IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Швейцарският франк ще пада или ще расте

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз в края на 2016 г. за пръв път купих от швейцареца и признавам си съм пълен лаик но четох статия на един "специалист" не мога да го посоча точно че франка е много силно надценен ?!?! Според него едва ли не бил с много големи надежди обременен. Не знам ... но Швейцария не е в ЕС и според мен валутата и банката и са достатъчно консервативни за да могат да се сравнят с печатарските компании ЕЦБ и ФЕД.

    Коментар


    • [QUOTE=bulgarian lev;n3155336]

      "Така реших и аз и преди Нова Година превърнах 70% от всички долари в швейцарци."

      Много предвидливо. Аз не съм толкова смел: 50% USD (спекулативно), 50% CHF (консервативно). E, има и някой лев и някоя акция.
      Според мен франка ще го отпуснат, като използват пак някой референдум. И (нищо чудно) да го видим отново на 2.20 лв. (ако има лев тогава)

      ________________________________________
      без паника

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

        Добре си направил. Аз бих направил същото, но за мое лично спокойствие не поддържам такава хартия в гардероба. Истината е в инвестиционно злато и CHF, а кеша в евролев....
        О, не, не, никакъв гардероб
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

          Има много причини да притежавам банкнотки CHF, най-пресният пример е когато франка бе развързан от еврото, тогава дръпнах едни 10%. От долара бягам от гледна точка на хартия, защото имам физическо злато, което както знаем е деноминирано в $ и колебанията на $ не ме вълнуват, защото тази разлика я компенсирам в Евро, в която валута печеля и харча основно.
          За мен най-важното е да запазя покупвателната си способност. Не търся печалби, респективно на това биха могли да се получат и загуби, а това го наричам ХАЗАРТ!
          Да, това с дръпнатите 10% отделно, спомням си курса към българския лев беше 1: 1,25 лева, после изведнъж 1:1,65, после 1: 1,80. При всички тези движения е имало печалба, ясно беше още от гръцката одисея през 2011-2012 че франка е само нагоре, Суис банката едва го удържаше на тези нива купувайки евро в неограничени количества.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Ако ще бягаш от долара не разбирам защо ти е швейцарец след като има евро и йена и покачването ще е
            много по-голямо?
            Лично аз за себе разглеждам подобен ход не като спекупация колкото към диверсифициране. Дори тренда да се обърне и долара да тръгне надолу експозициите ми в евро ще компенсират а франка ако тръгне надолу мога да изляза отново на долар или не се паникьосвам и не пипам. При момент слаб долар, силно евро купувам повечко долари, франка си е валута убежище, квото и да си говорим. Има много ако - Тръмп и САЩ с Тръмп занапред, дългова, банкова, а и политическа криза в Европа солидно подплатена с евроскептицизъм и популизъм, което в по-неприятното, мигрантска политика и 100% проблем с нея, продължаващите стимули на ЕЦБ и други и други. Но, оставям проблема на специалистите.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              Ако ще бягаш от долара не разбирам защо ти е швейцарец след като има евро и йена и покачването ще е
              много по-голямо?
              Има много причини да притежавам банкнотки CHF, най-пресният пример е когато франка бе развързан от еврото, тогава дръпнах едни 10%. От долара бягам от гледна точка на хартия, защото имам физическо злато, което както знаем е деноминирано в $ и колебанията на $ не ме вълнуват, защото тази разлика я компенсирам в Евро, в която валута печеля и харча основно.
              За мен най-важното е да запазя покупвателната си способност. Не търся печалби, респективно на това биха могли да се получат и загуби, а това го наричам ХАЗАРТ!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Ето че сме близо. Така реших и аз и преди Нова Година превърнах 70% от всички долари в швейцарци. Рискован ход. Но дългосрочен. Не издържах да чакам буквално паритета долар евро, за мен той де факто е настъпил, дори за момент ми се струва че може да видим - USD:EUR:CHF - 1:1:1. А както казваш ситуацията с франка след разхлабване на юздите е като бомба - гръмва веднага, гръмва със закъснение или не гръмва изобщо.
                Изключително правилно решение, предвид високата процентната вероятност за определени събития.

