IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тавекс

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Монетата се дава в пластмасова опаковка, не съм имал проблеми с дефекти. По принцип идеята е да не се вади от опаковката, защото 24 к злато е меко и остават отпечатъци. При опаковането се използват специални ръкавици. Ако се повреди и има следи по монетата се изкупува на грамаж като 24 к злато. Няма проблем да се разгледа това , което се купува, аз съм сменял предлагана филхармония с по-нова емисия, защото опаковката беше надраскана. В мол Варна има, предполагам и в София отделна изолирана кабина, където на спокойствие могат да се огледат.
    Не се изисква документ за самоличност, освен ако сумата не налага декларация за произход.
    Купувайте популярни монети с изобразен номинал.
    Виенска филфармония, ам. Орел, кенгуру , кан. Кленов лист са добри опции.

    Коментар


    • Смятам, че звуковият анализ, теглото и размера при монетите дава 100% сигурност за чистотата.
      Интересуват ме няколко други въпроса сега. При покупка гледа ли се за дефекти (свата въпрос за монети) и ако да, какви дефекти биха намалили цената на обратното изкупуване,което гледам е по котировка на борсата към момента. Все пак не трябва ли да е по-висока макар и малко понеже е продукт а не "насипно" злато ? Едва ли се дава монетата да се гледа преди да е предаден кеша. Ако някой е купувал моля да сподели опит как се процедира.
      Благодаря предварително

      Коментар


      • Last edited by tonygl; 12.12.2017, 20:18.

        Коментар


        • Анализатор на метала?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
            По този повод в Тавекс искат ли документ за самоличност при покупка ? Плащането кеш и low profile вече го имаше като съвет по-долу с цел сигурност на притежателя.

            Някой тествал ли е кюлче от тях за чистота, грамаж и т.н. и дали не опакован волфрам например ?
            Какви са ако има финансови последици ако се извади кюлчето от блистера най-малкото за тестване (че по света май много станаха случайте на фалшификати)
            Малките кюлчета и монетите няма как да се пълнят с волфрам, не е практична занимавката. Поне така казват експертите по фалшификатите, които съм чел.

            Монетите имат правилна форма и лесно може да им сметнеш обема като ги премериш със шублер (или просто може да сравниш теглото, диаметъра и дебелината с тези от спецификациите на производителя). Кюлчетата имат по-сложна форма и може да им премериш обема само по метода с водата (Архимед във ваната, нали се сещаш).

            Смятам, че ако обемът и теглото съответстват шансът да е менте монетата е практически нула, защото още никой не е започнал да прави фалшиви монети с добавяне на радиоактивни химични елементи.

            Ако въведат капиталови контроли може да е проблемно да избягаш от Евроимперията с торбичка златни монети... Има възможности да се купи "хартиено злато" - дават ти документ, че притежаваш злато в трезор в Нова Зеландия, Канада или Швейцария (например) и срещу доплащане за доставката може да ти го пратят по куриер (или да ти го изкупят на цена близка до пазарната).
            Last edited by vstoykov; 05.12.2017, 23:27.
            Два прости метода за легално намаляване на данъците

            Коментар


            • кюлче не - но монетите (Крюгеранди до 2017г, Филхармоника, Кленов Лист 1979-1989 г - само кругерите съм тествал лично) можеш да ги тестваш с едно приложение CoinTrust за телефон - монетата требва да се завърти в/у стабилна дървена повърхност, и приложението мери звуковия профил и го сравнява...Крюгеррандите 2017 имат променен дизайн, и приложението не ги разпознава коректно като истински

              Автора на това приложение за съжаление не го развива заради слаби продажби, но и не си е направил труда да хване американския пазар - като направи звукови профили на американския златен орел... а другите монети там никой не ги бръсне за слива

              $10 струва приложението, но по Коледа често е на -50% или пък ако се свържете с него във ФБ , и се поинтересувате повече - може да ви пусне съвсем промоция, като даде код за безплатно изтегляне
              "the trend is your friend until the end..."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

                Възможно е да обявят златото извън закона и да задължат гражданите да го предадат в най-близкото поделение на БНБ - както беше станало в САЩ. Ако сте купували злато по банка - имат записи за това и ще ви помолят учтиво да си предадете златото. (Ако не го предадете доброзорно ще дойдат да ви го вземат.)
                По този повод в Тавекс искат ли документ за самоличност при покупка ? Плащането кеш и low profile вече го имаше като съвет по-долу с цел сигурност на притежателя.

