IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

STRANNIK EUR/USD - прогнози и коментари

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
    уморен си
    и нямаш цел.месечна,годишна....а не сутрин и вечер
    споко ще ти мине

    много хубав подпис имам а
    и в фабриката има такъв подпис от там ли го открадна
    молим?айде нема нужда

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
      Абсолютно съм съгласен, че е без значение кой е прав, кой крив и има ли прави или криви в случая изобщо, но ще те помоля да помислиш върху следния цитат (на практика във всеки твой пост има по 2-3 реда в подобен смисъл, които уж били на майтап, когато в последствие стане обратното и които се цитират многократно, когато случайно нацелиш посоката):



      "Алгоритъмът" как да правиш пари е в главата ти, "само" трябва да му позволиш да "изплува" на повърхността. А начинът на мислене, предложен в горните редове е тотално погрешен и определено не би ти донесъл добри резултати.

      Какво значи, че движението е измама? Има ли го или го няма? Ако го има, значи е факт, с който трябва да се съобразиш, дори и да противоречи на това, в което вярваш. В най- добрият случай (приемаме, че преценката ти за ситуацията е уместна) това "измамно" движение ще ти даде по- добра цена за къса. В най- лошият ще се самозаблуждаваш до последно.

      Ако е измамно, на какъв фрейм е измамата? М1, М15, часова? И как ще се разбере, че мнението ти е било погрешно. Откъде приемаме, че вече не е измамно?

      Не е невероятно да видим утре 1,3270. Има-няма 50-60 пипса до там. Ама как пък реши, че е сигурно? Доколко е сигурно и къде свършва сигурността? А утре няма ли да има по- добри нива за къса преди 1,3270 евентуално? Или просто трябва да ти повярваме, щото си пуснал 5 параболика, които да ти скрият графиката и да ти е по- лесно да се заблуждаваш за посоката?

      Вероятно разбираш, накъде клоня. Простичко е - начинът на изразяване е показателен за начина на мислене. Двете не са еквивалентни, но връската е пряка - мислиш с думи, с понятия и тн. Обиждай се, колкото си искаш (не е това целта принципно), но определено не мислиш като търговец и в това е основното. Тръгвайки от тук, можем да търсим последващи проявления на този феномен, които обаче няма да променят липсата на правилна нагласа и специфичен начин на мислене. Многократно и от различни хора го чу до момента - трябва да работиш върху себе си. Някой ден, надявам се, и ти ще го разбереш.
      БЛЯ изчерпателен си но и ти не вдена какво искам да кажа.Разсъждаваш като утвърден форкс играч и няма как да разбереш някои по простички неща А ВСИЧКО ПРОСТИЧКО Е ГЕНИАЛНО ,ЧАТ ЛИ СИ.Аз съм без претенции чета те внимателно и виждам как се разминаваме в мисленето и точно затова не бива да спорим. Нека бъде ТИ С ТВОЕТО, А АЗ С МОЕТО и така постепенно споровете ще се превърнат в разговори което е и целта на тази тема.БЛАГОДАРЯ ,че надникваш тук.
      пп да работиш върху себе си заради форекса е все едно да си правиш тунинг на колата заради това ,че искаш да ходиш пеш.Безмислица е за мен така го разбирам.Трябва да работиш със себе си заради себе си ,така ги мисля нещата.
      Last edited by strannik; 26.03.2012, 21:34.
      Мъдростта от този свят е безумие.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от riddle* Разгледай мнение
        Легнала съм си с чаша червено вино и чакам да умра
        да дойда да та загърля ?
        Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от strannik Разгледай мнение
          мисля че това отдавна съм го свършил та затова и тези изводи .явно не си вденал какво искам да кажа колега . НО ТОВА ЗАНИМАНИЕ Е АБСОЛЮТНА БЕЗПЪТИЦА .
          уморен си
          и нямаш цел.месечна,годишна....а не сутрин и вечер
          споко ще ти мине

          много хубав подпис имам а
          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

          Коментар


          • Абсолютно съм съгласен, че е без значение кой е прав, кой крив и има ли прави или криви в случая изобщо, но ще те помоля да помислиш върху следния цитат (на практика във всеки твой пост има по 2-3 реда в подобен смисъл, които уж били на майтап, когато в последствие стане обратното и които се цитират многократно, когато случайно нацелиш посоката):

            Първоначално изпратено от strannik Разгледай мнение
            ...това движение дето го прави нагоре в момента е пълна измама , нема да го бъде. 3270 е сигурното ,после ще видим
            "Алгоритъмът" как да правиш пари е в главата ти, "само" трябва да му позволиш да "изплува" на повърхността. А начинът на мислене, предложен в горните редове е тотално погрешен и определено не би ти донесъл добри резултати.