                Коментар


                • Според мен ще си остане на сегашните нива, поне до края на 2017-та, без резки движения нито нагоре, нито надолу... не е препоръка, разбира се!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                    Аз лично не виждам причина CHF да падне спрямо Еврото преди края на 2017
                    Ако ще бягаш от долара не разбирам защо ти е швейцарец след като има евро и йена и покачването ще е
                    много по-голямо?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Зависи най-вече от тренда евро-долар.Когато доларът расте спрямо еврото,швейцареца расте спрямо еврото и е по-скъп както и стана.
                      Когато еврото тръгне стабилно нагоре швейцареца отстъпва до 1,3.През останалото време е в рейндж.Ако тренда се обърне
                      много бързо можеш да загубиш 40 ст на всеки франк.
                      Аз лично не виждам причина CHF да падне спрямо Еврото преди края на 2017

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Ето че сме близо. Така реших и аз и преди Нова Година превърнах 70% от всички долари в швейцарци. Рискован ход. Но дългосрочен. Не издържах да чакам буквално паритета долар евро, за мен той де факто е настъпил, дори за момент ми се струва че може да видим - USD:EUR:CHF - 1:1:1. А както казваш ситуацията с франка след разхлабване на юздите е като бомба - гръмва веднага, гръмва със закъснение или не гръмва изобщо.
                        Зависи най-вече от тренда евро-долар.Когато доларът расте спрямо еврото,швейцареца расте спрямо еврото и е по-скъп както и стана.
                        Когато еврото тръгне стабилно нагоре швейцареца отстъпва до 1,3.През останалото време е в рейндж.Ако тренда се обърне
                        много бързо можеш да загубиш 40 ст на всеки франк.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Ето че сме близо. Така реших и аз и преди Нова Година превърнах 70% от всички долари в швейцарци. Рискован ход. Но дългосрочен. Не издържах да чакам буквално паритета долар евро, за мен той де факто е настъпил, дори за момент ми се струва че може да видим - USD:EUR:CHF - 1:1:1. А както казваш ситуацията с франка след разхлабване на юздите е като бомба - гръмва веднага, гръмва със закъснение или не гръмва изобщо.
                          Добре си направил. Аз бих направил същото, но за мое лично спокойствие не поддържам такава хартия в гардероба. Истината е в инвестиционно злато и CHF, а кеша в евролев....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение

                            Сега е лесно щото еврото няколко месеца лека полека поскъпва, ако еврото тръгне към паритет с долара, ситуацията с франка отново ще стане взривоопасна.
                            Ето че сме близо. Така реших и аз и преди Нова Година превърнах 70% от всички долари в швейцарци. Рискован ход. Но дългосрочен. Не издържах да чакам буквално паритета долар евро, за мен той де факто е настъпил, дори за момент ми се струва че може да видим - USD:EUR:CHF - 1:1:1. А както казваш ситуацията с франка след разхлабване на юздите е като бомба - гръмва веднага, гръмва със закъснение или не гръмва изобщо.
                            Last edited by bulgarian lev; 03.01.2017, 12:36.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • М-м-да-а-а-а, проблем... Не е ясно кой тираж (кога) и къде.... Лошо,,,
                              ________________________________________
                              без паника

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от OldMan Разгледай мнение
                                Уважаеми MZ/X, за кое тото питате ? За 6/49 ще са 2,7,9,20,21 и 23 (първо теглене)
                                и 5,8,19,28,39 и 40 (за второ) А франка е вреден за здравето (при тази политика)
                                Много евтин за продаване и много скъп за купуване.
                                Благодаря за компетентната прогноза! В румънското или гръцкото тото мога ли да използвам числата или прогнозата е специфично българска?

                                Чудех се как да мултиплицирам джакпотите, като играя успоредно на няколко тотота
                                Last edited by MZ/X; 18.10.2015, 16:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X