IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Швейцарският франк ще пада или ще расте

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много му висок спреда. Та изобщо не го и поглеждам. За сега забравям за швейцареца.
    http://trader-idimitrov.blogspot.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      А Бабето, а Бабето? Ще удари ли поне 2.8 кинта в средносрочен план?
      да не го качи и до 3 даже
      http://dimitarmilov.blogspot.com/

      Коментар


      • Очевадно е

        Незавсимо какво е състоянието на коя да е икономика франка към евро ще се движи 1.08-1.12 след като се стабилизира около 1.1. Швейцарците не могат да си позволят толкова скъп франк дълго време и до месец два ще го свалят до 1.1 и после негласно ще го подържат около тези нива. Това разбира се докато съществува еврото. Краткосорочно е по добре да се заложи на долар/франк - далеч по безопасно е и почти сигурно.

        Коментар


        • А Бабето, а Бабето? Ще удари ли поне 2.8 кинта в средносрочен план?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от milov_1991 Разгледай мнение
            и аз съм на мнение че ще пада
            А ако става дума за двойката EUR/CHF имам дълги и се надявам по бързо да се качва
            Напълно споделям твоето мнение 1.1 не му мърда.
            http://tsvetantsvetkov1.blogspot.com/

            Коментар


            • и аз съм на мнение че ще пада
              А ако става дума за двойката EUR/CHF имам дълги и се надявам по бързо да се качва
              http://dimitarmilov.blogspot.com/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivandimitrov1024 Разгледай мнение
                как го виждате франка тази седмица ?
                Ще падне до 1,12.

                Коментар


                • как го виждате франка тази седмица ?
                  http://trader-idimitrov.blogspot.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                    за съжаление си прав за данъчните роби. Златото обаче да го притежаваш реално го купуваш с егати спреда, а и ходи го търси по-банките след 20 години и незнам ще искат ли да ти го вземат на депозит като частно или дори юридическо лице. Земята пък вземе боко да ти каже ше строим магистрала е ти 30 лв за декар или както на онези хорица в западен парк за 10к иска да им отчужди къщите. Абе прецакани сме отсякъде
                    затова по-грамотните роби диверсифицират риска от отделните данъчни ферми, които се движат циклично в етапите си на национализация/депресия/дългово бреме/икономически подем/натрпване на спестявания. на този етап цикъла в западния свят е в отрицателна посока, разбирай за поне десетилетия-две нещата ще са тегави, за сметка растежа в азия и африка, като особено от азия ще се разраства най-бързо средната класа по света. социализма на запад е безкрайно неустойчив, създаден в зората на индустриалната ера когато хората и капитала не са били така мобилни и се е предполагало, че ще могат да обират по-продуктивните роби от повишената машинална продуктивност, за да компенсират и държат живи все по-широка каста от паразити, неприемащи или неспособни да се приспособят към променящия се свят, но пък с право на глас в изборната лотария избирайки си все по-силна и заробваща всички държава, уж за да ги подсигури до дълбоки старини.
                    злато, биткойни, акции и земя, като първите две са добре диверсифицирани глобално и малко вероятно да се постигне консенсус между всички държавни султани да ги стопират, за да няма изход от напечатваните от въздуха тоалетни хартии. социалистическата държава ще опита винаги да възпре масата да не конвертира към форма на спестявания които да не могат да бъдат инфлирани или конфискувани, защото без постоянната инфлация цялата сегашна матрица е обречена, предвид промивката от малки детски главици че инфлацията е добра, дефлацията лоша без да се влиза в конкретни причини за и против. инфлацията обслужва държавната мафия, конфискувайки от покупателната сила на всеки държащ дадена тоалетна хартия, като поддържайки определено темпо на печатане принуждават много от робите да търсят по-спекулативни активи като акции, бондове, застраховки, имоти, земя, които подлежат на национализация пряко или косвено чрез наследствени данъци. изобщо схемата е добре замислена за постоянното държане в относителна робия на 90% от раята, която все работи усърдно, но все с времето си купува същото или дори по-малко възможни неща от пазара, докато държавата вдига процента в икономиката си постоянно! преди 100год държавна мафия с повече от 10% от икономиката е по-скоро нечувано, днес достига 60% в някои западни ферми!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от srebrin Разгледай мнение
                      дали осъзнаваш че пенсионен фонд във коя да е валута клони към финансово малоумие? дали осъзнаваш че централната им банка е напечатала стотици милярди нови банкноти (основно електронни) за да държи изкуствено цената на франка по-ниска от колкото пазара предполага, заради което активите на централната им банка са вече 80% от размера на цялата швейцарска икономика при под 1/4 за колегите им от ецб, япония, англия и сащ? дали осъзнаваш че валутите годишно нарастват като парична маса с 4-5%, уж за да борели сакралната дефлация, недай си боже данъчните роби да вземе да им стане по-достъпно да живеят с парите които изкарват? във времето златото и продуктивни активи (земя, бизнес, имоти) в зони със стабилна политическа мафия, са по-добра инвестиция от коя да е тоалетна валута
                      за съжаление си прав за данъчните роби. Златото обаче да го притежаваш реално го купуваш с егати спреда, а и ходи го търси по-банките след 20 години и незнам ще искат ли да ти го вземат на депозит като частно или дори юридическо лице. Земята пък вземе боко да ти каже ше строим магистрала е ти 30 лв за декар или както на онези хорица в западен парк за 10к иска да им отчужди къщите. Абе прецакани сме отсякъде

