IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Швейцарският франк ще пада или ще расте

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mig Разгледай мнение

    Извинявай ама на мен също не ми е ясно, как ще прибере напечатаните пари.
    Ако може разяснение.
    Има два начина да получиш отговор на въпроса който те вълнува:

    1. Отговарям ти директно и не си правиш труда да помислиш

    2. Задавам ти насочващи въпроси с което те карам да помислиш малко и ако е възможно сам да си отговориш на въпроса който те вълнува

    Да започнем с втория вариант като накрая ще завършим с първия. Съгласен ли си?

    И така. Първите два насочващи въпроса:

    1. Защо беше необходимо на швайцарската централна банка да "напечата" електронни и книжни пари?

    2. Как тези "напечатани" електронни и книжни пари бяха употребени от швейцарската централна банка?

    Отговориш ли на тези два въпроса следвайки по обратния ред ще стигнеш до въпроса който зададе.

    Успех
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • toto 2 - точно по улиците не, но хеликоптерно ги спускат в джобчетата на правилните хора които им служат вярно и с дявола в договорка влизат за да им служат. ЦБ не печатат пари - те ги дават в заем и затова се стигна до там да няма инфлация и икономика. Защото се страхуват да напечатат две пари и да ги дадат безвъзмездно.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
        Точно по темата пиша ,нали не мислиш, че напечатаните пари ги хвърлят по спирките и по улиците
        Изникна ми работа и не можах да се доизкажа. Имах предвид, че не говорим за ФЕД, ЕЦБ и т.н. и за изкупуване на облигации и всякакъв вид дългове, а говорим за Швейцария. Без да претендирам за нищо, според мен поддържат франка на дадени нива като заливат пазарите с нови франкове. Когато спряха да го правят миналата година за малко и видяхме какво стана. Та, аз например решавам решавам да си купя 100 франка и централната банка ми ги продава. След това решавам да си ги сложа под дюшека, да ги заровя за внучетата си и т.н. За какъв падеж говорим в този случай, как банката ще ми ги прибере? Отново повтарям, че питам, не се заяждам. Не знам защо, но тук във форума всеки въпрос поражда обиди, а всяко мнение - подигравки.
        Last edited by 15%; 13.01.2017, 15:52.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • При поява на нормална инфлация в страните на основните валути швейцарския франк ще започне да губи срещу тях стойност, а при поява на хиперинфлация направо ще се стопи и то много по бързо и от тях и най вероятно масово ще фалират швейцарски банки.В последните години паричната политика и на ЕЦБ и на ФЕД е изключително отбранителна да пазят парите на богатите които са в Швейцария. ЕЦБ и ФЕД за да го постигнат скапаха икономиките на много страни и продължават да драпат все в тази посока. Мен ако питат незабавно трябва да се допусне хиперинфлация и в Европа и в САЩ за няколко месеца тя ще рестартира икономиките, разбира се ще стане ясно че швейцарските банки са едни понцита но живота иска жертви дори и да са богати.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
            Ами има дата на падеж ,например
            Мисля ,че разбирам какво искаш да кажеш. Банката печата за да увеличи потреблението и задвижи икономиката, а след като стане това събира раздадените кредити и може би тогава изкарва от обръщение напечатаните пари. Да логично, но по този начин само отлага проблема, защото след връщането на кредита отново се влиза в слабо потребление. Да не говорим, че евтиният кредит води до некачествени покупки.

            Коментар


            • Точно по темата пиша ,нали не мислиш, че напечатаните пари ги хвърлят по спирките и по улиците

              Коментар


              • Ами има дата на падеж ,например

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  добре, де

                  ясно, че материята ти е тъмна индия ...................... но защо не вземеш да почетеш малко преди да започнеш да ръсиш бисери по форумите?!?!?!?
                  Извинявай ама на мен също не ми е ясно, как ще прибере напечатаните пари.
                  Ако може разяснение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Как така да ги прибере, да ми ги конфискува от под дюшека ли имаш предвид? Не трябва ли да ги плати с нещо различно от нейната си валута, преди да ги прибере?
                    добре, де

                    ясно, че материята ти е тъмна индия ...................... но защо не вземеш да почетеш малко преди да започнеш да ръсиш бисери по форумите?!?!?!?

                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Както е напечатала една банка така в един момент може да ги прибере.
                      Как така да ги прибере, да ми ги конфискува от под дюшека ли имаш предвид? Не трябва ли да ги плати с нещо различно от нейната си валута, преди да ги прибере?
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                        А ти защо мислиш,че швейцарците не печатат и те ? С какво си мислиш, че купуват евро за да не им поскъпне валутата ?
                        Не мисля че печатането на пари единствено влияе на валутата, която и да е тя. Открай време откакто има капитализъм и централни банки пари отвреме навреме се печатат. Това са парите в обръщение само. Както е напечатала една банка така в един момент може да ги прибере.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivativ Разгледай мнение
                          Не съм казал, че не печатат. Но защo ако печатат, CHF продължава да поскъпва????
                          Защото се очаква политическа и вероятно след това икономическа нестабилност в еврозоната, а и в света, а и нали го водят валута обежище уж.

                          Коментар


                          • Не съм казал, че не печатат. Но защo ако печатат, CHF продължава да поскъпва????

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                              Аз в края на 2016 г. за пръв път купих от швейцареца и признавам си съм пълен лаик но четох статия на един "специалист" не мога да го посоча точно че франка е много силно надценен ?!?! Според него едва ли не бил с много големи надежди обременен. Не знам ... но Швейцария не е в ЕС и според мен валутата и банката и са достатъчно консервативни за да могат да се сравнят с печатарските компании ЕЦБ и ФЕД.
                              А ти защо мислиш,че швейцарците не печатат и те ? С какво си мислиш, че купуват евро за да не им поскъпне валутата ?

                              Коментар


                              • Аз мисля, че ще продължава да расте. Няма причини които да го спрат. По скоро обратното. Все някой ден ще премахнат отрицателните лихви. Преди години от SNB се изказаха, че ще направят всичко възможно да спрат рязкото му покачване. Да, направиха го. Ама за плавното поскъпване никой нищо. И то точно това се случва. Очаквам / ама не знам кога / 2-3 да не кажа и 4 лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X