Не вършат или не си изградил печеливша стратегия с тях - щото има разлика?
                            А като не вършат ти какво използваш?
                            Не съм изградил. Но също така и това което пише в литературата или се преподава по семинарите, без да се дават конкретни параметри и история на сделките или бектестове за няколко години назад е меко казано несериозно. Друго: една система ако е приложима за евро/долар е малко вероятно да е приложима за друг инструмент DAX, DJ или йена/долар. Общо взето от книгите на набедените за величия във форекса лъха на евтин PR. Няма публикувани сделки, няма статистически данни, каквито дава един ЕА например, от дата до дата един колко си сделки еди какъв си гейн, еди колко си дропдаун и тн.

                            Коментар


                            • Не вършат или не си изградил печеливша стратегия с тях - щото има разлика?
                              А като не вършат ти какво използваш?
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Ето лъч надежда. Предварително искам да сме наясно, че не зарибявам никой. Да се изкарват пари от форекс не е невъзможно, но аз съм го постигнал с няколко години анализи, писане на софтуер за тази цел и месеци компютърни изчисления. Има прости принципи, които, ако се следват може да се печели няколко пъти над банковите лихви, но не се виждат с просто око. От 4-5 до 400-500 пъти. Мнението ми (което не смятам да натрапвам, но и не съм видял някой да е доказал обратното), че "фибоначи", "дивевргенции", и др. познати от техническия анализ системи и индикатори не вършат работа. Сметката е стартирана преди 22 месеца. търгувано е само спазвайки едни и същи правила. За 2014 печалбата беше около 50%. Към момента 2014+2015 акаунта е умножен около 6 пъти. Идеята ми е да докажа че инвестиция от 500лв може да се умножи по 1000 в рамките на 5 години.

                                Не искам да поствам публично всички сделки, но всеки които се интересува мога да покажа история на сделки обеми дропдауни и т.н.
                                Attached Files
                                Last edited by bvg; 13.11.2015, 12:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X