IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Профил на българския трейдър

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Или си пиян или си изтрещял !?
    Какъв тех.анализ в ВУ , СУ, УНСС или СвищоФф ? К'ъв Бенчмарк, к'ъв семинар (безплатен за зарибяване), в'и 5 лв.??? Милен Полименов още ли е представител на Бенчмарк за Варна? Ако е той и го видиш, да му пратиш специални поздрави от мен. Един от първите ми ученици е. И е готин.

    Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Може, но пък в нас има една брошурка на същия университет в която я имаше и магистратурата. На един семинар на Бенчмарк преди година-две дори бе станало дума малко за нея Тъй като, познавам и лично няколко от преподавателите в университета, ако не ме домързи тия дни ще проверя от кога до кога е имало магистратута, ако в момента я няма.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
      Принципно научния ръководител ми каза поне 50 човека. До сега отговорилите са 74, така че се целя по-скоро в 100. .....
      Жалко - пропаднал ти е проекта . Причината за това е,че от тия 74 души ,70 са бефебаци което автоматично ги вади от извадката поради природната им ненадареност . Пусни си анкетата в темата "Валутна търговия" или NYSE , макар да видях че и във форексфорум.bg си я сложила .

      ПС : Жалко за ИУ-то Варна - бях чувал добри неща за него ,ама май са ме излъгали А дори се канех да кандидатствам ...Надявах се да съм първия пенсионер взел диплома на дърти години - но вече се разкандърдисах
      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

      Коментар


      • маце, попълних 2-3 анкети! Заслужавам целувка в извънработно време Но кога ще гледаме резултатите. Искаме да се посмеем

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
          Здравейте на всички. Аз съм студентка в ИУ-Варна и в момента пиша магистърска ..
          Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
          За съжаление не се изучава техническия анализ в университетите, поне в България доколкото знам. Сама проявих интерес да пиша по подобна тема с цел да навляза по-навътре в материята, въпреки че научния ми ръководител ме предупреди, че от комисията може да погледнат скептично на темата.... но ще ги преборим няма как
          Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Точно в Икономически университет - Варна имаше преди няколко години, а вероятно още и има, магистратура по Технически Анализ Та не зная, какво точно учиш в ИУ...
          Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
          Все си мисля, че човек като казва нещо и очаква да му вярват трябва да го подкрепя с факти... Та така ето тук са всички магистратури във ИУ-Варна:
          http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=35&id=30
          Аз уча "Международен бизнес", аз съм завършила бакалавър - "Финанси" и за 5-те години откакто съм в университета не съм чувала да има магистратура по Технически анализ.
          Имам желание сама да си напиша магистърската теза като я подкрепя с факти, т.е вашите мнения от анкетата, а не да си я поръчам на някой да ми я напише и да си я платя. Но в България винаги ще има един такъв Тома Неверни като теб, който ще се съмнява и ще плюе и спъва работата на тези, които наистина се опитват да работят!
          http://users.ue-varna.bg/v_hadjiev/b...g/forefin.html

          Обучение на магистри в Икономически университет-Варна - " Технически анализ " - за студенти от спец. «Прогнозиране на финансови пазари»

          ИЗБРАНИ ВЪПРОСИ ОТ УЧЕБНАТА ПРОГРАМА:

          1. Прогнозируемост на финансовите пазари и хипотеза за ефективния пазар. Версии на хипотезата за ефективния пазар;
          2. Технически анализ. Предимства и недостатъци. Основни положения на техническия анализ. Пазар на бикове и пазар на мечки. Принципи на поведение на цените;
          3. Графични средства. Линейни графики. Хистограми. Японски свещи. Точково-фигурни графики;
          4. Теория на Чарлз Дау. Три компонента на развитието: първични, вторични и третични тенденции. Правило за непрекъснат тренд. Индекси на Дау Джонс. Правило за подкрепа на дългосрочен тренд;
          5. Вълнова теория на Ралф Елиот. Създаващи и разрушаващи сили. Импулсна и коригираща вълна. Правила на Елиот за съотношенията на вълните;
          6. Технически анализ с трендови линии. Линия на подръжка и линия на съпротивление. Трендови коридори;
          7. Технически анализ с типови фигури и формации. Разгръщащи формации. Формации за продължение. Основни модели на развръщащи формации. Глава и рамене. V-образен връх. Закръглен връх;
          8. Основни модели на формации за продължение. Симетричен триъгълник. Възходящ триъгълник. Низходящ триъгълник. Правоъгълник. Флаг;
          9. Трендови индикатори. Проста плъзгаща средна. Претеглена плъзгаща средна. Експоненциална плъзгаща средна;
          10.Технически индикатори. MACD. RSI. Стохастичен индикатор;
          11. Анализ на Фибоначи. Ветрило. Нива. Окръжност. Времеви зони;
          12.Статистически софтуер за осигуряване на техническия анализ. AmiBroker. Основни прозорци. Управление. Бази данни.


          http://users.ue-varna.bg/jordan/fi.htm

          ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - В А Р Н А

          ТЕМА 5. Технически анализ I

          Теории за технически анализ
          Проследяване на ценовите движения
          Прилагане на техническия анализ
          Ценови графики (Price charts)
          Японска свещ (CandleStick chart)
          Видове трендове (trends)
          Технически анализ II
          Графични модели
          Плъзгащи се средни (Moving Average)
          Технически индикатори
          ........
          Толкоз от мен. Има и още много в чичко Гугъл, но трябва да се дърпат http://www.google.bg/search?sitesear...ED%E0%EB%E8%E7
          Last edited by Jay Gould; 14.03.2012, 16:51.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
            Между другото какъв е бройката участници, която целите за да направите представителна извадка?
            Доколко е изключен варианта 1 човек да попълни 5 анкети с различни отговори?
            Поздравления за практическият подход, явно все още има незаспали и недоспали от кръчмите по родните университети, особено извън София.

            Принципно научния ръководител ми каза поне 50 човека. До сега отговорилите са 74, така че се целя по-скоро в 100. При мен резултатите на всеки попълнил анкетата се появяват с уникален номер според ип-то, така че при прегледа на всички ако има някой който е попълнил повече от веднъж анкетата, резултатите му от вторичното и последващо попълване няма да се вземат под внимание.

            Коментар


            • Между другото какъв е бройката участници, която целите за да направите представителна извадка?
              Доколко е изключен варианта 1 човек да попълни 5 анкети с различни отговори?
              Поздравления за практическият подход, явно все още има незаспали и недоспали от кръчмите по родните университети, особено извън София.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
                Все си мисля, че човек като казва нещо и очаква да му вярват трябва да го подкрепя с факти... Та така ето тук са всички магистратури във ИУ-Варна:
                http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=35&id=30

                Аз уча "Международен бизнес", аз съм завършила бакалавър - "Финанси" и за 5-те години откакто съм в университета не съм чувала да има магистратура по Технически анализ.

                Имам желание сама да си напиша магистърската теза като я подкрепя с факти, т.е вашите мнения от анкетата, а не да си я поръчам на някой да ми я напише и да си я платя. Но в България винаги ще има един такъв Тома Неверни като теб, който ще се съмнява и ще плюе и спъва работата на тези, които наистина се опитват да работят!
                Мисля колегата има впредвид, че щом е анализа е технически трябва да се изучава в Техническият Университет..а ти може да сложиш снимка ако искаш и да кажеш откъде си
                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
                  Все си мисля, че човек като казва нещо и очаква да му вярват трябва да го подкрепя с факти... Та така ето тук са всички магистратури във ИУ-Варна:
                  http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=35&id=30

                  Аз уча "Международен бизнес", аз съм завършила бакалавър - "Финанси" и за 5-те години откакто съм в университета не съм чувала да има магистратура по Технически анализ.

