IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Швейцария върза франка за еврото

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vinsa Разгледай мнение
    Който е купил EURCHF сега се гуши яко, аз купих 3 лота и съм на печалба 3500 евро за 4 дни, вече е късно да се купува, сори, казах ви преди няколко дни купувайте, който ме е чул е спечелил, сега гоня 18 000 евро за няколко дни чакам да удари 1,3 и закривам. Ако стане стане, ако не здраве да е, тъй или иначе сега е момента за големия удър, който е купил да държи поне до 1.3 от малко няма смисъл, такъв шанс повече може и да не видите, досега е нямало в историята на форекса такова изкуствено дъно.
    мда,язе па се нагуших
    Искреността е много скъп подарък. Не го очаквайте от евтини хора!

    Коментар


    • Който е купил EURCHF сега се гуши яко, аз купих 3 лота и съм на печалба 3500 евро за 4 дни, вече е късно да се купува, сори, казах ви преди няколко дни купувайте, който ме е чул е спечелил, сега гоня 18 000 евро за няколко дни чакам да удари 1,3 и закривам. Ако стане стане, ако не здраве да е, тъй или иначе сега е момента за големия удър, който е купил да държи поне до 1.3 от малко няма смисъл, такъв шанс повече може и да не видите, досега е нямало в историята на форекса такова изкуствено дъно.
      Мнението си е мое, но загубите са за Ваша сметка :P

      Коментар


      • Ето още една интерпретация по въпроса, която малко се различава от долната: http://sobstvenbiznes.net/da-spechel...soros-a79.html

        Според мен Сорос просто се е възползвал от недостатъците на политическата система. В момента се открива подобна възможност и при франка, понеже ойрото е бездънно и въпреки обещанията и позитивните думи на някои европейски лидери, структурните проблеми в Еврозоната не са решени дори и малко!
        Мнението не е препоръка за сделки!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          ..Провалянето на паунда и обира на Банк оф Ингланд в началото на 90-те не е случайно. Тогава се решаваше дали Великобритания ще стане член на европейския валутен механизъм, който по късно прерастна в обща валута. със срутването на паунда Великобритания остана извън финансовата интеграция в Европа, което бе в интерес на САЩ!..
          САЩ винаги са имали интерес да има една валута в Европа. По-лесно е за бизнеса. Англичаните обаче никога не са били фенове на общата валута, но искаха ако могат да държат паунда вързан - което не е възможно. Няма как и агнето цяло и вълка сит. Сделката си е чисто спекулативна и много показателна, че когато една държава има не-добро финансово управление, става лесна плячка. Освен това в сделката не участва само Сорос, а цяла шайка спекуланти.

          Джордж Сорос и & срещу Британския паунд http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...2&df=8&dflid=3

          Всъщност, разглеждайки чисто фундаментално планирането на тази сделка и състоянието на паунда тогава, не можем да не забележим следното. Чисто технически паунда не е имал възможност за движение към покачване заради (ERM), а ако се провали то печалбата би била голяма за тези заели позиция срещу него. Така и риска за пула инвеститори оглавяван от Сорос е бил със залог 10 към 1. Тоест в най-лошия случай и при положение, че не са оценили правилно ситуацията са можели да загубят около 10-на % от капитала си, а шанса за печалба е бил голям. Кулминацията е на 16 септември 1992 година, когато английската банка вдига основната лихва от 10 на 12%, с цел да изкуши спекулантите да купуват британски лири. Правителството и Bank of England се надявали по този начин да предизвикат търсене на паунди, което да неутрализира натиска на продавачите. Натиска продължава, като банката дори обещават по-късно същия ден да вдигне лихвите до 15%. Ефекта обаче е нулев. Пула спекуланти Сорос, Джо Люис и &, обаче държат на позициите си срещу паунда, които вече им носят печалба и нямат никакво намерение да се отказват от откритите си вече позиции, срещу празни обещания за евентуални бъдещи, може би покачвания, твърде абстрактни основани на надежди без икономически пълнеж, фундаментално и чисто технически празни.
          Британското правителство и Bank of England осъзнали, че опита за изкуствено запазване на високия курс на паунда, ще им струва милиарди.


