IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Швейцарският франк ще пада или ще расте

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

    А дано за да купим още по евтино, ама надали. По отношение на франка, и ще пада до около 1,65лв. и ще расте до към 1,80лв. в следващите 3 години.
    Аз най-ниско съм го виждал на 1.10 лева.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivativ Разгледай мнение
      Някой дали ще може да коментира движението на франка ?
      За бритиш паунда не знам - вероятно е трябвало да го разкараш, ще пада още, но не залагай твърде много на шарена валута. Поддържай някакъв буфер с франка, не обръщай вся и всйо във франкове. Аз купих известно количество но франка беше евтин както и еврото ( към долара), сега слиза леко надолу само франка, тренда на еврото е нагоре, както си и беше преди. Но не пипам, важно е че съм излязъл от долар позиция навреме.
      Сори, сега виждам, поста е не на място, беше към поста на newbie.
      Last edited by bulgarian lev; 06.08.2017, 21:27.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Препоръчаха ми да си обменя умиращите паунди в швейцарски франкове, вие какво ще ме посъветвате? Първоначално мислех да ги обменям в щатски долари, следях ги няколко месеца, заедно падаха и се качваха (повече падаха). Виках си като се качи пак на 2.30 паунда обменям, докато се накумя той падна на 2.15

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
          Златните буболечки дойдоха да защитават вечно поскъпващия франк. Май се задава подобно развитие и при златото скоро
          А дано за да купим още по евтино, ама надали. По отношение на франка, и ще пада до около 1,65лв. и ще расте до към 1,80лв. в следващите 3 години.

          Коментар


          • Златните буболечки дойдоха да защитават вечно поскъпващия франк. Май се задава подобно развитие и при златото скоро

            Коментар


            • Франка има една посока и тя е към поскъпване!

              Настъпват страхотни времена за покупка на франкове, преди да удари финалния гонг!

              Не случайно 98% от пазарните участници са балъци, които винаги си губят парите и могат да печелят единствено, когато са с посоката на пазара!

              Еврото пада, значи ще пада! Еврото поскъпва, значи ще поскъпва!

              Личното ми мнение е, че франка е една от най-добрите валути, които могат да бъдат купени към момента!

              Ако някой иска да бъде в една лодка, с всички тези фалирали италиански банки, ако иска да е в комбина и с испанските такива, ако иска да провери, дали ЕЦБ може изцяло да започне да финансира държави на 100%, чрез ДЦК, при положение, че към момента финансира безумните 30% от книжата, нека да купува евро, пък аз ще си колекционирам "падащи" франкове!

              Коментар








              • Без препоръки, моето виждане е, че швейцарският франк има потенциал за растеж спрямо еврото.

                Погледнах началото на темата. Въпросът за евентуален растеж е зададен в 2012 и е с очакван отговор до към настоящата 2017. Мнението ми и тогава, и сега - е непроменено. Обосновки няма да правя. Ситуацията в Европа не е същата, както през 2012, а Швейцария е все по-стабилен бастион на икономиката, заетостта, липсата на кризи и катаклизми...


                И всичко това, ако отчетем, че Швейцария е един "остров" на спокойствието, обграден отвсякъде от страни-членки на ЕС... /???/

                Швейцария е не само на уж европейска страна. Всичко там е като в страните от Европа. И все пак не е същото. Кое прави Швейцария различна страна от останалите, които я заобикалят? Едва ли е някакъв статут на неутралитет. Защо не напират "да бъдат приети"? Непонятна ситуация.

                Извън горното, преди време влязох в България в клон на ДСК, за да обменя банкноти от 200 швейцарски франка в левове. Между двете служителки, с които трябваше да извърша операцията - тръгна диалог. Едната, която броеше банкнотите - се обърна към другата и каза:
                - Много са грозни тия банкноти. Никак не ги харесвам.
                А другата ѝ отговори - да, едни такива, обезличени някак...