            Какво значи, че движението е измама? Има ли го или го няма? Ако го има, значи е факт, с който трябва да се съобразиш, дори и да противоречи на това, в което вярваш. В най- добрият случай (приемаме, че преценката ти за ситуацията е уместна) това "измамно" движение ще ти даде по- добра цена за къса. В най- лошият ще се самозаблуждаваш до последно.

            Ако е измамно, на какъв фрейм е измамата? М1, М15, часова? И как ще се разбере, че мнението ти е било погрешно. Откъде приемаме, че вече не е измамно?

            Не е невероятно да видим утре 1,3270. Има-няма 50-60 пипса до там. Ама как пък реши, че е сигурно? Доколко е сигурно и къде свършва сигурността? А утре няма ли да има по- добри нива за къса преди 1,3270 евентуално? Или просто трябва да ти повярваме, щото си пуснал 5 параболика, които да ти скрият графиката и да ти е по- лесно да се заблуждаваш за посоката?

            Вероятно разбираш, накъде клоня. Простичко е - начинът на изразяване е показателен за начина на мислене. Двете не са еквивалентни, но връската е пряка - мислиш с думи, с понятия и тн. Обиждай се, колкото си искаш (не е това целта принципно), но определено не мислиш като търговец и в това е основното. Тръгвайки от тук, можем да търсим последващи проявления на този феномен, които обаче няма да променят липсата на правилна нагласа и специфичен начин на мислене. Многократно и от различни хора го чу до момента - трябва да работиш върху себе си. Някой ден, надявам се, и ти ще го разбереш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от strannik Разгледай мнение
              мисля че това отдавна съм го свършил та затова и тези изводи .явно не си вденал какво искам да кажа колега . НО ТОВА ЗАНИМАНИЕ Е АБСОЛЮТНА БЕЗПЪТИЦА .
              изморен си така ми се струва...смени стратегията и остави пове4е време за по4ивка и се занимавай с нещо разли4но от гарфиките и не го мисли кога какво ще стане и еди къде си ще отиде
              молим?айде нема нужда

              Коментар


              • Първоначално изпратено от strannik Разгледай мнение
                мисля че това отдавна съм го свършил та затова и тези изводи .явно не си вденал какво искам да кажа колега . НО ТОВА ЗАНИМАНИЕ Е АБСОЛЮТНА БЕЗПЪТИЦА .
                нека позная, ударен стоп с голям обем?
                молим?айде нема нужда

                Коментар


                • Първоначално изпратено от stone kold Разгледай мнение
                  зна4и имаш да у4иш много още и да отделиш много внимание на себе си като характер на трейдър
                  мисля че това отдавна съм го свършил та затова и тези изводи .явно не си вденал какво искам да кажа колега . НО ТОВА ЗАНИМАНИЕ Е АБСОЛЮТНА БЕЗПЪТИЦА .
                  Мъдростта от този свят е безумие.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от spas1spas Разгледай мнение
                    УФФ,АМА ТУЙ ЕВРО НЕ МЪРДА...ДАЛИ ДА ВЗЕМА ДА СИ ОБЪРНА И ДА ПРОДЪЛЖА С ДЪЛГИТЕ...МОЖЕ ЛИ ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ
                    от как стигна 3335 е в тесен рейндж и можеше да отиграеш 1-3 скалпа с дълъг предпо4етен вход....и не се опитвай да отиграш всяко движение
                    молим?айде нема нужда

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от strannik Разгледай мнение
                      БЛЯ толкова ли е важно кои познал и кои не , в краина сметка всички ще бъдем потърпевши , само това е сигурно и затова вече не стоя пред компа учасе да слагам стопове и наи вероятно като набъбна с некои лев отгоре, а може и преди това ще бягам
                      от форекса.Абсолютна ТЪПОТИЯ според мен защото дори и да печелиш добре губиш всичко останало и значимо.Те това е ИЗВОДА ОТ ЕДНА ГОДИНА С ГРАФИКИТЕ
                      зна4и имаш да у4иш много още и да отделиш много внимание на себе си като характер на трейдър
                      молим?айде нема нужда

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                        Бе ти луд ли си?!? Веднъж е сложил стоп и пазарът го е ударил. Във всички останали случаи стоп няма, а цената отива от порядъка на фигура с/у него... Дори и да е супер ларж и да пуска цената 50-100 пипса с/у него, смятай с какви семкаджийски лотове влиза в такъв случай и колко време губи, за да затвори някакви минимални печалби, докато междувременно е изтървал десетки възможности за бързи пари при малък риск, добро възнаграждение, възможност да влезе сайз и да си щади нервите. За това си говорим и за мен това са категорично грешни прогнози. Забележи - прогнози, а не позиции! И аз мога да ти кажа, че еврото ще иде на 1,50, ама все тая, ако мине през 1,10 преди това, нали? И ако след 3 години, примерно, се появя тука и пиша: "Казах ли ти Спасе?!?", ще бъде ли вярна тая "прогноза"?