          Нещо още по темата - "По мнение на Ламонт (министъра на финансите), милиарди лири стерлинги са били похарчени в безплодни опити да се удържи курса на лирата в необходимите граници. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...B6%D1%8A%D1%80
          Last edited by Jay Gould; 15.09.2011, 23:18.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Надявам се от теб някога да науча нещо, но вече съм изгубил надежда. Не че нещо криеш, просто толкова си знаеш.
            Аз пък се надявам въобще да научиш нещо, че с това мислене дето всичко си знаеш, не е много вероятно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              Като не знаеш нещо, по-разумно е да научиш за него, отколкото да плямпаш незнаещ!
              Надявам се от теб някога да науча нещо, но вече съм изгубил надежда. Не че нещо криеш, просто толкова си знаеш.
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Не се напъвам, а обяснявам на непосветените. Сорос ВЕЧЕ не управлява и грам чужди пари. По неговите собствени думи ВЕЧЕ управлява само своите и на семейството си пари! И това стана откакто спекулацията му спрямо златото и среброто се провали. Такива са фактите. Въпросът какъв е бил преди този момент % на привлечените акцоинери в Куантум не е изобщо важен. Важното е че вече този % е кръгла нула.
                Като не знаеш нещо, по-разумно е да научиш за него, отколкото да плямпаш незнаещ!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  Ми, като не знаеш, що се пънеш ?!
                  Не се напъвам, а обяснявам на непосветените. Сорос ВЕЧЕ не управлява и грам чужди пари. По неговите собствени думи ВЕЧЕ управлява само своите и на семейството си пари! И това стана откакто спекулацията му спрямо златото и среброто се провали. Такива са фактите. Въпросът какъв е бил преди този момент % на привлечените акцоинери в Куантум не е изобщо важен. Важното е че вече този % е кръгла нула.
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Не говоря наизуст. Чел съм изявление на самия Сорос по този повод. Ето защо пак ще повторя... Сорос върна на акционерите в Куантум ВСИЧКИ техни дялове на 100%. Не зная какъв % е това. Не съм му светил. Този фонд не е борсово търгеум на регулиран пазар и няма обществено достъпна информация за него. Надявам съм отговорил на интересуващите те въпроси по задоволителен начин! Ако имаш достоверна информация за този % може да я споделиш и да посочиш източника.
                    Ми, като не знаеш, що се пънеш ?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                      Стига говори наизуст, кажи колко пари върна Сорос и колко % от фонда са това
                      Не говоря наизуст. Чел съм изявление на самия Сорос по този повод. Ето защо пак ще повторя... Сорос върна на акционерите в Куантум ВСИЧКИ техни дялове на 100%. Не зная какъв % е това. Не съм му светил. Този фонд не е борсово търгеум на регулиран пазар и няма обществено достъпна информация за него. Надявам съм отговорил на интересуващите те въпроси по задоволителен начин! Ако имаш достоверна информация за този % може да я споделиш и да посочиш източника.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Няма нужда да се надяваш. Достатъчно е да прочетеш, какво съм ти написал. Ако не можеш да го схванеш, прочети го по-бавно.

                        Няма никакво противоречие. Продаваха сребро даже и под 35-34 за да го свалят под 30, но не успяха.
                        Ти, някаква бърза работа ли имаш

                        Ако са от службите, както твърдиш, някак ще се случи.

                        Стига говори наизуст, кажи колко пари върна Сорос и колко % от фонда са това

                        Не че го харесвам!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                          Надявам се не си загубил много от среброто.
                          Няма нужда да се надяваш. Достатъчно е да прочетеш, какво съм ти написал. Ако не можеш да го схванеш, прочети го по-бавно.

                          Няма никакво противоречие. Продаваха сребро даже и под 35-34 за да го свалят под 30, но не успяха.
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            От 2-3 месеца насам... Допреди това управляваше парите на акционерите във фонда Куантум. По негови собствени думи, както вече обясних, от края на Май когато дирижирано свалиха цената на среброто и след това загубиха огромни пари защото и среброто и златото възстановиха, Сорос управлява САМО свои собствени и на семейството си пари. От отгава, всички знаем, златото дори направи нови върхове! Иначе, публична тайна е, че Сорос винаги е търгувал с пари на фирми свързани със службите и служещи за паравн на техните операции. Разбира се, ползва и съответната вътрешна информация достъпна на тези служби.

                            Провалянето на паунда и обира на Банк оф Ингланд в началото на 90-те не е случайно. Тогава се решаваше дали Великобритания ще стане член на европейския валутен механизъм, който по късно прерастна в обща валута. със срутването на паунда Великобритания остана извън финансовата интеграция в Европа, което бе в интерес на САЩ!

                            Не мога да разбера откъде е това убеждение че съм загубил пари от среброто... Няма такова нещо! Среброто е сладко нещо. То тепърва ще наваксва изоставането си от възходящия тренд при златото.
                            Надявам се не си загубил много от среброто. Малко си противоречиш с твърдението че хем продал, хем службите загубили

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                              Сорос управлява предимно свои пари
                              От 2-3 месеца насам... Допреди това управляваше парите на акционерите във фонда Куантум. По негови собствени думи, както вече обясних, от края на Май когато дирижирано свалиха цената на среброто и след това загубиха огромни пари защото и среброто и златото възстановиха, Сорос управлява САМО свои собствени и на семейството си пари. От отгава, всички знаем, златото дори направи нови върхове! Иначе, публична тайна е, че Сорос винаги е търгувал с пари на фирми свързани със службите и служещи за паравн на техните операции. Разбира се, ползва и съответната вътрешна информация достъпна на тези служби.

                              Провалянето на паунда и обира на Банк оф Ингланд в началото на 90-те не е случайно. Тогава се решаваше дали Великобритания ще стане член на европейския валутен механизъм, който по късно прерастна в обща валута. със срутването на паунда Великобритания остана извън финансовата интеграция в Европа, което бе в интерес на САЩ!

                              Не мога да разбера откъде е това убеждение че съм загубил пари от среброто... Няма такова нещо! Среброто е сладко нещо. То тепърва ще наваксва изоставането си от възходящия тренд при златото.
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                А относно колегата който дава съвет да не се затваря губещи позиции...По добре 100 евро загуба днес отколкото 3 К след седмица .
                                Ако и Бъфет мислеше като теб, нямаше да е толкова беден
                                Мнението си е мое, но загубите са за Ваша сметка :P

                                Коментар

                                Working...
                                X