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от srebrin Разгледай мнение
                        дали осъзнаваш че пенсионен фонд във коя да е валута клони към финансово малоумие? дали осъзнаваш че централната им банка е напечатала стотици милярди нови банкноти (основно електронни) за да държи изкуствено цената на франка по-ниска от колкото пазара предполага, заради което активите на централната им банка са вече 80% от размера на цялата швейцарска икономика при под 1/4 за колегите им от ецб, япония, англия и сащ? дали осъзнаваш че валутите годишно нарастват като парична маса с 4-5%, уж за да борели сакралната дефлация, недай си боже данъчните роби да вземе да им стане по-достъпно да живеят с парите които изкарват? във времето златото и продуктивни активи (земя, бизнес, имоти) в зони със стабилна политическа мафия, са по-добра инвестиция от коя да е тоалетна валута
                        абсолютно точно!!!

                        Коментар


                        • ...а Бабето ще пада ли, ще расте още ли?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от OldMan Разгледай мнение
                            Франкът е пенсионния ми фонд. Сигурен, стабилен. Със сериозен потенциал, както видяхме. За съжаление едва ли ще има отново нива 1.2 за € (1.60-1.62 лв.) Всъщност всичко зависи сега от €.
                            дали осъзнаваш че пенсионен фонд във коя да е валута клони към финансово малоумие? дали осъзнаваш че централната им банка е напечатала стотици милярди нови банкноти (основно електронни) за да държи изкуствено цената на франка по-ниска от колкото пазара предполага, заради което активите на централната им банка са вече 80% от размера на цялата швейцарска икономика при под 1/4 за колегите им от ецб, япония, англия и сащ? дали осъзнаваш че валутите годишно нарастват като парична маса с 4-5%, уж за да борели сакралната дефлация, недай си боже данъчните роби да вземе да им стане по-достъпно да живеят с парите които изкарват? във времето златото и продуктивни активи (земя, бизнес, имоти) в зони със стабилна политическа мафия, са по-добра инвестиция от коя да е тоалетна валута

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tsvetkov Разгледай мнение
                              Eur/chf до 1.1 трябва да се качи, но кога ще стане това мога само да гадая.
                              Ами като цяло на ШЦБ не и харесва скъпия франк, пак ще го побутват може би до 1.1 наистина и на мен тази граница ми се вижда добра отправна точка

                              Коментар


                              • Смешно се получава. На 1.60-1.62 си купувах и бях доволен. Чаках 1.70, ама не би. Усещам как 1.85-1.90 ще ми се стори добра цена в близко бъдеще. Както казва един класик: 'На маймуни ни направихте', господа швейцарци.
                                Last edited by OldMan; 12.02.2015, 18:38.
                                ________________________________________
                                без паника

                                Коментар

                                Working...
                                X