                  Имам желание сама да си напиша магистърската теза като я подкрепя с факти, т.е вашите мнения от анкетата, а не да си я поръчам на някой да ми я напише и да си я платя. Но в България винаги ще има един такъв Тома Неверни като теб, който ще се съмнява и ще плюе и спъва работата на тези, които наистина се опитват да работят!
                  Може, но пък в нас има една брошурка на същия университет в която я имаше и магистратурата. На един семинар на Бенчмарк преди година-две дори бе станало дума малко за нея Тъй като, познавам и лично няколко от преподавателите в университета, ако не ме домързи тия дни ще проверя от кога до кога е имало магистратута, ако в момента я няма.
                  Last edited by Jay Gould; 14.03.2012, 16:03.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Точно в Икономически университет - Варна имаше преди няколко години, а вероятно още и има, магистратура по Технически Анализ Та не зная, какво точно учиш в ТУ, но щом има хора да ти вярват, нека пишат в анкетата
                    Все си мисля, че човек като казва нещо и очаква да му вярват трябва да го подкрепя с факти... Та така ето тук са всички магистратури във ИУ-Варна:
                    http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=35&id=30

                    Аз уча "Международен бизнес", аз съм завършила бакалавър - "Финанси" и за 5-те години откакто съм в университета не съм чувала да има магистратура по Технически анализ.

                    Имам желание сама да си напиша магистърската теза като я подкрепя с факти, т.е вашите мнения от анкетата, а не да си я поръчам на някой да ми я напише и да си я платя. Но в България винаги ще има един такъв Тома Неверни като теб, който ще се съмнява и ще плюе и спъва работата на тези, които наистина се опитват да работят!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
                      Здравейте на всички. Аз съм студентка в ИУ-Варна и в момента пиша магистърска ..
                      Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
                      За съжаление не се изучава техническия анализ в университетите, поне в България доколкото знам. Сама проявих интерес да пиша по подобна тема с цел да навляза по-навътре в материята, въпреки че научния ми ръководител ме предупреди, че от комисията може да погледнат скептично на темата.... но ще ги преборим няма как
                      Точно в Икономически университет - Варна имаше преди няколко години, а вероятно още и има, магистратура по Технически Анализ Та не зная, какво точно учиш в ИУ, но щом има хора да ти вярват, нека пишат в анкетата
                      Last edited by Jay Gould; 14.03.2012, 16:51.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                        След което ще оповестите резултатите и тук.
                        Да ще приложа резултатите тук, след като набера достатъчен брой попълнили анкетата. За който още не се е включил:
                        http://www.surveymonkey.com/s/B9CB7WX
                        http://www.surveymonkey.com/s/BCH9KFK

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                          кой ви учи на тех.анализ в ИУ...ако не е тайна разбира се .. и на кои аспекти от него наблягате ...учите ли за вълни на елиът, ган и подобни екзотики...
                          За съжаление не се изучава техническия анализ в университетите, поне в България доколкото знам. Сама проявих интерес да пиша по подобна тема с цел да навляза по-навътре в материята, въпреки че научния ми ръководител ме предупреди, че от комисията може да погледнат скептично на темата.... но ще ги преборим няма как

                          Коментар


                          • Алкохола и висшето образование не прощават..
                            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
                              Благодаря на всички, които се отзовавате на молбата ми, до тук имам 32 попълнени анкети. Надявам се, че ще има и други, които да се включат.

                              Поздрави
                              След което ще оповестите резултатите и тук.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
                                Благодаря на всички, които сте попълнили анкетата.

                                Ей тука има големи образи обаче....
                                кой ви учи на тех.анализ в ИУ...ако не е тайна разбира се .. и на кои аспекти от него наблягате ...учите ли за вълни на елиът, ган и подобни екзотики...

                                Коментар

                                Working...
                                X