                Позачудих се, как ли биха оформили дизайна на банкнотите две служителки в една банка, ако това зависеше от тях. Дали върху банкнотите щеше да има "Версаче", "Шанел", принц на бял кон, или просто мазератито, водачът на който вчера беше препречил пътя на две колони в двете посоки на движение и колата му изгасна 7-8 пъти, преди да обърне посоката на движение, а хубавицата до него се чудеше накъде да гледа /смутена от ироничните подмятания отстрани - при поредното стартиране и веднага след това от гасненето на двигателя/...

                Шарен свят.

                Е, да - на някои тази банкнота не им харесва, а са едни - над 340 лв. /миналата година - над 360/. Дали отново ще отиде над 1.8 за франк? Трудно е да се каже кога ще стане това.





                Коментар


                • Ами то си пада а и Защо да не пада,)))) нали преди това беше изхвърчал!?)). а няма нещо което да хвърчи само нагоре. Преди доста време ги разкарах тези папири, малко над 1.8 беше, но май цяла година и нещо ги чаках да ми дойдат на мерника, и даже имах чувство че се забавям но така се стекоха нещата)))) Откакто ги разкарах така хубаво ми стана на душата, както може би на Бик в атака, когато "удряше" мечки))Махнах ги без всякаква жал))) Не ми се случва често да имам убеждението че улучвам момента, но тогава имах това убеждение, независимо какви пируети ще има книгата, защото имах вече решението къде из бфб да вкарам франковия кеш,)) а и човек не бива да страда за няколко стинки разлика, времето е по-ценното))))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                    На мен по ми прилича на "запълване на гап" до 1.20(еур) и ще миряса.
                    Няма и да стигне до там.

                    Коментар


                    • На мен по ми прилича на "запълване на гап" до 1.20(еур) и ще миряса.
                      Last edited by d333; 01.08.2017, 16:10.

                      Коментар


                      • Ще иде на 1.3-1.4 за евро.

                        Коментар


                        • каквото става с долара,
                          това става и с франка.
                          евтото дере нагоре

                          Коментар


                          • Някой дали ще може да коментира движението на франка ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение



                              що ли така се получава все с едни и същи никове във всички теми .............. и аз това се чудя...
                              Най-вероятно ме бъркаш с някой, защото в противен случай не мога да проумея поведението ти. Как може да проявяваш такава агресия към човек, който никога не си виждал, не си чувал и който не ти е направил нищо лошо?
                              За франка - не си разбрал примера ми за 100-те франка и какво съм искал да кажа с него, но няма и смисъл.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Изникна ми работа и не можах да се доизкажа. Имах предвид, че не говорим за ФЕД, ЕЦБ и т.н. и за изкупуване на облигации и всякакъв вид дългове, а говорим за Швейцария. Без да претендирам за нищо, според мен поддържат франка на дадени нива като заливат пазарите с нови франкове. Когато спряха да го правят миналата година за малко и видяхме какво стана. Та, аз например решавам решавам да си купя 100 франка и централната банка ми ги продава. След това решавам да си ги сложа под дюшека, да ги заровя за внучетата си и т.н. За какъв падеж говорим в този случай, как банката ще ми ги прибере? Отново повтарям, че питам, не се заяждам.
                                1. няма как да си купиш 100 франка от централната банка
                                2. има търговски банки и чейндж бюра от където можеш да си купиш 100 франка ............... може и да отидеш да ги изработиш тези 100 франка
                                3. централната банка работи само с търговските банки
                                4. централната банка не я интересува къде ще си завреш твоите 100 франка --- ако искаш ги вкарай в дюшека, ако искаш ги мушни отзад на топло, ако искаш ги унищожи тези 100 франка --- никой не го интересува какво ще правиш

                                Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Не знам защо, но тук във форума всеки въпрос поражда обиди, а всяко мнение - подигравки.
                                що ли така се получава все с едни и същи никове във всички теми .............. и аз това се чудя...
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X