IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Профил на българския трейдър

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
    Виждам, че има доста критики по отношение на темата ми, анкетата и така нататък. Пределно ми е ясно, че анкетата няма как да я наречем представителна извадка с едва 100 човека, но това са ми възможностите, не съм статистическа агенция. Свързах се с много от брокерите с молба да ми дадат контакти на свои клиенти, но както се досещате те държат на дискретността и така единственият ми вариант да набера хора е чрез форумите, особено при положение, че нямам познати които се занимават с трейдинг. И да мога да напиша някаква суха тема, но предпочетох да си дам малко зор и да анализирам реални резултати.
    А заглавието на темата е подбрано така, защото аз тепърва изучавам техническия анализ, и при положение, че нямам базата по-добре да започна от А. На мен специално ми е интересно как търгуват трейдърите в България и отговорите Ви на анкетата ми дават някаква представа за това.
    Не се мъчи да обясниш необяснимото, душице ! Добрите трейдъри си напаравиха самоанализ, и още отдаван си взеха няколкогодишен отпуск, всъщност отдавна не търгуват ! Ако закачат някоя оферта в тримесечието - то е с малко кинти. Понякога, някой вземе та реши да цъфне във форума, да убие малко скуката и като види такава тема, вземе та потрие ръце и се хване да пише. Обаче какво пише - изненада .Така, един господ знае, как са си оставили ръчичиките в тия анкети и какво са писали и брисали
    Тука сме най-великите трeйдърЕ , Еднодневни, двудневни, седмични, месечни, годишни и .... петилетни
    Ех мамино дете, неопорочено ))
    Не е препоръка

    Коментар


    • Виждам, че има доста критики по отношение на темата ми, анкетата и така нататък. Пределно ми е ясно, че анкетата няма как да я наречем представителна извадка с едва 100 човека, но това са ми възможностите, не съм статистическа агенция. Свързах се с много от брокерите с молба да ми дадат контакти на свои клиенти, но както се досещате те държат на дискретността и така единственият ми вариант да набера хора е чрез форумите, особено при положение, че нямам познати които се занимават с трейдинг. И да мога да напиша някаква суха тема, но предпочетох да си дам малко зор и да анализирам реални резултати.
      А заглавието на темата е подбрано така, защото аз тепърва изучавам техническия анализ, и при положение, че нямам базата по-добре да започна от А. На мен специално ми е интересно как търгуват трейдърите в България и отговорите Ви на анкетата ми дават някаква представа за това.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
        Или си пиян или си изтрещял !?
        Какъв тех.анализ в ВУ , СУ, УНСС или СвищоФф ? К'ъв Бенчмарк, к'ъв семинар (безплатен за зарибяване), в'и 5 лв.??? Милен Полименов още ли е представител на Бенчмарк за Варна? Ако е той и го видиш, да му пратиш специални поздрави от мен. Един от първите ми ученици е. И е готин.
        друго си е курс при тебе ( пешко ) за девестин лева..нали учителю , с "подарък" вълновото ти романче на половин цена ( пейсе лева ) ... излиза готов тех.анализатор
        а това ,че Милен ти е плащал ...съчувствам му...
        Last edited by X_Y; 15.03.2012, 09:43.

        Коментар


        • Орката, под мене е доста показателен, това е истински БГ трейдър. Аз с моята лабилна Форекс психика ще попълня анкетите довечера.
          Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
            мда... ами то ако ставаше с докосване, фермерите щяха да са отличници в търгуването - те всичко знаят за реколтата...

            Добрият търговец е този където знае къде е edge, няма значение какво търгува и какво знае за продукта.
            Много е важно да имаш представа за продукта!!!!! Познавам едни от най-големите БГ фермери, наистина са отличници в търгуването!

            Коментар


            • това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                мда... ами то ако ставаше с докосване, фермерите щяха да са отличници в търгуването - те всичко знаят за реколтата...

                Добрият търговец е този където знае къде е edge, няма значение какво търгува и какво знае за продукта.

                ADM i Cargill са наи големите "фермери"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                  седа между двама треидари- единиа е financails (oil, coal, freight) другиа (physical oil, jet oil, physical coal, freight). парвиат си играе цел ден с тези тапи линии и писка на всека новина, другиа си бута танкерите спокоино и варти вси4ко. двамата си помогат доста, но вториа знае вси4ко как става. на вески бих препора4ал да се докосне до physical trading ако може. за мен тва са истинските треидари вапреки 4е важи максимата кои има по голем P&L s palna sila....
                  мда... ами то ако ставаше с докосване, фермерите щяха да са отличници в търгуването - те всичко знаят за реколтата...