                Някой тествал ли е кюлче от тях за чистота, грамаж и т.н. и дали не опакован волфрам например ?
                Какви са ако има финансови последици ако се извади кюлчето от блистера най-малкото за тестване (че по света май много станаха случайте на фалшификати)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  не се занимавайте с глупости ... кредитни дебитни карти... може да си сложите картонче с трите имена, адреса и телефона и да пишете "аз си купих 200 грама жълто от тавекс и го нося дома"

                  low profile и pay cashh това е важно ако не искате в даден момент да дойдат държава, крадци и тн гадове и да кажат "тука имаш едно жълто тенеке дай го насам"
                  Банковите лобисти искат да ограничат плащанията в брой до под 5 000 лева от 1 януари 2018 (сега ограничението е до под 10 000 лева, преди това беше 15 000 лева, а още по-преди това нямаше такова). Искат също така от 1 януари 2019 година този праг да падне до 1000 лева. Тоест ако купувате или продавате 1 тройунция няма как да стане в брой. Даже и по-дребни монети няма да можете да купувате и продавате в брой (без да нарушите закона), защото цената на златото ще се качи (инфлация), а праговете за плащане в брой няма да се повишат, даже може още да се намалят...

                  Тъй като Тавекс и другите големи фирми ще спазват закона ще се налага да търсите алтернативни търговци.

                  Може да се наложи да ходите на екскурзия в Германия, Австрия или друга свободна държава, където се продава злато и няма ограничение при плащане в брой.

                  Това е втория опит да гласуват промени в Закона за ограничаване на плащанията в брой тази година! Първия път не успяха, опитват пак. Докато успеят.

                  Възможно е да обявят златото извън закона и да задължат гражданите да го предадат в най-близкото поделение на БНБ - както беше станало в САЩ. Ако сте купували злато по банка - имат записи за това и ще ви помолят учтиво да си предадете златото. (Ако не го предадете доброзорно ще дойдат да ви го вземат.)
                  Last edited by vstoykov; 20.10.2017, 12:30.
                  Два прости метода за легално намаляване на данъците

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                    И онзи ден не можеше
                    Що чиниш там, бе момче? Нали не работеше в Тавекс?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение

                      Тук съм съгласен., че цената на златото на електронните борси е манипулирана и това от десетилетия

                      Преди да има електронна търговия златото се търгуваше по 30-50 долара - колкото е може би цената му за добив и като метал за в индустрията

                      Всяка цена над това е манипулация и цели такива като Императора да се надъхват :-)

                      Един ден, всичики които са си дали живи пари за един метал - злато, ще бъдат жестоко наказани, според мен със спад на цените към една реална цена на база реалната употре3ба в бижутерията и индустрията - това са може би цени около 200-300 макс долара
                      Много крайно мнение с предвиждането за 200-300 долара, но ме кефи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        не се занимавайте с глупости ... кредитни дебитни карти... може да си сложите картонче с трите имена, адреса и телефона и да пишете "аз си купих 200 грама жълто от тавекс и го нося дома"

                        low profile и pay cashh това е важно ако не искате в даден момент да дойдат държава, крадци и тн гадове и да кажат "тука имаш едно жълто тенеке дай го насам"
                        Това е ного вярно. Купуваш ли със сухичко, ти не оставяш следа. Даже - като отиваш в Тавексът, може да си залепиш фалшиви мустаки, ако искаш - и брада.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Банките взимат комисиона върху транзакциите за сметка на търговеца.
                          Може да са няколко процента от сумата на транзакцията. В някой случай банката може да взима освен процент от сумата и някаква фиксирана такса.При положение ,че маржа е малък търговецът ( Тавекс в случая) няма сметка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Nutterum Разгледай мнение
                            Абе мислете малко бе хора. Тавекс са по моловете заради това, че там е далеч по-сигурно за хората купуващи валута или злато!? Защо иначе да плащат безумните наеми вместо да са по топ локациите на центъра.

                            Аз по-читав бизнес за обмяна на валута и търговия със злато не съм виждал, пък вие както искате.
                            Добра реклама,за човек регистрирал се вчера

                            Понеже е Очевадно,че си свързан тясно с Тавекс,моля отговори,защо не мога да пазаря от Вас с кредитна или дебитна карта?
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Nutterum Разгледай мнение
                              Абе мислете малко бе хора. Тавекс са по моловете заради това, че там е далеч по-сигурно за хората купуващи валута или злато!? Защо иначе да плащат безумните наеми вместо да са по топ локациите на центъра.

                              Аз по-читав бизнес за обмяна на валута и търговия със злато не съм виждал, пък вие както искате.
                              В началото бяха в едно апартаментче срещу Съдебната палата. Докато отвори Сердика.
                              Има и други читави варианти за всичко, вече кой какво го влече е негов проблем.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
                                Колега, вместо да се разнасям с хиляди две-пет-10 хил. лв, е далеч по-удобно с карта да направим трансакцията.

                                Ако е за екскурзия е друго. А това за причакването вярно ли е? На някой случвало ли му се е ? :O

                                Аз съм много доволен до сега от Тавекс. Големи пичове !

                                Някой ? Хора, айде дайте някакво инфо де..
                                Абе мислете малко бе хора. Тавекс са по моловете заради това, че там е далеч по-сигурно за хората купуващи валута или злато!? Защо иначе да плащат безумните наеми вместо да са по топ локациите на центъра.

                                Аз по-читав бизнес за обмяна на валута и търговия със злато не съм виждал, пък вие както искате.
                                Дупката е от твоята страна на лодката! - Simon Baker

                                Коментар

                                Working...
                                X