IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
    казваш риск он върви с падащ доларов индекс... предполагам си го чел някъде или си правил твои наблюдения с наслагване на графики и изследване на корелации и ми се иска да ги погледна и да се запозная повече
    Не е задължително да пада, но поне не трябва да расте, а другото за риск он е, че всичко расте - а сега металите и софтс не растат - това не ми се връзва

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
      ако говориш за COT съм се абонирал, ако е нещо друго го давай
      Да на седмична база - CFTC Commitments of Traders. На дневна база ги гледам в http://www.barchart.com/. Само, че там трябва да се регистрираш за да виждаш всичко. Регистрацията е безплатна.
      Ако питаш обаче как ги интерпретирам - мога да ти препоръчам INTERMARKET TECHNICAL ANALYSIS - TRADING STRATEGIES FOR THE GLOBAL STOCK, BOND, COMMODITY AND CURRENCY MARKETS - John J. Murphy

      Коментар


      • казваш риск он върви с падащ доларов индекс... предполагам си го чел някъде или си правил твои наблюдения с наслагване на графики и изследване на корелации и ми се иска да ги погледна и да се запозная повече
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Teo88 Разгледай мнение
          Къде да следиш фючърсите ли?
          ако говориш за COT съм се абонирал, ако е нещо друго го давай
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
            хмм... спомням си как целия петък излизаха по-добри данни по всички краища на света... за мен това си е подобравяне на глобалната икономика и риск он

            къде да прочета или разгледам корелации с това, което говориш
            Къде да следиш фючърсите ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
              сега се замислих за тайминга на новините... тези за потребителските разходи не излязоха ли по-късно от НФП? защото първо слезе надолу и като видях, че не може да пробие влязох дълъг.. тогава примерно ако са излезнали другите данни се връзват доста нещата. Този момент с потребителските разходи въобще не го отразих. Отигравах неспособността да пробие надолу и риск он.. даже си купих акции на български акции

              адмирации за прозорливостта
              По едно и също време уж излязоха - 15:30 - наше. Ама нали има някои данни дето ако си плащаш май на Ройтерс, Блумбърг - получаваш ги 2-5 мин. предварително. Ама с тези дали е така - идея си нямам.
              Мерси за комплимента ама като се случваха нещата хич и нямах време да си правя някакви размишления. Ти ме провокира с въпросът как си обяснявам петъчните движения
              А за българските акции - смел си

              Коментар


              • хмм... спомням си как целия петък излизаха по-добри данни по всички краища на света... за мен това си е подобравяне на глобалната икономика и риск он

                къде да прочета или разгледам корелации с това, което говориш
                Keep going ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                  нямам наблюдения върху това, което казваш и не мога да коментирам... мисля си обаче, че риск он може да имаме и с покачващ се доларов индекс... т.е. промяна в корелацията ако САЩ се представя по-добре... въпросът е, че Еврозоната се справя 2 пъти по-добре и затова евро/долар расте
                  Честно казано не съм засичал риск он режим с покачващ се доларов индекс. Може да не пада, ама да расте....Има и друго - фючърсите на металите и софтс също са на минус - не, не ми се връзва такъв риск-он.

                  Коментар


                  • сега се замислих за тайминга на новините... тези за потребителските разходи не излязоха ли по-късно от НФП? защото първо слезе надолу и като видях, че не може да пробие влязох дълъг.. тогава примерно ако са излезнали другите данни се връзват доста нещата. Този момент с потребителските разходи въобще не го отразих. Отигравах неспособността да пробие надолу и риск он.. даже си купих акции на български компании

                    адмирации за прозорливостта
                    Last edited by Mr.Profit; 09.12.2013, 12:58.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                      днес попаднах на нещо, което ми допада


                      1. The economy is picking up but low inflation will prevent the Fed from tapering – a sort-of Goldilocks scenario
                      2. The market has priced in and looked past a Dec/Jan taper, and is recognizing it won't mean a rate hike from the Fed

                      това обяснява покачването по различен начин... отделно съм си подредил статии за четене защо ФЕД няма да намали стимулите през декември

                      Анджък де, нали в петък ти писах, за подобен сценарий (по т.1)

                      "Освен ако големите знаят нещо което ние не - например, че сега на срещата на ФЕД този месец, мисля беше 17-18 ще обявят, че данните са хубави - заетост и т.н. ама инфлацията е ниска и заради това - няма да се намаляват стимулите
                      От днешните данни само тези за индекса на цените могат да се интерпретират по такъв начин, който да подкрепя движението нагоре."