                        Проблемът на Странник е, че не обича да губи и не умее да си признава грешките, дори когато са очевадни. Всички грешим и няма лошо в това; нормално е. Но точно "непогрешимостта" му и целенасоченото игнориране или преиначаване на фактите показва колко още има да учи. Ясно е, че никой не се е научил да слага стопове от раз, но точно стопът ти казва кога грешиш и е време да ревизираш идеята си. Ако правилно съм му хванал моделът на мислене, сега ще ревне, че стопът не бил важен, а входа и тн и тн. Но то е същото - влиза се там, където има възможност бързо и безпроблемно да напуснеш кораба.

                        Приятел не съм ти, нито съм ти давал повод да ме наричаш така. Затова ще те помоля да се въздържаш от подобни... хм... ласкателни за теб определения.
                        БЛЯ толкова ли е важно кои познал и кои не , в краина сметка всички ще бъдем потърпевши , само това е сигурно и затова вече не стоя пред компа учасе да слагам стопове и наи вероятно като набъбна с некои лев отгоре, а може и преди това ще бягам
                        от форекса.Абсолютна ТЪПОТИЯ според мен защото дори и да печелиш добре губиш всичко останало и значимо.Те това е ИЗВОДА ОТ ЕДНА ГОДИНА С ГРАФИКИТЕ
                        Мъдростта от този свят е безумие.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от spas1spas Разгледай мнение
                          Приятел, грешиш странника досега само веднъж му е изплескал стопа иначе всичко останало му върви по план и прогноза...но какви сме трейдъри ако винаги печелим...наздраве и на теб...ето че и жената е готова с пържолките
                          Бе ти луд ли си?!? Веднъж е сложил стоп и пазарът го е ударил. Във всички останали случаи стоп няма, а цената отива от порядъка на фигура с/у него... Дори и да е супер ларж и да пуска цената 50-100 пипса с/у него, смятай с какви семкаджийски лотове влиза в такъв случай и колко време губи, за да затвори някакви минимални печалби, докато междувременно е изтървал десетки възможности за бързи пари при малък риск, добро възнаграждение, възможност да влезе сайз и да си щади нервите. За това си говорим и за мен това са категорично грешни прогнози. Забележи - прогнози, а не позиции! И аз мога да ти кажа, че еврото ще иде на 1,50, ама все тая, ако мине през 1,10 преди това, нали? И ако след 3 години, примерно, се появя тука и пиша: "Казах ли ти Спасе?!?", ще бъде ли вярна тая "прогноза"?

                          Проблемът на Странник е, че не обича да губи и не умее да си признава грешките, дори когато са очевадни. Всички грешим и няма лошо в това; нормално е. Но точно "непогрешимостта" му и целенасоченото игнориране или преиначаване на фактите показва колко още има да учи. Ясно е, че никой не се е научил да слага стопове от раз, но точно стопът ти казва кога грешиш и е време да ревизираш идеята си. Ако правилно съм му хванал моделът на мислене, сега ще ревне, че стопът не бил важен, а входа и тн и тн. Но то е същото - влиза се там, където има възможност бързо и безпроблемно да напуснеш кораба.

                          Приятел не съм ти, нито съм ти давал повод да ме наричаш така. Затова ще те помоля да се въздържаш от подобни... хм... ласкателни за теб определения.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            Аз пийнах 60 гр със зелена салата и се чувствам СВОБОДЕН....!!!
                            Иииии ко нещо е сободата, като хъшовете се облизваме за нея .между другото това движение дето го прави нагоре в момента е пълна измама , нема да го бъде. 3270 е сигурното ,после ще видим
                            Last edited by strannik; 26.03.2012, 19:24.
                            Мъдростта от този свят е безумие.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от spas1spas Разгледай мнение
                              къде са свободните мъже...САМА Жена лежи и иска сама да умре...спасете я...

                              ...че да не я спасявам АЗ че ще стане хубаво лошо
                              Аз пийнах 60 гр със зелена салата и се чувствам СВОБОДЕН....!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от spas1spas Разгледай мнение
                                къде са свободните мъже...САМА Жена лежи и иска сама да умре...спасете я...

                                ...че да не я спасявам АЗ че ще стане хубаво лошо
                                Спасе,ти стой и си пази Йофка

                                Коментар

                                Working...
                                X