                  Добрият търговец е този където знае къде е edge, няма значение какво търгува и какво знае за продукта.
                  Last edited by stkv; 14.03.2012, 23:59.

                  Коментар


                  • седа между двама треидари- единиа е financails (oil, coal, freight) другиа (physical oil, jet oil, physical coal, freight). парвиат си играе цел ден с тези тапи линии и писка на всека новина, другиа си бута танкерите спокоино и варти вси4ко. двамата си помогат доста, но вториа знае вси4ко как става. на вески бих препора4ал да се докосне до physical trading ако може. за мен тва са истинските треидари вапреки 4е важи максимата кои има по голем P&L s palna sila....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                      а бе принципно е вазможно- да пусне неколко теста ama тва хората са го правили и е пална скука (кат се сета 4е ги 4етох тез глупости едно време -http://press.princeton.edu/titles/6558.html). така 4е нисто ново и интересно
                      Е, всичко може да се бутне в някаква нова посока с времето, дори и тех. анала. Например, след класическите лекции на Дюбеши по мултирезолюционен анализ (май от 1995 г бяха,) на някои майстори в дисциплината може, да им мине безумната идея да подложат на дискретен анализ стохастичната "величина", наречена "котировка". Не, че, ще постигнат много голям ефект, като ползват стандартните шаблони (на малат, габор и т.н.), но... може да е повод за кратък интерес, и все пак ще е нещо по-научно. Едва ли обаче, колкото и да са даровити деца с по 1-2 семестъра математика (5 за 4) ще разберат за какво става дума...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                        тех анализа или това, кой как брои вълни, не може да е научна дисциплина, следователно има място за локуми
                        а бе принципно е вазможно- да пусне неколко теста ama тва хората са го правили и е пална скука (кат се сета 4е ги 4етох тез глупости едно време -http://press.princeton.edu/titles/6558.html). така 4е нисто ново и интересно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                          в паралелката по рисуване. никои не се занимва да 4ертае такива глупост и вални. темата на тезата ти е пална глупост. по хубаво да бесе писал за physical trading и как се прави там арбитраж, несто кеото е доста валнувасто.
                          тех анализа или това, кой как брои вълни, не може да е научна дисциплина, следователно има място за локуми

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                            Жалко - пропаднал ти е проекта . Причината за това е,че от тия 74 души ,70 са бефебаци което автоматично ги вади от извадката поради природната им ненадареност . Пусни си анкетата в темата "Валутна търговия" или NYSE , макар да видях че и във форексфорум.bg си я сложила .

                            ПС : Жалко за ИУ-то Варна - бях чувал добри неща за него ,ама май са ме излъгали А дори се канех да кандидатствам ...Надявах се да съм първия пенсионер взел диплома на дърти години - но вече се разкандърдисах
                            Е, измежду форекс-мастърите също се забелязват и умствено недоразвити. Ако говорим за тех. анализ, някои си го играят като чиста лотария. (Пример - АСТА). Но бъкета все отнякъде тр. да се храни, налЕ ))
                            Не че не го играем с вързани очи, но с развързани ни е по-рисково.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tania_kg Разгледай мнение
                              За съжаление не се изучава техническия анализ в университетите, поне в България доколкото знам. Сама проявих интерес да пиша по подобна тема с цел да навляза по-навътре в материята, въпреки че научния ми ръководител ме предупреди, че от комисията може да погледнат скептично на темата.... но ще ги преборим няма как
                              в паралелката по рисуване. никои не се занимва да 4ертае такива глупост и вални. темата на тезата ти е пална глупост. по хубаво да бесе писал за physical trading и как се прави там арбитраж, несто кеото е доста валнувасто.

                              Коментар


                              • За "Представителна" извадка са нужни изпълненията на 2 условия - изследването да е направено в 28-те областни града на България и да има отговор на поне 1000 души. Това е според стандартите на БГ социологически агенции. В случая обаче изследването ще е представително, ако е проведено във форумите на най-популярните сайтове в БГ в които темата се дискутира ежедневно.

                                Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                                Между другото какъв е бройката участници, която целите за да направите представителна извадка?
                                Доколко е изключен варианта 1 човек да попълни 5 анкети с различни отговори?
                                Поздравления за практическият подход, явно все още има незаспали и недоспали от кръчмите по родните университети, особено извън София.

                                Коментар

                                Working...
                                X