                      Единствените данни от петък, които ми се връзват с този ъп, бяха данните за индекса на потребителските разходи, беше доста нисък а той си отразява ниска инфлаиция. Не че, се хваля ама за туй съм се сетил още в петък. Въпроса е дали е така наистина.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Teo88 Разгледай мнение
                        Проблема е, че графиките на валутните фючърси въобще не потвърждават риск он режима. За да има такъв индекса на долара трябва да пада а на повечето валути да се вдига. А ситуацията там е, че падат фючърсите на йената и лунито. Всичко останало расте - включително и долар индекса и евровите фючърси. Когато фючърсите на долара и еврото се движат в една посока - и двата са на червено или и двата са на зелено - това вещае рейндж.
                        нямам наблюдения върху това, което казваш и не мога да коментирам... мисля си обаче, че риск он може да имаме и с покачващ се доларов индекс... т.е. промяна в корелацията ако САЩ се представя по-добре... въпросът е, че Еврозоната се справя 2 пъти по-добре и затова евро/долар расте

                        днес попаднах на нещо, което ми допада


                        1. The economy is picking up but low inflation will prevent the Fed from tapering – a sort-of Goldilocks scenario
                        2. The market has priced in and looked past a Dec/Jan taper, and is recognizing it won't mean a rate hike from the Fed

                        това обяснява покачването по различен начин... отделно съм си подредил статии за четене защо ФЕД няма да намали стимулите през декември
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Истината е, че търгуваните обеми на спота падат. Кофти!

                          BIS Quarterly Review shows global fx volumes falling

                          The latest review published today by the Bank for International Settlements shows a 6% fall in daily fx turnover between April and October from USD 5.3 trln to 5.0 trln, with most declines in the euro and yen. Spot trading volumes have fallen from USD 2 trln earlier this year to 1.8 trln.
                          The update follows the release in September of its three-yearly snapshot of the fx market, and cites uncertainty over a Fed taper and the aftermath of the Abenomics-led sell off in the yen as two major factors.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                            според мен по-добрите данни за САЩ водят до риск он режим и там доларът пада
                            Проблема е, че графиките на валутните фючърси въобще не потвърждават риск он режима. За да има такъв индекса на долара трябва да пада а на повечето валути да се вдига. А ситуацията там е, че падат фючърсите на йената и лунито. Всичко останало расте - включително и долар индекса и евровите фючърси. Когато фючърсите на долара и еврото се движат в една посока - и двата са на червено или и двата са на зелено - това вещае рейндж.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Teo88 Разгледай мнение
                              Тъй, добре че затворих 1/3 от късите от 1.3670 да вземем малко пари щото на остатъка треснаха стопа на о.
                              Това движение нагоре има нещо което не е както трябва - много е изнасилено. Според мен фундамента не е в полза на еврото, но може и да греша. Или подценяваме инертността на пазара и избързваме с късите или - края на годината, фондове, резултати, премии и т.н. оказват много голямо влияние и ... не знам
                              Освен ако големите знаят нещо което ние не - например, че сега на срещата на ФЕД този месец, мисля беше 17-18 ще обявят, че данните са хубави - заетост и т.н. ама инфлацията е ниска и заради това - няма да се намаляват стимулите
                              От днешните данни само тези за индекса на цените могат да се интерпретират по такъв начин, който да подкрепя движението нагоре
                              според мен по-добрите данни за САЩ водят до риск он режим и там доларът пада
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BatSvetlio Разгледай мнение
                                Гепи батка, да ти се обадя, че да не си помислиш че съм те забравил! Айде цунки сладък!
                                цунки - мунки туй стана май гейски форум ...... требе да бегам от туканка
                                Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                                Коментар

                                Working...
                                X